Skoči na vsebino

Slovenski avto leta 2020


Jest

Priporočeno sporočilo

Kar pri?akovana razvrstitev. ?e bi bil v igri golf ali polo, bi zmagal eden od teh dveh. ?e vemo, katerih avtov se najve? proda pri nas ni niti presene?enje. ?e vpra?ate mojega tasta je clio najbolj?i avto na svetu.Po kak?nih merilih mi ni jasno a tako pa? je njegovo mnenje.In on, vem, da vedno glasuje za naj avto.

Sicer je res, da je nekako na? ljudski avto.Ljudje pravijo, da kupijo clia, ker naj bi bil "na?", slovenski avto.Najbr? je tudi to prevagalo pri glasovanju.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam z bossom in dodajam; meni je bil Clio vedno neka siva mi? v razredu, ceneni materiali v ?etrti generaciji pred FL so bili odbijajoci ... Nikoli razmi?ljal da bi ga imel...

 

Potem so pa za?eli konkurenti ali na silo dra?iti svoje modele (micra...) , ali pa so jih, tudi zaradi suv trendov, totalno zapostavili (Mazda, Honda...) ,ali so pa? preve? ?enski (c3, yaris,mazda2...), ali pa preve? razdvajajo z obliko (novi 208).

 

Ali so pa vag.

 

Clio pa je ostal normalen mali avto, z normalno ceno, ravno prav (ne)opazen na cesti. Meni je postal v?e? ?e ko sem ga prvi? videl na cesti.

 

Slabih avtov pa, to vemo, ni ve?...

 

In ?e izbiramo/jo po primernosti avta za slovenski trg,je pa? logi?no da bo Clio zmagal....

 

Je pa tudi mene presenetila visoka uvrstitev Mazde in pa realna uvrstitev vw-ja...

 

Ampak... Kak?no te?o ima ta izbor? A dejansko kdo polaga kak?no pozornost na to? Saj vem... Malo reklame tu,malo tam in si bo nek povpre?en kupec zapomnil nek avto, oziroma vedel da je pri?el na trg, zgolj zaradi tega izbora...

 

Pomojem zdaj ve? ljudi ve,da ima Mazda novo cx30 , kot da je tudi nova trojka zelo fri?na...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?estitke Cliu, kar je ?e najbolj realno, da postane avto leta, saj je izredno priljubljen in tudi prodajne ?tevilke govorijo same zase. :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za cene Clia bi se dalo razpravljati, za?ne se ?e nizko, a od opreme ima zelo malo, ko ga dalje konfigurira? si pa zopet hitro na 17-18 t?. Sama prireditev pa Lea Sirk ?ov

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za cene Clia bi se dalo razpravljati, za?ne se ?e nizko, a od opreme ima zelo malo, ko ga dalje konfigurira? si pa zopet hitro na 17-18 t?. Sama prireditev pa Lea Sirk ?ov

Jaz sem zase pri?el na slabih 13t eur; mislimda osnovni bencinar in neka srednja oprema, oziroma malo pod sredino. Primerljivi Nemci so dra?ji za vsaj 2dopusta , Peugeot je tudi zasoljen,kot sem na hitro ujel...

 

Meni je v?e?. Se mi pa zdi Best buy kak?en primerek prej?nje generacije iz zaloge (sploh ?e bi bil Grand tour; manjko tega v novi generaciji gre meni precej v nos).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj bratec je bil nastrojen in poln predsodkov proti renoldom. in ko je ?el kupovat za ?eno en star jaj?ek od avta za 4km na dan za na ?iht za res male pare, se je na za?etku iskanja na dale? ogibal clijotom. Potem pa z grozo ugotovil, da edino klijoti so bili pri njegovih pogojih iskanja ?e kolikortoliko vozni, vse ostalo je bil ve?ji kr?.

 

Da je clijo zmagal ni nobeno presene?enje, konec koncev je zelo lep avto. Sploh kovinsko rde?a barva clijota za?ge - ?e Alex jo ima na svojem avatarju.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za 10.500? se menda dobi osnovno verzijo Clia. Kolikor sem si ga doslej ogledal tega tanovega, je vsekakor vreden tega denarja in bo ponovno prodajna uspe?nica. :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ga nimam in nemorem ni? re?t kaj in kako... Lahko pa re?em da :

 

Znanec kupu novega lani in bil u pol leta tolkat na servisu da znoris... Skoz neki... je pa seveda tud z novim mercedesom lahko isto... Mazdo pa sploh :D

 

Drga? pa ?e gleda? izgled in ceno je sigurno ok avti?, ni ?udno da je zmagu, ampak treba vedet da cena ne la?e ... nemore bit neki wau za 10 ?ukov... zal

