Skoči na vsebino

Regulacija LED lu?i?


Priporočeno sporočilo

Mene moti, da je snop kratkih lu?i sicer zelo svetel, a za moj okus prekratko sveti pred avtom.

Vem, da se da to regulirat a ne vem to?no, kje se nahaja vijak za regulacijo. Naj bi bil plasti?en za klju? M8.

Tudi na spletu nisem zasledil ni? uporabnega glede tega.

Ali je ?e kdo to ?telal?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene moti, da je snop kratkih lu?i sicer zelo svetel, a za moj okus prekratko sveti pred avtom.

Vem, da se da to regulirat a ne vem to?no, kje se nahaja vijak za regulacijo. Naj bi bil plasti?en za klju? M8.

Tudi na spletu nisem zasledil ni? uporabnega glede tega.

Ali je ?e kdo to ?telal?

Glej to je zato ker prehitro vozi? in prehiteva? svetlobo,hahaha malo heca. To isto tudi mene moti,ker svetijo ledike zelo mo?no in ne vidi? ni? naprej od zgornje svetlobne ?rte! Tudi jaz na trojki bi jih malo dvignil pa ne vem kako. Imam tudi ful led z avtom,regulacijo snopa,gor-dol,niso pa adaptivni levo-desno. @ Scr3am ali lahko pripne? kako slikco ?e za M3 g120 2018,hvala.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te lahko prosim ?e za M3 g120 let,18,?e je sploh mo?no?

enako oz. podobno kot na sliki, ?e nima? dveh levih rok oz. si antitalent nima? 3 min. dela

 

pri?gi lu?i pred steno, da vidi? snop oz. cutoffline, odpri havbo, vzami izvija? in na ?arometu vrti regulacijo na sliki, na steni glej kam se premika snop, ponovi na drugi strani

 

http://www.mazda3tech.com/headlight_aiming-759.html

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to tisti avti ki jim lu?i svetijo previsoko - cut off line gre v nebesa - a to so avti od tistih lastnikov, ki so ugotovili, da obstaja vijak za nastavitev vi?ine?

Eni avti (recimo audi) imajo ?e serijsko nastavljene na zgornjo mejo dovoljenega, da potem lepo svetijo dlje. Pa pride majhna vzpetina in on nasproti tebe in lahko bere? ?asopis v svojem avtu.

Problem pri LED lu?eh je ta, da je svetlobni snop le-teh zelo bel in mo?en, fokusiran in naenkrat odsekan.?e so prenizko nastavljene lu?i (lahko se same raz?telajo, vzmeti in amortizerji se ??asoma malo posedejo) zna to bit mote?e, ker vidi? prekratko razdaljo pred seboj. ?e lu?i malo dvigne?, govorimo o malenkostih, ?e vedno ne bo slepilo nasproti voze?ih vozil a svetloba se bo podalj?ala za par metrov. Seveda ne sme? pretiravati, ker obenem regulira? tudi dolge lu?i in ?e svetijo previsoko, postanejo manj efikasne in z veliko pretiravanja-skoraj neuporabne.

Jaz bom to reguliral res po malih korakih, sproti testiral in po potrebi povi?al ali zni?al snop.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri sebi sem sam nastavil desni ?aromet (sovoznikov), ker je svetil prenizko (imam led) recimo 2 min. dela, za levega je malo ve? dela, ker je te?je priti zraven do regulacije, verjetno je najla?je ?e se odstrani airbox

Ravno to sem danes naredil na desni na levi ne pride? zraven, va?no da vidim pe?ce. So pa to res mali popravki. So pa od vrha dve luknjice skozi katere na servisu nastavijo s posebnim klju?em. Zaenkrat sem s tem kar sem naredil zadovoljen. Pa ni? vas ne bo sekal v oke.!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eni avti (recimo audi) imajo ?e serijsko nastavljene na zgornjo mejo dovoljenega, da potem lepo svetijo dlje. 

Problem pri LED lu?eh je ta, da je svetlobni snop le-teh zelo bel in mo?en, fokusiran in naenkrat odsekan.

Logi?no da imajo avdiji nastavljeno vi?je - so pa? hitrej?i od ostalih avtov. Pa ?e blendanje imajo direktno vezano na radarski tempomat.

 

Problem LED lu?i ki ga omenja?, ni problem, pa? pa prednost. Prav to, da je snop naenkrat odsekan - ?im bolj izrazit t.i."cut off line", je eno od meril kako dobre so kratke lu?i. ?immanj sipanja svetlobe nad to ravnino pomeni bolj?o vidljivost v zahtevnih vremenskih pogojih.

Recimo renoldi so bili neko? znani po tem da so jim krtke lu?i  stra?no dobro svetile, ampak kaj je to pomagalo - sipale so svetlobo na vse strani in so bile v megli neuporabne.

 

Eni avti pri ve?jih hitrostih snop kratkih lu?i avtomatsko dvignejo vi?je, pri nizkih pa spustijo dol. Ampak to je zelo ?e?ka re?itev. Me pa ?udi da tega nimajo buti?ni avti. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Logi?no da imajo avdiji nastavljeno vi?je - so pa? hitrej?i od ostalih avtov. Pa ?e blendanje imajo direktno vezano na radarski tempomat.

 

Problem LED lu?i ki ga omenja?, ni problem, pa? pa prednost. Prav to, da je snop naenkrat odsekan - ?im bolj izrazit t.i."cut off line", je eno od meril kako dobre so kratke lu?i. ?immanj sipanja svetlobe nad to ravnino pomeni bolj?o vidljivost v zahtevnih vremenskih pogojih.

Recimo renoldi so bili neko? znani po tem da so jim krtke lu?i stra?no dobro svetile, ampak kaj je to pomagalo - sipale so svetlobo na vse strani in so bile v megli neuporabne.

 

Eni avti pri ve?jih hitrostih snop kratkih lu?i avtomatsko dvignejo vi?je, pri nizkih pa spustijo dol. Ampak to je zelo ?e?ka re?itev. Me pa ?udi da tega nimajo buti?ni avti.

 

Ne se prehitro veselit in hvalit krteka z zavesicami. Tudi buti?ni to premore. Sli?i na ime

ALH (adaptive led headlights) in dela ?e marsikaj bolj softificiranega, kot zgolj snop gor-dol.Nekateri pa? tega nimajo,ve? teh pomagal, slab?e je, ker ne rabijo in la?je malo dvignejo snop ro?no in sveti vedno prav. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

AHL so naaredili ravno zaradi problemov z LED kratkimi lu?mi ker vidi? do neke meje super naprej pa pa ni? in si slep! V primeru AHL pa vidi? lepo osvetljeno desno stran ceste pri sre?anju z drugim vozilom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo navodila kako nastavit lu?i na M6 GJ.

Lahko pa se naredi tudi inicijalizacija AFSa s testerjem

Malo je slabo videti... ali pa samo jaz ne vidim jasno? Ali lahko prilepi? link? :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo je slabo videti... ali pa samo jaz ne vidim jasno? Ali lahko prilepi? link? :)

Hehe, zgleda se ti ?e mal poznajo leta.

Linka ni ker ni na internetu je, mam na kompu, lajko tibpa po?lem na mejl ve?je slike ?e rabi?

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imas avto na mestu in imas zategnjeno rocno? Takrat se mi zdi, da ne svetijo dnevne luci ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem mislil,da ne svetijo,ker je avto stal z rocno zavoro,ampak je potem zena odpeljala in se vedno nic. Sem danes zvecer poskusil in so se v temi normalno prizgale kratke luci na auto. Preverim se jutri kako bo podnevi ali se bodo prizgale dnevne luci.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.