Skoči na vsebino

Službeni avto srednjega razreda


MPero

Priporočeno sporočilo

V tem velikostnem razredu si skoraj ne predstavljam, da ne bi bil karavan, oz vsaj ogromen 5-vratnik (?e to sploh obstaja).

Glede goriva, bo to bolj odlo?itev podjetja. Logika bi narekovala dizel, ampak v teh ?asih se ni? ne ve. Sam sem se zaradi vsesplo?nega pogroma nad dizli zadnjih par let ?e mentalno pripravil tudi na bencinarja.

Izguba vrednosti mi je oz. podjetju pomembna z vidika, da manj?a kot je izguba vrednosti, manj?i je obrok leasinga. Povedano druga?e: z manj?o izgubo bi vejetno lahko vzel tudi kak bolj?i avto, ki bi stro?kovno pariral kakemu cenej?emu, ki absolutno izgublja ve?jo vrednost.

Ogromen 5vratnik ; torej recimo lahko tudi nekaravanska octavia...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ogromen 5vratnik ; torej recimo lahko tudi nekaravanska octavia...

Ja, recimo Octavia 5 vrat. Sem pogledal zdaj slike in zgleda ?ist OK, posebej ?e pomisli?, da se design tega avta skoraj da ni menjal ?e 20 let (pred ~20 leti se spomnim skoraj enake pri hi?i).

Sem ugotovil, da nas je tu na forumu kar nekaj nostalgikov, ki pogre?amo 5-vratne ?estke oz. tudi na splo?no 5 vratne (kupe)limuzine...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, recimo Octavia 5 vrat. Sem pogledal zdaj slike in zgleda ?ist OK, posebej ?e pomisli?, da se design tega avta skoraj da ni menjal ?e 20 let (pred ~20 leti se spomnim skoraj enake pri hi?i).

Sem ugotovil, da nas je tu na forumu kar nekaj nostalgikov, ki pogre?amo 5-vratne ?estke oz. tudi na splo?no 5 vratne (kupe)limuzine...

Mondeo in insignia tudi v tem rangu 5vratnikov , ampak dvomim da bo v okviru budgeta.

 

Potem pa recimo i30fastback in Civic grandcoupe (ki je vsaj na na?em trgu zamenjala accorda),ampak ta2 sta ?e malo Zgodba zase in sta ti pa? noro vsec ali pa sploh ne,neke stra?ne racionalnosti pa tu ne gre iskati.

 

Zgodba o kr?enju palete v tem razredu je pa itk never ending story; suvi so pa? v teh ?asih bolj IN.

 

Meni na prvo ?ogo pade na misel octavia, Leon st, mogo?e 308ka,megane, civic (ker mi je pa? noro vsec)...

 

Vem,prevec izbire...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e bi ?la skozi CX30,poskusi s predlogom v firmi! Obrestna mera mislim da je 0%,vrednost pa bo sigurno obdr?ala.

Tole zna za?eti (?e eno) vojno "SUV vs. Vse ostalo". :)

 

Ampak nekako ne vidim racionalnosti v takem nakupu... Ne re?em,ce bi bil pogoj 4x4, ampak kot ka?e ni...

 

Pa tudi dvomim da bi cx-30 dobil za ta denar.... 4x4 pa skoraj zagotovo ne....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e bi ?la skozi CX30,poskusi s predlogom v firmi! Obrestna mera mislim da je 0%,vrednost pa bo sigurno obdr?ala.

To ni glih dru?inski avto. CX-5 je edina izbira za take potrebe, ?e ?e mora bit SUV. Samo takrat pozabi na 20kEUR no sej pri CX-30 tudi.

Kaj pa Kia Ceed karavan. S financiranjem dobi? 1.4 turbo bencinarja s 140KM za ceno to?no tam okoli 20kEUR.

