Skoči na vsebino

Nakup Mazda 3


Mally

Priporočeno sporočilo

pred 22 minutami je Boss napisal:

 

Pred 17 leti je bil marsikateri avto drvarnica nove se pa vozijo enako dobro kot Mazda al pa Golf 🤪

 

Drugaš pa mislim da tri leta stare Mazde še niso imele 5 let garancije razen z doplačilom. Se pravi ostaja vprašanje ali ta ima ali pa nima še dodatni dve leti.

 

Takumi je srednja oprema in je pod opremo Revolution in Revolution Top. Pri Mazdi 6 pa je Takumi res najboljša oprema. Tako, da je tu kar nekaj zmede.

Ceda ne dobiš za to ceno,pojdi v salon pa te bo kap koliko boš dal za njo z normalno opremo in motorjem. Servis je 140€ kar je ugodno na uradnem servisu. Takumi ja srednja oprema med vsemi M3 in ima veliko opreme,samo te grafitne feltne se luščijo! M3 imajo pri nas 5 let garancije že dolgo saj dokupj 2 leti Mazda Slovenija.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja kako da ne

 

https://cdn.kmag.net/public/data/www-docs/20000/12692/kia_cenik_slovenija_ceed 5v_03032021.pdf

 

Champion oprema je več ali manj tisto kar je pri Mazdi 3 Takumi. Je pa res, da je pri KIA 1.0 Turbak z 120KM, Mazda 3 je pa n/a 2.0 s 120KM.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta Mazda 3 Takumi ima 5 let garancije. Ima tudi precej opreme npr. Led žaromete, keyless go kar je nek gumbek na kljukah, RVM, Head up display kar je neka smešna plastična lopatka, zadnje park senzorje in kamero, ogrevane sedeže in volan, 18 col itd. Zanimivo pa je, da nima sprednjih park senzorjev in pa navigacije, človek pač ni želel dati 500 eur zanjo ima pa app connect ki upam da deluje.

Se zahvaljujem za odgovore, po njih sklepam, da je realna cena nekje 13500 mogoče 14000 zaradi rdeče barve in dodatno app connecta in letnih gum.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Boss napisal:

Ja kako da ne

 

https://cdn.kmag.net/public/data/www-docs/20000/12692/kia_cenik_slovenija_ceed 5v_03032021.pdf

 

Champion oprema je več ali manj tisto kar je pri Mazdi 3 Takumi. Je pa res, da je pri KIA 1.0 Turbak z 120KM, Mazda 3 je pa n/a 2.0 s 120KM.

Samo še pa res cenijo z temi  cenami (brez gromozanski popustov). Sodelavec je dal za malo bolje opremljeno pred dvema letoma kar  27000€.

In to za kio. 

Definitivno preterana cena za tak avto. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vse oglaševane cene so za "pleh" in 4 gume, zadnjič sem šel prav "iz firbca" pogledat ko na TV oglašujejo da je najcenejši Dacia Duster za 8.999€ al koliko je že....sem šel pogledat in kaj dobiš za ta denar, dejansko pleh in 4 gume....če želiš vsaj klimo in nekaj osnovne opreme, prideš takoj na 11-12k€ kar pa seveda že ni več poceni za Dacio.....Drugače ima tudi Mazda marketinški trik, ko na TV oglašujejo brezobrestno financiranje, v super drobnem tisku pa da mora biti polog 50% :)....(enako je bilo pri kolegi, ki je kupil novo škodo scalo, osnovna cena se resda začne pri 13k....ko je dodal noter nekaj nujne opreme, dodatkov, je prišel na 19k €)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Brane napisal:

Bo treba na Toyoto presedlat

1051542.jpg
WWW.AVTO.NET

Toyota Corolla 1.6 VVT-i Luna, letnik:2020,15490 EUR :: www.Avto.net ::

 

