Skoči na vsebino

Kupiti rabljeno Mazdo 6 karavan do 22k??


LukaL

Priporočeno sporočilo

bicikl... :)

S to razliko da v takem biciklu Od RS-ke akumulator zdr?i precej ve? ?asa in ne kot pri biciklu od mazde ko je original crknil po 3h letih.

 

?tart akumulatorji so nekaj drugega kot akumulatorji za shranjevanje energije. Pomembnej?i podatek je maksimalen tok in ne amperure.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dizel ima tak " mo?ki" akomulator 95 ah in zato stane skoraj dvakrat ve?. Ta 60 ah je bolj za kake elektri?ne bicikle, zato tudi taka cena. :)

 

Jaz sem vzel Exideovega, ki so res kvalitetni.. Raj?i dam malo ve? in imam mir kot pa da imam probleme.. padci v napetosti lahko katastrofalno vplivajo na delovanje vseh elektronskih sistemov.. Bolj?e 50? ve? za akumulator kot 3000? za servis ko crkne radar, kamere, senzorji...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, pri 33.000 kilometrih, morda zato ker avto prvih 6 let ni bil skoraj ni? vo?en, svoje pa je dodal tudi start-stop, ?eprav ga sam nisem uporabljal. Pri drugi, letnik 2016, je bil akumulator ?e OK, sicer tudi malo kilometrov (50.000). Druga?e ?al ni ni? nenavadnega, da AGM akumulator odpoved po nekaj letih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam mal, vi vsi ste ?e v M6 GJ-GL menjevali akumulatorje? Zakaj pa to?no, vam ni ve? u?igal, al kako ste pr?li do tega, da je treba menjat?

Ne, jaz ga ?e nisem. Dela zaenkrat kot urca.

S to razliko da v takem biciklu Od RS-ke akumulator zdr?i precej ve? ?asa in ne kot pri biciklu od mazde ko je original crknil po 3h letih.

 

?tart akumulatorji so nekaj drugega kot akumulatorji za shranjevanje energije. Pomembnej?i podatek je maksimalen tok in ne amperure.

V moji prve gen. je original zdr?al 7 let. Potem pa aftermarket max 4 leta.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Omg kaksne cene. Jest vem da ga nebi kupil na uradnemu. Je ze res da so teli AGM drazji, ampak tako kot je 323 BA napisal to so realne cene. Kr 300e za en posran akumulator. Jest sem dal 80e pa je zdrzal 8 let. Ja je res ni AGM... Ah teli novi avti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Omg kaksne cene. Jest vem da ga nebi kupil na uradnemu. Je ze res da so teli AGM drazji, ampak tako kot je 323 BA napisal to so realne cene. Kr 300e za en posran akumulator. Jest sem dal 80e pa je zdrzal 8 let. Ja je res ni AGM... Ah teli novi avti...

Kaj ?mo... tudi telefoni so v?asih stali par sto evrov sedaj pa ?e ?ez jurja. A realna vrednost je mogo?e 150.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej potem pa ti imej iloop pa nevem kaksne traparije se vse in veselo menjan akumulator na 2-3 leta :D. A ce recimo iloop elektronsko odstranis a lahko normaln aku zmontiras?

Sej moj avto rabljen ko sem ga kupil je imel navadi akumulator varta 95ah(imam ieloop) .. sem se vozil z njim 4-5 mescev je delalo vse brez problema,.. sam pol k sm mal za?el raziskovat sem ga menjal :D,.. kdo pa ve mogo?e mazda nateguje s temi "posebnimi" akomulatorji :P

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nemci imajo sicer za dopla?ilo dodatno leto, dve ali celo pet garancije (skupaj torej najve? 8 oziroma najve? 150.000 kilometrov)... 800 EUR pride za max. dol?ino dodatne garancije za CX-5 in 6. Pi?e, da so zajeti najpomembnej?i sklopi avta, torej gre razumeti bolj kot jamstvo.

 

Samo na hitro* naj povem, da je treba biti pazljiv s temi podalj?animi garancijami. Navkljub zagotovilom na uradnem servisu ob pregledu pred nakupom, da ima avto garancijo katera mu pi?e v dokumentih, ob uveljavljanju na taistem servisu pogovor te?e nekako takole; "Um guspod, a veste to je tuja garancija katere pa tuki ne mormo priznat guspod, a to vam ni nobem povedu guspod?"

 

*Ko se mi bo dalo napi?em dalj?i tekst.

 

@LukaL: kot je gregc88  povedal, ?e bo tu kaj crknilo tudi nebo poceni popravljat, to se je potrebno zavedat pred nakupom. Kakorkoli marsikdo ti bo priporo?al bencinarja, tudi js bi ti ga, ti so na?eloma brez ve?jih te?av, vsaj sode? po temah na tem forumu.