 

Pa ?e taka malo manj umestna - Fiat Tipo karavan. Tam si lepo znotraj budgeta, avto ?e kar zgleda je pa pa? Fiat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ni glih dru?inski avto. CX-5 je edina izbira za take potrebe, ?e ?e mora bit SUV. Samo takrat pozabi na 20kEUR no sej pri CX-30 tudi.

Kaj pa Kia Ceed karavan. S financiranjem dobi? 1.4 turbo bencinarja s 140KM za ceno to?no tam okoli 20kEUR.

 

Pa ?e taka malo manj umestna - Fiat Tipo karavan. Tam si lepo znotraj budgeta, avto ?e kar zgleda je pa pa? Fiat.

Sem tudi jaz pomislil na Fiat tipa,ampak se mi zdi poanta tega avta bolj, ko se pogovarjamo o ceni okoli 15jurjev....

 

Sicer pa, ko sem sedel v njemu, me je pozitivno presenetil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je debata glih o tipu...sem ga meu na testu in je avto zares presenetljivo dober. Sicer sem pa pred mazdo imel fiat bravo 150 hp.in sem biu izredno zadovoljen( bencinarja seveda)

Ja,kul avto je. Eden izmed favoritov za moj naslednji avto. Preprost, ne predrag karavan.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem tudi jaz pomislil na Fiat tipa,ampak se mi zdi poanta tega avta bolj, ko se pogovarjamo o ceni okoli 15jurjev....

 

Sicer pa, ko sem sedel v njemu, me je pozitivno presenetil.

Ja, mora? mal opreme dodat, ker tud pri najvi?ji je treba dopla?at za xenonke (LED tukaj ni ni)pa ?e kak?ni varnostni element in si na cca 20kEUR.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e bi ?la skozi CX30,poskusi s predlogom v firmi! Obrestna mera mislim da je 0%,vrednost pa bo sigurno obdr?ala.

Hvala za predlog, ampak Mazde pa zdaj res nikakor not ne pridejo, predvsem zaradi cene..., ?e motorno podhranjene M3 ne bi mogel vzel

 

To ni glih dru?inski avto. CX-5 je edina izbira za take potrebe, ?e ?e mora bit SUV. Samo takrat pozabi na 20kEUR no sej pri CX-30 tudi.

Kaj pa Kia Ceed karavan. S financiranjem dobi? 1.4 turbo bencinarja s 140KM za ceno to?no tam okoli 20kEUR.

 

Pa ?e taka malo manj umestna - Fiat Tipo karavan. Tam si lepo znotraj budgeta, avto ?e kar zgleda je pa pa? Fiat.

Fiata, pa ?e nisem gledal, zdaj sem ?e po?rl ponos in gledam francoze ;), do Fiata moram ?e malo pasti - sem vozil Bravo pred 20+ leti in mi je razen prostornosti ostala v spominu kot precej nestabilna zadeva na cesti, pa ?e takrat sem bil v svojih dvajsetih kar je bila z dana?njega vidika kar nevarna kombinacija.

 

Iz mazde na octavio se ti bo zdelo kot da gres na karjolo :)

Hehe, ?e nisem testiral Octavie, ampak lahko malo strnem par vtisov:

- vozil Golfa karavana 1.6TDI, Ok vo?nja, ni? presunljivega, po?utje v avtu "profesionalno" in "elegantno", ampak dale? od sedanje Mazde, kar nekaj opreme v testnem vozilu. Prodajalec profesionalen, ampak  "samozavest serijsko", se vidi da verjetno prodajo najve? avtov v Sloveniji... 2,0 TDI karavana bi dobil z najbolj minimalno mo?no opremo, s tem, da ti dajo zelo neugoden ob?utek, da si jih s to ceno ravnokar oropal in bodo morali jutri zapret ?tacuno.