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce je problem ta, da novinarji dobijo na test ?fully loaded? in v isti sapi omenjajo ceno ze od nevejretnoh xxx ? dalje in da je izredno poceni... Ceprav tisto, kar dobis za osnovno ceno je skoraj drug avto, kot enak model z vsemi moznimi nadgradnjami in dodatno opremo... kjer pa cena naraste v visave...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak vseeno je dejstvo, da se ga da dobit za tak denar... in roko na srce, osnovno opremljen zadovolji potrebe kar dobr?njega procenta voznikov. Tukaj na forumu nismo glih obi?ajni vozniki in ho?emo od avta nekaj ve?, zato je dostikrat te?ko razumeti, da nekdo kupi osnovno razli?ico.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je... samo naj se potem ocenjuje tisto, kar se testira... in uposteva, da stane toliko in toliko... 

 

Sicer je pa meni itak vseeno... To, ali ima nek avto tak naziv itak ni merilo pri izbiri ;) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je res, tudi na salonih (kamor rad zahajam; Bologna in Zagreb recimo) so ve?inoma zgolj top opremljene razli?ice, tudi v prodajnih salonih dostikrat nimajo ?isto osnovnega modela... Seveda, da te narajcajo, da je bolj?a oprema dra?ja zgolj 10eur/mesec....

 

Saj je pri vseh stvareh tako; tiste osnovne smu?ke Elan v hervisu "od 300eur" so tam zato, da te privabijo v stacuno , kjer se pustimo (ali pa ne) premakniti za bolj?i model.

 

Ampak... Recimo jaz sem eden takih, ki kupujem osnovni model avta. Ker imam raje nov avto z osnovno opremo, kot pa rabljenega , oziroma dam raje denar za dopust, kot za 2cola ve?je gume...

 

Oprema ,ki jo ?elim / rabim pri bodo?em avtu: klima (lahko ro?na) , tempomat (seveda navaden), naslon za roke, usnje na volanu (lahko tudi kasneje tapetnik zrihta), cimmanjse feltne (jebiga, raje na 3leta nove gume,kot pa da sem eden tistih,ki nima za nove 17ke),ogrevani ?pegli in prednje ?ipe na ?trom, rezervna guma...

 

Za?uda... Dostikrat ni dovolj osnovni rang opreme za to...

 

Recimo Moj fotr je isti, oziroma on tudi naslona , usnja in tempomata ni pripravljen dopla?ati...

 

Razlicni ljudje pa to...

 

Je pa pa? treba ?e v ?tartu vedeti , da tak avto pa? niti slu?ajno ne bo izgledal tako, kot tisti v prospektu,ampak.... Meni so druge stvari pomembnejse kot to,kako moj avto zgleda, pre?ivim pa tudi ne veliko ?asa v njemu,da bi se mi kakovost ?ivljenja izbolj?ala zaradi opreme.

 

Te?a izbora? Hja.. nekateri pa? ne spremljajo avtomobilskih novitet in jih tako izbori malo spomnijo,kaj je novega in pocukajo za rokav , da zdaj pa res nujno rabijo nov avto... En triger tu, en triger tam... Pa se ga gre kupiti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najve?ja te?ava vseh novih avtov so laptopi na sredini armature in vsa digitalizacija...

Vsaj osnovna oprema bi morala imet ?e kako navadno tipko in cagr...

Si ne znam predstavljat tasta in ata, ki sta 75+, da bi uporabljala to sranje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najve?ja te?ava vseh novih avtov so laptopi na sredini armature in vsa digitalizacija...

Vsaj osnovna oprema bi morala imet ?e kako navadno tipko in cagr...

Si ne znam predstavljat tasta in ata, ki sta 75+, da bi uporabljala to sranje...

Se strinjam. Verjetno jih pride dra?je,da bi pol armature zamenjali za tistih par prodanih avtov.

 

Mene tudi nervirajo te stvari; Par dni nazaj vozil novega "mb e -klaso all teraina" z top opremo.... Ja,touch tu,touch tam pa ambientslna osvetlitev pa nevem kaj vse... Ampak plac za coffe to Go... To pa ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc za tvojo zahtevno opremo osnovni clio ne zado??a, ?e mora? vzeti drugo stopnjo opreme, ki pa ?e ima drugo ceno.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je res, tudi na salonih (kamor rad zahajam; Bologna in Zagreb recimo) so ve?inoma zgolj top opremljene razli?ice, tudi v prodajnih salonih dostikrat nimajo ?isto osnovnega modela... Seveda, da te narajcajo, da je bolj?a oprema dra?ja zgolj 10eur/mesec....

 

Saj je pri vseh stvareh tako; tiste osnovne smu?ke Elan v hervisu "od 300eur" so tam zato, da te privabijo v stacuno , kjer se pustimo (ali pa ne) premakniti za bolj?i model.

