Skoči na vsebino

A COSMOS podjetje


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Jaz jo vzamem na Kanin ,?e slu?ajno odpove gondola,da se pripeljem v dolino z ZMAJEM!

Boss,kako pa kaj sre?anje,lu? ali pleh je zdr?al ob udarcu s ?anjpanjcem?

 

A to je v stilu vica; menjam ?eno za baterija, torej ZMAJA za ZMAJA. :hohoho:

 

(jaz sem pa v drugem kontekstu dobil svoj vzdevek in sicer zaradi izra?anja; la?en sem k zmaj, utrujen sem k zmaj, ta slu?ba je brezvezna k zmaj, itd.). :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

(jaz sem pa v drugem kontekstu dobil svoj vzdevek in sicer zaradi izra?anja; la?en sem k zmaj, utrujen sem k zmaj, ta slu?ba je brezvezna k zmaj, itd.). :D

 

... ... kadar sem besen, bruham ogenj ko zmaj...

 

?eprav, takih poznam kar precej, pa jih ne kli?emo "zmaj"... ?e pa ?e, pa ne tako, da nas lahko sli?ijo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Te?ave avtohi?e A-Cosmos? Kupec na BMW iz zaloge ?aka ve? kot mesec dni
04.03.2020 18:33

Po ve? kot mesecu dni avta ?e vedno ni, zatika pa se tudi pri vra?ilu kupnine. Kaj pravijo v avtohi?i?

Nakup novega vozila je po nepremi?nini za marsikoga eden izmed ve?jih ?ivljenjskih projektov. Ker je lahko precej drago, se ?tevilni odlo?ajo za nakup rabljenega. Prevzem novega avtomobila je zato za marsikoga nepozaben dogodek ali celo uresni?itev sanj. Si predstavljate, da po pla?ilu kupnine avtomobila ne dobite? To prestaja eden izmed na?ih bralcev. Pred nedavnim je pri ljubljanski avtohi?i A-Cosmos kupil novo vozilo znamke BMW, ga tudi pla?al, a se je zataknilo pri dobavi.
BMW-5-mm-58d2b4cbd315e.jpg.360px.jpg
Foto: Milo? Mila?
Slika je simboli?na

Kljub pla?ilu kupnine avta ni

Kako se lahko zaplete pri dobavi vozila iz zaloge? Vozilo je najbr? na enem izmed ve?jih parkiri?? v okolici Ljubljane. V avtohi?i A-Cosmos ? glavnem prodajalcu vozil BMW v Ljubljani ? so termin izro?itve avtomobila prestavili kar 13-krat, ?eprav bi po pogodbi to lahko storili le enkrat.
Bralec se je vmes ?e naveli?al ?akanja in je ?elel odstopiti od pogodbe. Takrat so mu avtomobil obljubili ?e naslednji dan, v nasprotnem primeru bi mu vrnili kupnino. Ni? od tega se ni zgodilo. ?as je tekel dalje in bralca je zanimalo, kako je z vra?ilom denarja, pa so mu odgovorili, da trenutno nimajo sredstev za pla?ilo vozila niti za vrnitev kupnine.
Bralec se je za pomo? obrnil tudi na distributerja vozil BMW Group Slovenija, kjer, kot sam pravi, ?niso pomagali ni??, sporo?ili pa so mu, da je tak?nih kupcev deset ali celo ve?. Razo?aran bralec se je na Finance obrnil zato, ker je ?elel, da se o njegovi izku?nji izve in da se v enakem polo?aju ne bi zna?el ?e kdo.
A-Cosmos: V zadnjem obdobju smo imeli nekaj te?av

Dru?ba A-Cosmos, ki ima v ?i?ki salon vozil BMW, je po dostopnih podatkih v zadnjih petih letih poslovala z manj?im dobi?kom - v 2018 so ga ustvarili 130 tiso? evrov. Podatkov, kako je poslovala lani, ?e ni. Blokiranih ra?unov nima, je pa imela prej?nji teden na enem izmed ra?unov rezervacijo, ki je trajala en dan. Pogodbo za prodajo vozil BMW ima do leta 2024.


