Skoči na vsebino

A COSMOS podjetje


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Jaz pa mislim,da je bezveze menjat olje na 10-15k, ker se je tako menjalo olje v ?asu jugecov pred 30 leti,olja so pa danes veliko bolj?e kvalitete kot takrat. S tem samo okolje onesna?uje?. Jaz trenutno menjam na eno leto,kilometrov je pa bolj malo zato se ne sekiram. Na slu?benem pa na 3 mesece in 30k.pa nimam nobenih problemov in delam po 400k.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa mislim,da je bezveze menjat olje na 10-15k, ker se je tako menjalo olje v ?asu jugecov pred 30 leti,olja so pa danes veliko bolj?e kvalitete kot takrat. S tem samo okolje onesna?uje?. Jaz trenutno menjam na eno leto,kilometrov je pa bolj malo zato se ne sekiram. Na slu?benem pa na 3 mesece in 30k.pa nimam nobenih problemov in delam po 400k.

Moje mnenje je, da je menjava olja odvisna od na?ina obremenjevanja avtomobila. Namre? ni enako naredit 10.000km po Ljubljani ali pa po avtocesti. Delat kratke vo?nje ali dolge,..... Intervali so na?eloma prera?unani na neko povpre?no uporabo, tako kot poraba. Ja, ?e si v slu?benem avtu in naredi? dalj?o vo?njo v eni uri delovanja avtomobila lahko naredi? 130km po avtocesti. Obratno pa v eni uri delovanja motorja v nekem zastoju skozi ljubljano lahko samo 20km. V obeh primerih pa motor dela eno uro. Zato razli?no menjate olje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje je, da je menjava olja odvisna od na?ina obremenjevanja avtomobila. Namre? ni enako naredit 10.000km po Ljubljani ali pa po avtocesti. Delat kratke vo?nje ali dolge,..... Intervali so na?eloma prera?unani na neko povpre?no uporabo, tako kot poraba. Ja, ?e si v slu?benem avtu in naredi? dalj?o vo?njo v eni uri delovanja avtomobila lahko naredi? 130km po avtocesti. Obratno pa v eni uri delovanja motorja v nekem zastoju skozi ljubljano lahko samo 20km. V obeh primerih pa motor dela eno uro. Zato razli?no menjate olje.

Se strinjam, ampak prepoloviti interval menjave olja pa je le malo prehuda.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No saj, ?e pred napis "oil" doda? "nano" bojo ljudje verjeli, da je zdaj pa olje dobro za ?e 1x ve? kilometrov kot v?asih. Jaz ne tvegam, ?eprav cena 5 litrov olja Castrol EDGE A5 za mojega 5 cilinderskega navornika  :lol: ni najcenej?a ampak ?e vseeno bolje preventiva kot kurativa. Itak ga menjam 1x letno, ne na kilometre. Po 30.000 kilometrih kot eni priporo?ajo je pa olje ?e zdavnaj izgubilo svoje lastnosti, pri enih je ?e zdavnaj notri polno nafte. Hvala ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poznam kar nekaj lastnikov Mazd, ki so imeli na ?tevcih preko 400.000 km. Vozim eno Mazdo, ki ji redno menjamo olje na 20.000 km, pa ima prevo?enih blizu 285.000 km - ne zgolj po avtocestah. Glede na to lahko domnevam, da imajo tisti, ki menjajo na 10.000 namen voziti mazdo do milijona kilometrov...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poznam kar nekaj lastnikov Mazd, ki so imeli na ?tevcih preko 400.000 km. Vozim eno Mazdo, ki ji redno menjamo olje na 20.000 km, pa ima prevo?enih blizu 285.000 km - ne zgolj po avtocestah. Glede na to lahko domnevam, da imajo tisti, ki menjajo na 10.000 namen voziti mazdo do milijona kilometrov...

Mislim, da ima? prav. Glede na to, da prihajajo elektri?ne kosilnice na ceste, bomo te "starodobnike" vozili, dokler ne bodo razpadli na cesti. Verjetno bodo davki nenormalni, a vsaj vozili se bomo kot pravi.:)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja prva generacija ima 350k km pa se je olje vedno menjalo na 20k km. Na letni ravni sem delal cca. 25 k km.

Se pravi, da ?e ga menja? na 10000 km,ti traja motor ve?no.

V bistvu motor pre?ivi vse ostalo na avtu.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In to pomeni,da nima smisla menjat olje na 10k,ker verjetno ni nikogar tu ali kje blizu,da bi imel za sabo dvakrat toliko kot tu pi?ete tukaj. Druga?e pa kot je napisal ?e negdo tu na forumu,vsak ve po svoje kaj dela......

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje je, da je menjava olja odvisna od na?ina obremenjevanja avtomobila. Namre? ni enako naredit 10.000km po Ljubljani ali pa po avtocesti. Delat kratke vo?nje ali dolge,..... Intervali so na?eloma prera?unani na neko povpre?no uporabo, tako kot poraba. Ja, ?e si v slu?benem avtu in naredi? dalj?o vo?njo v eni uri delovanja avtomobila lahko naredi? 130km po avtocesti. Obratno pa v eni uri delovanja motorja v nekem zastoju skozi ljubljano lahko samo 20km. V obeh primerih pa motor dela eno uro. Zato razli?no menjate olje.