 

- vozil Astro karavan 1.6D, mogo?e malenkost slab?a vo?nja kot golf (?e ve?je nagibanje avta v bolj ostrih ovinkih), ampak motor pa na ravnem vseeno malenkost bolj potegne ( predvidam pa da se ne more primerjati z VW 2.TDI). Testni ma res ogromno opreme, in ?eprav mogo?e ni tako elegantna izvedba notranjosti, ima ve? potrebnih in nepotrebnih gadgetov in asist. sistemov, pa velik prtlja?nik, da se ?lovek po?uti zelo Ok tudi v tem, Tega testnega bi lahko tudi kupil in je cena ?e kar OK (pod limitom). Prodajalci najbolj ustre?ljivi in pozorni.

 

- vozil Seat Leon ST 2.0 TDI, ?e najbolj vozni?ki avto od vseh, vo?nja, ob?utek na volanu in v sede?u ?e najbolj podoben M6, ampak cena pa s tem motorjem ne pride v budget. Pri tem avtu sem celo za?el razmi?ljati, da bi, zaradi motorja in voznega ob?utka, ?rtvoval prtlja?nik in vzel HB, ki je nekaj cenj?i, ampak ?e vedno ne pridem skozi. Oba prodajalca sta mi bila OK, sta se potrudila, en je sicer non stop s popusti ceno bolj gor kot dol ti?al in namesto, da bi iskal re?itev, kako priti pod 20k? (ni tako dosti manjkalo), je "masiral" mene zaradi alternativne opreme in motorjev. Problem Leona je, da 2L dizli imajo samo en nivo (najvi?je) opreme - o?itno gre ven iz proizvodnje.

 

Po teh vo?njah sem se odlo?il, da 115-120km dizla ne bom jemal, in da grem raj?i na mo?nej?e zadeve. ?akam pa ?e na vo?njo s P308, Octavio in Hyundai i30,

Sicer sode? po mojih res minimalnih zahtevah glede motorja in opreme, mi Octavie ne bodo ponudili znotraj budgeta.

Prodajalec v Peugeotu me je sicer prepri?eval, da 130km P308 zaradi manj?e te?e vle?e isto kot mo?nej?i VW in ostali konkurenti, ampak ko mi je za?el razlagati, da tudi njihovi turbo bencinarji, omogo?ajo enako odzivno vo?njo v vseh obmo?jih tako kot dizli,in to pri isti nazivni mo?i, sem ratal malo skepti?en. Bom po?akal in testiral.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te razumem glede ?ibkih dizlov, predvsem VW 1.6 je pogreb, oplov 1.6 cdti 136 se mi je zdel precej bolj?i in  to celo v insignii, ki je te?ka krava. ?e ?e VAG, potem obvezno 2.0 TDI. Tudi ta je napram mazdinemu 2.2 slab?e vozen (samo en T), ampak 1.6 je glede tega sploh neugoden. Enostavno pre?ibek, da bi lahko u?ival v vo?nji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@MPero: tole bom pa z veseljem spremljal ?e naprej :) Mogo?e mi bo? pa ?e avto poiskal, preden bo? svojo ponujal naprodaj :P

A si v "aktvinem" procesu menjave ali bi samo "vsko?il" ?e se pojavi dobra prilo?nost?

Kaj pa ti gleda? / i??e??

Te razumem glede ?ibkih dizlov, predvsem VW 1.6 je pogreb, oplov 1.6 cdti 136 se mi je zdel precej bolj?i in  to celo v insignii, ki je te?ka krava. ?e ?e VAG, potem obvezno 2.0 TDI. Tudi ta je napram mazdinemu 2.2 slab?e vozen (samo en T), ampak 1.6 je glede tega sploh neugoden. Enostavno pre?ibek, da bi lahko u?ival v vo?nji.

v enem stavku vse povedano :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za predlog, ampak Mazde pa zdaj res nikakor not ne pridejo, predvsem zaradi cene..., ?e motorno podhranjene M3 ne bi mogel vzel

 

Fiata, pa ?e nisem gledal, zdaj sem ?e po?rl ponos in gledam francoze ;), do Fiata moram ?e malo pasti - sem vozil Bravo pred 20+ leti in mi je razen prostornosti ostala v spominu kot precej nestabilna zadeva na cesti, pa ?e takrat sem bil v svojih dvajsetih kar je bila z dana?njega vidika kar nevarna kombinacija.

