Skoči na vsebino

Te?ave po regeneraciji DPF


Priporočeno sporočilo

Avto po regeneraciji DPF filtra cuka pri nekje 1800 obratih, ko pa pride ?ez mejo 2000, pa potegne kot mora.

 

Pa ?e pohodim gas, se pri teh obratih ?uje nek zvok, kot da je prepih nekje v ma?ini (Mo?no tudi, da si zvok narobe interpretiram). Izven obmo?ja 1800-2000 obratov ne zaznam te?av.

 

Hvala.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes se mi je za?ela pri?igati in uga?ati lu?ka za olje. Sem naredil meritev in je olje prej prepolno kot prazno (prilo?ena slika).

Me pa bega napis ma?ini (prilo?ena slika), ker mi ni jasna...

 

Ampak verjetno to ni razlog za moje te?ave...e90ae30339712efdd1733f4021391ce8.jpg5d9d04af02026638efce0596f4841bc1.jpg

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni mi jasno kako bi ?lo ?ez X, ?e je ?isto na vrhu. To pomeni, da bi mogu v avto nalit 1x ve? olja kot je prepisano... Al pa js kej ne ?tekam tu?

 

V nedeljo gremo na morje, tk da bi mogu ASAP olje menjat.

 

Sem pa menjal olje cca. 5k km nazaj, vmes pa sem naredil to regeneracijo.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ta famozna regeneracija DPF filtra. ?e se ne izvede do konca oziroma je motor ugasnjen tekom regeneracije, se je, v trenutku vbrizga goriva v izpu?nem ciklu, le to, namesto, da bi zgorelo, pocedilo mimo batnih obro?kov direkt v karter.

 

?e se to dostikrat ponavlja, se po?asi seveda nivo olja, ki ga zdaj dodatno "oplemenituje" ?e ta nafta, dviguje. Tako, da res menjaj, ?im prej in bo potem spet OK.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ti gladina olja raste, daj preveri ?e sito oljne ?rpalke, ker zadnja stvar, ki si jo ?eli? je, da ti na dopustu motor zariba.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekdo mi je rekel, da bi bilo mogo?e potrebno po?istiti egr filter. In pri tem sem se spomnil, da je bil pred regeneracijo dpf-ja tudi on zabit. Mogo?e bi blo dobro ?e to preverit...

 

Hvala za nasvete glede olja. Dejansko me je za?elo skrbet glede tega zdej. Sploh, ker vsak dan naredim 130 km. Bom ?el do mehanika tudi glede tega.

 

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem posnel dogajanje glede lu?ke:

 

https://photos.app.goo.gl/1fTXLRSYNdU7e8iZ8

 

Verjetno se je olje za?elo penit po regeneraciji DPF, tako da danes sledi nova menjava olja. Lesson learned - ne delaj menjave olja tik pred regeneracijo DPF. :D

 

Glede EGR-ja bom pa po?akal tole dalj?o furo do dalmacije in nazaj in bom videl, ?e bo potem kaj bolj?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To na tem videu bolj sumim na zabasano oljno sito v karterju!

No lahko bi bil tudi zabasan oljni filter ali pa zani? oljna pumpa, ker pod vj?jimi obrati bi moral biti vi?ji pritisk olja v tem primeru je pa o?itno premajhen pritisk in se vklopi lu?ka za olje.

Ker pa vemo da se na Mazdah rado zaba?e sito olja, je skoraj 99% to!

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce delas sam strosek tesnil e mase (2?) in seveda novo olje in filter

Samo spustis olje, snames karter, spucas, nova tesnilna in nazaj.

 

Zelo lahko delo, le da je fajn ce je acto dvignjen oz mas kanal

Jaz sem sam brez kanala delal, dve dvigalki

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ugotovi vzrok zakaj se je zama?ilo sito prvo!

Mo?ni vzroki:

1. Podlo?ke na ?obah 

2. Prepogosto neopravljene regeneracije

3. Napaka nekje na Dpf-ju

4. Egr (manj verjetno)

5. Napa?no olje

 

Podlo?ke na ?obah je dobro menjati nekje na 100.000km, to je bil najve?krat problem.

Kot pa so ostali napisali prvo karter dol in pogledati sito, potem ostalo!

Stvar ni tako nedol?na da bi bili razni Egr, vacum leaki ecc kot nekateri stalno omenjajo.

 

Lp Matej

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Investicija je 5? dihtmasa in 15min dela.

Na?eloma bi olje lahko ven spustil v ?isto posodo, ampak glede nato da si ?e naredo 5000km z oljem, bi jst dal novo olje, saj ne stane tak dost.

Aja, ker smk ?e pri tem katero olje si prej vlil noter??

Uporaba neustreznega olja lahko tudi povzro?i zabasanje oljnega sita.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Olje je po specifikaciji za ta avto (ne vem na pamet, vendar mehanik daje striktno pravega noter in mu zaupam) in dajem istega odkar sem kupil avto 3 leta nazaj.

 

Dejstvo je, da se je promet iz ?tajerske do ljubljane pove?al spomladi in sem ?akal v gu?vi tudi po 20 min od lukovice do ?entjakoba (prva-druga prestava in ?akanje vmes na mestu) in lahko da je bil to razlog, da se mi je dpf zabasal. Moram pa poguglat, kako sploh ?lovek ve, kdaj je avto v avtomatski regeneraciji, da se takrat avta ne uga?a in podobno.

