Skoči na vsebino

Regeneracija - kako vozit, da ne bo težav?


Priporočeno sporočilo

Ales, se strinjam glede izku?enj. Moje so se za?ele s 323F, ki so se ji dvigovali sprednje lu?i ...

Jaz jo imam spet doma. 

Prva moja je pa bila leta 1997 Mazda 323 letnik 82

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka, tvoja Mazda 5 ?e ima pdf filter? Glede bremz pa lahko re?em, da primejo vsaj pol manj kot na Hondi. ?e pravite, da je to normalno, se bom navadil tudi na to.

 

Sem preiskal internet po dolgem in po?ez in na?el tole. No, tega PDF- filtra na?a Mazda 5 nima. :P

 

Ja, dvolitrski turbo dizel iz leta 2010 pa je ?e imel DPF. In tudi na?a ga ima.

 

 

ne poslusat slivke glede zavor...

90% foruma ti potrjuje (tudi testi revij) da imajo mazde (razen zadnjih letnikov) zanic bremze...

se pa resi dokaj enostavno z boljsimi diski in ploscicami in primernim oljem (npr ATE ploscice/diske, in olje 5.1)

 

Ne, res, ne poslu?at, res ne.

 

Usedi se v avto, po?alvaj tistih 15? za gorivo, pa se pripelji. In se sam prepri?aj. In si bo? 90% sam potrdil kaj je res in kaj ne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Imam pa ?e eno vpra?anje: Janez007, si prej imel Hondo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, ve?, tako, ?isto odkrito: ?e s slabega avta pride? na dobrega, si fasciniran kot Alica v ?ude?ni de?eli. ?e pa s Honde pride? na Mazdo, pa tega navdu?enja ni, prav tako ne nekih ekstremnih ob?utkov bla?enosti. Honda je namre? zelo solidno vozilo, ?eprav baje v klaso solidnih vozil spadajo VAGi...

 

Kakorkoli, zdaj mi je jasno za marsikatero re?, zakaj te je zmotila...

 

V glavnem, ne se preve? sekirat. Tako kot Hondo: to?i gorivo in vozi. Ve?, kot bo? vozil, bolj?e bo delala...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok mogo?e bom malo zabluzil. V bencinske motorje tudi tece gorivo v karter??? Ni mi jazno zakaj, mali mi je cudno, ve kdo kaj vec o tem?

Poglej moj post na strani 4.

Nobeden pa ne ve to?no zakaj, predvidevam da so kaj pretiraval z vbrizgi pri majhni obremenitvi, da gorivo ne zgori do konca.

Pri Mazdah na kratkih relacijah je to kr precejsen odstotek goriva, kar drasti?no zmanj?a mazalne sposobnosti olja in posledi?no ve?jo obrabo motorja.

Fora pa je da to pri bencinarju sploh ne opazi? druga?e kot z analizo olja.

To so najprej opazili nemci ki po?iljajo svoja rabljena olja na analizo in so se ?udili zakaj za vraga imajo Mazdini bencinci gorivo v olju, za Mazdine dizle je to ?e itak dolgo znano.

 

Evo ?e ena analiza CX3 G150 po 8000km od menjave olja ima ?ez 2% goriva v olju, s tem da se ta malo vozi po mestu ima baje 5x tedensko 7km v eno smer in 7km nazaj relacijsko voznjo.

post-5522-0-81721800-1580744654_thumb.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, res, ne poslu?at, res ne.

 

Usedi se v avto, po?alvaj tistih 15? za gorivo, pa se pripelji. In se sam prepri?aj. In si bo? 90% sam potrdil kaj je res in kaj ne.

 

 

 

ne vem, ce bi zdrzale bremze :)

drugace pa, take voznje (po klncih dol itd) niso problematicne za mazde

na avtocesti se peljes 150 ali mal vec, 3x zaviras, ker ti kaksen tovornjak skoci na levi pas, in cetrtic bo ze treslo...

