Skoči na vsebino

Mazda MX-30


Aless

Priporočeno sporočilo

Pise celo varstvo in ne jamstvo... lahko da to pomeni se kaj tretjega ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pise celo varstvo in ne jamstvo... lahko da to pomeni se kaj tretjega ;)

Res je ...

 

Podalj?ano varstvo na hibridno baterijo

 

Nova Toyotina hibridna vozila imajo standardno petletno garancijo, prav tako peletno garancijo imajo hibridne komponente. Ko va?e vozilo prese?e za?etnih pet let, se lahko odlo?ite za Toyotino podalj?ano varstvo na hibridno baterijo. To lahko letno obnovite vse do desetega leta registracije va?ega vozila.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja menda bo res to, zdej sm se spomnu, da sma se pogovoarjala o tem, da jam?ijo, da ne bo padla pod 65% kapacitete.

 

Ja pa ja de, VARSTVO na baterijo baje, mislim kaj avto vrtec postaja, da nam bojo pazli baterijo ? Al kaj prmejdu? mislijo s tem :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko berem ta va?a razpredanja okoli baterij in dosegu teh elektri?nih avtov pomislim, kako zelo sem vesel, da sem se rodil v ?estdesetih, da sem ?el skozi zgodovino rock muzike v ?ivo iz prve vrste, opazoval nastajanje prvih metal bandov,rojevanje dance in pop muzike v osemdesetih, rjovenje grunge-a v devetdesetih. Nato je na ?alost sledila ve? ali manj tema v muziki in se do dan danes ni zgodilo ni? drasti?nega.

Vesel sem, da nismo imeli "pametnih"telefonov, pa ra?unalnikov, pa pametnih ur, smo se pa zato vsak dan dru?ili (v ?ivo) s prijatelji.

Vesel sem, da smo vozili "prave avte", brez veliko odve?ne elektronike in fensi pomagal, da si veliko napak odpravil lahko kar sam na cesti.

Predvsem sem pa vesel, da sem se ve?inoma lahko vozil normalno, z benzinarji ali dizli, poslu?al zvok motorjev (lep?i zvokovi ali pa malo manj) in nisem rabil vzeti dopusta dva dni prej, preden sem od?el na dalj?o vo?njo, kot bo to v bodo?nosti normalno s temi elektri?nimi kvazi avti.

Zgodba z avti se bo (po moje) ponovila kot v muziki...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes ?e zmeraj lahko kupi? rabljenega fi?kota, jugota, hro??a,...tudi V8 ameri?ko mi?ico. Samo zato ker nostalgija zamegli pogled za nazaj, ne pomeni, da so stvari bile bolj?e kot danes. Bi se lagal, ?e bi rekel, da me ni nikoli mikalo imeti starega hro??a, ampak bi ga imel za par kilometrov gor pa dol, ne pa dalj?e vo?nje. Vseeno je na prvem mestu mo?nost, da me avto pripelje od to?ke A do to?ke B v zglednem ?asu in brez okvar. Sicer pa, asistence na cesti ti ponujajo na vsakem koraku, tako da ?e se karkoli zgodi, pokli?e? in si re?en, brez da bi si umazal roke. Pa tudi ?e je potrebno samo gumo zamenjat.

 

Glede mx30. Meni je v?e?na, ampak z 200km dometom nikakor ne pride v po?tev. Mogo?e kot 2 avto, kot je rekel ?e nekdo pred mano.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes ?e zmeraj lahko kupi? rabljenega fi?kota, jugota, hro??a,...tudi V8 ameri?ko mi?ico. Samo zato ker nostalgija zamegli pogled za nazaj, ne pomeni, da so stvari bile bolj?e kot danes. Bi se lagal, ?e bi rekel, da me ni nikoli mikalo imeti starega hro??a, ampak bi ga imel za par kilometrov gor pa dol, ne pa dalj?e vo?nje. Vseeno je na prvem mestu mo?nost, da me avto pripelje od to?ke A do to?ke B v zglednem ?asu in brez okvar. Sicer pa, asistence na cesti ti ponujajo na vsakem koraku, tako da ?e se karkoli zgodi, pokli?e? in si re?en, brez da bi si umazal roke. Pa tudi ?e je potrebno samo gumo zamenjat.

