Skoči na vsebino

Transport koles na avtu...


tommaazz

Priporočeno sporočilo

?e ma? mazdo6 1. generacije, jaz imam 2 razli?na doma narejena alu nosilca za pritrjevanje biciklov v mazdi. V ?estico 3.generacije itak ne gre ni?, tam lahko da? samo le?at bicikel.

To pa ni res, lahko das dva poganjalcka in sliko MTBja (A4 format) v sestko part 3

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo,jaz naredim tako; kolo gre pokonci notri, seveda brez prednjega kolesa. Potem fixiram z varnostnim pasom in z trakovi privezem okvir okvirja na ro?aj nad zadnjim levim sede?em. Predvsem zato, da se mi v levem ovinku ne nagne z menjalnikom na sredinski sede?.

 

Sam imam itak vse fixirano in privezano zaradi varnosti in ker ne prenasam, da se mi kaj kotali po avtu. Na tej fotki ni privezano tako kot je med vo?njo :)

 

?e kolo pole?e? se ga da pa z trakovi privezati v za to namenjene to?ke v dno prtlja?nika.

post-9068-0-88088700-1558200925_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ?e pride do naleta zadaj, zavarovalnica krije stro?ke koles, ker to ne bi bilo glih poceni.

 

Zdaj ko sem sklenil novo zavarovanje sem vpra?al agenta, kako je z prevozom prtljage/koles. In pravi, da triglav krije po defaultu 1.000?. ?e bi pove?al vrednost npr. na 3.000? pa bi mi letno premijo dvignilo za cca. 120?. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo sem naro?il za mojo Mazdurino pre?ke in pa 3x nosilec koles za streho...poro?am ko dobim, zmontiram in testiram  :jupiii: , ?e pa ne bo OK bom pa? vrnil  :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj ko sem sklenil novo zavarovanje sem vpra?al agenta, kako je z prevozom prtljage/koles. In pravi, da triglav krije po defaultu 1.000?. ?e bi pove?al vrednost npr. na 3.000? pa bi mi letno premijo dvignilo za cca. 120?. 

Bravo, to me je zanimal, ker vozit neke drage bicikle zadaj namest odbija?a je kar riziko, ?e nima? ustreznega zavarovanja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo sem danes zmontiral pre?ke in 3x nosilca za kolesa...je kar OK, tako da bom obdr?al, sem peljal 2 kolesa za test pa je bilo vse v redu, samo pomoje se s kolesi ve? kot 100km/h ne bom vozil...sem mislil, da me bo tista ?rna stvar ki se zatakne za vrata motila pa me niti ne (razen tega, da se bodo tesnila malo deformirala :o ), ker je kolikor toliko temen avto, ?e bi bil svetlej?i pa bi grdo zgledalo, pomoje :zvizga: ...za ob?asno rabo je v redu (imel bom na strehi do septembra pol pa demontiram za letos), druga?e pa itak najbolj?e na kljuko...za ene 3 leta bo, pri novi bom pa vzel kljuko :P .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo sem danes zmontiral pre?ke in 3x nosilca za kolesa...je kar OK, tako da bom obdr?al, sem peljal 2 kolesa za test pa je bilo vse v redu, samo pomoje se s kolesi ve? kot 100km/h ne bom vozil...sem mislil, da me bo tista ?rna stvar ki se zatakne za vrata motila pa me niti ne (razen tega, da se bodo tesnila malo deformirala :o ), ker je kolikor toliko temen avto, ?e bi bil svetlej?i pa bi grdo zgledalo, pomoje :zvizga: ...za ob?asno rabo je v redu (imel bom na strehi do septembra pol pa demontiram za letos), druga?e pa itak najbolj?e na kljuko...za ene 3 leta bo, pri novi bom pa vzel kljuko :P .

 

Zato so pa bolj?i original nosilci, ki se privija?ijo na streho.

Druga?e pa jaz nosilce vedno odmontiram in jih ne vozim na strehi,

?e jih ne potrebujem-se pozna na porabi, pa ?e zgleda ne najbolje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem potem profesionalec.....


edino kar moram pri menjavi kupiti so pre?ke ker ima francoz specifi?nega, ?panc pa klasi?ne sanke. In bom posnel video, pre?ke vs kljuka :) vedno uporabljam oboje, le da je pol ure razlike.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, Jures, potemtakem sem jaz trener kolesarske ekipe... :lol:

Bi prej rekel spremljevalno vozilo :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takole to zgleda...

 

post-5658-0-51232800-1558956830_thumb.jpg

 

Zdaj premi?ljujem, da bi kupil en hladilnik na 12V pa ga postavil zadaj, ker ostaja prostor (kolesa niso tako dolga kot je prikolica). Samo zadeva pride dokaj draga za tistih nekajkrat na leto, kolikor bi ga potreboval (40-litrski je 400?)... Za tako ekipo pa kaj manj?ega skoraj ne pride v po?tev...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce je kdo opazil na Giru, je na streho mazde6 karavan mozno dati 12 koles :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.