Skoči na vsebino

Službeni avto srednjega razreda


MPero

Priporočeno sporočilo

V slu?bi bi naj dobil nov slu?bei avto v rangu opel astre.

Ideja mi je zelo odbijajo?a, ker bi mi to bil potem tudi avto za privat uporabo in dru?ino. Doma ?e imamo enega podhranjenega c-max granda, ki se ga je ?ena navadila in seveda m6, ki bi se je pa moral znebiti, ker prostora za 3 doma ni, pa tudi ekonomsko ni smiselno.

 

A ima kdo od vas kak alternativen predlog, kaj vzeti namesto astre, pa da bi bil mese?ni stro?ek (verjetno operativnega) leasinga za firmo ?e vedno v rangu zgoraj omenjene astre?

 

V idealnem svetu bi avto naj imel zalogo mo?i za vse situacije na cesti, udobje in vozni ob?utek, gadgete oz asistence in pa prostornost za na dopust it, vem pa da to ni izvedljivo, ker so slu?beni avti ponavadi polizdelki namesto avta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predvidevam, da lahko cena Astre variira od npr. 15, pa do preko 30 Tiso?akov, zato raje napi?i prora?un v sklopu katerega naj ti poi??emo bolj?o izbiro. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predvidevam, da lahko cena Astre variira od npr. 15, pa do preko 30 Tiso?akov, zato raje napi?i prora?un v sklopu katerega naj ti poi??emo bolj?o izbiro. :)

Hehe, ne ra?unat ve? kot 20k?...30k bi bilo pa res ?koda astro ;)

Ampak konec koncev, je pomemben mese?ni obrok leasinga z vsemi vklju?enimi stro?ki, razen bencina.

?e pri prej?nji firmi smo imeli astre, ampak je kolega ugotovil, da pri dra?jem golfu zaradi manj?e izgube vrednosti pride obrok celo manj kot za astro. In smo potem pre?altali na golfe.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se opravi?ujem, mislil sem da so Octavie tam ranga 25k...

Ja saj verjetno jih ve?ino prodajo v rangu 25t (tudi vpra?anje kaksno je to njihovo financiranje), Ampak se dobi tudi za ta denar. Sodelavec je kupil Leona st 1,6tdi z neko ne ?isto vstopno opremo za 18,5t EUR...

 

Fotr je kak?ni 2leti nazaj gledat golo, oskubljeno Octavio Combi 1,6tdi za 17jurjev.... Je pa res, da ni imela NI? opreme...

 

Glede na to,da je avtor omenjal Astro in golfa,se mi zdi to Super opcija..

 

Morda ?e Megane?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Veliko Oktavij slu?benih vidim na cesti, ampak moja izbira ta ?as bi bil Peugeot 308 ker je v akciji disel 1.5 ali 1.6 za dobro ceno-poglej cenik! Nekje za 18k dobi? zelo veliko opreme, ima v tem razredu najve?ji kuferan razen Oktavij ki ?e rine malo vi?e. Poraba tega motorja je 4.5 do 5.0 lit.preizku?eno! Trenutno imam 396000 km in dela u nulo, nobenih drugih stro?kov razen redni servisi in potr.materjal. Je pa res da prihaja nov model, zato bi se dalo tudi ?e kaj izpogajat! Druga?e pa poglej na you tube(km77) in bo? presene?en kako dobro le?i na cesti! Pa ?e kak drug test iz biv?e yuge, jih je kar nekaj. Za slu?benega bi bila to moja izbira ker delam veliko kil.in slu?i dobro brez velikih stro?kov. Odlo?itev je te?ka za tiste ki bi imeli avo za slu?bo in doma, ni lep pa tudi grd ni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sj po mojem so, ko prida? "sodobne" stvari, kot so: DAB, vzvratna kamera, senzorji spred, navigacija, pa radarskega tempomata tud ne vidim v opremi na oglasu.

 

Druga?e pa ktero ?estko pa ma?? :)

 

Vozim M6 revolution 2017 150D, in sem ?e prav malo razvajen, tako da ne pri?akujem vsega tega v novem avtu. Bo mi pa zelo ?al, ker verjetno ne bo ogrevanja volana in sede?ev, predvsem pa vrtljivega gumba za infotainment... ?lovek se pa? razvadi, tudi na nepotrebno navlako, kaj ?ele na res uporabne zadeve.

