Skoči na vsebino

Mazda 5 2015 Takumi


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni, kupil sem Mazdo 5 letnik 2015 oprema Takumi. Ima AUTO lu?i in zanima me zakaj podnevi ko imam na AUTO ne sveti zunaj naprej niti ena lu?... Ko je tema se pri?gejo ?ist ok... Glavnem podnevi ne sveti ni?... Hvala za odgovore. Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno je avto iz uvoza in ima druga?en modul za lu?i, v nekaterih dr?avah ni obvezno met podnevi lu?i posledi?no na poziciji auto vklopi lu?i ko je tema.

 

Pri moji M6 je pa bilo da so na poz.auto vedno gorele lu?i, zato sem menjal modul in vgradil dnevne led lu?i, tako mi na poz.auto ko dam kontakt vklopi dnevne lu?i, ?e je tema pa mi vklopi normalne xenonke.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imel Mazdo 5 in isti probelm , tako je kot je napisal Aless na AUTO ti bo pri?igalo lu?i samo v temi in tunelih zato ker nima? dnevnih lu?i. Jaz sem re?il problem tako da so mi na servisu prelepili senzor in je stalno mislil da je tema in so se lu?i uga?ale in pri?igale automatsko ko si v?gal ali ugasnil avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vse gre na neke senzorje za naso boljso varnost itd... bla bla... sigurno je boljse ne recem... sam vsi opazamo da na luceh je pa mimo narjen marsiker avto... podnevi ko je dez in slaba vidljivost itd velik avtov nima odzadaj nic osvetljen, spredi minimum... totalno nevarno, to ne bi smel tko delat... pol pa zakon da morjo bit luci podnevi obvezno prizgane... ?emu? ce novi avti zakonu ustrezajo pa so ob mraku in slabi vidljivosti izklopljene luci ... 'narobe svet'

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

? mam golf 7 in jih ne priziga , razen v ovinku tko kot vsi avti... mam navadne in ne led luci...

saj to je mislil Slivka  :jupiii:  :jupiii:...pa ne pri?igajo vsi v ovinkih megleng

Ja, avto je iz Nem?ije

 

Na najbli?ji servis pa naj ti prelepijo senzor in bo re?eno , mislim da me je stalo 1 kavo serviserju :vesel:  :vesel:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja stari bo? mogel dodatno Montirat ta modul za lu?i ..

Na moji prej mazdi 5 2008 Benz je to delovalo na Avto.lu?i so non stop gorele xsenon..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vse gre na neke senzorje za naso boljso varnost itd... bla bla... sigurno je boljse ne recem... sam vsi opazamo da na luceh je pa mimo narjen marsiker avto... podnevi ko je dez in slaba vidljivost itd velik avtov nima odzadaj nic osvetljen, spredi minimum... totalno nevarno, to ne bi smel tko delat... pol pa zakon da morjo bit luci podnevi obvezno prizgane... ?emu? ce novi avti zakonu ustrezajo pa so ob mraku in slabi vidljivosti izklopljene luci ... 'narobe svet'

 

Novej?i avti imajo ?e tako da avtomatsko ko snzor zazna potrebo po brisalcih ( de?) avtomatsko vklopijo lu?i, ko pa je slaba vidljivost ( megla ali mrak) pa iak svetlobni senzor vklopi lu?i

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, avto je iz Nem?ije

 

Najla?je je menjat modul za takega ki vedno vklaplja lu?i ko da? kontakt, jst sem ga menjal za takega kot ga ima? ti, ki vklaplja lu?i samo prek senzorja svetlobe.

Jst mam tega ki vedno vklaplja lu?i ob kontaktu vi?ka samo nevem ?e je enak za M6 in M5, bi moral preverit.

Ve? info in postopek kaj menjat in kako o moji predelavi ima? v moji temi:

http://www.mazda-si.net/topic/14888-aless-m3-m6/page-2

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, avto je iz Nem?ije

Raje zmontiraj dodatne LED dnevne lu?i, in ti jih bo avtomatsko vga?alo ko bo tema, ko bo pa de? ali megla pa jih bo? sam.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Am.... Kaj pa je dejansko prednost dnevnih lu?i,ki ti svetijo samo spredaj?

 

Ok,ce ima? ksenone,nekako razumem; jih malo prisparas ?ez dan,ampak da ti spredaj svetijo ledice, namesto halogenk.... In v vsakem primeru si varnej?i , ?e ti zadaj kaj sveti....

 

Nevem v ?em je fora...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LED lu?i spredaj skrbijo samo za vidnost vozil in ne da voznik bolje vidi.

 

?e je lep svetel dan ne vidim razloga zakaj bi ti morale zadnje lu?i svetiti? Saj so zavorne lu?i bolj vidne ?e je zadaj vse ugasnjeno. 

 

Je pa res da vsak uporabnik mora biti seznanjen z delovanjem svojega avta in je pa? v?asih pri nekaterih vozilih potrebno tudi ro?no pri?gati lu?i.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LED lu?i spredaj skrbijo samo za vidnost vozil in ne da voznik bolje vidi.

 

?e je lep svetel dan ne vidim razloga zakaj bi ti morale zadnje lu?i svetiti? Saj so zavorne lu?i bolj vidne ?e je zadaj vse ugasnjeno.

 

Je pa res da vsak uporabnik mora biti seznanjen z delovanjem svojega avta in je pa? v?asih pri nekaterih vozilih potrebno tudi ro?no pri?gati lu?i.

Se strinjam s prvim in zadnjim odstavkom ,ampak Kdor ne vidi zavornih lu?i ob zadaj pri?ganih luceh ,je zrel za okulista.

 

Tudi sredi dneva znajo pri?gane zadnje lu?i priti ?e kako prav; padanje senc ?ez kro?nje dreves,recimo. Ali pa stojece vozilocob robu ceste, za katerega ne ve? ali je parkirano ali bo vsak ?as zapeljal pred tebe...

 

Ja,v popolnem svetu z nezmotljivimi vozniki, bi bilo ?isto vseeno ali svetijo zadaj. med specialci na cesti,pa znajo tudi sredi belega dne priti prav, sploh ?e nas je zakon leta nazaj navadil na 24/7 pri?gane lu?i (in,ja, vem da zakon veleva dnevne lu?i,kar po ?rki zakona so te led-ice).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je bilo ?koda ksenonke kurit podnevi, plus tega mi je ?lo na ku.. da so se ksenonke pri?gale ?e ob kontaktu in pol z ?tartanjem motorja si jih spet obremenjeval. Zato sem si naredil led dnevne lu?i ki se vklopijo ko dam kontakt, ksenonke pa mi vklopi senzor za svetlobo ko je temno. Pa ?e ?migavci so zdaj v led :-)

post-5522-0-15819400-1570446565_thumb.jpg

post-5522-0-80204400-1570446903_thumb.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam raje direkt lu?i pri?gane, kot pa da se tako vozim...

Ne vem, koliko se prihrani s temi sprednjimi dnevnimi lu?mi...bi lahko novo debato o tem odprli...

Meni je pomembneje, da zadnje lu?i gorijo podnevi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mater, ko tole berem, se ?udim, da je v?asih sploh kdo pre?ivel, ko lu?i sploh niso bile obvezne podnevi. Se pa strinjam, da mogo?e smo pa vsi zreli za okulista, ?e sred belega dneva ne vidimo avta, ki nima zadnjih lu?i pri?ganih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.