Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 4 urami je gregc88 napisal:

tud na mojem wc je tko... ugasneš avto, kjluč ven.. in ročko dol kot bi želel pobrisat..in se postavijo gor

na tvojem WC-ju? hmmm, kot bi bla navodila za tazadnjo obrisat. 😈

 

 

 

Ampak v tem sneženem vremenu je tole fejst neprektična zadeva, ko želiš odmaknit brisalce od šipe, da jo očistiš pomrznjenega snega. In seveda bohnedej, da pozabiš odmaknjene od šipe in daš kontakt, ker želiš, da se ti avto ogreje. Roka brisalca najprej zaruži po robu havbe nato pa brisalec s silo udari po šipi. Z mal "sreče" poči še šipa.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je Boss napisal:

na tvojem WC-ju? hmmm, kot bi bla navodila za tazadnjo obrisat. 😈

 

 

 

Ampak v tem sneženem vremenu je tole fejst neprektična zadeva, ko želiš odmaknit brisalce od šipe, da jo očistiš pomrznjenega snega. In seveda bohnedej, da pozabiš odmaknjene od šipe in daš kontakt, ker želiš, da se ti avto ogreje. Roka brisalca najprej zaruži po robu havbe nato pa brisalec s silo udari po šipi. Z mal "sreče" poči še šipa.

Vseeno je boljši sistem brisalcev na naših 6-kah,kjer je old school varianta. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bos lahko  povem da ni nobene take groze kot pišeš... torej... ko so brisalci pokonci (ležijo na steklu)... prideš do avta, očistiš sneg ki ga vidiš razen če si slep ... in greš v avto ... če ne bi spucal snega in upalu brisalce si pač osel.... halo... miljon takih for je na avtu pol... tud ko daš rikverc se ti uklopi zadnji brisalec pa ti ga loh odlomi.. ogledala se zapirajo pa se loh zlom kej če ti zamrzne... itd...

 sam imam možnost v enoti odkljukat avt.  zadne brisalce in zapiranje ogledala, tako da sm si sklopu, tud poleti ... ne rabim.... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, sodelavec je na tak način počil šipo na službenem golfu. Ker je poznal to finto z brisalci (ima tud sam VW-ja) je lepo postavil brisalce v servisni položaj in jih dvignil, pol se je pa spomnil, da bi bilo dobro, da avto zalaufa in da mu ogreje notranjost. Pa je blo poka, ko je brisalec udaril ob steklo. Tako, da to kar sem napisal se dejansko lahko zgodi v praksi. Če ne verjameš pa sprobaj, sam za posledice ne odgovarjam.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Boss napisal:

na tvojem WC-ju? hmmm, kot bi bla navodila za tazadnjo obrisat. 😈

 

 

 

Ampak v tem sneženem vremenu je tole fejst neprektična zadeva, ko želiš odmaknit brisalce od šipe, da jo očistiš pomrznjenega snega. In seveda bohnedej, da pozabiš odmaknjene od šipe in daš kontakt, ker želiš, da se ti avto ogreje. Roka brisalca najprej zaruži po robu havbe nato pa brisalec s silo udari po šipi. Z mal "sreče" poči še šipa.

Čisto resno; tole je meni ena boljših pogruntavščin pri Citroenu; tudi če ugasnes avto z ročico na "ON", moraš po ponovnem zagonu motorja, dati ročico najprej na "OFF" in šele potem spet na "ON", da delajo brisalci. Tako se izogneš nepotrebnemu in neželenemu vklopu brisalcev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje je, da stvar, ki v redu deluje- ne tikaj. 

Pri teh novih avtih gredo v ekstreme in posledično so tej novi avti vedno manj uporabniku prijazni. Če ste gledali izbor avta leta ste lahko videli, kako so tudi oni grajali to, da ni več gumbov v avtih ampak samo še tablice, kjer vlečeš s prstom, da nastaviš temperaturo. Dodali so, da upajo, da se bodo gumbi kmalu vrnili kamor jim je mesto. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bos sej sm napisu... sam poznam tud tipa k je v vw nalil bencin namest dizla... pa bral sem da če pozabiš ročno potegnt avto spizdi v morje ... se dogaja marskej ..

sam pa ne rabim probat to z brisalci :D ko mede dam brisalca v pokončni položaj zato da jih moker sneg ne obremenjuje...., ko pridem do avta potegnem 3x z roko mal  na grobo da sneg dol pahnem (10sekun dela)... gres v avto in pičiš domu na topel kavč... 