 

Sicer pa hvala vsem na nasvetih, Octavia je res zelo OK avto, verjetno tudi P308 (francozov nekako vsa ta leta ?e po defaultu nisem nikoli jemal v obzir, verjetno neupravi?eno).

Jaz sem po malo gledal "vozni?kega" forda - focusa karavana (bil zadovoljen lastnik mondea Tdci130 pred 10+ leti), ampak so focusi ratali hudo dragi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vozim M6 revolution 2017 150D, in sem ?e prav malo razvajen, tako da ne pri?akujem vsega tega v novem avtu. Bo mi pa zelo ?al, ker verjetno ne bo ogrevanja volana in sede?ev, predvsem pa vrtljivega gumba za infotainment... ?lovek se pa? razvadi, tudi na nepotrebno navlako, kaj ?ele na res uporabne zadeve.

 

Sicer pa hvala vsem na nasvetih, Octavia je res zelo OK avto, verjetno tudi P308 (francozov nekako vsa ta leta ?e po defaultu nisem nikoli jemal v obzir, verjetno neupravi?eno).

Jaz sem po malo gledal "vozni?kega" forda - focusa karavana (bil zadovoljen lastnik mondea Tdci130 pred 10+ leti), ampak so focusi ratali hudo dragi...

Ja,ford je s fiesto in focusom za?el v cenovni vrh razreda...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vozim M6 revolution 2017 150D, in sem ?e prav malo razvajen, tako da ne pri?akujem vsega tega v novem avtu. Bo mi pa zelo ?al, ker verjetno ne bo ogrevanja volana in sede?ev, predvsem pa vrtljivega gumba za infotainment... ?lovek se pa? razvadi, tudi na nepotrebno navlako, kaj ?ele na res uporabne zadeve.

 

Sicer pa hvala vsem na nasvetih, Octavia je res zelo OK avto, verjetno tudi P308 (francozov nekako vsa ta leta ?e po defaultu nisem nikoli jemal v obzir, verjetno neupravi?eno).

Jaz sem po malo gledal "vozni?kega" forda - focusa karavana (bil zadovoljen lastnik mondea Tdci130 pred 10+ leti), ampak so focusi ratali hudo dragi...

Sporo?i kaj ko boste kupli, me prav zanima kaka bo izbira.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehehe, hvala obema na res plasti?nih opisih razlik v vo?nji, ?lovek potem komaj ?aka, da vidi, ?e je res :/

Ni druge kot probati vsak avto posebej. Gleda? dizla/bencinarja? Mora biti karavan? Kako pomembna ti je izguba vrednosti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sporo?i kaj ko boste kupli, me prav zanima kaka bo izbira.

Velja, javim, ampak to bo ?ele v roku kakih 2-3 tednov.

 

 

Meni pa sporo?i, ko bo? prodajal ?estko, mogo?e bi si jo pa pri?el pogledat :P

Srebrna karavanka, lepa, kilometrov trenutno ~43k, ampak to bo pa verjetno ?e malo ve? kot 3 tedne, v glavnem javim ko/?e bo na voljo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni druge kot probati vsak avto posebej. Gleda? dizla/bencinarja? Mora biti karavan? Kako pomembna ti je izguba vrednosti?

V tem velikostnem razredu si skoraj ne predstavljam, da ne bi bil karavan, oz vsaj ogromen 5-vratnik (?e to sploh obstaja).

Glede goriva, bo to bolj odlo?itev podjetja. Logika bi narekovala dizel, ampak v teh ?asih se ni? ne ve. Sam sem se zaradi vsesplo?nega pogroma nad dizli zadnjih par let ?e mentalno pripravil tudi na bencinarja.

Izguba vrednosti mi je oz. podjetju pomembna z vidika, da manj?a kot je izguba vrednosti, manj?i je obrok leasinga. Povedano druga?e: z manj?o izgubo bi vejetno lahko vzel tudi kak bolj?i avto, ki bi stro?kovno pariral kakemu cenej?emu, ki absolutno izgublja ve?jo vrednost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.