Skoči na vsebino

Kupiti pametno ali neumno uro?


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je Boss napisal:

Men je to tud hud minus, da sem se zato odpovedal nakupu pametne ure. 

Če bi jo imel par dni, bi videl, da se izplača, kaj vse ti nudi. Mojo sem dobil v torek pa ni bila napolnjena do konca in jo stalno uporabljam pa piše gor na njej, da je baterija  še za 15 dni.👍😁 Če bi telefonska baterija vsaj približno toliko trajala... 

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

pred 23 urami je Alex napisal:

To mi ne predstavlja problema. Isto kot telefon, priklopi čez noč in imaš mir par dni.Za dobre stvari moraš nekaj narediti. 😏

Hja, jaz sem bolj picajzlast in filam zjutrej, da ko pride na cca 80% jo odklopim in ne uničujem baterije po nepotrebnem (čeprav bo verjetno prej ribnila ura zaradi posodobitev, kot pa baterija).

pred 4 urami je Alex napisal:

Če bi jo imel par dni, bi videl, da se izplača, kaj vse ti nudi. Mojo sem dobil v torek pa ni bila napolnjena do konca in jo stalno uporabljam pa piše gor na njej, da je baterija  še za 15 dni.👍😁 Če bi telefonska baterija vsaj približno toliko trajala... 

Ko boš prvič GPS prižgal, bo 1.5 ure namesto 15 dni :D 

Popravljeno od NevLado
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Če bi jo imel par dni, bi videl, da se izplača, kaj vse ti nudi. Mojo sem dobil v torek pa ni bila napolnjena do konca in jo stalno uporabljam pa piše gor na njej, da je baterija  še za 15 dni.👍😁 Če bi telefonska baterija vsaj približno toliko trajala... 

Mal več bolj resne uporabe pa ti ne bo zdržala dva dni. Je pa res, da za navadno uporabo pa res ne bo panike,.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 24. 6. 2020 ob 19:42 je Alex napisal:

Po dveh dnevih uporabe nove ure pri plavanju sem res navdušen. Beleži prav vse parametre.Kako sem lahko živel do sedaj brez nje? 😁

Pa...žena to ve? 🤪

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 25. 6. 2020 ob 16:27 je Alex napisal:

Če bi jo imel par dni, bi videl, da se izplača, kaj vse ti nudi. Mojo sem dobil v torek pa ni bila napolnjena do konca in jo stalno uporabljam pa piše gor na njej, da je baterija  še za 15 dni.👍😁 Če bi telefonska baterija vsaj približno toliko trajala... 

Kako pa kaj ura? 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Kako pa kaj ura? 🤔

Ej, super se obnese. Do sedaj sem jo samo na začetku napolnil full in danes pravi, da je ostalo še šest dni baterije. Pa jo uporabljam skoraj vsak dan za plavanje. 

Res dober nakup. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Ej, super se obnese. Do sedaj sem jo samo na začetku napolnil full in danes pravi, da je ostalo še šest dni baterije. Pa jo uporabljam skoraj vsak dan za plavanje. 

Res dober nakup. 👍

Garmin je Garmin,to je to.:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men je na fenixu 3 najprej crknil ekran, potem dobil novo uro, ki je lepo delala 4 leta, potempa  izpadel gumb start/stop

na fenixu 5 pa so tezave z merjenjem visine (gpsu se vsake tolko zmesa), njihov support pa meji na retardirance...enkrat tudi menjali z novo, ki je imela iste tezave

kako to zgleda:

image.thumb.png.cac62b098f1511eb6ab837bb2e368688.png

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma to si v luknje padal... ne more biti ura kriva.