 

Dizel, hja to je pa druga zgodba (pa kljub temu ga kar par ljudi iz tega foruma ima, vklju?no z mano), pri dizlu je tko, da ?e bo? delal kraj?e relacije, bo? najvrjetneje naletel na kraj?e regenercije, mo?nost dvigovanja nivoja olja in te?ave z DPF filtrom. Aja pa 2015 in starej?i lahko imajo problem z loputo na turbu, posledi?no se lahko obeta menjava turba tako kot meni, cena je bla 1800?. Tisti ?e starej?i 2013 pa so nekateri modeli trpeli z odmi?nimi gredmi.

 

Pa ?e na rjo velja vre?i pogled. Ima? tak?ne, ki bojo imele podvozje ?e prfektno, ima? pa tudi take, ki bodo stare 4 leta in bo podvozje ?e fajn kazalo znake rje. Nekateri imajo ?e problem z lu??enjem laka, tak da se tudi to spla?a pregledat.

 

All-in-all vse tole izgleda zastra?ujo?e, ampak to so samo stvari za katere vem jaz in na katere bi polagal posebno pozornost pri vnovi?nem nakupu. Je pa tle ?e druga stran, ki jo spozna?, ko mazdo zapelje? na cesto :)

 

Toliko, upam, da se odzve ?e kdo drug, da bo? dobil ve? pogledov in mnenj.

Za loputo ravno ta teden vpoklic.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da ni govora o isti loputi, ker potem bi menjavali cel turbo, kar pa ni poceni in hitro zamenljivo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, tudi sam premi?ljujem o menjavi avtomobila. Sedaj imam Toyoto Avensis in je brez najmanj?ih problemov pri?la do 460k km. Avto deluje in zato se mi z nakupom drugega ne mudi, bi ga pa ?elel v pol leta vseeno zamenjati. Trenutno mi je najlep?i avto ravno Mazda 6. Zanima me kako je s podvozjem pri Mazdah? So kak?ni motorji znani po problemih? Oziroma za kater motor bi se odlo?ili vi? Gledam pa letnik 2016 in 2017.

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, tudi sam premi?ljujem o menjavi avtomobila. Sedaj imam Toyoto Avensis in je brez najmanj?ih problemov pri?la do 460k km. Avto deluje in zato se mi z nakupom drugega ne mudi, bi ga pa ?elel v pol leta vseeno zamenjati. Trenutno mi je najlep?i avto ravno Mazda 6. Zanima me kako je s podvozjem pri Mazdah? So kak?ni motorji znani po problemih? Oziroma za kater motor bi se odlo?ili vi? Gledam pa letnik 2016 in 2017.

 

Hvala

Lepo, da si se odlo?il za M 6,ki je res trenutno najlep?i avto(pustimo razne ?portne eksote). Najlep?a ti je verjetno soul rde?a barva, nato predvidevam ?rna in nato mogo?e kaka bela? Kar se ti?e motorja bi ti sam predlagal dizel, ali 150 ali 175 konjskega odvisno od tvojih potreb. Jaz imam 150 konji?ev in verjemi, da si med hitrej?imi na avtocesti ?e sctem motorjem. Rje naj ne bi bilo ve?, sicer je moja "nem?ka", kjer so dodatno za??itene ampak po FL naj bi bilo tudi to re?eno. Z dvigovanjem olja naj bi z FL tudi zadevo odpravili.

Mogo?e edino barva je malo bolj ob?utljiva na kamenje in so pa? pikice na havbi... kot na vseh avtih pa? novej?ih.Lahko pa si omisli? tudi benzinarja za take le?erne izlete okoli Blejskega jezera, tako, da si lepo v miru ogleda? panoramo.Tudi tej ne pijejo dosti, seveda ga mora? malo ?parati z gasom in potem je v redu.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V ?ivo je ta modra super. S 17 se avto ?e udobneje pelje, pa ?e fakin 19 col plati?? (pre?irokih za 225 ?irino) ne opraska bolj?a polovica ob vsakem drugem parkiranju. Poleg tega je baje bencinarka itak pre?voh za 19 col. :)

 

A ti to iz izku?enj, al si samo pameten? Jaz namre? imam bencinsko 165 konjsko 6ko in ni ni? pre?voh, pa udobna je tudi, kak?ne razlike med 17 in 19 ni... Sloh pa, ?iroke so isto:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, imel sem dve G145 ?estki, eno ?ipano na 165 (170?), drugo serijsko 145 in seveda je avto dovolj mo?an za 19 col, samo nekateri tu gor pravijo, da se bencinarka niti navzdol po severni Triglavski steni ne premakne. :) Glede udobja med 19 in 17 col pa seveda razlika je, ampak ne prehuda. S 16 col je pa res preve? plavajo? ob?utek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Torej odlo?itev je dokon?no padla...grem v nakup 6ke...sem pa malce v dvomih le glede tega, ali vzeti "naloudano" 175KM letnik 2016, ali malo manj opreme letnik 2017?

Prebrskal sem kar nekaj strani, vendar ne najdem kak?nih razlik v modelnih letih...mogo?e, vi ki vozite doti?ne letnike napi?ete kaj ve?...

 

Hvala ?e vnaprej in lp

 

Luka

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.