Meni je tole že kakšen mesec nazaj padlo v oko. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je sportman333 napisal:

vse oglaševane cene so za "pleh" in 4 gume, zadnjič sem šel prav "iz firbca" pogledat ko na TV oglašujejo da je najcenejši Dacia Duster za 8.999€ al koliko je že....sem šel pogledat in kaj dobiš za ta denar, dejansko pleh in 4 gume....če želiš vsaj klimo in nekaj osnovne opreme, prideš takoj na 11-12k€ kar pa seveda že ni več poceni za Dacio.....Drugače ima tudi Mazda marketinški trik, ko na TV oglašujejo brezobrestno financiranje, v super drobnem tisku pa da mora biti polog 50% :)....(enako je bilo pri kolegi, ki je kupil novo škodo scalo, osnovna cena se resda začne pri 13k....ko je dodal noter nekaj nujne opreme, dodatkov, je prišel na 19k €)

Pomojem misliš model Sandero. Hja, jaz sem gledal Sandera.. 11500 me pride po konfiguratorju z zame nujno opremo (klima, mislimda tempomat, rezervna guma, naslon za roko ipd...)z osnovnim bencinarjem. Haters gonna hate, ampak nekako imam občutek, da bi preživel s to opremo. Enako opremljen clio je vsaj 1500-2000drazji... Tako da dacia je cenejša. Je drago napram prvim daciam, ampak tako je povsod... Ekologija, varnostne zahteve... 

 

Je pa res... Ko začne človek izbirati to oblazinjenje, pa ta barvna kombinacija, pa touch screen, pa 16col alu... Je pa bolje da sploh ne gleda dacie. Take avte se kupuje, ko ti je vseeno kako avto izgleda in si ga kupiš za prevoz od A do B. Tista 2jurja razlike do osnovnega Clia pa daš v žep in greš na dopust ali dva... S tem da... Tudi osnovni clio ni nek lepotec. 2jurja pa ostaneta v žepu... 

 

In škoda scala... Meni je to isto nek nizkocenovnik. Ne tako očiten kot predhodnik Rapid, ampak vseeno... Sem sedel v osnovnem. To je isto kot osnovni Tipo, ki ga ima fotr. 

 

Pa saj če pogledamo drugod, povsod je tako. Spomnimo se osnovne mazde3 prejšnje generacije za 15jurjev. Na plakatih pokažejo fency barve (ja, Alex... Rdeče so ponavadi :)), v realnosti pa osnovnega modela na katerega se nanaša na plakatu oglaševana cena, sploh ni na zalogi.

 

Tudi ko kupuješ smučke vidiš na reklamah "Elan smučke za 300eur"v hervisu... Ko pa prideš v trgovino, pa hitro vidiš, da je ta model bolj tako - tako in boš skoraj zagotovo dodal še 150eur in kupil nekaj kar ti bo bolj všeč. 

 

Noben pa nobenega ne sili,zakonsko  nujna oprema je že v osnovnem modelu :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Marketinški triki ... pred nekaj leti je Toyota oglaševala Yaris od 7.999 evrov naprej, na sliki oglasa pa je bila taka za 18.000 . V salonu so mi povedali, da bi bilo treba različico za 7.999 posebej naročiti prišla pa bi čez dobe pol leta ... Res nas imajo za norca ...

 

Redni servis Kie za 140 evrov pa je pol cene Mazdinega, če je res tako ... 

Res je 140 vsaj pri nas. Tisti cenik od Boss-a pa čisto nerelevanten, ker so potem še obresti, stroški lizing itd. Tja je treba po predračun pa boste videli! 🤥 Cena zavarovanja je pa od prve cene brez popustov! 😬

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je Nejc1986 napisal:

Pomojem misliš model Sandero. Hja, jaz sem gledal Sandera.. 11500 me pride po konfiguratorju z zame nujno opremo (klima, mislimda tempomat, rezervna guma, naslon za roko ipd...)z osnovnim bencinarjem. Haters gonna hate, ampak nekako imam občutek, da bi preživel s to opremo. Enako opremljen clio je vsaj 1500-2000drazji... Tako da dacia je cenejša. Je drago napram prvim daciam, ampak tako je povsod... Ekologija, varnostne zahteve... 