nism pa nikol reku da ni mozno zjebat, ce si blond si pač blond... pa plačaj novo šipo boš za drugic vedu ( razn ce mas sluzbenega in se ti jebe k drug placa :D )

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je gregc88 napisal:

bos sej sm napisu... sam poznam tud tipa k je v vw nalil bencin namest dizla... pa bral sem da če pozabiš ročno potegnt avto spizdi v morje ... se dogaja marskej ..

sam pa ne rabim probat to z brisalci :D ko mede dam brisalca v pokončni položaj zato da jih moker sneg ne obremenjuje...., ko pridem do avta potegnem 3x z roko mal  na grobo da sneg dol pahnem (10sekun dela)... gres v avto in pičiš domu na topel kavč... 

nism pa nikol reku da ni mozno zjebat, ce si blond si pač blond... pa plačaj novo šipo boš za drugic vedu ( razn ce mas sluzbenega in se ti jebe k drug placa :D )

 

 

 

Ali pa zavarovana stekla.:D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tist mam..sam ko sem zaradi kamna v šipi menjal na prejšnjem avtu steklo mi je mal pritisk dvignil :D ... so mi na carglasu v lj med menjavo preveč zategnil vijak na brisalcu...oz ko ga je odvil se je baje odlomilo pr navoju.... samo oni vejo kaj je blo... uglavnem, pridem po  avto... mi povejo da so pač zjebal kar kar so..da bojo na njihove stroške menjal komplet vodila brisalcev ...da naj grem kar domov, bo trajal par dni da dobijo robo...  

ok js v avto, ker je padal  dež upalim brisalce ...in itak bam en brisalc stoji na mestu...in to glih voznikov... jst sm uno..kaj ste fuknjeni... grem u pisarno jih gonim u kurac... joj  gospod a res, ja boste pa kle pustu avto... ..a mate prevoz..dejte klicat asistenco če mate zavarovano... in sm koristu svojo zavarovalnco da sm dobu nadomestn avto in šel na šiht...

ker se mi je po 3h dneh iztekla  asistenca in še vedno ni blo zrihtan, kakopak...sm šou po avto ker je bil sonce ...pol so mi pa na dom pršl menjat ko so dobil čez par dni... tko da iz vsake malenkosti loh rata en kup drekarije

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

No takole: leto je naokoli in opraviti je bilo potrebno 1.servis ... po 12500 koronskih kilometrih je  dobila novo olje in filter in bila deležna osvežitve rač.programov ter cela pregledana. Sedaj pa sledi še podaljšanje registracije in vinjeta in to je to za letos ... upam, da so to vsi stroški za letos seveda razen goriva jasno.

  • Všeč 5
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Evo vse spedenano: obvezno in kasko zavarovanje, podaljšanje reg. in nova vinjeta. 

 

Ko sem bil na servisu sem pa pozabil vprašati sledeče: se zgodi, da silom prilike čoveka doleti prevoz daljšega predmeta in zadeva potem "štrli" iz prtlažnika ... in potem je tu ele. zapiranje zadnjih vrat, ki pa se zaradi situacije ne zapro. Sedaj pa me zanima, če lahko storim kakšno škodo ali okvaro na mehanizmu, ker se vrata niso zaprla in zaklenila. 

Hvala in lp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo par ur nazaj nekdo z istim problemom: 

cx30talk_com_profile.png
WWW.CX30TALK.COM

I have had my Mazda CX 30 for about 2 months and have just under 1,500 miles on it. Today when I turned my car on, I received an engine malfunction notification - take to dealership (information...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Situacija je bila sledeča: sobota popoldan - AC Lj.-Mb. odsek čez Trojane popoldan, snežilo je kot sredi zime ... in na avtu se nabere snega in ledu na sprednjem delu kar nekaj, vetr. sreklo pa le mokro, saj se sneg sproti topi AMPAK na armaturo prileti opozorilo, da naj vozim na izi, ker elektonska pomagala trenutno niso v  funkciji ... in res: ni tempomata, ni ohranjanja voznega pasu, ni "pametnih" luči in radio utihne ... in ker je bila temperatura okoli 0 st.C led ni odpadel ali se stalil do g.hiše v Celju. No tam se je potem le toliko ogrel, da je bilo na poti domov vse ok.

 

Pa mi pride na misel: kako bi se v tem vremenu "izkazal" samovozeč avto?

  • Haha 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisto je drugo, ima pomoje še kup drugih senzorjev in kamer, seveda pa vse lahko crkne.  To so sigurno tudi predvideli oz bodo predvideli, ko bodo tako daleč. Trenutno pa pooje še nismo tam, upam da tudi še ne bomo nekaj časa :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.