Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Meni se tudi zdi da v slo so ok. Za tujino pa me niti tolko ne briga... Mam u planu dat zimske gume malo bol pozno, po tem navalu okoli 15.11. Rabim lih tolko da je zadosceno zakonu. Snega pa v nasem koncu ne pricakujem vsaj do januarja.

 

Poslano z mojega SM-A520F z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no o tem je bilo tu ?e govora. Za zadostitev zakonu (ketne v kufru), ne kupi? nogavic - so dra?je od kak?nih ?ip no-name verig. ?e pa ima? resen namen re?evanja iz snega, potem kupi? resne ketne.

Edina prednost nogavic ki sem jih imel v biv?i mazdi, je bila ta, da so pokrile obe dimenziji - letne 16colske in zimake 15colske, medtem ko so mi verige pasale samo na zimske.

 

Tudi jaz se prve dni zime vozim na letnih in verige v prtlja?niku.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no o tem je bilo tu ?e govora. Za zadostitev zakonu (ketne v kufru), ne kupi? nogavic - so dra?je od kak?nih ?ip no-name verig. ?e pa ima? resen namen re?evanja iz snega, potem kupi? resne ketne.

Edina prednost nogavic ki sem jih imel v biv?i mazdi, je bila ta, da so pokrile obe dimenziji - letne 16colske in zimake 15colske, medtem ko so mi verige pasale samo na zimske.

 

Tudi jaz se prve dni zime vozim na letnih in verige v prtlja?niku.

Prednost je da jih dobim zastonj, ne mislim kupavat ne jeklenih ne tekstilnih

 

Poslano z mojega SM-A520F z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj tekstilne verige, "sne?ne nogavice" kot jih eni kli?ejo, veljajo enako za zimsko opremo kot klasi?ne jeklene? Hvala

Poslano z mojega SM-A520F z uporabo Tapatalk

Da...

 

http://www.autosock.si

 

post-10-0-51138200-1510471086_thumb.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takole zgleda pa potem z zimsko opremo za policaje

 

65450112_photo_563606_20171113_4.jpg

Na podro?nih kjer je sneg se ni za hecat.

Pr nas kjer je 5 dni snega vsake 4 leta je zimska oprema v kofani za policaje novembra meseca ve? kot preve?...

 

Poslano z mojega SM-A520F z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na podro?nih kjer je sneg se ni za hecat.

Pr nas kjer je 5 dni snega vsake 4 leta je zimska oprema v kofani za policaje novembra meseca ve? kot preve?...

 

Poslano z mojega SM-A520F z uporabo Tapatalk

Kaj a samo sedite doma?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj a samo sedite doma?

Ne, danes sem normalno ?el zjutro v slu?bo z letnimi gumami kot vsak drugi dan. Snega ni.

?ena enako, peljala otroke v vrtec in ?la delat. Na S-max sem ji ?e dau zmske gume...

 

Poslano z mojega SM-A520F z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

na Minija sem dal NEXEN Winguard Sport 2...

205/45R17

 

?akam na prvi sneg ...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Spet bom sel na celoletne gumo za karavanko, tokrat novo Continental Allseason contact.

 

Michelin Crossclimate ima sicer se dost profila (prevozenih 50k km v 2 letih pa pol, ampak trpi od klasicnega Michelinitisa - po dveh letih ratala trda k plastika). Do pol leta nazaj pa zelo ok guma, sploh po dezju

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ewo Hankook winter icept naredu zdj neki km, tko po mokrem in tut snegu in zaenkrat je super na 5ki dost trda in vseen udobna. Edin poraba je mal visja sam kaj cmo, vsega ne mormo met!

 

Poslano z mojega STF-L09 z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Danes sem pa ugotovil, da je slovenski zakon o zimski opremi precej pomanjkljiv. In sicer pri zimskih pnevmatikah. Za priklopna vozila niso predpisane...

 

Vle?em danes dvoosno prikolico, precej obremenjeno, po zasne?eni cesti. Pridem skozi ovinek (in niti ne z neko blazno hitrostjo), pa s koti?kom o?esa nekaj zagledam v ogledalu. Ker sem skoncentriran na cesto in na vo?njo, samo pomislim, da je za menoj nek bedak, ki me ho?e prehiteti. Zato ?e toliko bolj pozorno gledam na cesto in se umaknem povsem desno. Ker ni nikogar mimo, kak?nih 20 metrov pozneje pogledam v ogledalo - nikogar na levi. Niti zadaj. Dobro, mogo?e se mi je samo zdelo. Na naslednjem ovinku spet ista zgodba. Tokrat cesta ?ir?a, zato sem prej pogledal v ogledalo. In vidim, kako prikolica "drifta" skozi ovinek. Dobro, da nasproti ni bilo nikogar. Naslednji ovinek je bil pa v levo... No, BTjka jo je potegnila, tako da ni bilo te?av. Te?ava pa je nastala v kri?i??u. Kaj nuca naletna zavora, ?e pa prikolica nima zimskih pnevmatik. Avto BTjka se je sicer za?ela ustavljati (seveda s pomo?jo stikala, ki ga ni), prikolico pa je "zalomilo" in je za?ela drseti na nasprotni pas. Je bilo ?e blizu tega, da bi "rudo" udarilo v odbija?...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Meni so komi dve sezone zdrzale. Oprijem, glasnost itd. vse super, ampak obraba pa nenormalna... kot radirka

Malo off topic,ker ni govora o moji dimenziji,pa tudi model ni cisto isti;imam namrec intenso hp... pri meni je ravno obraba minimalna,3sezone,cca 60t km,se zmeraj 5mm

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo off topic,ker ni govora o moji dimenziji,pa tudi model ni cisto isti;imam namrec intenso hp... pri meni je ravno obraba minimalna,3sezone,cca 60t km,se zmeraj 5mm

Hm. Uhp2 je zdej nova verzija od hp in je bistvena razlika. Men zaenkrat na 5ki kr ok sluzijo. Obraba tut nc posebnga. Na testih je mela najpo?asnej?o obrabo sicer.

 

Poslano z mojega STF-L09 z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.