 

Je pa res... Ko začne človek izbirati to oblazinjenje, pa ta barvna kombinacija, pa touch screen, pa 16col alu... Je pa bolje da sploh ne gleda dacie. Take avte se kupuje, ko ti je vseeno kako avto izgleda in si ga kupiš za prevoz od A do B. Tista 2jurja razlike do osnovnega Clia pa daš v žep in greš na dopust ali dva... S tem da... Tudi osnovni clio ni nek lepotec. 2jurja pa ostaneta v žepu... 

 

In škoda scala... Meni je to isto nek nizkocenovnik. Ne tako očiten kot predhodnik Rapid, ampak vseeno... Sem sedel v osnovnem. To je isto kot osnovni Tipo, ki ga ima fotr. 

 

Pa saj če pogledamo drugod, povsod je tako. Spomnimo se osnovne mazde3 prejšnje generacije za 15jurjev. Na plakatih pokažejo fency barve (ja, Alex... Rdeče so ponavadi :)), v realnosti pa osnovnega modela na katerega se nanaša na plakatu oglaševana cena, sploh ni na zalogi.

 

Tudi ko kupuješ smučke vidiš na reklamah "Elan smučke za 300eur"v hervisu... Ko pa prideš v trgovino, pa hitro vidiš, da je ta model bolj tako - tako in boš skoraj zagotovo dodal še 150eur in kupil nekaj kar ti bo bolj všeč. 

 

Noben pa nobenega ne sili,zakonsko  nujna oprema je že v osnovnem modelu :)

Res je tako. Navadno zavajanje kupcev. V reklami so ponavadi slike najbolje opremljenih modelov, ponavadi kaki gti. sport in podobno. Pa barva je ponavadi tudi najlepša(pri Mazdin to  obvezno red soul). In spodaj:" cena od"... 

Čim vidiš tak napis vedi, da boš skeširal par jurjev ali pa bolj verjetno  kar precej jurjev več. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Alex napisal:

Res je tako. Navadno zavajanje kupcev. V reklami so ponavadi slike najbolje opremljenih modelov, ponavadi kaki gti. sport in podobno. Pa barva je ponavadi tudi najlepša(pri Mazdin to  obvezno red soul). In spodaj:" cena od"... 

Čim vidiš tak napis vedi, da boš skeširal par jurjev ali pa bolj verjetno  kar precej jurjev več. 🤔

Isto kot pri bejbah... Najprej vse zrihtano in svetleče... Potem pa kup drobnega tiska. 

  • Všeč 2
  • Haha 5
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Nejc1986 napisal:

Isto kot pri bejbah... Najprej vse zrihtano in svetleče... Potem pa kup drobnega tiska. 

 

Hahaha, ja samo pri avtih je vsaj drobni tisk že v štartu napisan, pri bejbah pa komaj čez čas pride drobni tisk 😁🤪

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Aless napisal:

 

Hahaha, ja samo pri avtih je vsaj drobni tisk že v štartu napisan, pri bejbah pa komaj čez čas pride drobni tisk 😁🤪

Kasneje pa še kak odebeljeni tisk 😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Aless napisal:

 

Hahaha, ja samo pri avtih je vsaj drobni tisk že v štartu napisan, pri bejbah pa komaj čez čas pride drobni tisk 😁🤪

Ja. Ponavadi zvečer, ko si  sperejo fasado dol. 

  • Haha 3
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Aless napisal:

 

Hahaha, ja samo pri avtih je vsaj drobni tisk že v štartu napisan, pri bejbah pa komaj čez čas pride drobni tisk 😁🤪

Ampak one še barvo spreminjajo... Vsaj par dni na mesec so tudi one deloma soul red. 

