Skoči na vsebino

Motor zaribal na Mazda 5 - kaj zdaj


Marko Zorec

Priporočeno sporočilo

Mazda 5, stara 10 let, preko 200.000, bencin.

 

Motor mi je zaribal. Lu?ka se je pri?igala za kratko, olje sem dolival zato na 3 tedne, pa vseeno je zaribal.

 

Mehanik zdaj ?tudira, kaj narediti te dni. I??e motor, rabljen seveda.

 

Se mi spla?a popravljat? Vpra?anje kako je s temi rabljenimi motorji? Dobim sploh kaj za avto v takem stanju ve? kot 500 ?, ?e ga prodam, ali sem ?e dosti rekel?

 

Glede na situacijo bi tako ali tako v kratkem zdaj kupil nov avto. To je pa za novo debato: Ali rabljeno CX 5, ali za isti denar novo CX 3, ali pa - CX 30, le da mi je slednja malo draga, ker rabljenih ?e ni...:)

 

Hvala vnaprej za komentarje glede zaribanega motorja, kaj narediti....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi se najprej vpra?al kako sem bil zadovoljen z avtom do tega dogodka, oziroma ?e sem ga imel kmalu namen zamenjati.

 

?e je odgovor "da", potem bi mi ta dogodek bil "pika na i" in bi ga prodal takega kot je.

 

?e pa si bil zadovoljen z avtom in ima? ?as , bi pa na tvojem mestu ?el v lov za motorjem...

Izhajam iz sebe , ki vozim 10let starega bencinarja brez tr?ne vrednosti in povem kako bi jaz naredil.

 

Btw; omenjas cx3... ?e si navajen oziroma rabi? prostoren avto za kaj ve? kot 2osebi, bo? razo?aran nad cx3...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz 5 na cx3 je preksok ogromen. Cx3 je zelo majhen avto. ?e redno potrebuje? prostor petke bo? mo?no razo?aran nad cx3. Tudi cx5 ne se?e do kolen. Mazda trenutno nima ekvivalenta za petico.

To?no tako. Ubistvu ima rwdkokatera znamka ekvivalent starim dobrim enoprostorcem.

 

Razen ?e avtor teme pa? ne potrebuje ve? toliko prostora.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potrebujem prostor. CX30 sem omenil samo kot opcijo zaradi cene, kajti osnovni novi model CX3 pride skoraj enako kot dobro ohranjena rabljena CX5.

 

Kve?jemu CX30, ampak nagibam se k rabljeni CX5, kak?nih 80.000 km, stara kak?na 4 leta, bi moral dobiti za kak?nih slabih 15.000 ??

?e vedno pa ne vem, kaj bi z motorjem od petke... Kje se sploh dobijo rabljeni motorji, da bi pogledal?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e kupi? drugo Mazdo 5?

 

http://www.mazda-si.net/topic/15441-p-mazda5-16d-7s-16d/?p=424283

 

Tole svojo pa proda? za rezervne dele... Najcenej?e za ?ivce, finan?no pa najbr? tudi tam-tam, ?e misli? svojo popravljat...

To sem tudi jaz hotel predlagati. Al jo ma pa za rezervne dele.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prijatelj ima isto kakor ti in je ravno tako ?el motor. Je pa bil verjetno glavni krivec Plin pa ?eprav od Prins. Te?ava je bila, da je on menjaval olje na 20-30 kkm kakor je bilo predpisano. Zaradi plina pa motor deluje zelo revno in je motor kompletno obrabilo, tako, da obnova sploh ni bila smiselna. 

 

Nabavil je drug motor iz Nem?ije in avto ?e naprej vozi na plin. Sedaj pa dela servise na 10 kkm in upa, da se stvar ne ponovi.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Klical sem g. Pelkota - pravi, da mi lahko obnovi motor, ampak stro?ek bo blizu 1.000 ?. Kako to zgleda - obnovitev motorja? ALi pol deluje brez problema dalje ali kako so izku?nje? Ne bi raje iskal novega rabljenejga motorja, se mi zdi da so cenej?i?

 

PS: Govoril sem ?e z enim zelo prijaznim tipom iz ArtMotors in pravi, da izpod 2.500 ? ni mo?no pri?akovat obnove motorja.

 

Tako da zdaj i??em dejansko rabljenega....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja...samo poglej BRODO rabljen motor...da se ne zaje..Pelko ti obnovi motor ..novi deli not plus garancija....premisli..ceno ti je Pelko dobro naredil...v razmislek..zoom zoom lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klical sem g. Pelkota - pravi, da mi lahko obnovi motor, ampak stro?ek bo blizu 1.000 ?. Kako to zgleda - obnovitev motorja? ALi pol deluje brez problema dalje ali kako so izku?nje? Ne bi raje iskal novega rabljenejga motorja, se mi zdi da so cenej?i?