V A-Cosmosu finan?nih te?av niso potrdili, priznavajo pa, da so v zadnjem obdobju pri nekaterih vozilih res imeli nekaj te?av z dobavnimi roki. ?Zadeve urejamo in predvidoma do konca prihajajo?ega tedna se bodo dobave vozil normalizirale. Kadar pride do primera zamude, vedno re?ujemo zadevo v interesu stranke, nudimo nadomestno vozilo in se dogovorimo tudi za morebitno od?kodnino.? Pri koliko strankah so ?e imeli tak?ne te?ave, nismo izvedeli.
Za vpra?anje o morebitnih te?avah njihovega poobla??enega prodajalca smo se obrnili tudi na distributerja vozil BMW Group Slovenija, kjer zadeve niso ?eleli komentirati.
acosmos03-be-5e5fc1ac9af3f.jpg.360px.jpg
Foto: Ale? Beno

Dobavni roki odvisni od vrste prodaje

?Dobavni roki so odvisni od vrste prodaje. Gre lahko za prodajo iz zaloge v Sloveniji, iz centralnega skladi??a v Avstriji ali pa za novo naro?ilo v proizvodnjo,? dodajajo v A-Cosmosu. Na spletni strani trgovca na portalu Avto.net, kjer prodajalci pogosto prodajajo tudi nova vozila, ki so razstavljena v salonu, ta trenutek ni naprodaj novega vozila znamke BMW, vsa so rabljena. ?e vedno pa lahko naro?ite novega BMW.
Dodajajo, da pri odstopih, ki se zgodijo iz razli?nih razlogov (ne le zamuda), vedno povrnejo tudi vse nastale stro?ke. ?So pa tak?ni primeri redki.? Pojasnjujejo ?e, da se na tiso? vozil, kolikor jih nameravajo prodati v letu 2020, vedno najde pribli?no deset odprtih dobav.

Bralec dobil novi termin izro?itve

Isti dan, ko smo se z vpra?anji obrnili na avtohi?o, so bralcu dodelili nov (?tirinajsti) termin izro?itve avtomobila. Kako se bo razpletlo tokrat, bo znano v prihodnjih dneh. Bralec je po ?tevilnih obljubah ?rnogled. Ali je A-Cosmos v finan?nih te?avah, ni jasno, konkuren?ne avtohi?e so se v preteklosti ?e zna?le v te?avah.

Malo zgodovine: bogata znamka, revni trgovci
Trgovska mre?a BMW je na prepihu ?e dolgo ?asa, ?e posebej od ustanovitve lokalne pisarne BMW v za?etku leta 2007. Kot prvi jo je vodil Miha A?man. S prihodom pisarne v lasti BMW se je kmalu po njenem odprtju od distributerske, nato pa ?e od trgovske pogodbe poslovil Avto Aktiv. Dru?bi s sede?em v Trzinu je sicer sodi??e v M?nchnu pogodbo vrnilo in za nekaj ?asa podalj?alo sodelovanje obeh podjetij. Konec leta se je zgodba med BMW in Avto Aktivom sicer za?asno kon?ala.

Namesto Avto Aktiva je prodajo v Ljubljani skoraj so?asno prevzel trgovec Malgaj, ?tiri leta pozneje pa se je zaradi slabih donosov poslovil od znamk BMW in Mini ter se raje posvetil Renaultu, Nissanu in Dacii. Salon in servis v Kranju pa je oddal Avto Aktivu, ki se je v tem ?asu vrnil v mre?o trgovcev in ?e danes vztraja pri znamki. ?eprav je leta (do konsolidacije s podjetjem Avto Aktiv Intermercatus, ki deluje tudi na drugih trgih) posloval negativno. Podjetje se je okrepilo ob lastni?kem vstopu Klausa Berninga, nekdaj ?lana uprave Porscheja. Berning se je od polo?aja v Porscheju poslovil, ko je temu spodletel prevzem Volkswagna. Z njim smo pred ?tirimi leti objavili ekskluzivni intervju.

Leta 2009 se je mre?i trgovcev pridru?il A-Cosmos, o katerem pi?emo v tem ?lanku. V zadnjih letih se je za posel v Ljubljani bojeval z Avto Aktivom, ki BMW uradno prodaja iz salona v Kranju. V prihodnje pa naj bi v Ljubljani odprl prodajno-servisni center BMW. Podjetjema sta skupni tudi znamki Jaguar in Land Rover. Ko A-Cosmos pred leti z njima ni podalj?al pogodbe, je skrb zanju prevzel Avto Aktiv.
Medtem je za?el bolehati ?e dolgoletni trgovec Avto Select, ki je za BMW skrbel v Novi Gorici in Kopru. Pred dvema letoma je trgovec kon?al v ste?aju. Sprememb ?e ni konec, ve? v kratkem.

