Skoči na vsebino

Menjava brisalcev


TheBob

Priporočeno sporočilo

pred 6 urami je tomersa napisal:

A kdo ve, kje se lahko dobi oz. naroči original Mazda brisalce, razen na uradnem servisu? Ima kdo kakšen link? 😎

Ko sem jaz kupoval za staro 6-ko na uradnem servisu so bili par evrov dražji kot od boscha. Zdržali so mi pa štiri leta. To pri boschu lahko samo sanjaš. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest imam bosch gor sedaj ze tri leta pa ko sem kupil avto so bile ze gor, tako da vprasanje kdaj jih je kalman namontiral. Delujejo pa totalno ne slisno. Je pa res da so aerotwin dobri brisalci medtem k so aero eko ali neki tazga poraz :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je ignacij napisal:

Imam aerotwin pa nisem zadovoljen, so mi bili originalni od mazde boljši. Problem je v tem, da puščajo mokro sled, sicer ne veliko, pa še vedno motečo. 

Evo, točno tako kot pri meni. Pa, sem probal z vsemi alkoholi, pa razmaščevalci pa z vsemi vrstami steleksa z amoniakom in brez. Enostavno za seboj puščajo kot nek tanek fin film. Sicer se skoraj takoj razgubi a v temi z lučmi ni prijetno voziti. Pri original Mazdinih gumicah tega ni bilo nikoli. 

Takoj ko bo mogoče jih bom zamenjal z originalnimi Mazdinimi.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Evo, točno tako kot pri meni. Pa, sem probal z vsemi alkoholi, pa razmaščevalci pa z vsemi vrstami steleksa z amoniakom in brez. Enostavno za seboj puščajo kot nek tanek fin film. Sicer se skoraj takoj razgubi a v temi z lučmi ni prijetno voziti. Pri original Mazdinih gumicah tega ni bilo nikoli. 

Takoj ko bo mogoče jih bom zamenjal z originalnimi Mazdinimi.

Jaz tudi bom zamenjal z original Mazda brisalci.👍😉😁😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Nisem spremljal, pa odgovarjam z zamikom. Enako kot Alex. Imam 6 let star avto in drugi set originalnih brisalcev, prvi je prisel z avtom. Zadaj je originalen. Zdaj bi pocasi menjal, ker je spredaj spet zacel delati crto, ampak se ni krize. ;)

 

Menjava gumic je celo v navodilih za uporabo. :) S slikcami. Ne gre samo za denar, zdi se mi neumno metati stran cele brisalce, ce se zjebe samo gumica. Tudi felten ne vrzes stran vsake 4 leta.

 

Bom pa poskusil se rainx. Spucat moram sipo enkrat pod streho. Tipicno se na koncani strani takoj nekaj userje gor, ko cistim drugo.

 

[Edit: typo]

Popravljeno od Axel
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Evo, sem odkril, zakaj mi niso Bosch brisalci  v redu brisali. V bistvu je bila kriva tekočina proti zmrzovanju, ki sem jo kupil lani v Dolomitih(do - 60°C).To sem prebral na italijanskem mazda forumu, kjer so imeli mnogi podoben problem. Je preveč mastna in naredi tak tanek film na šipi. Pa še na brisalce na gumo se prime in fleka še bolj. 

Jaz sem pa to sranje uporabljal do sedaj. 😬

Danes sem šipe dve uri brisal z sredstvom za šipe z dodanim amoniakom(tudi nasvet iz foruma) in glej ga zlomka, sedaj so #ipe čiste kot nove in nič mi ne packa. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj to sem ze pisal enkrat. Jest sem pred leti imel isto tezavo s tekocino iz hoferja. Po hitrem postopku so mi brisalci zacel skripat. Sedaj uporabljam drugo tekocino in so isti brisalci gor ze stiri leta in cist lepo brisejo in nic se skripajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no te pa dajmo še to napisati katero tekočino uporabljate, ker že samo petrol jih ima kar nekaj tipov. Enkrat se vlil noter neko njihovo ekološko zeleno konopljo noter pa je že bila neka gosta brozga noter.

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brisalce imam Meyle. Samo te so imeli žal. Tekočina pa iz hoferja. Nazadnje iz Lidla se mi zdi. Zaenkrat ok. 

Brisalci Bosch pa mi niso bili všeč. Nekak najbolj sem bil zadovoljen z Valeo brisalci.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je FuManchu napisal:

Brisalce imam Meyle. Samo te so imeli žal. Tekočina pa iz hoferja. Nazadnje iz Lidla se mi zdi. Zaenkrat ok. 

Brisalci Bosch pa mi niso bili všeč. Nekak najbolj sem bil zadovoljen z Valeo brisalci.

Jaz imam v službenem  avtu eno tekočino,ki je ful mastna če ni dovolj razredčena in je res vse mastno!  V svojem pa iz Lidla in je ok,dve leti je vse vredu.:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Alex napisal:

Jaz sem danes  vlil noter neko iz špara. Upam, da bo v redu. Vsekakor je pa treba vsako to tekočino razredčiti.

