Skoči na vsebino

Mazda CX 5 vs Mazda 6 - kateri je varnejši


Marko Zorec

Priporočeno sporočilo

To je tezko rect... oba imata po 5 zvezdic na testih... Odvisno pa je od situacije... In grobo receno bi rekel, da sta oba oriblizno enako varna ali nevarna...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te?ko bo? dobil nek pameten odgovor. Po euroNCAPu je itak ve?ina novih in sodobnih vozil tam-tam. ?e najbolj jih nekatere deklasira manjko kak?nih asistencnih sistemov, kar lahko re?i? z dokupom le-teh.

 

Zdaj ne spremljam ve? toliko teh zadev, ampak ko sem leta,leta nazaj delal seminarsko na to temo, je bilo zanimivo videti,kako lahko avto dobi povsem druga?no oceno na preizkusnih trkih v ZDA, kjer pa? testirajo v druga?nih pogojih.

 

Zvezdice pa? niso vse. Verjetno se pa tudi nih?e ni zaletel z isto hitrostjo, pod istim kotom v isto oviro z obema avtomobiloma in bo zdaj povedal, kje jo je bolje odnesel.

 

Po mojih izku?njah je zelo pomembno v kaj se avto zaleti. Lahko ima? na papirju super varen avto,ampak ?e se zaletis v precej ve?ji (te?ji!!) avto, ki morda niti ni nevemkako varen na testih, ti tele euroNCAP zvezdice dostikrat ne bodo kaj dosti pomagale... Ima? tudi teste na YT na to temo.

 

Preprosto je preve? spremenljivk pri trkih,da bi kdorkoli lahko rekel "ta je varnej?i".

 

Moje mnenje; kupujes rabljen avto? Kupi avto ki zagotovo ni zaleten, vozi po pameti, naj se ti ni? ne kotali po prtlja?niku, vozi z 0,0 in bo? ?e s tem naredil OGROMNO za varnost.

 

Malo Off Topic.... Da ne bo kdo uzaljen in dojel tega kot napad na kogarkoli tu... SUVi dostikrat vzbudijo la?en ob?utek nedotakljivosti in "nih?e mi ni? ne more" in potem se dostikrat ?e zaradi tega znajdejo v nevarnih situacijah... Prav tako 4x4... Po snegu gre.... Dokler se ni treba ustaviti...

 

Izjava sodelavke, ki vozi landcruiserja, starega ?ez 10let: " Ah... Jst se po?utim k v tanku, mal po gasu,tko sedim nad vsemi, to je zihr bolj varno...".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se malo vrnemo - ali je SUV vendarle varnej?i?

Je pribli?no kot je napisal Nejc,je pa tudi res,?e ?e primerja? ta dva avta s 5imi zvezdami kateri je bolj varen ti lahko re?em da dosti komplicira? in se nih?e nebi vozil pred 10 leti ko so imeli avti 3,4 in kao 5 zvezdic ki bi po dana?njih merilih bile 3 ali 4. Tako je najbolje da kupi? bolj v?e?nega in prakti?nega in sploh bolj?ega za TEBE! Za varnost pa poskrbi sam v prometu ,ker druga?e ne bo? "dolgo"in pusti te zvezdice. Sre?no.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kateri je varnej?i je odvisno, ali je za volanom mo?ki ali ?enska. Raziskave so (naj bi) pokazale, da so (naj bi bile) ?enske varnej?e voznice od mo?kih. Pomenljiva pa je ena od raziskav po rezultatih katere so ?enske, ki so v avtih varnej?e voznice, v SUVih postale kar naenkrat enako nevarne voznice kot mo?ki. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

SUV-i imajo minus in sicer vi?je te?i??e, kar lahko privede do hitrej?ega prevra?anja. Drugi minus je pa ?e opisal Nejca, ampak na?eloma je to to. Vzemi avto, ki ti je v?e? in bo zadovoljil tvoje potrebe in si zmagal.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je razmisljanje ?SUV? haterja ;)  :zvizga:  :P Pri normalni voznji tezko prevrnes katerikoli avto... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prevrne? se glih ne...je pa vo?nja v ovinke druga?na.

Imel mazdo5 in presedlal v mazdo6. Vo?nja v ovinke kot no? in dan...v petici nagibanje, v ?estici pa...kako na opi?em...prijetna mo?ka vo?nja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prevrne? se glih ne...je pa vo?nja v ovinke druga?na.

Imel mazdo5 in presedlal v mazdo6. Vo?nja v ovinke kot no? in dan...v petici nagibanje, v ?estici pa...kako na opi?em...prijetna mo?ka vo?nja...

Sem ?e hotel napisat, avti so za mo?ke, SUV-i za ?enske.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro, tu gre za splo?no znano dejstvo, ne za suv haterstvo. Vi?je te?i??e = ve?ja mo?nost za prevra?anje. Po drugi strani pa vi?je sedenje = bolj?a preglednost in s tem bolj?a varnost, ker ve? vidi? in lahko vsaj teoreri?no prej reagira?.