 

Drugač pa v tolažbo... pri suportu za ure so retardiranci tudi drugi. Se človek včasih prav vpraša kako sploh preživijo s takim odnosom?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je LabiGT napisal:

men je na fenixu 3 najprej crknil ekran, potem dobil novo uro, ki je lepo delala 4 leta, potempa  izpadel gumb start/stop

na fenixu 5 pa so tezave z merjenjem visine (gpsu se vsake tolko zmesa), njihov support pa meji na retardirance...enkrat tudi menjali z novo, ki je imela iste tezave

kako to zgleda:

image.thumb.png.cac62b098f1511eb6ab837bb2e368688.png

Meni zaenkrat meri višino kar v redu. To vidim takrat, ko grem na bonifiko tečt in ura pokaže - 2m. In kar je smešno, tam je res nižje kot gladina morja. Sem jo pa na začetku  moral umiriti in je to pri nas kar enostavno, ker živim ob morju in štartam od te točke. 😁

pred 4 urami je TiEn napisal:

Garmin so bomba ure jim pa manjka malo na kvaliteti.

So pa bolj točne kot suunto. Vsaj moja je. To sva testirana z ženo, ki ima suunto in sva oba preplaval dolžino 50m bazena.Garmin je okazal točno  50 m suunto pa 47m. Na večjh razdaljah  je razlika še bolj opazna. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Alex said:

Meni zaenkrat meri višino kar v redu. To vidim takrat, ko grem na bonifiko tečt in ura pokaže - 2m. In kar je smešno, tam je res nižje kot gladina morja. Sem jo pa na začetku  moral umiriti in je to pri nas kar enostavno, ker živim ob morju in štartam od te točke. 😁

So pa bolj točne kot suunto. Vsaj moja je. To sva testirana z ženo, ki ima suunto in sva oba preplaval dolžino 50m bazena.Garmin je okazal točno  50 m suunto pa 47m. Na večjh razdaljah  je razlika še bolj opazna. 

Glede plavanja na odprtem je tko tko, plavanje na bazenu pa obe 3ka in 5ka brez pripomb.

Sicer pa visina je ze ok, problem je pri vzponih, kjer se uri zmesa (poglej graf)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je moj garmin ful všeč. Parkiram avto, bicikel dol s prtljažnika in na balanco garmina. Med tem ko se preoblačim, je bicikel sam brez mene napravil že dobrega pol kilometra. Tako da lahko sem cel dopoldne v bufetu, pa bom imel ful kilometrov in višincev.

  • Všeč 1
  • Haha 2

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Meni zaenkrat meri višino kar v redu. To vidim takrat, ko grem na bonifiko tečt in ura pokaže - 2m. In kar je smešno, tam je res nižje kot gladina morja. Sem jo pa na začetku  moral umiriti in je to pri nas kar enostavno, ker živim ob morju in štartam od te točke. 😁

So pa bolj točne kot suunto. Vsaj moja je. To sva testirana z ženo, ki ima suunto in sva oba preplaval dolžino 50m bazena.Garmin je okazal točno  50 m suunto pa 47m. Na večjh razdaljah  je razlika še bolj opazna. 

Če dela, dela vredu, vsaj pri moji je tako. Meter, dva, gor ali dol nima veze. To ni merilec dolžine (meter) zato ne kompliciram in sem zadovoljen. :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je NevLado napisal:

Haha v eni sapi kako je ura super, v drugi že po 14ih dnevih kup problemov. :P

Sej je mega ura.. Meni zaenkrat dela vrhunsko in upam, da bo tudi v bodoče tako. Ti pa zmeri tudi stvari, za katere niti vedel nisi, da obstajajo.Ima toliko funkcij, da verjetno večina nikoli ne bo pogruntala vseh možnosti. 😛

pred 1 uro je Bini napisal:

Če dela, dela vredu, vsaj pri moji je tako. Meter, dva, gor ali dol nima veze. To ni merilec dolžine (meter) zato ne kompliciram in sem zadovoljen. :prstgor:

Točno tako.Ura dela kot mora in za kar je namenjena. Za točne izmere je zadolžen laserski merilnik. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Sej je mega ura.. Meni zaenkrat dela vrhunsko in upam, da bo tudi v bodoče tako. Ti pa zmeri tudi stvari, za katere niti vedel nisi, da obstajajo.Ima toliko funkcij, da verjetno večina nikoli ne bo pogruntala vseh možnosti. 😛

Točno tako.Ura dela kot mora in za kar je namenjena. Za točne izmere je zadolžen laserski merilnik. 

