Skoči na vsebino

Menjava brisalcev


TheBob

Priporočeno sporočilo

Kaj to lahko vsak kupi ali je v kompletu z menjavo-popravilom ?ipe? :)

Sem videl nekje reklamo... pa se brezolacno ti jih zamenjajo ;)

 

Edit:

vceraj sem nekje videl ceno 19,90? ... sedaj najdem samo tole za 29,90? >> https://www.carglass.si/akcija/

 

Edit 2:

kot kaze je bila black friday ponudba do razprodaje zalog ;)

 

post-10-0-09342800-1575646469_thumb.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Naročil sem prek interneta brisalce Bosch aerotwin za mojo 6-ko.Izmeril sem jih, eden je 450 mm, drugi je 600 mm. Enostavno, ne? 

Danes jih dobim in glej ga zlomka, noben priložen adapter ne paše za moj avto. Pogledam spisek avtov na embalaži  vse znamke gor, Mazde ni. Sem jih moral vrniti. ☹️

Za 6-ko karavan, skayactiv, paše edino model

Aerotwin AR604S. Ker mi imamo še tip nosilca brisalca  z zavito kljukico.(old style). 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse mazde imajo z zavito kljukico kolikor je meni znano. Sicer pa, ko sem jih jaz narocal sem vedno izbral tip adapterja in sem vedno dobil samo ta adapter (ze namescen). Ponavadi je tudi tip adapterja narisan na slikci od brisalcev preden narocis :)

Drgav imas pa ful izbire pri bosch le komplet pakiranja je bolj malo na izbiro (isto je pri drugih znamkah). Narocis pac posebi levi in desni brisalec in itq obadva prejmes istocasno le da sta pakirana vsak v svoji embalazi.

 

Screenshot_20200519_185004.jpg

Screenshot_20200519_185854_com.android.chrome.jpg

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 19. 5. 2020 ob 18:50 je Scr3am napisal:

Vse mazde imajo z zavito kljukico kolikor je meni znano.

 

Moram te malo popravit prva generacija Mazda 3 BK nima zavite kljukice.

Ima tak sistem kot na spodnji sliki.

 

thumbnail.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Po nekajkrat ni uporabi Bosch brisalcev lahko rečem le, da so zanič. Pri brisanju včasih zaškripajonin in puščajo črte. Naslednji bodo original Mazdini, kateri so odlično služili tri leta. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Po nekajkrat ni uporabi Bosch brisalcev lahko rečem le, da so zanič. Pri brisanju včasih zaškripajonin in puščajo črte. Naslednji bodo original Mazdini, kateri so odlično služili tri leta. 

Če škripa, spucaj šipo. (To je živa resnica, nekaj je gor, kar ni dobro sprano.)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je NevLado napisal:

Če škripa, spucaj šipo. (To je živa resnica, nekaj je gor, kar ni dobro sprano.)

Bom probal... če ne bo bolje bodo leteli dol in v prvi kontejner. Je pa zanimivo, ker na stari šestki delajo enaki  dobro. 🤔

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Alex napisal:

Bom probal... če ne bo bolje bodo leteli dol in v prvi kontejner. Je pa zanimivo, ker na stari šestki delajo enaki  dobro. 🤔

 

Ampak ti dam prav, da je tudi odvisno keri so. Ker eni so neki eco in so konkretno cenejši kot tista aerotwin serija, potem imaš pa še neki vmesnega mislim da.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj, dihtunge okol vrat imaš samo 5 let? 😜

 

Čeprav so brisalci potrošni material, jih zaradi Rain-X res izredno malo uporabljam, tako da sem jih sam na prejšnjem avtu menjal v 11 letih natančno 2x. Pa še to bolj zaradi lepšega.

  • Všeč 1
  • Haha 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Boss napisal:

Kaj, dihtunge okol vrat imaš samo 5 let? 😜

 

Čeprav so brisalci potrošni material, jih zaradi Rain-X res izredno malo uporabljam, tako da sem jih sam na prejšnjem avtu menjal v 11 letih natančno 2x. Pa še to bolj zaradi lepšega.

Ja, tisto prvo ne bo šlo skozi, ono drugo je pa tako kot praviš samo da je moj način bolj Gorenjski ali Škotski kakor gdo hoče... :jezicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enkrat sem v Lidlu kupu neko to zadevo za mazat gumijaste dele. Sem enkrat namazal okoli šip vse gume. Pa se mi zdi da ni bilo razlike, čeprav na dolgi rok naj bi gumo bolj držalo pri življenju. Za brisalce se pa ne sekiram, ko so pač za zamenjat so za zamenjat. Vsake toliko jih malo dvignem in poravnam, to je pa tudi vse. Rainx life :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, sem očistil dobro  šipo z sredstvom za razmaščevanje(silikon free,) katerega uporabljam pri lakiranje. Ne morete verjeti, kako mastna zna bit šipa. 

Sedaj brisalci res dobro brišejo in ne škripajo več. Se splača vsake toliko to narediti, ker razna čistila za šipe izgleda, da niso dovolj agresivna. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Alex napisal:

Evo, sem očistil dobro  šipo z sredstvom za razmaščevanje(silikon free,) katerega uporabljam pri lakiranje. Ne morete verjeti, kako mastna zna bit šipa. 

Sedaj brisalci res dobro brišejo in ne škripajo več. Se splača vsake toliko to narediti, ker razna čistila za šipe izgleda, da niso dovolj agresivna. 

Evo, to je to. :) Al pa skos dodajaš rainx, da je lih prou mastna. :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.