 

Tole je po mojem mnenju edini pravi odgovor. Bi pa izpostavu, da v tvojih obeh primerih motor ne dela enako, ker je pri mesti vo?nji veliko bolj obremenjen, sploh pa so dodatno obremenjeni vsi vitalni deli motorja (in avta).

 

Proizvajalci ravno zaradi tega priporo?ijo npr. 20.000 km ali 1 leto, ker ?e se ti vozi? po mestu 1 leto bo? verjetno naredu dost manj kot 20.000 km, olje bo pa ?e za?elo zgubljat svoje lastnosti. Drugo je, ?e naredi? recimo 1000 km v celem letu (nedeljski vozniki), takrat valda ne bo? menjal olja vsako leto. ?e pa jih nardi? recimo 5000 km, potem pa je ?e dobro menjat.

 

Sploh prej, ko sem vozil dizla, sem olje zamenjal ?e malenkost prej kot na 10kkm oz 1 leto, ker sem prakti?no vozil samo mesto in ac.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Stara M6, 2003 letnik: menjam na 20k že ves čas, trenutno ima cca 340k km in dela kot urca. Potem ko je Pelko zamenjal podložke na šobah pokuri par dcl olja na 20k. Je pa rja krivec, da bo šla zdaj na odpad, žal.... P.S. če rabi kdo motor oz dele: kak mesec bo avto še doma podem gre pod prešo

 

2016 M6: trenutno 120k km. Olje nikoli ne "zdrži" 20k km do menjave, vedno se mi prižge lučka da je potrebno menjati olje nekje na 16k prevoženih od prejšnje menjave??? Menjamo, resetiramo in naslednjič spet isto. Dela pa avto 100 km na dan po AC (50 v eno stran).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je kastro napisal:

Stara M6, 2003 letnik: menjam na 20k že ves čas, trenutno ima cca 340k km in dela kot urca. Potem ko je Pelko zamenjal podložke na šobah pokuri par dcl olja na 20k. Je pa rja krivec, da bo šla zdaj na odpad, žal.... P.S. če rabi kdo motor oz dele: kak mesec bo avto še doma podem gre pod prešo

 

2016 M6: trenutno 120k km. Olje nikoli ne "zdrži" 20k km do menjave, vedno se mi prižge lučka da je potrebno menjati olje nekje na 16k prevoženih od prejšnje menjave??? Menjamo, resetiramo in naslednjič spet isto. Dela pa avto 100 km na dan po AC (50 v eno stran).

Prižge se ti res lučka, je pa to bolj približno in ne preveč natančno. Če spremljaš kvaliteto sproti boš videl, da kar hitro padajo procenti, ki  kažejo kvaliteto samega olja. Je pa po drugi strani tudi to res, da čeprav voziš veliko po AC verjetno včasih ugasneš motor med samo regeneracijo. Takrat steče nekaj nafte v olje. Posledično je jasno, da se kvaliteta olja slabša. Tega v stari 6-ki nisi imel(ni dpf filtra). 

Bdw, a imaš v ta stari 6-ki usnjene sedeže? Rabil bi namreč voznikovega, ker je usnje potrgano. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdajšnja olja so res bolj kvalitetna in bi lahko zdržala tudi daljše intervale, vendar so novejši avti zaradi ZelenihEkoTeroristov zelo obremenjujoči za olje, razni egr, dpfi,...

Zato v novejših avtih tudi najkvalitetnejša olja ne zdržijo več kot 20.000km. No saj olje bo nekaj še mazalo ampak ne zadosti, ne bo sposobno obdržat ustreznega oljnega filma na delih, ne bo sposobno držat nečistoče (posledično se naredi oljna brozga) , ne bo sposobno nevtralizirati kislin ki nastajajo pri izgorevanju (to se vidi v analizi olja ko je TAN večji od TBN)... 

Kot zanimivost sem enkrat bral eno interno VAG študijo kjer so testirali LongLife intervale in so ugotovili da je olje po 250 motourah na koncu in se poveča obraba.

Je pa tudi odvisno od same vožnje, kot so že prej pisali mestna vožnja bo olje prej uničilo kot pa umirjena vožnja po AC. 

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 14. 10. 2020 ob 11:53 je kastro napisal:

Stara M6, 2003 letnik: menjam na 20k že ves čas, trenutno ima cca 340k km in dela kot urca. Potem ko je Pelko zamenjal podložke na šobah pokuri par dcl olja na 20k. Je pa rja krivec, da bo šla zdaj na odpad, žal.... P.S. če rabi kdo motor oz dele: kak mesec bo avto še doma podem gre pod prešo

 

2016 M6: trenutno 120k km. Olje nikoli ne "zdrži" 20k km do menjave, vedno se mi prižge lučka da je potrebno menjati olje nekje na 16k prevoženih od prejšnje menjave??? Menjamo, resetiramo in naslednjič spet isto. Dela pa avto 100 km na dan po AC (50 v eno stran).

A vrata so vsa rjava? kakšne barve je avto in katera oblika?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.