Skoči na vsebino

digitalna evidenca servisov


Taja13

Priporočeno sporočilo

?ivijo

 

Sem nova lastnica leto in pol stare Mazde CX-5 AWD, oprema Challenge.

 

Kupila sem testno z 21000 km (no vsaj upam, da to dr?i).

 

Ker je to moja prva Mazda in po dolgem ?asu novej?i avto z malo km (prej sem imela Subaruje z 200k do 300k km), me zanima koliko zaznamkov naj bi bilo v My Mazda servisni knji?ici pri teh km vpisanih. Kolega me je namre? opozoril na pregled pri 1000 km, ki pri moji ni evidentiran. Dejansko ni bil vpisan niti prvi letni servis, samo prvi pregled pred izdajo vozila in sem zato zate?ila za naknadni vpis zaradi zapadle asistence.

 

Mo?no, da so res pozabili vpisat, me pa vseeno zanima, ?e se da na servisu ugotovit realnost km.

 

Z vozilom je zaenkrat vse ok in je prav gu?t za vozit. :D

 

Hvala za pomo? in lp

 

Tatjana

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 servis do sedaj ob starosti 1 leta ali 20.000 kilometrih, kar pride prej. O?itno je bil pri tvoji 1 leto prej kot 21.000 km. Naslednji bo ?ez pol leta, saj prej verjetno ?e ne bo 40.000 kilometrov. Prvi servis po 1000 kilometrih ni predpisan in po mojem tudi ni potreben, lahko pa se ga preventivno opravi. Itak pa ima? indikator, ki te spomni na servis.

 

Morda neumno vpra?anje, a vendar: ali ima? trden dokaz, da je bil servis po 1 letu sploh narejen oz. ?e ne druga?e vsaj tisti na 20.000 kilometrov (kar je sicer pozno).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobrodo?na na forumu Mazda,zoom zoom. Prvi servis je na eno leto ali 20k,ampak pri enem letu tako ?e ni imel toliko. Pri prvem vpisu je tako ali tako samo pregled in priprava vozila. Bolj pomembno je ali so v resnici naredili ta letni servis in menjali olje,ker druga?e bo menjan krepko ?ez 20k pri dveh letih!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edini dokaz, ki ga imam je, da na displaju pri stanju olja pi?e 100 odstotkov, vozilo pa naj bi od zadnjega (naknadno po mojem opozorilu vpisanega servisa) naredilo cca 5,5k km. Mo?no, da so dejansko servis naredili ?ele po mojem opozorilu (torej na 21k km), razen, ?e se odstotke da kompjutersko sfejkat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je tudi, lahko, da so ga res kot testnega pozabili servisirat in ima realne km, lahko pa, da nima realnih km, zato pa spra?ujem, ?e je mo?no na drugem uradnem servisu ugotoviti realno stanje s priklopom na tester. Da vsaj vem pri ?em sem. :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je bil servis narejen ?ele pri 21k, (zelo verjetno), potem je mo?no da je olje na 100%, ?e bi bil namre? delan pri enem letu, bi bilo stanje olja sedaj nekje na 50 % (+- 10 % recimo, odvisno od ?tevila hladnih zagonov). Kakorkoli, na?eloma garancija ne velja ve?, ?e je bilo prva varianta, ne zaradi kilometrov, do nekje 1000 prekora?itve naj bi se toleriralo, ampak zaradi grobe prekora?itve ?asovnega intervala.

 

Glede realnosti km dvomim da ti bodo na uradnih servisih lahko pomagali. Ali je na kopoprodajni pogodbi eksplicitno zapisano da avto ?e ima tovarni?ko garancijo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pokli?i na drugi uradni servis in povej ?tevilko ?asije in naj preverijo podatke, ki jih knjiga njim ka?e.

 

Servisni interval je na vsake 20 tiso? ali 1 leto, kar pride prej.

 

Mi pa ni jasno - ?e so naknadno vpisali servis, kako je lahko 5,5k od zadnje menjave, ?e so ti to vpisali pri 21k?  :o

 

Edit: pozdravljena na forumu :) 

Popravljeno od NevLado
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pogodbe trenutno nimam pri roki, sem pa ve?krat vpra?ala prodajalca, ko sem se ?e odlo?ala za nakup, do kdaj velja garancija. Res pa nisem ekstra zahtevala, da se to vpi?e v pogodbo. My Mazdo sem pa aktivirala po nakupu in opazila, da manjka vpis prvega servisa, ki naj bi bil narejen po enem letu.

 

V digitalni servisni pi?e garancija do 2023 in asistenca do 2021. Upam, da to res velja in da ni isti ?tos kot z istim kulijem napisana papirna oblika. Konec koncev naj bi evidenco imel na?ez slovenski distributer, ne pa lokalni dealer ali se motim?

 

Se bom zapeljala na servis v Kranj, da preverijo, ker dvomim, da bi dobila info kar po telefonu, saj gre za privat podatke. Lahko, da delam paniko brez veze, bomo videli. V bistvu me zanima, ?e je zaradi te zamude vse ok z motorjem, ker bi avto vseeno rada obdr?ala. Od Legacyjev naprej ?e dolgo nisem bila tako navdu?ena nad svojim avtom.

