Skoči na vsebino

OBD dashcam


Priporočeno sporočilo

Kot sem napisal... to je bolj zaradi suhega zagona, ker klasi?no motorno olje ste?e v karter po ugasnjenem motorju. In vsak prvi zagon je na za?etku bolj na suho kot ne, sploh ko je mrzlo je to ?e bolj o?itno. No takrat pa ta zadeva pomaga, saj se dobro dr?i kovinskih delov in takratprepre?i suhi zagon.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 En mal?ek ste za?li iz teme...  :zvizga:  :rolleyes:

 

?e moja te?ava...

Tudi sam sem verjetno menjal ?e dober acu-zaradi OBDll vmesnika.  Jebiga...se u?imo sproti  :P  :lol:  sramezljiv  :vskalo:  :vskalo:

Tudi pri novem acu ga je pocuzalo nekaj.... :vskalo:  ....in sedaj po cca7 dni mirovanja so zjutraj samo ?e kazalci pomahali in lu?ke pome?iknile!  :vskalo:  ......berem forum in po naklju?ju  "odkrijem" OBD    :jupiii: ...seveda je takoj padel sun na njega...in ?e je pristav v predalu!!  :jupiii:

Meril sem porabo....avto je stal cc 15h...poraba 00,0...nato priklju?im se OBD....in 00,0

Meril cca 3 min.

 

Vseeno upam na najbolj?e...ko ni ve? OBD vklju?en!

To mi je sosed zakuhu...da sem kupil OBD !!!  :P  :lol:   Uro?...  :zvizga:  :lol:  :harhar:    ;)     

Ko bom pa velik bom imel pa 4 krogce -A6 doma !!   :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ne verjamem da bi obd pokuril toliko-50A, da po parih dneh avto ne kresne, da zmanka toliko mo?i da ne zavergla!....

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ne verjamem da bi obd pokuril toliko-50A, da po parih dneh avto ne kresne, da zmanka toliko mo?i da ne zavergla!....

 

Mislim, da ne gre za to da OBD tro?i veliko energije, ampak da Mazda zazna aktiven OBD in posledi?no preide v "diagnostic mode" kar ohranja budne nekatere podsisteme (npr. ECU), ki pa pomembno tro?ijo energijo. Taka je vsaj moja teorija in nenazadnje izku?nja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Diagnostike ne more izvjat ?e motor ni motor v prostem teku.... Po moji logiki. Res se pa sam nisem poglbljal v to....sklepam le na ?tromrske izku?nje.

Bi pa bila taka teorija ....re?itev zelo ugodna

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nima? vkloplenega kontakta, ne more? izvajati diagnostike, to je pri vseh avtih do sedaj ko sem jih priklapljal na diagnosti?ne ra?unalnike. In to govorimo o diagnosti?nih testerjih za 10k?+ (orginal Mercedes, Bosch KTS, orig.Iveco, AVL...).

Tak da diagnostik mode brez kontakta 100% ni zagnan, lahko pa da zaradi priklopa na OBD kateri modul avta ne gre v spanje in posledi?no porablja nekaj ?troma.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odkril (po vsej verjetnosti) krivca!! 

Dodatno zmontirane led-ice na sprednjem odbija?u.....ena ?e tako ni delala...druga je pa tako malo brlela, da je po dnevi in v mraku nebi videl....v?eraj pa sem po naklju?ju opazil, da nekaj brli!!  Nato najdem varovalko za njo in jo odstranim.

Z MM nisem meril...ni bilo ?asa.  Mogo?e se 1x lotim kontrole-merjenja.  Si pa mislim, da bi moralo biti to vzrok!

Hvala za pomo?...lp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.