Skoči na vsebino

Nezadosten prostor na SD kartici za navigacijo


TheBob

Priporočeno sporočilo

Zivjo vsem!

 

Torej, avto (mazda 3) je zdaj 3 leta star in zastonjske posodobitve za navigacijo, ki je prisla z avtom na SD kartici,so se iztekle. Problem je pa ta, da zemljevidov v bistvu nikoli nisem mogel posodobiti, ker na SD kartici ni bilo dovolj prostora za posodobitev.

 

Zanima me, kaksne so sedaj moje opcije, ce nocem kupiti popolnoma nove kartice z novimi zemljevidi (v mazda centru so mi rekli, da bi stalo 600 eur!!!). A se da nekako prekopirati vsebino SD kartice na novo kartico (z vec prostora) in jo registrirati v avtu?

 

Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menda jo na servisu zamenjajo za vecjo (16GB) ... ampak moras to zahtevati ... Vprasaj na servisu... ce to velja tudi pri nas ...

 

Screenshot_19_08_2019__19_57_230B1A99.pn

 

Screenshot_19_08_2019__19_56_230B1A6A.pn

 

Prilozen je cel dokument z navodili ... >> TSB New MZD Connect Map release - Split of Eastern and Western Europe DATA.pdf

 

Drugace pa lahko naredis backup kartice in restoras na vecjo ... >> https://infotainment.mazdahandsfree.com/howto-windows-backup?language=sl-EU

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

tole nevem, ce bo delovalo... vsaj kolikor sem bral, te kartice delujejo samo, ce prej nisi imel kartice... pri ?podaljsanju? pa se pojavi problem, ker je na tvoj VIN. ze registrirana navigacija... in lahko kupis le podaljsanje posodabljanja (enkratno ali za tri leta)...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tole nevem, ce bo delovalo... vsaj kolikor sem bral, te kartice delujejo samo, ce prej nisi imel kartice... pri ?podaljsanju? pa se pojavi problem, ker je na tvoj VIN. ze registrirana navigacija... in lahko kupis le podaljsanje posodabljanja (enkratno ali za tri leta)...

 

to je kot una kartica ki jo kupi? pri dealerju za 500e. imam tako (ne ravno od tega prodajalca in ne ravno te) in deluje.

 

je pa priporo?ljivo si kupit ?e eno navadno prazno sd kartico z vsaj 16g in vsebino prekopirat nanjo ... ker imajo premalo prostora za updejte in slabe kontakte. z prekopirano ni nobenih te?av. prekopira? jo potem ko naredi? ?e par kilometrov z "originalo" , da se vin gor zapise ...potrm pa skopira? brez te?av ...?e se ne motim to lahko naredi? prek mazdine aplikacije ali pa kar preko win explorerja (ali podobnih appov)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tole nevem, ce bo delovalo... vsaj kolikor sem bral, te kartice delujejo samo, ce prej nisi imel kartice... pri ?podaljsanju? pa se pojavi problem, ker je na tvoj VIN. ze registrirana navigacija... in lahko kupis le podaljsanje posodabljanja (enkratno ali za tri leta)...

A ni ?e nih?e tega izprobal tukaj na forumu, ?e deluje tudi tistim, ki so prej imeli ?e tri leta original?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je kot una kartica ki jo kupi? pri dealerju za 500e. imam tako (ne ravno od tega prodajalca in ne ravno te) in deluje.

 

je pa priporo?ljivo si kupit ?e eno navadno prazno sd kartico z vsaj 16g in vsebino prekopirat nanjo ... ker imajo premalo prostora za updejte in slabe kontakte. z prekopirano ni nobenih te?av. prekopira? jo potem ko naredi? ?e par kilometrov z "originalo" , da se vin gor zapise ...potrm pa skopira? brez te?av ...?e se ne motim to lahko naredi? prek mazdine aplikacije ali pa kar preko win explorerja (ali podobnih appov)

vem, da je to taka, kot jo prodajajo na pooblascenem servisu... ampak tako kupis samo enkrat... potem placas za nadaljne posoditve... in menda ne gre tako, da enostavno kupis novo na eBayu ker ima VIN ze zabelezen v sistemu in menda potem ne delujejo nadgradnje... naj pa kdo proba... sedaj je ze gotovo kaksen, ki mu je poteklo triletno posodabljanje in bi imel rad posodobljeno ;)....

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vem, da je to taka, kot jo prodajajo na pooblascenem servisu... ampak tako kupis samo enkrat... potem placas za nadaljne posoditve... in menda ne gre tako, da enostavno kupis novo na eBayu ker ima VIN ze zabelezen v sistemu in menda potem ne delujejo nadgradnje... naj pa kdo proba... sedaj je ze gotovo kaksen, ki mu je poteklo triletno posodabljanje in bi imel rad posodobljeno ;)....

kolikor jaz vem se vin zapi?e na kartico ... in ne obratno. sicer pa naj kdo drug pove...dal sem samo nasvet kako ceneje re?iti zadevo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

VIN se na kartico zapise zato, da kartice ne mores uporabljati v drugem avtu... Pri posodabljanju pa moras to narediti online... In takrat se tudi preverja VIN... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Pozdravljeni

Rabljeno Mazdo6  letnik 2015 imam sedaj en mesec.Prvi lastnik je bil v Italiji in imam vsa navodila v italijan??ini.
Pojma nimam kje se nahaja SD kartica za navigacijo.Zanima me kje lahko pogledam,katera verzija je updejta.
Bil sem v Budimpe?ti in me je to?no pripeljalo a samo pot nazaj domov me je hotela peljati preko avstrije,potem na Ljubljano.

Nimam pojma kje lahko nastavim,da mi naredi najhitrej?o pot oziroma da se izbere ali najkraj?a ali najhitrej?a.
Na mazdini strani sem prebral da je avtomatska nadgradnja za 3 leta cerka 180 evrov.

Kako si vi posodabljate?

 

lep pozdrav Tine

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kartico najdes v naslonu za roko, pod enim takim plasticnim pokrov?kom...

 

Updejt za 3 leta pa je tako kot si napisal ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A hvala za info.
A se lahko kje preveri kdaj je bil zadnji updejt ali pi?e do kdaj veljajo posodobitve ker mi najbolj ni jasno vse skup.
 Se lahko kje najdejo navodila za navigacijo v PDF formatu da bi si pogledal.Nekje sem zasledil da se lahko SD kartica hitro napolni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tvoja je 2015.?e je bila aktivirana takoj, je pretekla leta 2018 tri letna zastonj posodobitev.Ostane ti tako nakup posodobitve za naslednja tri leta. ?e bo? gledal tiste na internetu, ki se prodajajo za cca. 40? vedi, da jo bo? lahko samo prvi?, ko jo bo? montiral in aktiviral posodobil, nato ni? ve?.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.