 

Glede mx30. Meni je v?e?na, ampak z 200km dometom nikakor ne pride v po?tev. Mogo?e kot 2 avto, kot je rekel ?e nekdo pred mano.

Tukaj nisem govoril o neki nostalgiji ampak o tem, kako bogi boste s temi elektri?nimi avti v prihodnjosti. Kot vse sedaj bodo tudi avti brezosebni in brezdu?ni... kot si povedal sam za prevoz od to?ke a do to?ke b.Nekaterim je avto nuja drugim je veselje.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Staramo se... to je res... ampak vseeno pa se znamo delno tudi prilagajati... Nisem med najmlajsimi... ampak so mi vseeno vsec tele novodobne zadeve ... Ne vse... veliko njih pa... Zato mi je vsec, da ima avto cimvec tovrstnih zadev ... Nekateri so pa bolj "dinozavri" in se stezka navadijo na novosti... Ravno vceraj sem govoril s sosedom, ki je isti "letnik" ... pa je njegovo mnenje popolno nasprotje... Lani je menjal avto, ki ima polno teh asistencnih sistemov (pa ni bil s top opremo) ... Sedaj je imel zaradi nekega problema z brisalci, nadomestni avto, ki pa je kot kaze bil s precej vec tovrstne opreme, pa je rekel, da mu te zadeve niso prevec vces... oz. bi rabil precej casa, da se jih navadi (ali ignorirati ali pa uporabljati :) ) ... 

 

Ljudje smo razlicni... in imam drugacne prioritete... To se vidi tudi po komentarjih in pri tistih, ki so bolj aktivni, se da hitro videti, kdo je bolj "dinozaver", kdo je bolj "tehnofrki"... in kdo je tak, da mu je cisto vseeno za to in ga zanimajo cisto druge zadeve :) ... In dobro je, da je tako, ker ce bi vsi enako razmisljali in imeli enako mnenje, bi bil "ziv dolgcas" :D 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja mi, ki smo rojeni v ?esdesetih smo res imeli sre?o saj smo lahko spremljali razvoj lepo po korakih z revolucionarnimi preskoki. V?asih je bilo tako, da vsak naslednji avto, ki si ga kupil je bil res za nekaj razredov bolj?i od prej?njega. Danes je pa to te?ko re?i saj tudi 10-15 let stari dobro vzdr?evani avti niso ni? kaj slab?i (mogo?e malenkostno) od najnovej?ih.

 

Kar se pa ti?e EV je pa za moje pojme (pa sem to ?e ve?krat povedal) dejansko edina pametna re?itev za prihodnost ali plug-in hibrid ali pa EV z range extenderjem. Tako pridobi? vse prednosti EV vozil in se znebi? tistega najve?jega minusa, ki ga ima EV in to je doseg, velika te?a ter manjko polnilnic.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj nisem govoril o neki nostalgiji ampak o tem, kako bogi boste s temi elektri?nimi avti v prihodnjosti. Kot vse sedaj bodo tudi avti brezosebni in brezdu?ni... kot si povedal sam za prevoz od to?ke a do to?ke b.Nekaterim je avto nuja drugim je veselje.

:lol:  :lol:  :lol:  a tvoj avto pa ima celo du?o  :jupiii:  :jupiii:  :jupiii: 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko berem ta va?a razpredanja okoli baterij in dosegu teh elektri?nih avtov pomislim, kako zelo sem vesel, da sem se rodil v ?estdesetih, da sem ?el skozi zgodovino rock muzike v ?ivo iz prve vrste, opazoval nastajanje prvih metal bandov,rojevanje dance in pop muzike v osemdesetih, rjovenje grunge-a v devetdesetih. Nato je na ?alost sledila ve? ali manj tema v muziki in se do dan danes ni zgodilo ni? drasti?nega.