Milo? Mila?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

''Ali je A-Cosmos v finan?nih te?avah, ni jasno...'' seveda je jasno in to ?e dlje ?asa. ?e pa poza? ?e zgodbo v ozadju, ti je pa sploh jasno, da niso verodostojen trgovec. Njihovo vodstvo pa zganja lopovske scene ?e iz ?asov Slovenija Avta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak kot kaze, imajo probleme samo v BMW salonu... Poznam jih kar nekaj, ki so kupili Mazde v zadnjem letu... pa so jih vsi dobili kot dogovorjeno...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ve? ali manj res, sam ko gre za isto firmo pa? ne more? bit glih pi?mevuhovski. So pa tudi na forumu dobivali ljudje avte z nekaj tedenskimi zamiki, tudi sam sem ga 14 dni kasnjeje kot je bilo dogovorjeno. Sej ne da je to panika ampak takrat si pa? oreng na trnih, sploh ?e je tvoj denar v igri. ?e bi bil od lizinga bi tud men dol bingljal za vse skup.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A kdo servisira Mazdo tam? Vem za primer, ko je lastnik, ko je bil avto izven garancije sam menjal olje in ga je bilo dale? pod minimumom, pa ni imel veliko kilometrov. In sumi, da pri vsakem servisu privar?ujejo kake pol litra, liter in se naberejo evr?ki. Za BMW serviserje sem sli?al pa marsikaj, nekatere govorice so izhajale celo iz prve roke. Saj poznate tiste fore, "menjali smo vam to in to" in poka?ejo rabljene dele, ki jih imajo vedno iste. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A kdo servisira Mazdo tam? Vem za primer, ko je lastnik, ko je bil avto izven garancije sam menjal olje in ga je bilo dale? pod minimumom, pa ni imel veliko kilometrov. In sumi, da pri vsakem servisu privar?ujejo kake pol litra, liter in se naberejo evr?ki. Za BMW serviserje sem sli?al pa marsikaj, nekatere govorice so izhajale celo iz prve roke. Saj poznate tiste fore, "menjali smo vam to in to" in poka?ejo rabljene dele, ki jih imajo vedno iste.

 

Glej ,BMW pa? pije olje ne samo goriva....
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A kdo servisira Mazdo tam? Vem za primer, ko je lastnik, ko je bil avto izven garancije sam menjal olje in ga je bilo dale? pod minimumom, pa ni imel veliko kilometrov. In sumi, da pri vsakem servisu privar?ujejo kake pol litra, liter in se naberejo evr?ki. Za BMW serviserje sem sli?al pa marsikaj, nekatere govorice so izhajale celo iz prve roke. Saj poznate tiste fore, "menjali smo vam to in to" in poka?ejo rabljene dele, ki jih imajo vedno iste. 

 

Sem imel svojo trikrat na servisu pri cosmosu in niti enkrat nisem videl zamenjanih rezervnih delov, prvi? je prevzela avto punca, drugi? sem se ?ele doma spomnil, nazadnje so so tako zafrknili servis, da sem med prerekanjem pozabil na zamenjane dele. Prvi? sem pri?el celo s svojim oljem. V avto gre 5,5 l  od preostalih pol litra ne duha ne sluha.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ..zdaj ima 70.000 km.delam redne servise 15.O00.km.1x.letno

res pa je ..da sem 2x dolil malo olja ko smo ?li na dalj?o pot.da je blo olje na maximalno na pal?ki.zoom zoom lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mal je cudno da si moral doliti olje glede na to da delas servis na 15k km. Moja je 08 letnik pa ima 220k km pa je olje na max, pri 15k km. Na servisni interval (20k km) ga sploh nic ne dolivam ker je 2mm pod max oznako. Starejsi letniki so pa znali kar popiti. Tudi 1l na 5k km. Samo tam je bil problem v batnih obrockih

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz opa?am, da na?a petka popije olje, kadar gremo na po?itnice. Ampak to pripisujem polni obremenitvi (7 oseb v avtu in 1300 kg te?ka po?itni?ka prikolica pripeta zadaj). Druga?e pa ne opa?am, da bi bilo z oljem karkoli narobe...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.