Skoči na vsebino

Razpokana pnevmatika. Ali je nevarna?


Priporočeno sporočilo

Zdravo,

Gledam moje letne gume. Nokian, letnik 2014,5 mm profila. Ziher bi jih vozil ?e eno sezono a me motijo te razpoke. Kaj pravite a je varno voziti s takimi gumami ali so za v ko??

 

Sliki: 

https://ibb.co/PFCLc9p

https://ibb.co/3Tk2wN5

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz.Kot prvo,so stare 5 let, kot drugo, so verjetno trde kot ?igumi pod klopjo in kot tretje imajo bolj malo profila za varno vo?njo v de?ju.Razpokajo pa ponavadi takrat, ko jih ne vzdr?uje? pravilno(redno mazanje).

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz.Kot prvo,so stare 5 let, kot drugo, so verjetno trde kot ?igumi pod klopjo in kot tretje imajo bolj malo profila za varno vo?njo v de?ju.Razpokajo pa ponavadi takrat, ko jih ne vzdr?uje? pravilno(redno mazanje).

In s ?im jih ma?e?/vzdr?uje??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex mislim, da ima on razpoke po tekalni povr?ini(pri robovih) in ne po stranskih stenah. Ali se motim ?


Alex misli kot vzdr?evanje da jo vsake toliko nama?e? side wall z recimo glicerinom ali pa primernim produktom.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex mislim, da ima on razpoke po tekalni povr?ini in ne po stranskih stenah. Ali se motim ?

Alex misli kot vzdr?evanje da jo vsake toliko nama?e? side wall z recimo glicerinom ali pa primernim produktom.

Ja, to sem mislil kot vzdr?evanje, da so gume vedno elasti?ne in ne razpokajo. Zdaj sem ?ele videl slike...jaz bi jih takoj zamenjal, ne bi razmi?ljal niti sekunde.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex mislim, da ima on razpoke po tekalni povr?ini(pri robovih) in ne po stranskih stenah. Ali se motim ?

 

 

Alex misli kot vzdr?evanje da jo vsake toliko nama?e? side wall z recimo glicerinom ali pa primernim produktom.

Je res, v glavnem so razpoke po tekalni povr?ini. Zanimivo, ?e bolj na notranji strani, ne na zunanji. Torej, kocka je padla. Kupim nove. :)

Mimogrede, vulkanizer mi je omenil, da so Nokian sicer odli?ne gume a imajo letne te?ave s pokanjem. Baje, da so temperature previsoke pri nas oz. je guma delana za hladnje?a podro?ja.

Hvala za mnenja! :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.