 

Ampak... Recimo jaz sem eden takih, ki kupujem osnovni model avta. Ker imam raje nov avto z osnovno opremo, kot pa rabljenega , oziroma dam raje denar za dopust, kot za 2cola ve?je gume...

 

Oprema ,ki jo ?elim / rabim pri bodo?em avtu: klima (lahko ro?na) , tempomat (seveda navaden), naslon za roke, usnje na volanu (lahko tudi kasneje tapetnik zrihta), cimmanjse feltne (jebiga, raje na 3leta nove gume,kot pa da sem eden tistih,ki nima za nove 17ke),ogrevani ?pegli in prednje ?ipe na ?trom, rezervna guma...

 

Za?uda... Dostikrat ni dovolj osnovni rang opreme za to...

 

Recimo Moj fotr je isti, oziroma on tudi naslona , usnja in tempomata ni pripravljen dopla?ati...

 

Razlicni ljudje pa to...

 

Je pa pa? treba ?e v ?tartu vedeti , da tak avto pa? niti slu?ajno ne bo izgledal tako, kot tisti v prospektu,ampak.... Meni so druge stvari pomembnejse kot to,kako moj avto zgleda, pre?ivim pa tudi ne veliko ?asa v njemu,da bi se mi kakovost ?ivljenja izbolj?ala zaradi opreme.

 

Te?a izbora? Hja.. nekateri pa? ne spremljajo avtomobilskih novitet in jih tako izbori malo spomnijo,kaj je novega in pocukajo za rokav , da zdaj pa res nujno rabijo nov avto... En triger tu, en triger tam... Pa se ga gre kupiti...

Glede na odebeljeni tisk se popolnoma strinjam in meni popolnoma zado??a osnovna verzija vozila letnice 2x 20 (ker nisem neka princeska na zrnu graha in se trenutno vozim s polnoletno E46 3-ko, hehe). Sicer pa resno razmi?ljam kupit nekaj povsem iz salona in ga imet za vsakdanjo vo?njo, za ta lep?e pa potem Z-ja. :wub:

 

P.S. Edina, ampak res edina zadeva za katero bi bil pripravljen dopla?ati pa je stre?no okno (to pa je moja ?ibka to?ka, hehe). :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc za tvojo zahtevno opremo osnovni clio ne zado??a, ?e mora? vzeti drugo stopnjo opreme, ki pa ?e ima drugo ceno.

Vem. Gledal sem ga pred salonom in je pri?el slabih 13jurjev z vsem kar rabim in verjamem ?e kak?no stvarjo , ki je jaz nebi doplacal (alu feltne za za?etek...).

Zanima me, ali ta naslov kaj pripomore pri prodaji. Namre?, mislim, da so pri cliu

kupci odlo?eni za nakup ?e prej.

Verjetno res ne, ampak po drugi strani si pa predstavljam kak?nega starega ata , ki ne spremlja novosti in potem nekega lepega dne re?e "madonca,nov Clio je zunaj, moj je ?e 10let star pa prevo?enih ima ?e 60jurjev, pa lep je nov Clio , jebemu da ga je treba zamenjati". :) Itak bi kupil clia, Ampak reklama na vsakem koraku, ga bo zdaj pa? spomnila, da zdaj je pa res ?e skrajni ?as...

Glede na odebeljeni tisk se popolnoma strinjam in meni popolnoma zado??a osnovna verzija vozila letnice 2x 20 (ker nisem neka princeska na zrnu graha in se trenutno vozim s polnoletno E46 3-ko, hehe). Sicer pa resno razmi?ljam kupit nekaj povsem iz salona in ga imet za vsakdanjo vo?njo, za ta lep?e pa potem Z-ja. :wub:

 

P.S. Edina, ampak res edina zadeva za katero bi bil pripravljen dopla?ati pa je stre?no okno (to pa je moja ?ibka to?ka, hehe). :zvizga:

Amapak tvoj bmw ima kak?en kos opreme , ki ga nov entry level avto ni?jega razreda nima, tako da ravno zana?ati na osnovno opremo se vseeno ne gre vedno. ?e Moja xsara ima kaksen kos opreme , ki ga osnovni Clio/polo/corsa nimajo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je res, tudi na salonih (kamor rad zahajam; Bologna in Zagreb recimo) so ve?inoma zgolj top opremljene razli?ice, tudi v prodajnih salonih dostikrat nimajo ?isto osnovnega modela... Seveda, da te narajcajo, da je bolj?a oprema dra?ja zgolj 10eur/mesec....

 

Saj je pri vseh stvareh tako; tiste osnovne smu?ke Elan v hervisu "od 300eur" so tam zato, da te privabijo v stacuno , kjer se pustimo (ali pa ne) premakniti za bolj?i model.

