Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Nekaj gledam po mimovrste & enaa , pa se mi zdijo ugodne naslednje gume

Sava UHP2

Falken ZE914

Toyo proxes CF2

 

Te gume so v rangu 80?, pa ne vem a so kaj prida, al ne??

 

Z nobeno od teh treh ne bo? kiksnil - je pa Sava dejansko ?isto nova guma in trenutno na edinem testu se je obnesla ve? kot dobro (11. od 52 testiranih). Delajo jo v isti fabrki kot GY F1 Asy 3 in tud profil je podoben za kar dosti ni?jo ceno. Sicer je res ?ist nova in ni nekega feedbacka od uporabnikov ampak, ?e je vsaj malo podobna GY bi jaz ?el na to.

 

?e pa ho?e? bolj na ziher pa Toyo, ki ima tr?e bo?nice kot Sava ampak baje naj bi bila pri bolj ?portni vo?nji malce premalo natan?na... no ja sej ne misli? dirkat, ali pa? :lol:

 

Falken - verjeno ?e najslab?a od teh treh ampak ?e vedno pa dale? od slabe gume.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me zanima, kako se bojo UHP2 obnesle na dolgi rok (po parih letih)? Tudi mene malce mikajo, ker so v moji dimenziji 215 50 R17 kar ugodne (po 80? na mimovrste oz enaa). Sploh pa , ker nisem nek zahteven uporabnik in pri gumah lih ne grem v neke ekstreme. Pomembno mi je najbolj to,da se dobro obnesejo v mokrem :)

17col 45/50 gume so za 30k, 40k ali pa ?e manj. Tako da so za bolj za 2 sezoni, za nekoga pa samo za eno sezono. Tako, da ne mislt, da jih boste meli 3,4 sezone. Avtogume.com imajo najcenej?o ponudbo glede gum, ko sem primerjal cene.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

17col 45/50 gume so za 30k, 40k ali pa ?e manj. Tako da so za bolj za 2 sezoni, za nekoga pa samo za eno sezono. Tako, da ne mislt, da jih boste meli 3,4 sezone. Avtogume.com imajo najcenej?o ponudbo glede gum, ko sem primerjal cene.

Zakaj posplosujes?

Danes ni problem dobit gumo (tudi z manjsim presekom) da zdrzi se enkrat vec kot 30-40k km

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah to pa ni res snjaper... men 18 colske zdr?ijo tudi 70kkm pa ?e nisem na zakonskem minimumu profila. Marsikaj je odvisno od same gume ampak obraba pa ve?ino od stila vo?nje in cest, ki jih najve? uporablja?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem imel na 17 sport control dve sezoni cca 35km. Vulkamizer je rekel, da dve gumi sta slabi in dve ?e za par km, ampak sem potem kar vse zamenjal. Mi je rekel, da take gume na?eloma zdr?ijo cca 2 sezoni. Zaradi tega sem se kasneje odlo?il za Sava UHP2, ki pa je tudi zelo dobra guma, ampak vem da tudi ?e bi bila ?e po dveh szonah dobra jo najber? ne bom dal dol. Ker imam izku?nje, da so potem pretrde (drsijo). Sem imel pa na 15 col letne mishelin energy saver cca 65km, pa ?e sodelavc je naredu par km, pa je rekel, da so super.

Vem, da nisem neki poznavalec gum, ker nisem sprobal toliko gum in se tudi opravi?ujem, ker sem bil toliko splo?en. Upam, da je vse cool pa vesele praznike.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Joj prejoj... pa ne vulkanizerjev spra?evat o gumah - to je njihov biznis, da ?imve? gum prodajo in zakasirajo. Bolj?, da ne za?nem kake umotvore vse so ?e meni prodajali pa verjetno ?e komu. Tukaj na forumu je enmu ?lanu vulkanizer recimo tudi zaterjeval, da so Sava UHP2 zani? - po moje jih ?e vidu ni, ker so tolk nove, ?e manj pa ima informacij kako se obna?ajo.

 

Da so ti gume po dveh sezonah pretrde je lahko vzrok samo, da si kupoval neko levo znamko ali pa si burnoute izvajal :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vidim, da nas dost obrne pogled za Sava UHP 2. tut jst jo gledam z za??itnim robom pa XL izvedbo za 5ko - 205/50/17 in priznam, da me zelo mika. Cenovno in kvalitetno. Kako se vam obnese tistim, ki jo ?e imate? Vse ok?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A nismo glih debato mel o lastnosti na mokrem? To ji je dalo nizjo pozicijo

 

http://images0.zurnal24.si/slika-_original-1457511182-1125442.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

V?eraj sem montiral nove letne gume na prebarvane feltne, dim. 215/45/17,Good Year F1 asymmetric 3. Gume kot za na dirke, dr?ijo pa tudi noro po mokrem (testirane danes). Res je, da je dale? najbolj ?portna guma, kar sem jih imel doslej na M6 (tudi dimenzija druga kot prej), a prvi vtis je fantasti?en. :notworth:

Takoj mi je tudi padla povpre?na poraba po BC, na cesti so mnogo ti?je kot Dunlop bluerespond, pa tudi neudobne niso, kar sem se malo bal. :jupiii:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem montiral nove letne gume na prebarvane feltne, dim. 215/45/17,Good Year F1 asymmetric 3. Gume kot za na dirke, dr?ijo pa tudi noro po mokrem (testirane danes). Res je, da je dale? najbolj ?portna guma, kar sem jih imel doslej na M6 (tudi dimenzija druga kot prej), a prvi vtis je fantasti?en. :notworth:

Takoj mi je tudi padla povpre?na poraba po BC, na cesti so mnogo ti?je kot Dunlop bluerespond, pa tudi neudobne niso, kar sem se malo bal. :jupiii:

Ej....stari..super si to zrihtal..zoom zoom zdaj pa kak?na fotka.da vidimo kako izgleda mazdurina.lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem montiral nove letne gume na prebarvane feltne, dim. 215/45/17,Good Year F1 asymmetric 3. Gume kot za na dirke, dr?ijo pa tudi noro po mokrem (testirane danes). Res je, da je dale? najbolj ?portna guma, kar sem jih imel doslej na M6 (tudi dimenzija druga kot prej), a prvi vtis je fantasti?en. :notworth:

Zato jaz ne kupujem touring gum :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Search functioni ni nic nasel, sorry ce je ze kdo vprasal.

 

https://www.liderpnevmatik.si/

 

Ima kdo kakersnekoli izkusnje?

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Search functioni ni nic nasel, sorry ce je ze kdo vprasal.

 

https://www.liderpnevmatik.si/

 

Ima kdo kakersnekoli izkusnje?

Nekdo je ze v tej temi pisal, da je ze narocal in da je bilo OK... >> http://www.mazda-si.net/topic/12231-gume/?p=378338

 

Jaz sem gume, ki sem jih gledal tudi na liderpnevmatik... po prakticno enaki ceni dobil pri lokalnem vulkanizerju >> www.avtoservis-lustrek.si ...

 

 

Je pa ocitno tako, da ce je vse OK, potem ni problemov, ko pa neka ni tako, kot bi pricakoval, pa se zaplete... Tukaj je ena dolga debata na to temo >> https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/2556779

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/kumho/ecsta-xs-ku36/225-45-r18-95w-42333

 

100? za tole se mi je zdel dober deal, ce ma kak lokalni vulkanizer tako ceno se pa z veseljem zapeljem do njega. :D

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.