 

Tole z oljno lu?ko se je za?elo po tistem, ko sem opravil manualno regeneracijo (26.6.), po kateri bi se naj menjalo olje, kar sem prebral ?ele naknadno in tako, da olja nisem menjal. Lu?ka se mi je tako pri?gala ene 3 tedne nazaj (in ene 3 tedne po opravljeni regeneraciji) med vo?njo iz slu?be domov (ko je bil motor hladen, je samo gorela, ko se je segrel na AC, pa je za?ela blinkat kot na posnetku) in sem na po?ivali??u v lukovici ustavil in preveril olje, kjer sem se prepri?al, da olja ni premalo. Lu?ka je potem malce utripala tu in tam do doma in to je blo to. Sem mislil, da se je vse uredilo in nato se mi je v?eraj znova pri?gala...

 

Moj mehanik sicer danes dobi olje in filter, ostalega materiala ne more dobiti v tolk kratkem ?asu in je rekel, da bi se menjalo samo olje in filter in se potem po mojem dopustu vidi, kako in kaj...

 

PS: pri tej utripajo?i lu?ki - kolk nevarno se je vozit s tem? Hvala za nasvet.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Daj obvezno karter dol, pa spucat sito oljne pumpe.

?i??enje sita je obvezno ker ?e je zabasano pol z samo menjavo olja ne bo? ni? naredil. In kmalu ti bo zaribal motor!

Ne se vozit z lu?ko tlaka olja!

 

Lu?ka tlaka olja pomeni da je pritisk olja premajhen in posledi?no ni zadostnega mazanja, ?e ni mazanja pa verjetno ve? kaj se zgodi.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff...pri tej lu?ki bi se moral takoj ustaviti....in avtovleka do doma!

Zdaj edino kar lahko naredi? da da? dol pokrov karterja in pogleda? oljno sito ?e ni notri opilkov.

?e gori rde?a lu?ka pomeni da motor nima olja od senzorja vi?je.

Lahko upa? da je samo okvarjen senzor pritiska olja (to obvezno preveri!).

Tista kraj?a ustavljanja ne pomenijo ni? pri regeneraciji....va?no da jih ne prepogosto prekine?, ?e prekine? samo enih par ni ni? narobe.

Vse to lahko preveri? po trenutni porabi (kar je v?asih te?ko) ali pa, da si kupi? OBD ?italec in namenski program za Android, ios, Win (torque ali forscan npr.)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je ustavljanje med regeneracijo nimajo nekega vpliva na olje. ?e npr pogostokrat uga?a? motor med regeneracijo pa lahko privede do pove?ane koli?ine olja v motorju, ko pride olje do X oznake pa ti javi napako in je potrebno zamenjat olje.

 

Izvajanje regeneracije lahko ugotovi? z obdjem ali la po trenutni porabi, ?e se recimo pelje? in spusti? gas ti trenutna poraba mora kazat 0L, ?e dela regeneracijo pa ka?e 1,5L

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff...pri tej lu?ki bi se moral takoj ustaviti....in avtovleka do doma!

Zdaj edino kar lahko naredi? da da? dol pokrov karterja in pogleda? oljno sito ?e ni notri opilkov.

?e gori rde?a lu?ka pomeni da motor nima olja od senzorja vi?je.

Lahko upa? da je samo okvarjen senzor pritiska olja (to obvezno preveri!).

Tista kraj?a ustavljanja ne pomenijo ni? pri regeneraciji....va?no da jih ne prepogosto prekine?, ?e prekine? samo enih par ni ni? narobe.

Vse to lahko preveri? po trenutni porabi (kar je v?asih te?ko) ali pa, da si kupi? OBD ?italec in namenski program za Android, ios, Win (torque ali forscan npr.)

 

To, kar pravi?, da lahk edino naredim, a to si mislu, da lahk sam preverim al pa? mora to mehanik naredit?

 

A je to mo?no, da bi blo premal olja, ?e pa mi ka?e, da je polno? Jao.

Tako je ustavljanje med regeneracijo nimajo nekega vpliva na olje. ?e npr pogostokrat uga?a? motor med regeneracijo pa lahko privede do pove?ane koli?ine olja v motorju, ko pride olje do X oznake pa ti javi napako in je potrebno zamenjat olje.

 

Izvajanje regeneracije lahko ugotovi? z obdjem ali la po trenutni porabi, ?e se recimo pelje? in spusti? gas ti trenutna poraba mora kazat 0L, ?e dela regeneracijo pa ka?e 1,5L

 

Javi napako s tem, ko se pri?ge rde?a lu? za olje al je ?e kak?na druga lu?ka za kej takega?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaksenga materijala nemore dobit? Diht mase? pa to dobis ze v malo bolsi pekarni. Mam filing da imas mehanika salabajzerja. Ce ne misli karterja dol vzet pa scistit sito pol je brezveze s tvojim dopustom vred ker bos imel sranje na cesti.

Mislim da ni vredno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, razumem. Mal me stiska zdej, ker mi je lu?ka gorela 3 tedne nazaj in je nehala in med tem cajtom sem naredil vsaj 2000 km. 

 

Razmi?ljam, da bi avto peljal nekam v LJ, kjer bi mi ga lahko pregledali. Imam samo uradni servis na razpolago al obstaja ?e kaj? Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.