Skoči na vsebino

Mazda MX-30


Aless

Priporočeno sporočilo

Baje se tudi Mazda pripravlja na elektriko, ?eprav malce pozno. Mogo?e so preve? ra?unal na SkyactiveX in zdaj videli da to ni glih revolucija.

Zaenkrat imajo prototip elektro CX30 z 105 kilovati in 265 njutonmetri navora, baterija pa z 35,5kwh.

Ve? na spodnji povezavi

Https://siol.net/avtomoto/novice/trmasta-mazda-na-cesto-vendarle-tudi-elektricni-avto-507360

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Em, ja, vem, sm kmet an s hribu dama, pa se ne zastopm prou preu? u tole tehniko. A sem jaz prav razumel, da bodo za podalj?evalnik dosega uporabili Wanklov motor? Ki ima, ?e se ne motim, precej slab izkoristek goriva, torej je precej neekolo?ki?

Ja wankla bodo dali za podalj?evalnik dosega, verjetno zaradi majhnih mer in majhne te?e wankla. Je pa res da je wankel po?eruh kar pa spet ni ugodno.

Nvm kak razmi?ljajo Mazdini in?enirji.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole mi je google serviral pred par tedni.

 

Sem tam leta 2016-17 gledal proti elektriki. A ker je hrbet rekel menjaj avto takoj in sem se odlo?il za novega mi je spremljanje elektrifikacije osebnega cestnega transporta trenutno zanimivost.

 

Sicer precej redno spremljam prigode norve?ana Bjorna, ki je ?e najbolj objektiven od vsega kar sem na?el na spletu v tej sferi neglede na to da v praksi ?ivi kot promotor Tesle saj je skozi reklamne programe zaslu?il ?e kar nekaj njihovih vozil (?e ga kdo ne pozna).

https://www.youtube.com/channel/UCG1QcV31eoSaX4rE8avQL4A

 

Mazda bo pa? morala v smer elektrifikacije. Poti nazaj o?itno ni. Kam bo zadeva ?la pa ??? Proizvodnja in recikla?a baterij, viri elektrike,...??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

HIROSHIMA, Japan?Mazda Motor Corporation will showcase the world premiere of its first massproduction battery electric vehicle at the 2019 Tokyo Motor Show. A completely new model, the EV will be the third installment in the automaker's new-generation lineup. Developed in accordance with Mazda?s human-centric philosophy and making full use of the benefits of electric drive technology, it offers performance drivers can enjoy effortlessly and wholeheartedly.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz v?eraj. ?e bi bila ?rna ali siva, me verjetno ne bi motila vsa tista plastika okrog kolotekov....

?e kupi? ?e plasti?en avto je dobro, da je vsaj barva najlep?a, da vsaj malo popravi vtis.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

35 kWh bateija je premala. Ne direktno zaradi dosega pa? pa zaradi hitrosti polnenja tako malega accuja. Baterija s 4-5C sigurno ni vgrajena ker je ?e nih?e nima. Edino ?e ima panasonic kaj v rokavu za japonce( Toyoto, Mazdo,..) kar je bolj?e kot tisto kar delajo za Teslo. Zadeva s tako malim accujem je morda primerna za v ve?ja mesta, kjer vozilo nikoli ne gre na pode?elje in se jo lahko redno polni doma.

Realni doseg pozimi bo tu morda 90-100 km.Accu je treba "dr?at" med 10 in cca 80%.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.