Pri vas na obali je dovolj,da vodo razredčiš s tekočino proti zamrzovanju...:D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Bini napisal:

Pri vas na obali je dovolj,da vodo razredčiš s tekočino proti zamrzovanju...:D

V bistvu letos res,ko ne grem nikamor.Letos pozimi (februarja) pa sem imel pravo tekočino proti zmrzovanju. a mi je vseeno zamrznila. Zato pa sem dal noter tisto do - 60°C. Tako uporabljajo v Dolomitih vsi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam sem imel še najboljše izkušnje z valeo brisalci. 

 

 

Trenutno imam gor neke najcenejše iz leclerca (mislim da so bili 5eur po komadu), ki sem jih kupil , ker me je matral firbec. Pa so presenetljivo ok.. Niso tako slabi,kot so poceni; 1leto so zdržali.

 

Brisalce vedno zamenjam spomladi in se ne sekiram kaj dosti , če mi po enem letu začnejo praskati po šipi. Potrošna roba.

 

Tekočino imam neko no-name iz Lidla. Opravlja svojo funkcijo,kaj naj rečem :)

 

Sem eden tistih,ki ima pozimi pokrito prednjo šipo, ostale pa odmrzne s sprejem. Tako je daleč najmanj zmrzovanja.

 

Se pa izogibam dvigovanja brisalcev pozimi. Raje vidim,da mi metlice primrznejo na karton,kot pa da zmrzne feder na roki brisalca v raztegnjeni pozi in potem ne tišči brisalca več tesno k šipi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skoraj vsaka tekočina je dobra... Dokler ne pade temperatura krepko pod ničlo. Če zraven še piha in mogoče sneži, si takrat, ko ne vidiš iz avta nič, zaželiš, da bi imel v posodi najboljšo tekočino.Nekoč sem videl test, ko so testirali zimske  tekočine za stekla. Najboljša na testu je bila učinkovita  do nekje - 15°C.Najslabše tekočine  so "obupale" že pri nekaj stopinjah pod ničlo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Skoraj vsaka tekočina je dobra... Dokler ne pade temperatura krepko pod ničlo. Če zraven še piha in mogoče sneži, si takrat, ko ne vidiš iz avta nič, zaželiš, da bi imel v posodi najboljšo tekočino.Nekoč sem videl test, ko so testirali zimske  tekočine za stekla. Najboljša na testu je bila učinkovita  do nekje - 15°C.Najslabše tekočine  so "obupale" že pri nekaj stopinjah pod ničlo. 

Zelo je pomembno razmerje med vodo in tekočino, ker če je preveč močna ti na toplem hlapi in na suho briše Jaz nimam nikoli polne posode in to zato, da lahko reguliram z dolivanjem vode ali tekočine idealno razmerje, glede na temperaturne razmere zunaj. Vedno nalivam notri le destilirano vodo! Na tak način imam brisače kakih 5let.

Avte imam ponavadi od 6-9let in jih menjam enkrat in po vsakem pranju avtomobila jih namažem z glicerinom. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Bini napisal:

Zelo je pomembno razmerje med vodo in tekočino, ker če je preveč močna ti na toplem hlapi in na suho briše Jaz nimam nikoli polne posode in to zato, da lahko reguliram z dolivanjem vode ali tekočine idealno razmerje, glede na temperaturne razmere zunaj. Vedno nalivam notri le destilirano vodo! Na tak način imam brisače kakih 5let.

Avte imam ponavadi od 6-9let in jih menjam enkrat in po vsakem pranju avtomobila jih namažem z glicerinom. :)

Res je. Če voziš po avtocesti 100km/uro je verjetnost, da bo zamrznila tekočina večja. To pa zato, ker kot praviš tekočina,katera je zmešana z vodo  za velik minus, hitro hlapi in ko izstopi iz šob, ostane večji delež vode. In, ker je razpršena, lažje zmrzuje, tudi šobe lahko zamrznejo. Ko se pa recimo ustaviš na črpalki, se kar kmalu odtali in lahko nadaljuješ z vožnjo. Včasih je dovolj, da se zapelješ v daljši tunel. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je FuManchu napisal:

Jaz malo redčim z vodo vitreks. Imam ogrevane šobe in nimam teh težav:)

Tudi, če imaš ogrevane šobe, ko je res orenk mraz z burjo ti to zelo malo pomaga. Pride na šipo in tam zmrzuje. Res je, da je takih primerov zelo malo a se tudi to zgodi. Bral sem nemški test in je na drugem mestu po kvaliteti od OMV zimska tekočina. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je gregc88 napisal:

ogrevane šobe... kaj ti nuca če je šipa mrzla in ti zmrzuje? 

 

Nisem imel tega primera še. Sicer pa je tudi ogrevana sprednja šipa zakon:bravo:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.