Skoči na vsebino

Cena servisa


Priporočeno sporočilo

Ja verjetno so v bazi podatkov imeli ?e tudi Dexelio, ker se vidi da so ?ifre artiklov za olje razli?ne. Mogo?e je tajnica z mislimi bila ?e na popoldanski manikuri, hehhe.

 

Glede olja ?e je enako ali ne pa nevem to?no, ?e nisem 100%raziskal.

Mislim pa da je to novej?e malo druga?no ker ko so pri?li Skyactive motorji je bilo izrecno zahtevano da se vlivajo not samo ta novej?e verzije olja.

Vlivanje Dexelie v Skyactive motor je bilo na prepovedano, moral bi poiskati, sem mel nekje na ra?unalniku en dokument od Mazde.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In potem se meni ?udite, ko odsvetujem to dextelia olje za na?e skayactiv dizle. :)

1. Dextelia ne obstaja in nikoli ni obstajala!

2. Dexelia olje pa so ukinili ko so pri?li Skyactive motorji in so uvedli Mazda Original Oil!

Se pravi od takrat dalje so ponujali samo Mazda Original Oil.

3. Mazda priporo?a (svetuje) za vse svoje avte Mazda Original Oil.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, saj tudi Mazda kot avto ni ni? specialnega.

Total olje je o?itno zadosti dobro za bolj specialen Aston Martin, tak je zadosti dobro tudi za Mazdo.

Hja, pol pa ko je kaj narobe z ma?ino, pa mi ne vemo ni?, to je va? problem.A si ti siguren, da dajejo to isto olje v aston Martin? A uporabljajo isto gorivo za dirkalnike in navadne avte?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zarecenega kruha se menda najvec poje.. tako da upaj, da ne bos imel taprvi probleme s kaksnim super duper ekstra ?deviskim? oljem, ki ni Dextelia ali Original Mazda oil ;)

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...
dne 3. 4. 2019 ob 6:54 je toto89 napisal:

Edini pogoj je bil, da sem prinesel original olje: Dexelia Ultra 5W30 in to javil, ko sem se naro?il na servis.

Letos sem ga kupil na Mimovrste - 6? / liter, lani pa na motornaolja.com.

Glede storitve pri Selmarju pa nimam nobene pripombe.

 

Meni so taisto olje na servisu AC Cosmos BTC na začetku zaračunali po 15,5 EUR (-6% popust) ...

Screenshot_2020-05-25_at_09_56_40.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 11 mesecev kasneje...

Po prebranem v tej temi sem prišel do zaključka, da na servis A-Cosmos BTC lahko prineseš svoj material (verjetno je pogoj originalen - Mazda - material?), ti pa znajo dvignit ure dela.

To v 2021 še drži?

Za zadnja 2 servisa (2019 in 2020) sem plačal 2h za vsakega. Bojo sedaj delal počasneje in računal 3h? 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Vaseer napisal:

Po prebranem v tej temi sem prišel do zaključka, da na servis A-Cosmos BTC lahko prineseš svoj material (verjetno je pogoj originalen - Mazda - material?), ti pa znajo dvignit ure dela.

To v 2021 še drži?

Za zadnja 2 servisa (2019 in 2020) sem plačal 2h za vsakega. Bojo sedaj delal počasneje in računal 3h? 🤔

Meni so že tako računali. Ker sem prinesel  svoje olje (original mazdinega) so komplicirani nekaj z garancijo bla, bla, bla in mi upalili višjo urno postavko dela. Še dobro, da nimam več avta v garanciji in sem pri mojem mehaniku plačal redni servis ravno pol cene njihovega. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Vaseer napisal:

Po prebranem v tej temi sem prišel do zaključka, da na servis A-Cosmos BTC lahko prineseš svoj material (verjetno je pogoj originalen - Mazda - material?), ti pa znajo dvignit ure dela.

To v 2021 še drži?

Za zadnja 2 servisa (2019 in 2020) sem plačal 2h za vsakega. Bojo sedaj delal počasneje in računal 3h? 🤔

Pojdi drugam, saj imaš možnost, jaz bi šel... 😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Scr3am napisal:

Povsod je isti smorn. Razen na neurandem :)

Po moje tudi. In, ko ti dajo kao "popust" si še vedno vse skupaj krepko preplačal. Ravno danes sem klical mojega mehanika za servis na  avtu sodelavke, na Peugeotu 1,6 dizel. Pokazala mi je račun od zadnjega servisa na avtoplusu kp (uradni servis za peugeot). Plačala je 305€ s tem, da so ji dali noter olje 0-30.