  • Haha 3
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Res je 140 vsaj pri nas. Tisti cenik od Boss-a pa čisto nerelevanten, ker so potem še obresti, stroški lizing itd. Tja je treba po predračun pa boste videli! 🤥 Cena zavarovanja je pa od prve cene brez popustov! 😬

 

Čak mal, dejmo se zment. To ni cenik od Boss-a ampak uradni cenik na KIA strani.

 

Sem pa res spregledal, da je cena za lizing, ampak kdor je že zdaj kupoval avte na lizing ali kredit je vedno tako, da na koncu vse preplačaš. Razen, če vprašaš Juresa, on je vedno z lizingom zaslužil. 😉

pred 7 minutami je Nejc1986 napisal:

Ampak one še barvo spreminjajo... Vsaj par dni na mesec so tudi one deloma soul red. 

 

Tista je bolj blood red, ampak pustmo detajle - pač rdeča.😊

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Nejc1986 napisal:
1051542.jpg
WWW.AVTO.NET

Toyota Corolla 1.6 VVT-i Luna, letnik:2020,15490 EUR :: www.Avto.net ::

 

Meni je tole že kakšen mesec nazaj padlo v oko. 

 

notranjost je pa grozna 😬

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

Sem pa res spregledal, da je cena za lizing, ampak kdor je že zdaj kupoval avte na lizing ali kredit je vedno tako, da na koncu vse preplačaš. Razen, če vprašaš Juresa, on je vedno z lizingom zaslužil. 

 

Btw. : Kje pa se dobi tak Lizing da še zaslužiš??? 😳

Vzamem takoj!!! Pa novo M6🚗🤪

  • Haha 3
  • Ljubim 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Deeyan napisal:

 

notranjost je pa grozna 😬

To je lih zame... Od A do B... :)

pred 2 urama je Boss napisal:

 

Čak mal, dejmo se zment. To ni cenik od Boss-a ampak uradni cenik na KIA strani.

 

Sem pa res spregledal, da je cena za lizing, ampak kdor je že zdaj kupoval avte na lizing ali kredit je vedno tako, da na koncu vse preplačaš. Razen, če vprašaš Juresa, on je vedno z lizingom zaslužil. 😉

 

Tista je bolj blood red, ampak pustmo detajle - pač rdeča.😊

Če je razredčena z belim tokom je bolj svetla... (ja... Obožujem nagravzen humor 😎😎

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Aless napisal:

 

Btw. : Kje pa se dobi tak Lizing da še zaslužiš??? 😳

Vzamem takoj!!! Pa novo M6🚗🤪

 

Sej to smo se vsi takrat spraševali, ampak je baje naredil računico in da je po njegovem na koncu zaslužil par tisočakov, ker naj bi se dražje prodalo kot je bil predvideno po lizing pogodbi. V glavnem on je naračunal brez denarja, ki ga je vmes dal za obroke. Mah v glavnem cela zmešnjava, sam dejstvo je, da sigurno pri lizing hišah niso tako butasti, da bi šli v svojo škodo, ker pol lahko sam še vrata zaprejo pa luč za vedno ugasnejo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Boss napisal:

 

Čak mal, dejmo se zment. To ni cenik od Boss-a ampak uradni cenik na KIA strani.

 

Sem pa res spregledal, da je cena za lizing, ampak kdor je že zdaj kupoval avte na lizing ali kredit je vedno tako, da na koncu vse preplačaš. Razen, če vprašaš Juresa, on je vedno z lizingom zaslužil. 😉

 

Tista je bolj blood red, ampak pustmo detajle - pač rdeča.😊

No ta uradni cenik od KIE sem lani in še letos enkrat v detajle dodelal in ti povem,da je tako kot sem napisal in cena na gotovino je tista pred popustom,ki ti ga dajo,luda kuča! Pri mazdi pa je 0.0% obresti ali pa 1.500€ popusta na gotovino že par let.👍 Enostavno ko pasulj....:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.