Vesel sem, da nismo imeli "pametnih"telefonov, pa ra?unalnikov, pa pametnih ur, smo se pa zato vsak dan dru?ili (v ?ivo) s prijatelji.

Vesel sem, da smo vozili "prave avte", brez veliko odve?ne elektronike in fensi pomagal, da si veliko napak odpravil lahko kar sam na cesti.

Predvsem sem pa vesel, da sem se ve?inoma lahko vozil normalno, z benzinarji ali dizli, poslu?al zvok motorjev (lep?i zvokovi ali pa malo manj) in nisem rabil vzeti dopusta dva dni prej, preden sem od?el na dalj?o vo?njo, kot bo to v bodo?nosti normalno s temi elektri?nimi kvazi avti.

Zgodba z avti se bo (po moje) ponovila kot v muziki...

Alex ,jaz te pa razumem. Tudi jaz sem vesel,da sem odra??al v za?etku 90ih, da imam milijardo lepih spominov na Super otro?tvo,ko smo se vozili s staro ?kodo brez klime,absa... In da mi je bilo v zibelko polo?eno vse kaj drugega kot gadgeti.

 

Saj napredek je Super (ko govorimo o varnosti pa sploh), ampak tanka je meja med (tudi) na?rtnim poneumlanjem ljudi in olajsevanju ?ivljenja. Nebi imel avta brez klime, tudi za tempomat sem vesel, pa fajn je imeti avtoceste na skoraj vsakem koraku pa 21stoletje nam prina?a marsikaj koristnega in uporabnega,ampak jebemu.... Telo gadgeti gredo za moje pojme res malo predale?.

 

Oziroma ne,narobe sem rekel.... Marsikdo polaga preve? pozornosti v gadgete, namesto v realno okolico...

 

Peezda, a Mulci sploh ?e pogledajo za prsato sosolko, al res vsi kot zombiji hodijo prileplejni na ekran?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...
  • 2 meseca kasneje...

 

-------------  sad vidim da je naslov  50. ne znam kako pobrisati i prebaciti u mx 30 ---------------

 

MX 30 Cijena 248.900,00 kuna

 

 

 

Performanse i potrošnja

Ubrz­an­je (0-100 km/h)
9,7 s
Na­jveća brz­ina
140 km/h
Doseg u grad­skoj vožnji - prema WLTP
200/262 km
 
Vrijeme pun­jenja (Izmjenična struja (22 kW, do 80% kapaciteta))
3,5 sati
Vrijeme pun­jenja (Istosmjerna struja (50 kW, do 80% kapaciteta))
 
 
Udaljenos Ljubljana - Rovinj 180 km
 
Znači treba voziti bez klime, bez svijetala, bez muzike i bez brisača i možda dođe Ljubljana - Rovinj.
Popravljeno od mazda_gg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je cena na Hrvaskem ;) 

 

Slovenske cene so tudi ze objavljene in so od 34.490 € dalje >> 

WWW.MAZDA.SI

Odkrijte Mazdino elegantno in športno paleto, sestavite svojo sanjsko Mazdo, oglejte si aktualne finančne ponudbe in rezervirajte testno vožnjo.

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Test kako dobro kateri avto izkoristi polnilnico - cena polnjenja se zaračunava po minutah.

 

4553276d91dfd7d6ac16-kia-e-soul.jpeg
SIOL.NET

Obstoječi električni avtomobili zelo različno izkoriščajo moč “hitrih” polnilnic DC, kar neposredno vpliva na izgubljeni čas in tudi višji strošek polnjenja lastnikov vozil. Podatki o dejanski moči polnjenja kupcem...

