Skoči na vsebino

Mazda 6, 2011, 2.2d, 95kW opilki v olju


Priporočeno sporočilo

?ivjo,

?al ima mehanik preve? dela in ne bo uspel danes preveriti le?aje in gred, bo v ponedeljek. Je pa bilo sito ?isto in olje dokaj novo, kar pomeni, da je bilo menjano pred kratkim. Medtem je prodajalec uspel priklicati prej?njega lastnika in ta mu je rekel, da so pri 205.000 km preventivno menjali ojni?ne le?aje, torej pred 20.000 km  <_<.

A so mogo?e opilki povezani z menjavo le?ajev? Recimo, ?e niso ?isto pravih toleranc? ?e slika opilkov (dobljena preko MMS):

 

post-245-0-85860200-1549738164_thumb.jpg

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tule je problem odli?no razlo?en (komentarje je tudi zanimivo prebrat):

 

Zaklju?ek: Vsako ali vsako drugo menjavo olja preveriti (lahko z endoskopsko kamero) in po potrebi o?istiti karter + sito ter preveriti in po potrebi zamenjati podlo?ke injektorjev. DPF pa ven zabrisat. Mislim, da je to najbolje za vse Mazdine dizle, ne glede letnik. Pa sre?no.

Kar se dpf-a tice, so ga zacel z letovsnjim letom na tehnicnih cekirat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako to misli?.....

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo,

?al ima mehanik preve? dela in ne bo uspel danes preveriti le?aje in gred, bo v ponedeljek. Je pa bilo sito ?isto in olje dokaj novo, kar pomeni, da je bilo menjano pred kratkim. Medtem je prodajalec uspel priklicati prej?njega lastnika in ta mu je rekel, da so pri 205.000 km preventivno menjali ojni?ne le?aje, torej pred 20.000 km  <_<.

A so mogo?e opilki povezani z menjavo le?ajev? Recimo, ?e niso ?isto pravih toleranc? ?e slika opilkov (dobljena preko MMS):

 

Hmh, tole mi je mal sumljivo, da bi pri 200K km kdo preventivno menjaval ojni?ne le?aje (razen na Renault 1.5dci) in ga pol prodal.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se zdi, da so postali tile tehnicni pregledi kr neki..

 

Par tednov nazaj peljem na a obicajno mesto, amzs dunajska...

meri pline, zavore, gre spodaj pod avto, mal ga slata, se luci in to je to...

vse skupaj manj k 2 min

 

Vcasih so vsaj spraseval, ce imam prvo pomoc, preverili gume, zadnje luci pa take..

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A sta pozabila 20eur ven iz prometne vzet  :jupiii:

:)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo,

?al je ugotovljeno, da Mazdo nima smisla popravljat  sramezljiv  z avtohi?o sem se dogovoril, da mi vrnejo kupnino in pla?ajo stro?ke servisa. Zanimivo kako so 'fiksirali' pokrov sita oljne ?rpalke pri zadnjem servisu  :vskalo:

post-245-0-79958900-1549911672_thumb.jpg

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo,

?al je ugotovljeno, da Mazdo nima smisla popravljat  sramezljiv  z avtohi?o sem se dogovoril, da mi vrnejo kupnino in pla?ajo stro?ke servisa. Zanimivo kako so 'fiksirali' pokrov sita oljne ?rpalke pri zadnjem servisu  :vskalo:

Bolje receno: NA SRECO je bilo ?e pravi cas to ugotovljeno. Bolje sedaj, kot cez pol leta (in po xy eurih...).

 

?ola za naprej; ornk pregledat avto pred nakupom in ne kupiti najcenejsega.... pa ?e vedno je rizik. In to ne majhen.... zato sem jaz 10 let nazaj raje kupil nov avto za ceno nekaj let starega avta visjega razreda...

 

Sicer pa; lepo bi bilo, ce bi napisal katera AH je dejansko tako fer, da je pristala na povracilo stroskov in kupnine.

 

Skratka, vesel zate, da se je iz?lo ?e cisto ok...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer pa; lepo bi bilo, ce bi napisal katera AH je dejansko tako fer, da je pristala na povracilo stroskov in kupnine.

 

Trgovina in posredni?tvo - ANTON HABJAN S.P., VRANSKO

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sishi kok si pa jezen.....glede na situacijo in pa v?e?en avto?

Se pravi je bil avto zariban oz.tik pred tem.....

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S Habjanom z Vranskega sem ?e imel opravka oz. posloval in lahko le pohvalim korekten odnos.  :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In so pristali na to??

Ja, ?e vrnili kupnino in pla?ali servisne stro?ke. ?e ko sem prvi? omenil, da so najdeni opilki v olju, se rekli, da bodo krili stro?ke popravila ali vrnili kupnino, kar se odlo?im.

Sishi kok si pa jezen.....glede na situacijo in pa v?e?en avto?

Se pravi je bil avto zariban oz.tik pred tem.....

Ja, okru?eni ojni?ni le?aji in glavna gred...naprej sploh nismo odpiral... nisem preve? jezen, mi je pa ?al da nimam Mazde 6, l.2011  <_<

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.