Skoči na vsebino

Regulacija LED lu?i?


Priporočeno sporočilo

Ma, kaj ?e je avto pred teboj na semaforju? Isti k Al je dnevna lu? Al ne. Tisti, ki avta podnevi ne vidi, vemo kako je. Ajde med vo?njo recimo da je OK, ?e pa stoji na miru pa res ne vem.

Se strinjam da tisti ki avta podnevi ne vidi , da je nekaj narobe z njim ali pa s situacijo. Ampak nas je zakon navadil da so lu?i pri?gane in jbg tudi stoje? avto je udele?en v prometu in meni se zdi prav,da so lu?i pri?gane.

 

Poleg tega;

Saj vemo, ljudje se masovno vozijo z dnevnimi pono?i in so zadaj neosvetljeni.. In taisti so sedaj ob zategnjeni ro?ni , neosvetljeni tudi spredaj.

 

Pa? ne vidim poante zakaj se ugasnejo, vidim pa poanto da bi bilo bolje da se nebi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To so DNEVNE LUCI... ponoci se ne ugasajo... samo PODNEVI... In ce stoji v koloni pred semaforjem... je res cisto vseeno, ali DNEVNE luci svetijo ali ne... Sicer pa sem ze napisal, da se to redko zgodi pred semaforjem, ker ni potrebe, da bi dajal samodejni menjalnik v P in zategoval rocno... Pri rocnem pa sem tudi napisal, da ne vem, ce enako deluje...

 

Sicer pa... mene tudi motijo pri nekaterih, ko se v ovinkih prizigajo meglenke ali ko imajo prizgan smernik, da se na tisti strani, kjer utripa smernik, ugasnejo luci... Ampak me ne moti toliko, da bi sedaj iz tega naredil tak rompompom... ;) Gre za ene ?faking? dnevne luci, ki vcasih pod dolocenimi pogoji ugasnejo... ;)  :blink:  :P  :zvizga:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak ?e ima? pono?i oziroma v slabi vidljivosti pri?gane ZGOLJ dnevne lu?i (bodisi ni senzorja ali pa slabo dela), potem bodo ugasnile ob ro?ni,ne?

 

Meni je pa ok ideja,da dnevna lu? ugasne ob smerokazu . Tako je slednji bolje viden , kot bi bil ?e bi zraven svetila dnevna lu? ( ki je kar mo?na).

 

Ja,fajn smo zakompkicirali.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e... ?e.... ?e... pa neki okoli ?ebule in bule ;) ... Tudi ?E je ?e tak slu?aj... ?e vedno stoji? z zategnjeno ro?no in menjalnikom v P. P je pri avtomatiku polozaj, ko je avto parkiran... Pred semaforjem, ce ima? ?e to potrebo, da sploh kaj presta lja?, prestavi? v N in zategne? ro?no... Takrat pa DRL svetijo ;)  :jezicek:  :P ... A gremo ?e mal komplicirat pa teoretizirat, kaj bi bilo, ?e bi... blablabla... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz mislim, da je ok, da se ugasajo luci, ko imas zategnjeno rocno, ker ce npr stojis na semaforju, in ravno takrat rusi vstrelijo kaksno raketo in potem tista raketa zgresi cilj in zacne sledit napacnemu cilju, ne bo tebe zadela, ker imas ugasnjene luci in proizvajas manj toplote...in tako bo zadela npr kakega starega citroena, kateremu gorijo luci non-stop

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma, kaj ?e je avto pred teboj na semaforju? Isti k Al je dnevna lu? Al ne. Tisti, ki avta podnevi ne vidi, vemo kako je. Ajde med vo?njo recimo da je OK, ?e pa stoji na miru pa res ne vem.

Kaj pa ?e obrnemo, torej da si prvi v koloni na semaforju in zategne? ro?no? Je smiselno, da se tedaj ugasnejo dnevne lu?i? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 



Kaj pa ?e obrnemo, torej da si prvi v koloni na semaforju in zategne? ro?no? Je smiselno, da se tedaj ugasnejo dnevne lu?i? :)


Pomojem bo? dobil odgovor, da te morajo tudi brez dnevnih lu?i videti sredi dneva.