 

Kupljena je bila v A-cosmos na Celov?ki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me res zanima kak bo zaklju?ek tega stanja ampak mislim da je vse vredu samo da je vse vpisano na My Mazda elektronsko servisno aplikacijo,ker to preverijo povsod,to pa lahko vpi?e samo uradni servis in bo vredu povsod. Bolj me skrbi ?e je sploh bil servis narejen v praksi ne samo vpisan na ele.knji?ico! Pa tudi to ni vredno neke panike,saj ni toliko prekora?eno vse skupaj,samo da si zadovoljna z avtom in nasploh s ceno nakupa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede garancije sem preverila na MMS in je veljavna. Glede olja pa sklepam, da je bil menjan, ?e ne prej, vsaj takrat, ko sem na to opozorila, ker oil life monitor v Mazdinem connect infotainmentu ka?e 100 odstotkov. Bom pa naslednji teden vsekakor preventivno sko?ila ?e na kak drug servis, ?e seveda ne bo zapora gibanja zaradi epidemije. Hvala vsem za nasvete.

 

Sicer sem pa zelo zadovoljna z avtom, kot ?e dolgo ne. Moj nakup novej?ega avta se je za?el z izbiro 4 finalistov, vsi z awd: Subaru XV, Mitsubishi ASX, Mazda CX-3 in Hyundai Kona.

Izbor sem zo?ila na CX-3, ko pa sem v ?ivo videla, kako je majhna, pa njen test izogibanja na YT, sem bila malce skepti?na. Potem pa se je pojavila ta CX-5 za malce ni?jo ceno, je bilo pa v trenutku konec dvoma. ?e testno vo?njo sem kon?ala v 15 minutah, ker me je takoj osvojila. :lol:

 

?e eno vpra?anje, kako je z menjavo gum, mislim glede senzorja za nadzor tlaka, mora bit vulkanizer na kaj posebej pozoren? Kje je ta senzor?

Glede kalibracije in napolnjenosti sem ?e imela enkrat opravka, ker je vmes padel tlak v gumah in sem nafilala na ?rpalki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Senzorji so v ventilckih... Vulkanizer mora biti samo malo bolj previden pri snemanju gume... ampak to itak verjetno vedo ;) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato, ker so pac malo drazji, kot navadni ventilcki... in ce jih poskoduje, strosek ni zanemarljiv... Imas doma masinerijo za menjavo gum? Potem verjetno ves, kako to izgleda, ker se verjetno s tem ukvarjas ;)...

 

Ali pa, da si zamesal in si mislil menjavo celih koles (gume na platiscih) in ne premontazo gum na platiscih.... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato, ker so pac malo drazji, kot navadni ventilcki... in ce jih poskoduje, strosek ni zanemarljiv... Imas doma masinerijo za menjavo gum? Potem verjetno ves, kako to izgleda, ker se verjetno s tem ukvarjas ;)...

 

Ali pa, da si zamesal in si mislil menjavo celih koles (gume na platiscih) in ne premontazo gum na platiscih.... ;)

LOL

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato, ker so pac malo drazji, kot navadni ventilcki... in ce jih poskoduje, strosek ni zanemarljiv... Imas doma masinerijo za menjavo gum? Potem verjetno ves, kako to izgleda, ker se verjetno s tem ukvarjas ;)...

 

Ali pa, da si zamesal in si mislil menjavo celih koles (gume na platiscih) in ne premontazo gum na platiscih.... ;)

Jp mislil sem monta?o celih koles ja.

Malo povr?no prebral -_-

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede garancije sem preverila na MMS in je veljavna. Glede olja pa sklepam, da je bil menjan, ?e ne prej, vsaj takrat, ko sem na to opozorila, ker oil life monitor v Mazdinem connect infotainmentu ka?e 100 odstotkov. Bom pa naslednji teden vsekakor preventivno sko?ila ?e na kak drug servis, ?e seveda ne bo zapora gibanja zaradi epidemije. Hvala vsem za nasvete.

 

Sicer sem pa zelo zadovoljna z avtom, kot ?e dolgo ne. Moj nakup novej?ega avta se je za?el z izbiro 4 finalistov, vsi z awd: Subaru XV, Mitsubishi ASX, Mazda CX-3 in Hyundai Kona.

Izbor sem zo?ila na CX-3, ko pa sem v ?ivo videla, kako je majhna, pa njen test izogibanja na YT, sem bila malce skepti?na. Potem pa se je pojavila ta CX-5 za malce ni?jo ceno, je bilo pa v trenutku konec dvoma. ?e testno vo?njo sem kon?ala v 15 minutah, ker me je takoj osvojila. :lol:

 

?e eno vpra?anje, kako je z menjavo gum, mislim glede senzorja za nadzor tlaka, mora bit vulkanizer na kaj posebej pozoren? Kje je ta senzor?

Glede kalibracije in napolnjenosti sem ?e imela enkrat opravka, ker je vmes padel tlak v gumah in sem nafilala na ?rpalki.

 

A lahko prilima? ta test izogibanja na YT? Me matra firbec, kaj misl?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.