In rekli so ji tudi, da lahko brez problema menja olje vsakih 25000 km, kolikor je tudi naredila v enem letu. 😬

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
pred 2 urama je Mesko napisal:

Mazda 3 letnik 2015, redni servis Selmar Celje. Menjan filter kabine, filter olja, čep in tesnilo olja, dezinfekcija klime in delo je prislo 160€ + 33€ lastno olje   pa oprali so ga še če kaj šteje :D

 

 

Isto kot pri meni lani!👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se bom tudi zgleda umaknil iz Maribora v Celje, ker se mi res zdijo da imajo pretirane cene. Mi je žal ker jih poznam in skoz vozim k njim še ko so bili dečki na Šerbineku, ampak 60€ razlike je pa že en rezervoar goriva, ajde 10-20€ razlike še rečem. Kako ste drugače zadovoljni v Celju? Po telefonu so bili zelo ustrežljivi, prvi vtis zelo pozitiven.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je scania napisal:

Jaz se bom tudi zgleda umaknil iz Maribora v Celje, ker se mi res zdijo da imajo pretirane cene. Mi je žal ker jih poznam in skoz vozim k njim še ko so bili dečki na Šerbineku, ampak 60€ razlike je pa že en rezervoar goriva, ajde 10-20€ razlike še rečem. Kako ste drugače zadovoljni v Celju? Po telefonu so bili zelo ustrežljivi, prvi vtis zelo pozitiven.

Z rednimi servisi sem zadovoljen drugih popravil pa nisem nikoli imel ne s prejšnjo 3ko ne s sedanjo tako,da druga ne vem. Ja so res prijazni in na nivoju pa na koncu te pa čaka opran in osušen avto. :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za mene je bilo v Celju pri Selmarju OK. Cena "osnovnega servisa" s svojim oljem, tam nekje kot sta napisala zgoraj. Enkrat so mi avto oprali, drugič ne (očitno ne smeš pripeljat preveč čist avto na servis :))

Ko se je iztekla garancija sem pač nehal vozit na uradni servis, mi brat naredi servis doma (z vedno večjim odporom, ker se dela servis konec januarja in je mrzlo :))

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so tudi čistega oprali,mogoče zato ker jim ga pustim tam od 8.00 do 14tih in imajo dosti časa. Medtem pa vedno vzamem testni avto,da sprobam kaj je novega in da počasi pripravim ženo na kaj novega in boljšega...😁😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 26. 5. 2021 ob 21:01 je Mesko napisal:

Mazda 3 letnik 2015, redni servis Selmar Celje. Menjan filter kabine, filter olja, čep in tesnilo olja, dezinfekcija klime in delo je prislo 160€ + 33€ lastno olje   pa oprali so ga še če kaj šteje :D

 

 

Bom mogu zgleda tudi jaz v Celje...koliko časa traja servis?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 hours ago, Gregster said:

Bom mogu zgleda tudi jaz v Celje...koliko časa traja servis?

Rečejo ti da 2h, kolikor ti tudi računajo, ampak sem bil skoraj 20 min prej tam pa je avto bil že opran in parkiran zunaj, tako da... Mislim, da načeloma vsem računajo 2h, je pa možno, da sem dobil dve polni uri na račun, zaradi svojega olja

 

17 hours ago, scania said:

Jaz se bom tudi zgleda umaknil iz Maribora v Celje, ker se mi res zdijo da imajo pretirane cene. Mi je žal ker jih poznam in skoz vozim k njim še ko so bili dečki na Šerbineku, ampak 60€ razlike je pa že en rezervoar goriva, ajde 10-20€ razlike še rečem. Kako ste drugače zadovoljni v Celju? Po telefonu so bili zelo ustrežljivi, prvi vtis zelo pozitiven.

Meni je dejansko Maribor bližje, ampak sem se sam tudi odločil za Celje, zaradi dobrih izkušen drugih in kritik v Mariboru. Po mojih izkušnjah zelo korektni. Ko sem se najavil na servis smo se dogovorili za ceno (da ne bi bilo presenečenj), imel sem svoje olje in so celo vrnili 0,5l ki je ostalo, čeprav sem pričakoval, da bo čudežno izginilo oz se pozabilo, avto so oprali, tako da...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Celje se je full poboljsalo v obdobju 10ih let, tut ce rabis samo kako informacijo ti rade volje kej povejo. 

 

Pred tem sem pa rajsi sel k Skornsku v Velenju. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.