Se pa strinjam s tabo.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Nejc1986 Tocno tako... gre za dnevne luci... in takrat, ko imas rocno zategnjeno, ponavadi stojis (ce jo zategnes... jaz je npr. nikoli ne zategnem pri semaforju, ker je ponavadi aktiven AutoHold :) ). Cim se zacnes premikati, se dnevne luci spet prizgejo :) ... Pa ni vazno... ali si prvi pri semaforju ali pa zadnji v koloni :) ... 

 

In ali je smiselno ali ne je brezpredmetno... Tako pac je... in treba se je pac s tem sprijazniti... ali pa zamenjati avto in verjetno tudi znamko in poiskati alternativo, kjer to drugace deluje :D

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ?e obrnemo, torej da si prvi v koloni na semaforju in zategne? ro?no? Je smiselno, da se tedaj ugasnejo dnevne lu?i? :)

 

Smiselno gor ali dol. Glede na to, da je LED in mala poraba, bi bilo s tega stali??a vseeno ?e bi gorele. Ampak, ne zdi sem ti bav bav tudi ?e ne gorijo. Konec koncev, kdo pa zateguje ro?no na semaforju :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e ena mo?nost je, da ti pred semaforjem ne gorijo lu?i na drugi strani pa na?i vrli policaji in seveda te ustavijo zaradi ugasnjenih lu?i.....razlagam,da ima to Mazda tako in noben drug avto in da tako pa? je blablabla....me res zanima kako bi se izteklo? In to raradi bedarije uga?anja lu?i pa ?etudi pod izrednjimi izpolnjenimi pogoji. Saj so led in naj gorijo dokler sem v avtu in udele?en v prometu! Tisto pri zaklepanju z daljincem,da ti svetijo ?e pol minute je pa lahko ?etudi gorijo ?e kratke zraven?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali je kdo ze dozivel tako teoreticno situacijo, da bi mu kdo tezil zaradi tega? Sicer pa je avto homologiran, da tako deluje in tudi ce policist tezi, nima kaj ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali je kdo ze dozivel tako teoreticno situacijo, da bi mu kdo tezil zaradi tega? Sicer pa je avto homologiran, da tako deluje in tudi ce policist tezi, nima kaj ...

 

Lahko te ustavi in napi?e polo?nico,ti se pa prito?uj kakor ho?e?,me res zanima gdo bi se prito?il? Raje pla?a? polovi?ko pa je.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko pove? kak?en je bil,nisem spremljal teme?

http://www.mazda-si.net/topic/11577-nova-sestica-ima-vgrajen-radar-jammer

Lahko te ustavi in napi?e polo?nico,ti se pa prito?uj kakor ho?e?,me res zanima gdo bi se prito?il? Raje pla?a? polovi?ko pa je.

Pa pozna kdo koga, ki je dobil kazen, ker podnevi ni imel prizganih luci? 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.mazda-si.net/topic/11577-nova-sestica-ima-vgrajen-radar-jammer

 

Pa pozna kdo koga, ki je dobil kazen, ker podnevi ni imel prizganih luci?

Ni isto,je pa podobno... Leta,leta nazaj, recimo da leta 94... Fotr z ?kodo favorit; pozabil ugasniti prednje meglenke.. kazen in prve.

 

Pa je umirjen,nekonflikten normalen voznik.... Najdejo se tudi med policisti primerki, ki samo ?akajo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.mazda-si.net/topic/11577-nova-sestica-ima-vgrajen-radar-jammer

 

Pa pozna kdo koga, ki je dobil kazen, ker podnevi ni imel prizganih luci?

 

 

Iz prve si dobil odgovor,med drugimi sem tudi jaz dobil kazen za lu?i,ker sem v slu?bi vzel drug avto ki ?e ni imel avt. dnevnih lu?i,jebiga tako to je.....
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem mislil,da ne svetijo,ker je avto stal z rocno zavoro,ampak je potem zena odpeljala in se vedno nic. Sem danes zvecer poskusil in so se v temi normalno prizgale kratke luci na auto. Preverim se jutri kako bo podnevi ali se bodo prizgale dnevne luci.

Torej, da sporocim da je z lucmi vse ok,

se vedno pa ne vem zakaj se dnevne luci niso prizgale takoj ko je zena speljala. Mogoce se prizgejo pri vecji hitrosti? Je pa avto prej stal prizgan 10 minut na mestu, ker je bil na njem sneg in sem ga cistil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.