 

Hehe, ?e nisem testiral Octavie, ampak lahko malo strnem par vtisov:

- vozil Golfa karavana 1.6TDI, Ok vo?nja, ni? presunljivega, po?utje v avtu "profesionalno" in "elegantno", ampak dale? od sedanje Mazde, kar nekaj opreme v testnem vozilu. Prodajalec profesionalen, ampak "samozavest serijsko", se vidi da verjetno prodajo najve? avtov v Sloveniji... 2,0 TDI karavana bi dobil z najbolj minimalno mo?no opremo, s tem, da ti dajo zelo neugoden ob?utek, da si jih s to ceno ravnokar oropal in bodo morali jutri zapret ?tacuno.

 

- vozil Astro karavan 1.6D, mogo?e malenkost slab?a vo?nja kot golf (?e ve?je nagibanje avta v bolj ostrih ovinkih), ampak motor pa na ravnem vseeno malenkost bolj potegne ( predvidam pa da se ne more primerjati z VW 2.TDI). Testni ma res ogromno opreme, in ?eprav mogo?e ni tako elegantna izvedba notranjosti, ima ve? potrebnih in nepotrebnih gadgetov in asist. sistemov, pa velik prtlja?nik, da se ?lovek po?uti zelo Ok tudi v tem, Tega testnega bi lahko tudi kupil in je cena ?e kar OK (pod limitom). Prodajalci najbolj ustre?ljivi in pozorni.

 

- vozil Seat Leon ST 2.0 TDI, ?e najbolj vozni?ki avto od vseh, vo?nja, ob?utek na volanu in v sede?u ?e najbolj podoben M6, ampak cena pa s tem motorjem ne pride v budget. Pri tem avtu sem celo za?el razmi?ljati, da bi, zaradi motorja in voznega ob?utka, ?rtvoval prtlja?nik in vzel HB, ki je nekaj cenj?i, ampak ?e vedno ne pridem skozi. Oba prodajalca sta mi bila OK, sta se potrudila, en je sicer non stop s popusti ceno bolj gor kot dol ti?al in namesto, da bi iskal re?itev, kako priti pod 20k? (ni tako dosti manjkalo), je "masiral" mene zaradi alternativne opreme in motorjev. Problem Leona je, da 2L dizli imajo samo en nivo (najvi?je) opreme - o?itno gre ven iz proizvodnje.

 

Po teh vo?njah sem se odlo?il, da 115-120km dizla ne bom jemal, in da grem raj?i na mo?nej?e zadeve. ?akam pa ?e na vo?njo s P308, Octavio in Hyundai i30,

Sicer sode? po mojih res minimalnih zahtevah glede motorja in opreme, mi Octavie ne bodo ponudili znotraj budgeta.

Prodajalec v Peugeotu me je sicer prepri?eval, da 130km P308 zaradi manj?e te?e vle?e isto kot mo?nej?i VW in ostali konkurenti, ampak ko mi je za?el razlagati, da tudi njihovi turbo bencinarji, omogo?ajo enako odzivno vo?njo v vseh obmo?jih tako kot dizli,in to pri isti nazivni mo?i, sem ratal malo skepti?en. Bom po?akal in testiral.

Megana si probal? Predvidevam, da Leon odpade z 1,6?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Novi 1.75 dci v meganu bi znal biti zanimiv, seveda ?e nima? kak?nih zamer do znamke. Na papirju so zmogljivosti zelo obetajo?e (pro?nost, 0-100 celo bolje kot golf/octavia), ?al pa je samo kot AT in verjetno ne pride v budget, saj je po ceniku ca. 25k in ve? kot ca. 3k popusta ne dobi?.