Ja res ima sve i svašta,če bi hoteli napisati v navodila vse kar ima bi bila knjižica 5x bodlj debela-obsežna kot priročnik od Mazde,he he he....:jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Sej je mega ura.. Meni zaenkrat dela vrhunsko in upam, da bo tudi v bodoče tako. Ti pa zmeri tudi stvari, za katere niti vedel nisi, da obstajajo.Ima toliko funkcij, da verjetno večina nikoli ne bo pogruntala vseh možnosti. 😛

Točno tako.Ura dela kot mora in za kar je namenjena. Za točne izmere je zadolžen laserski merilnik. 

Haha normalno.

 

Sem se pa sedaj spomnil izpred let ene raziskave, ko je en model tožil fitbit, češ da mu pravilno ne meri srčnega utripa. 

 

Na koncu so naredili neodvisno raziskavo, katera ura je v tistem času imela največjo natančnost (mislim, da je bilo leta 2016). Zmagala je apple watch .... in sicer z 35% natančnostjo!! Sepravi da je zadela srčni utrip. :D 

 

 

Tako da toliko kot je teh podatkov so precej nenantančni. :D 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Haha normalno.

 

Sem se pa sedaj spomnil izpred let ene raziskave, ko je en model tožil fitbit, češ da mu pravilno ne meri srčnega utripa. 

 

Na koncu so naredili neodvisno raziskavo, katera ura je v tistem času imela največjo natančnost (mislim, da je bilo leta 2016). Zmagala je apple watch .... in sicer z 35% natančnostjo!! Sepravi da je zadela srčni utrip. :D 

 

 

Tako da toliko kot je teh podatkov so precej nenantančni. :D 

Odvisno kaj kupiš... če kupiš "športno uro" na aliexpress in misliš, da bo delala prav je to isto, kot bi kupil kak avtoček pa bi mislil, da si kupil Mazdo. In bi se potem čudil, zakaj nimaš dobrega avta ampak nek kitajski zmazek. 😏

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Alex napisal:

Odvisno kaj kupiš... če kupiš "športno uro" na aliexpress in misliš, da bo delala prav je to isto, kot bi kupil kak avtoček pa bi mislil, da si kupil Mazdo. In bi se potem čudil, zakaj nimaš dobrega avta ampak nek kitajski zmazek. 😏

Že že, ampak govorim ti, da je izmed mnogo produktov imela najboljša ura natančnost 35%. Pa so bili tudi garmini v raziskavi :D 

 

Iščem in žal nikakor (še!) ne najdem. Sem pa našel recimo tole:

 

 

fitbit-college-tracking-wellness.jpg?qua
TIME.COM

Are Fitbit devices inaccurate?

 

heartrate-tests-4414.jpg
WWW.CNET.COM

More wrist-based heart rate monitors are hitting the market, letting you gauge your fitness with a quick read of your pulse. But as Sharon Profis...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je NevLado napisal:

Že že, ampak govorim ti, da je izmed mnogo produktov imela najboljša ura natančnost 35%. Pa so bili tudi garmini v raziskavi :D 

 

Iščem in žal nikakor (še!) ne najdem. Sem pa našel recimo tole:

 

 

fitbit-college-tracking-wellness.jpg?qua
TIME.COM

Are Fitbit devices inaccurate?

 

heartrate-tests-4414.jpg
WWW.CNET.COM

More wrist-based heart rate monitors are hitting the market, letting you gauge your fitness with a quick read of your pulse. But as Sharon Profis...

 

Glej, ne bom pameten ampak moja je zelo točna in previrjena na podoben vsporedni način preko obremenitvenega testa pri zdravniku, rezultati pa identični z rahlim zamikom. Ura meri kot EKG natančno le da na koncu piše v navodilih, da ni medicinski pripomoček. Verjetnost netočnosti je vedno, zato se je Amerikance zavaroval! :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Merjenje srčnega utripa na uri prek zapestja ni natačno in še dolgo časa ne bo... bolj natančne so meritve prek pasa pa še tam so odstopanja,.. pa mislim, da športna ura ni narejena, da si bomo pri zdravniku v idealih pogojih merili srčni utrip, ampak pri športnih aktivnostih, kjer pa vemo da zaradih takih in drugačni pogojev ne more biti meritev 100% natančna.  :) 

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.