 

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se dobro da olje menjujem na 10000km. Samo zdaj cist tak tehnicno gledano vsakemu bencinarju malo goriva stece v karter, ampak ob ogretem olju izhlapi, je pa res da ob hladnem vzigu se dozira vecja kolicina goriva in s tem posledicno je stekanje v karter vecje. Hja ostajam pri menjavi 10000km ker ce bi cakal na 20000km bi tak imel ze 15% goriva v olju zaradi kratkih razdalj (8km). Pa to potem takem imajo vsi motorji z direktnim vbrizgom ne samo mazda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... ... ...

drugace pa, take voznje (po klncih dol itd) niso problematicne za mazde

na avtocesti se peljes 150 ali mal vec, 3x zaviras, ker ti kaksen tovornjak skoci na levi pas, in cetrtic bo ze treslo...

Ne vem.

Kadar imam pripeto tovorno prikolico, ne vozim ve? kot 100 km/h.

Kadar imam pripeto po?itni?ko prikolico, ravno tako ne vozim ve? kot 100 km/h.

Kadar imam otroke s seboj (sploh, ?e jih je vseh 5), ne grem ve? kot 130 km/h.

Kadar sem sam v avtu, grem v slu?bo - do tja pa ni avtoceste...

 

Glej, ne mi zdaj za?et, da 130 ni nobena hitrost in da je 150 nekaj povsem normalnega in tako naprej. Vzemimo teoreti?ni primer, da ima? ?isto avtocesto in ti uspe 100 km dale? peljati s povpre?no hitrostjo 130 km/h. Pot bo? prevozil v 46 minutah. Zdaj pa vzemimo teoreti?ni primer in iste pogoje, le da vozi? s povpre?no hitrostjo 150 km/h. Isto razdaljo bo? prevozil v 40 minutah. Torej je zgolj 6 minut razlike. Pa ?e to teoreti?no, v praksi ti pa en tovornjak "ven sko?i", pa ti pobere ?e to razliko. Kaj ima? potem koristi od tistih 150 km/h? Ve?jo porabo, ve?je tveganje in bolj zrahljane ?ivce, pa ?isto ni? drugega. Ampak odlo?itev je v glavi vsakega posameznika. Jaz grem najve? 130, ostali pa, kakor ?elite.

 

Vseeno mislim, da ?e zaviram od 130 na 95, kolikor se vozijo tovornjaki po avtocesti, ali pa ?e ti zavira? od 150 do 95, ni tako bistvene razlike. Razlika je edino, kdaj za?ne? zavirat - a ?e prej predvidi?, da bo zavil ven, in popusti? gas pa za?ne? zavirat, ali pa ?e prej predvidi?, da bo zavil ven, pa pohodi? gas na mrtvo, da ne bo zavil pred tebe. Pa se on vseeno znajde pred teboj. Ampak to pa spet ni krivda avta...

 

Kakorkoli, jaz imam originalne diske in vedno menjam za Mazdine plo??ice, pa mi niti ne trese, niti ne vibrira, niti ni trdo. Govorim o zavorah Redno pa trese, vibrira in je trdo pa takrat, ko sva z ?eno v postelji. Zato pa imava pet otrok. Vidi?, mogo?e je pa to problem pri 90% Mazd - da lastnikom in lastnicam trese ob napa?nem ?asu...  :jezicek: 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa re?ejo potem na tehni?nem v takih primerih?

Zaenkrat ni?, ker ne merijo trdih delcev.Kot pravijo, se bomo prej vozili vsi v elektri?nih kosilnica preden bodo to kontrolirali. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta naprava stane toliko, da nimajo niti za eno skupaj. Kje so pa vsi tehni?ni skupaj?

To so besede kolega, ki je vodja enega centra AMZS.

Po njegovih besedah vsaj ?e deset let tega ne bodo merili pri nas. In takrat se bomo ?e vsi vozili okoli z kariolami.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alora..kaj treba...gass na AC..1x tedensko delat dnevo 30 km..???in menjava olja 10.000km .pa tudi sistem ti ka?e koliko je olje obrabljeno ../jebemliga pa kaj ?e...???? Pol imajo vse znamke avtov to ..bi rekel AJVAR..cela JEBA....zoom zoom lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.