 

edit: popravljeno, v meganu je 1.75 dci in ne 2.0

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In potem vidimo, da je 20t eur hitro premalo za dizelskega karavana v "golfovem razredu"...

 

Nekje je treba zamizati na 1oko in to kar mo?no... Ali pri ?voh motorju, ali pri vstopni opremi (res so nekje ?pasni,kaj vse je potrebno dopla?ati v letu 2019), ali pa pri znamki...

 

Saj vem kako je to, ko te nekaj ?e v ?tartu odbija, ampak poznam kar nekaj ljudi, ki jih je Tipo pozitivno presenetil...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Megana si probal? Predvidevam, da Leon odpade z 1,6?

Ravno gledam ?e Megana :) verjetno bom tudi njih obredel.

Gledam npr. karavana

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13571914

pa mi nikakor ne sede ta modni slog sredinske konzole oz. armaturke. Kubizem? TV aparat iz 80-ih? Ponesre?na kopija Volva?

Mislim, malo se moram tu na forumu zjadat... opravi?ilo vsem, ki jim ?e po ?ivcih hodim.

 

VW 1,6 motor pa sem na?elno pre?rtal, ampak saj ve? kaj pravijo o zare?enem kruhu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e dobi? bose za tako ceno, kot je ta na linku, je to dober deal. ne vem ali je v tem oglasu simbolna slika notranjosti ali je to morda relativno osnovna oprema za tako ceno. Bose ima namre? ve?ji zaslon in precej manj gumbov tam okrog, to so prave slike:

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12970116&display=Renault%20Megane%20Grandtour%20dCi%20130%20Energy%20...

 

Meni pri meganu opti?no ne sedejo sede?i razen GT-Line, ki pa so za nekatere preve? ?portni. Bose ima ?e se ne motim celo masa?ne sede?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Službeni avto srednjega razreda
  • 1 mesec kasneje...

Pozdrav vsem,

po 6 mesecih pa je čas, da strnem vtise in napišem kako se je zadeva s službenim avtom razpletla.

Novembra in decembra sem srednje aktivno iskal avto. Pri tem sem, poleg predhodno opisanih, testiral še Toyoto hibrid (auris?), Hyundai (i30?), obiskal še Škodo in Kio, mogoče še koga.

Upal sem na kak dodaten popust ob koncu leta, ko trgovci lovijo plane, ampak verjetno so imeli dobro leto 2019,  še bolj verjetno pa jaz velike apetite in plitve žepe 🙂

Na koncu sem se "v finalu' pogajal s Posrchejem za golfa, Avtotehno za P308 in finančnico pri nas na firmi za budzet.

V glavnem, P308 z nekaj več opreme ampak 130km dizlom je bil za odtenek dražji (obrok na mesec) od 150km golf dizla z dokaj osnovno opremo, oba karavana.

Želja imeti malo močnejši, odziven avto je bila močnejša od želje oo gadgetih in sem si po dogovoru v naših financah konec leta naročil osnovnega golfa, ki sem mu dodal še vzvratno kamero, gretje sedežev in android connect, vse skupaj malo pod 21k€.

Gre za v tem trenutku stari model golfa, ker je zdaj na voljo že nov model.

 

Avto sem čakal ca 4 mesece, ker se je vmes zgodila korona, in je od konca marca baje stal v Luki Koper... Zdaj se vozim že kaka 2 tedna z njim.

 

Vmes sva uspela prodati našega starega C-max granda in se žena zdaj vozi z "mojo" šestko, ki pa ji predvsem pri uvozu v našo garažo in parkiranju med stebri na naše parkirno mesto povzroca kar nekaj težav. Pri vožnji po cesti in posebej ac je pa navdušena 🙂

 

V glavnem, zaenkrat zadeve štimajo, downsizing za ene, upsizing za druge, pa smo v družinskem povprečju na istem ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.