Skoči na vsebino

Mazda 5 2015 Takumi


Priporočeno sporočilo

Ja ljudje smo si razli?ni, meni k dost delam z avti, je to u?itek da lahko svoj avto kaj izbolj?am in prilagodim svojim ?eljam.

To je pa druga zgodba, da ti je v veselje modificirat - napisal sem samo to, da potrebe in skrbi, da bi kaj crknilo pa ni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam raje direkt lu?i pri?gane, kot pa da se tako vozim...

Ne vem, koliko se prihrani s temi sprednjimi dnevnimi lu?mi...bi lahko novo debato o tem odprli...

Meni je pomembneje, da zadnje lu?i gorijo podnevi...

Koliko se prihrani z dnevnimi?

Sodobni avti z zadnjimi LED pozicijskimi in prednjimi LED ?arometi po zelo optimisti?nem ra?unanju 2promila ?zmeden? . Po predpostavki da dnevne lu?i uporabljamo samo pol ?asa - v de?ju, jeseni/pozimi imamo ve? ali manj vseskozi pri?gane kratke - se prihranek prepolovi. 

Avto s porabo 6l/100km torej prihrani 6mililitrov - ?e mumila?i si ve? vbrizgavajo v ?ile.

 

Ni vpra?anje koliko goriva se prihrani z dnevnimi lu?mi, ker se prakti?no ni?. Vpra?anje je koliko pleha se pri?para. Pomoje je bilanca negativna.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kak Citro?n tudi, druga?e pa so predvsem prednje lu?i namenjene pe?cem-otrokom ki ne zaznajo dovolj dobro oddaljenost vozila in ?e so lu?i pri?gane ga la?je vidi pa deluje tudi kot da je bli?je. Taka je bila razlaga ob uvedbi tega zakona. Kasneje so pa tudi uvedli, da zadaj niso obvezne, kot vidite pri nekaterih ampak to ne deluje kot je treba saj se nekateri vozijo po tunelih brez lu?i-zadnjih!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi mazdam se v tunelih malenkost pozno pri?igajo lu?i.

 

To ne vem, ?e je res. Pri moji prej?nji, kjer se ni dalo nastavljat te zakasnitve oz. ob?utljivosti senzorja so se v tunelu lu?i pri?gale prej kot vsem premium znamkam. Pri tej zadnji, je pa itak nastavljivo in trenutno imam nastavljeno na medium high, kar pomeni ,da mi recimo te dni zjutraj vse lu?i lepo gorijo.

To glede prihranka mogo?e velja za navadne halogen ?arnice. Pri LED tehnologiji bi res lahko gorele tudi zadaj. Tako pa direktiva zahteva samo spredaj in gorijo seveda samo spredaj. ?eprav, bi lahko to softwersko ?isto lepo re?ili ob obisku servisa recimo. Samo volje ni :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ne vem, ?e je res. Pri moji prej?nji, kjer se ni dalo nastavljat te zakasnitve oz. ob?utljivosti senzorja so se v tunelu lu?i pri?gale prej kot vsem premium znamkam. Pri tej zadnji, je pa itak nastavljivo in trenutno imam nastavljeno na medium high, kar pomeni ,da mi recimo te dni zjutraj vse lu?i lepo gorijo.To glede prihranka mogo?e velja za navadne halogen ?arnice. Pri LED tehnologiji bi res lahko gorele tudi zadaj. Tako pa direktiva zahteva samo spredaj in gorijo seveda samo spredaj. ?eprav, bi lahko to softwersko ?isto lepo re?ili ob obisku servisa recimo. Samo volje ni :)

Kje pa to nastavi?,?e smem vpra?at. Ne vem ?e se pri moji trici tudi nastavlja. Sicer se mi pa hitro pri?gejo tako da nimam nekih problemov,samo zanima me.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kak Citro?n tudi, druga?e pa so predvsem prednje lu?i namenjene pe?cem-otrokom ki ne zaznajo dovolj dobro oddaljenost vozila in ?e so lu?i pri?gane ga la?je vidi pa deluje tudi kot da je bli?je. Taka je bila razlaga ob uvedbi tega zakona. Kasneje so pa tudi uvedli, da zadaj niso obvezne, kot vidite pri nekaterih ampak to ne deluje kot je treba saj se nekateri vozijo po tunelih brez lu?i-zadnjih!