 

PS: Govoril sem ?e z enim zelo prijaznim tipom iz ArtMotors in pravi, da izpod 2.500 ? ni mo?no pri?akovat obnove motorja.

 

Tako da zdaj i??em dejansko rabljenega....

Pa je Pelko dejansko videl motor? Sicer si zadovoljen z avtom in ima? zaupanje v to,da ne bo kaj drugega crknilo v kratkem?

 

Sicer pa; zakaj njega ne vpra?as kaj vse obsega obnova? Jaz ga sicer ne poznam,ampak glede na vsa mnenja, ki so izredno pozitivna, bi mu jaz zaupal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelko je macek in bo vse urejeno kit se zagre.

 

Rabljen motor je v resnici pravi srecelov in dober gospodar bo potem tudi na rabljenem preventivno zamenjal nekatere zadeve, kar znatno povisa stroske.

 

Sicer pa tudi menjava motirja zahteva nekaj ur in cekinov.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, moram ga ?e malo povpra?at Pelkota... neverjetna razlika v ceni 900 proti 2.500...

 

 

Avto bi ?e vozil leto ali dve, morda tri, druga?e dela zelo dobro, saj zato....

?e ti Pelko naredi za jurja, bi jaz ?el v to. Da? jurja in ima? avto,ki ga pozna? in mu zaupas (kolikor je to pa? mo?no pri avtu ki ima nekaj let za sabo). Saj te ?e Veliki servis pride ve? kot tretjino te cene

 

Pelko pa tudi , verjamem da naredi ok zadevo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjame?..ker jih par kle gor skoz hvali kok je oh in sploh? .. Na to js ne dam ni?.... Sem se enkt opeku k sm prek enga foruma isku enga ki je majstr za ene zadeve... 20 strani same hvale od forumasev in sm ?ist vrjev .. nakonc sm biu tok razo?aran oz. Se pocutu neumnega da jojjj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjame?..ker jih par kle gor skoz hvali kok je oh in sploh? .. Na to js ne dam ni?.... Sem se enkt opeku k sm prek enga foruma isku enga ki je majstr za ene zadeve... 20 strani same hvale od forumasev in sm ?ist vrjev .. nakonc sm biu tok razo?aran oz. Se pocutu neumnega da jojjj...

Verjamem, ker zivemu cloveku se marsikaj zgodi.

 

Pelka poznam 10 let in tisto kar obljubi, to stori, cena pa obicajno na koncu se nizje kot je bila v startu predvidena.

 

Ima sicer tudi on kdaj slab dan, a se ne otepa odgovornosti, kadar gre kaj narobe in prizna napako. Pisem iz lastne izkusnje.

 

Mojster in pol, tu ni debate! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjame?..ker jih par kle gor skoz hvali kok je oh in sploh? .. Na to js ne dam ni?.... Sem se enkt opeku k sm prek enga foruma isku enga ki je majstr za ene zadeve... 20 strani same hvale od forumasev in sm ?ist vrjev .. nakonc sm biu tok razo?aran oz. Se pocutu neumnega da jojjj...

Hja... Za nikogar v ?ivljenju ne dam roke v ogenj,ampak je vseeno manj?a mo?nost natega,ce ga priporo?a ubistvu skoraj vsak , ki ga pozna. Sploh ?e pozna? te dolocene osebe iz foruma in ve? da to ni samo nek xy spamer, ki sam sebe hvali...

 

Je pa res;Kdor dela gre?i in ni? na svetu ni niti blizu popolnosti, popravilo rabljenega avta pa sploh ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelkota poznam, servisiram avto pri njemu. Do zdej brez problema, lansko leto sem dal da mi obnovi menjalnik in sva zrihtala po ene 3tisoc kilometrov se je menjalnik spet oglasu in sem peljal nazaj reklamirat brez besed je vzel avto zamenjal menjalnik za drugega rabljenega(s tem sem se sam strinjal) in zadeva zdej dela ze cca 25tisoc km.. Nisem nc doplacal

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelkota poznam, servisiram avto pri njemu. Do zdej brez problema, lansko leto sem dal da mi obnovi menjalnik in sva zrihtala po ene 3tisoc kilometrov se je menjalnik spet oglasu in sem peljal nazaj reklamirat brez besed je vzel avto zamenjal menjalnik za drugega rabljenega(s tem sem se sam strinjal) in zadeva zdej dela ze cca 25tisoc km.. Nisem nc doplacal

Pri Simonu mi je to v?e?, da ko se zgodi, da kaj ni v redu, se ne bo ?el on s teboj pregovarjat (da to pa niso oni ni? krivi), ampak se bo lotil in po?timal zadevo. :rispekt:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.