 

https://www.google.com/amp/s/www.theglobeandmail.com/amp/news/world/suvs-have-highest-rollover-risk-study-shows/article1139283/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če pa ho?eš še delati kolone v klance, bo benzinarka prava zate

 

Alex tole je tud bencinar pa nevem kdo dela ve?je kolone v klanec ti z tvojim traktorjem ali ta honda  :jupiii:  :jupiii:  :jupiii: 

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14674981&display=Honda%20Civic%202.0T%20Type-R%20GT%20%20Pack%20%201.last...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če pa ho?eš še delati kolone v klance, bo benzinarka prava zate

 

Alex tole je tud bencinar pa nevem kdo dela ve?je kolone v klanec ti z tvojim traktorjem ali ta honda  :jupiii:  :jupiii:  :jupiii: 

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14674981&display=Honda%20Civic%202.0T%20Type-R%20GT%20%20Pack%20%201.last...

?e strinjam... vedno pravim, da so pravi benzinarji tisti, ki imajo vsaj 300 navora in ve?. Po mo?nosti ?e ve?. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

K clovek bere te vase poste misli da peljete formulo 1 ne pa penzionersko do stacune in nazaj 50km/h . 250 nm navora je vec kot dovolj za normalno voznjo, Tudi sportno se ze lahko vozi in hvala bogu da je treba saltat ksno brzino dol. Imas vsaj filing ne pa samo gas bremza in to je to.  In ne mi prosim z avtocestam ker cist lepo suvereno pospesuje ze z 6. prestavo in dalec od tega da si "nepremicnina" pa je lahko nevem kaksen klanec. Kar bi se res poznalo je ce bi vlekel pocitnisko prikolico, tuki pa nimam kaj rect. Ta nova 2.5 194hp veeec kot dovolj za vse sportne in ne sportne podvige.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e strinjam... vedno pravim, da so pravi benzinarji tisti, ki imajo vsaj 300 navora in ve?. Po mo?nosti ?e ve?. :)

Alex vedno mora? primerjat avte z isto konfiguracijo ne pa tvojega 2,2 TD in neke 1,2 bencinarje?.to ni realna primerjava ko pa primerja? podobne motorje je pa bencinar vse prej kot nepremi?nina

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je razmisljanje ?SUV? haterja ;)  :zvizga:  :P Pri normalni voznji tezko prevrnes katerikoli avto... 

Lol res... ?lovek spra?uje o razliki v varnosti pa mu omenim samo dejstvo in me ?e opkladajo s haterjem. Statisti?no je cca 2x ve?ja mo?nost je da zvrne? SUV-a na bok al pa na streho kot klasi?en avto in to je bilo ?e ene parkrat izra?unano dejstvo, ki tudi fizikalno vzdr?i.

 

Glede normalne vo?nje pa toliko - lahko si zelo normalen pa dobi? nenormalnega v bok, tako da tako razmi?ljanje je bolj v stilu, kaj mi bodo airbagi pa varnostni pasovi saj vozim po?asi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No... to glede SUV haterja ni nobeno "opkladanje" ... :) to sem razbral iz tvojih sporocil... predvsem tistih, kjer si se odlocal za nakup avta :) ... Statistika je vcasih tudi malo cudna... Poglej samo nedavno "novico", da je Celje kraj, kjer se zgodi najvec umorov  :P .... In ja... seveda je moznost vecja, da se prevrnes z visjim avtom... Da je pa zato manj varen od sestice pa jaz osebno ne bi trdil... Se vedno sem mnenja, da sta oba varna ... in "ne-varnost" ni merljiva... 

 

Sicer pa nisem nic slabega mislil s tem, da sem napisal "SUV hater" ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In ja... seveda je moznost vecja, da se prevrnes z visjim avtom...

eeeemmm, call me stupid, ampak a nisem tega napisal v prvem postu. Nikjer nisem pisal, da je bolj nevaren za ?ivljenja ljudi v avtu, saj ?e se avto prevrne na bok al pa na streho to ?e vedno ne pomeni, da je pol notri v avtu "klavnica". Pomeni edino lahko samo to, da je navadno prevrnjen avto pa? zelo hitro totalka. Ampak ker verjetno ne kupujemo avtov, da bi jih razbijali je to podatek, ki verjetno kaj dosti ni pomemben, razen za odlo?itev o kaskem zavarovanju.

 

Ampak vseeno si verjetno namenoma spustil drug del mojega prvega odgovor, kjer sem lepo napisal, da je na?eloma vseeno kaj vzame samo, da mu ustreza. Ni glih hatersko, ali pa?? :rolleyes:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak priznaj... vseeno si SUV hater ;) ... Ceprav se lahko to tudi spremeni... Vcasih si bil tudi zelo proti karavanom.. pa ga zdaj vozis  :P  :ph34r:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.