Leta 2004 je ?e bilo, da lahko gorijo samo sprednje dnevne lu?i, takrat ?e ni bilo LED za dobiti, tako sem imel na svoji lopatarci homologirane dnevne lu?i z 21W navadno ?arnico.

post-24-0-08298100-1570521023_thumb.jpg

Ja so me takrat policaji kar ustavljali in govorili, da se ne smem voziti z meglenkami, jaz pa samo homoton?ek ven in so se ?udili.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam nastavljeno na medium in mi je ?isto OK, ker ne ?elim, da mi pod vsakim nadvozom preklopi.  Opa?am pa razliko, ?e v tunel zapeljem v obla?nem ali son?nem vremenu. Pri obla?nem mi takoj preklopi na lu?i, pri son?nem pa rabi par sekund, da preklopi.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem to?no na kako ob?utljivost imam nastavljeno.

Je pa ?udno, da ko zapeljem v kak ppodvoz se lu?i pri?gejo v hipu, medtem ko grem v tunel pa rabi par sekund.?udno...

Mogo?e res, ker so v?asih tuneli bolj osvetljeni!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kasneje se prizgejo, ce je tunel tak, da ima na zacetku bolj osvetljeno... Ampak se vecini prizgejo pozno... Jaz ima tudi nastavljeno na bolj obcutljivo... pa se prizgejo kmalu, ko zapeljem v tunel...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako je pa kaj pri mazdah z avtomatskim pri?iganjem lu?i ko za?ne de? (senzor de?ja). Ker takim avtom ki nimajo avtomatskega pri?iganja v primeru de?ja- tako kot je rekel Alex v tej temi - take je trba kaznovat ali pa prepovedat prodajo avtov brez avtomatskih lu?i.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

.?e vedno smo mi tisti, ki vozimo. Pika.

Ma ni res. Sedaj ti avti sami dr?ijo varnostno, sami prepre?ujejo vijuganje, sami bremzajo ?e kdo sko?i pred avto, sami prepoznavajo pe?ce ob cesti, sami prepoznavajo znake. In ti celo sami povejo kdaj mora? iti na kofe.

 

Moja mazda ni imela ni? od avtomatike, lu?i je bilo treba po zagonu motorja pri?gat na roke pa niso bile nikoli pozabljene.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odgovoren si ti, ker notri sedi? in gleda? naokrog :)

Misli? naokrog po FB :P .

 

Zana?anje na asisten?ne sisteme pomeni tudi to, da bo kak?na re? hudo narobe. Senzor svetlobe ti pri talni megli (nekaj metrov debeli) pa da je sonce nad njo, v sanjah ne bo pri?gal lu?i pa ?eprav pred sabo ne bo? videl nosu. Ampak to je ?e najmanj. Obstajajo primeri da je line assistent na ozki cesti zamenjal sredinsko ?rto za levi rob cesti??a, zaviranje v sili kadar ni potrebno (dogajalo se je v ovinkih ko je sistem prepoznal nevarnost ki ni bila pred avtom ampak na stranski cesti) - komot fa?e? enga od zadaj.

 

Torej kaj sem ?e hotel povedat o mazdi 5 2015

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, mejni primeri so pa povsod. Tako to je, in umetna inteligenca v takih primerih konkretno potegne ta kratko. No ta kratko potegnemo mi :)

 

ne vem kaj si hotel povedati, omenil si da je nekdo rekel, da tak avto ni za na cesto, ?e ne pri?ge sam lu?i :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, mejni primeri so pa povsod. Tako to je, in umetna inteligenca v takih primerih konkretno potegne ta kratko. No ta kratko potegnemo mi :)

 

ne vem kaj si hotel povedati, omenil si da je nekdo rekel, da tak avto ni za na cesto, ?e ne pri?ge sam lu?i :)

Mislim da je on rekel,da ni za na cesto avto,ki ima avtomati?no pri?gane prednje lu?i,zadnje se pa ne pri?go avtomati?no ob manj?i vidljivosti... Nima pa proti avtom,kjer je potrebno katerekoli lu?i sam pri?gati.. Jaz se strinjam z njim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.