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaracunavanje po minutah je itak nonsens, ki ga pri nas kolikor vem, prakticira Petrol ... Ker recimo Tesla ali recimo VW ID.3 ali Hyundai Kona,... zna polnit tudi z recimo 100 kW ali celo vec ... Renault Zoe, Hyundai Ioniq, Nissan Leaf,... pa zna recimo "samo" z do 50 kW, Smart EQ pa recimo samo do 22 kW ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noja... vecina teh polnilnic, ki zaracunavajo po casu je na Petrolovih bencinskih crpalkah... Tam verjetno nihce ne stoji dlje, kot je potrebno ;) ... Ce pa ze, pa naj se zaracunava “parkiranje” loceno od tega, koliko energije nekdo pocuza iz omrezja... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Dobro je, da v istem času čimveč avtov uporabi neko polnilnico in ne da je nekdo parkiran tam pol dneva. Kar se tega tiče, je zaračunavanje časa "parkiranja" na polnilnici smiselno.

Tam je tako ali tako prepovedano parkirati, če ne polniš. Petrol dobro ve kaj se jim bolj splača. Za mene je to velika lopivščina, ker spet plača tisti z manj kw polnjenja več od onih z več kw, ni nobene logike. Država vspodbuja nakup el.avtomobilov,ne poskrbi pa za ureditev sistema. Zna kdo izračunati iz tega sistema kakšna poraba  je v denarju na 100 prev. kilometrov? Še nekaj časa(10 let najmanj) večina ne bo imela ele.avtov.:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Bini napisal:

Tam je tako ali tako prepovedano parkirati, če ne polniš. Petrol dobro ve kaj se jim bolj splača. Za mene je to velika lopivščina, ker spet plača tisti z manj kw polnjenja več od onih z več kw, ni nobene logike. Država vspodbuja nakup el.avtomobilov,ne poskrbi pa za ureditev sistema. Zna kdo izračunati iz tega sistema kakšna poraba  je v denarju na 100 prev. kilometrov? Še nekaj časa(10 let najmanj) večina ne bo imela ele.avtov.:nevem:

Nekateri jih ne bomo imeli nikoli. 😛

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Bini napisal:

Za mene je to velika lopivščina, ker spet plača tisti z manj kw polnjenja več od onih z več kw, ni nobene logike. Država vspodbuja nakup el.avtomobilov,ne poskrbi pa za ureditev sistema. 

 Seveda je logika. Z avtom ki ni sposoben zadosti hitrega polnjenja, zaseda polnilnico nekomu, katerega avto pa je mogoče sposoben pozaugat ustrezno koločino energije. 

 

Kar se tiče infrastrukture je pa res da pri nas ne verjamem da bodo v doglednem času postavili zadostno količino polnilnic. (pa 2. blok JE Krško še rabimo)

 

So se pa švabi pred nekaj časa hvalili, da če pri njih vsi švabi presedlajo na elektriko, da oni so pa sposobni postaviti infrastrukturo ki bi omogočila vsem švabom da ob največji poletni špici vsi napolnijo avte da pridejo do morja. Detajl, kako bodo prišli pa nazaj so zamolčali.  

 

 

Popravljeno od Mraušk Mčk

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Mraušk Mčk napisal:

 Seveda je logika. Z avtom ki ni sposoben zadosti hitrega polnjenja, zaseda polnilnico nekomu, katerega avto pa je mogoče sposoben pozaugat ustrezno koločino energije. 

 

Kar se tiče infrastrukture je pa res da pri nas ne verjamem da bodo v doglednem času postavili zadostno količino polnilnic. (pa 2. blok JE Krško še rabimo)

 

So se pa švabi pred nekaj časa hvalili, da če pri njih vsi švabi presedlajo na elektriko, da oni so pa sposobni postaviti infrastrukturo ki bi omogočila vsem švabom da ob največji poletni špici vsi napolnijo avte da pridejo do morja. Detajl, kako bodo prišli pa nazaj so zamolčali.  

 

 

Z avto vleko. To je malo ma sigurno. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.