 

Ampak... Recimo jaz sem eden takih, ki kupujem osnovni model avta. Ker imam raje nov avto z osnovno opremo, kot pa rabljenega , oziroma dam raje denar za dopust, kot za 2cola ve?je gume...

 

Oprema ,ki jo ?elim / rabim pri bodo?em avtu: klima (lahko ro?na) , tempomat (seveda navaden), naslon za roke, usnje na volanu (lahko tudi kasneje tapetnik zrihta), cimmanjse feltne (jebiga, raje na 3leta nove gume,kot pa da sem eden tistih,ki nima za nove 17ke),ogrevani ?pegli in prednje ?ipe na ?trom, rezervna guma...

 

Za?uda... Dostikrat ni dovolj osnovni rang opreme za to...

 

Recimo Moj fotr je isti, oziroma on tudi naslona , usnja in tempomata ni pripravljen dopla?ati...

 

Razlicni ljudje pa to...

 

Je pa pa? treba ?e v ?tartu vedeti , da tak avto pa? niti slu?ajno ne bo izgledal tako, kot tisti v prospektu,ampak.... Meni so druge stvari pomembnejse kot to,kako moj avto zgleda, pre?ivim pa tudi ne veliko ?asa v njemu,da bi se mi kakovost ?ivljenja izbolj?ala zaradi opreme.

 

Te?a izbora? Hja.. nekateri pa? ne spremljajo avtomobilskih novitet in jih tako izbori malo spomnijo,kaj je novega in pocukajo za rokav , da zdaj pa res nujno rabijo nov avto... En triger tu, en triger tam... Pa se ga gre kupiti...

Joj kako ti dam prav, samo kaj ko me vle?e nase lep avto! Racionalnost je pa popolnoma na tvoji strani..
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?asih so imeli nekateri radi lepe konje,lepo okrancljane z lepimi sedli in uzdami. Bili so visoki, z lepo grivo. Drugim ni bil pomemben izgled in so imeli nizke, ?okate konje in jahali so brez sedel. Nato so pri?le na vrsto ko?ije. Enim je bil dovolj kme?ki voz, drugi, ki so si lahko privo??ili so si kupili lepo ko?ijo z izbranim usnjem v notranjosti. Tako je ?e dan danes, enim je dovolj avto za prevoz od to?ke a do to?ke b, brez nepotrebne navlake, ki se lahko hitro pokvari. Drugi #e vedno prisegajo na lep izdelek, eleganten in ?e je hkrati ?e kvaliteten je to zmaga za njih.

Vsakemu svoje. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nas osnovni clio letnik 2000 ima funkcijo, da ko imas vklopljene brisalce spredaj, in potem das v rikverc, se sam vklopi zadnji brisalc...tega mazda 6 se zdaj nima, ce se ne motim :)

A obstaja kak?en avto,ki te funkcije nima? No,verjetno res obstaja... Meni je pri xsari zakon, da ko ugasnes avto pri prizganih brisalcih,le-ti naredijo gib do konca (ne ostanejo na sredi ?ipe) in potem ob zagonu motorja , kljub ro?ki na "on",ne delajo dokler ne da? ro?ko na "Off" in potem spet na "on"... S tem se izognes , da bi ob kontaktu veselo zaruzili po ledu , oziroma da ti zjebe motor?ek,ko bi bili primrznjeni na ?ipo.

 

Malenkosti so tiste ki v?asih ?tejejo ,je pa tko; take stvari opazis z leti in so tako male,da samo zaradi tega ne bo? kupil avta .

V?asih so imeli nekateri radi lepe konje,lepo okrancljane z lepimi sedli in uzdami. Bili so visoki, z lepo grivo. Drugim ni bil pomemben izgled in so imeli nizke, ?okate konje in jahali so brez sedel. Nato so pri?le na vrsto ko?ije. Enim je bil dovolj kme?ki voz, drugi, ki so si lahko privo??ili so si kupili lepo ko?ijo z izbranim usnjem v notranjosti. Tako je ?e dan danes, enim je dovolj avto za prevoz od to?ke a do to?ke b, brez nepotrebne navlake, ki se lahko hitro pokvari. Drugi #e vedno prisegajo na lep izdelek, eleganten in ?e je hkrati ?e kvaliteten je to zmaga za njih.

Vsakemu svoje. :)

Ampak ogromno je tu odvisno od tega koliko je kdo pripravljen dati za avto. Saj se vsi strinjamo (tudi kupci dacie), da dacia ni lepa. Ampak nekomu se pa? fu?ka za to, nekdo pa pa? ?eli imeti lep avto. Meni se sladko fu?ka ko se s xsaro pripeljem nekam ,pa je na slu?benem parkingu tudi v dru?bi Audijev a6, bmw x5, a4ic, Mazde 3, celo novega Mustanga...

 

Po drugi strani pa... Nebi vozil scott bicikla , pa da je cenej?i od ostalih...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.