Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Dobil gume...DOT pa 0417...bi jih imeli ali vrnili nazaj, glede na to, da so ?e stare 1 leto?

 

Tudi meni so v mailu odgovorili, da imajo DOT 1517, dobil sem pa dve 0417, dve pa 0217. 

 

Sem jih klical in jim povedal, da to ni na?in, so se za?eli opravi?evat da tehni?no ni mo?no blablabla... in sem jim lepo razlo?il, da sem do sedaj povsod kjer sem naro?il gume (tudi preko spleta) dobil to?no tisti DOT, ki so mi ga povedali v mailu ali preko telefona. Ponudili so mi vra?ilo denarja ampak se nisem odlo?il za to, gume so itak OK, gre se bolj za princip.

 

POPGOM zgleda prvi?, zadnji? in nikoli ve?.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mal prevec komplicirate glede teh datumov...

Sam res,cela ?tala,?e je guma stara par tednov ve?.... Gume so vse skladi??ene v temu primernem prostoru,pod to?no dolo?enimi pogoji in tudi guma,ki je stara 4 leta,ki je skladi??ena v takih prostorih,se ?e vedno smatra kot nova guma. Se pa ponavadi na tako guma da nekaj popusta. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No... ampak ce so mu rekli, da bo dobil 1517, poslali pa so mu starejse, ga, za moje pojme, upraviceno to moti... naj recejo, da zaradi veliko gum , ne morejo tocno napovedati, katere tocno bo dobil , ampak da bodo letnik 2017.

So pa vsaj fer in so ponudili vracilo denarja...

 

Ampak zanimivo, kar nekaj kompletov gum sem ze kupil in noben ni bil starejsi od pol leta...

 

Sicer pa... sem pripravljen kupit 2leti star komplet... z 25% popusta...

 

Tudi 4leta stare... z 50% popusta.

 

Tezko me bo kdorkoli preprical da je 4leta stara guma enako dobra kot 6mesecev stara, pa cetudi sta postavljeni ena zraven druge v skladiscu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No... ampak ce so mu rekli, da bo dobil 1517, poslali pa so mu starejse, ga, za moje pojme, upraviceno to moti... naj recejo, da zaradi veliko gum , ne morejo tocno napovedati, katere tocno bo dobil , ampak da bodo letnik 2017.

So pa vsaj fer in so ponudili vracilo denarja...

Ampak zanimivo, kar nekaj kompletov gum sem ze kupil in noben ni bil starejsi od pol leta...

Sicer pa... sem pripravljen kupit 2leti star komplet... z 25% popusta...

Tudi 4leta stare... z 50% popusta.

Tezko me bo kdorkoli preprical da je 4leta stara guma enako dobra kot 6mesecev stara, pa cetudi sta postavljeni ena zraven druge v skladiscu...

In kaj bi se ji lahko zgodilo? Kot prvo je v temi in ne na soncu, ko je montirana na avtu. Kot drugo se ne segreva in ohlaja kot na avtu. Ne udarja v luknje... kot na avtu.Jo ne ?re sol, kot na avtu.

V bistvu dosti bolje zgleda 4 leta stara kot nova, ki je pol leta na avtu.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In kaj bi se ji lahko zgodilo? Kot prvo je v temi in ne na soncu, ko je montirana na avtu. Kot drugo se ne segreva in ohlaja kot na avtu. Ne udarja v luknje... kot na avtu.Jo ne ?re sol, kot na avtu.

V bistvu dosti bolje zgleda 4 leta stara kot nova, ki je pol leta na avtu.

Ok... kaj pa 6mesecev stara guma skladiscena v optimalnih pogojih in 4leta stara guma,skladiscenA v identicnih optimalnih pogojih.... ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LOL,ti bi rad dobil nove gume zastonj vidim. S takimi popusti bo? mogo?e dobil rabljene,ne pa nove iz skladi??a.

 

Nope, jaz bi rad dobil (in do zdaj tudi vedno sem) nove gume, stare max recimo 8mesecev po redni ceni. Kdo drug pa naj kupi do 4leta stare, nerabljene, po redni ceni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok... kaj pa 6mesecev stara guma skladiscena v optimalnih pogojih in 4leta stara guma,skladiscenA v identicnih optimalnih pogojih.... ?

Seveda, da si vsak ?eli najnovej?e izdelane gume.Evropsko zdru?enje gumarjev za nove gume dolo?a nekje do starosti 5 let od datuma proizvodnje.

Pomemben je tudi podatek, koliko kdo naredi km na leto.?e recimo naredi? 40 ali 50 tiso? km/leto jih uni?i? lahko v enem letu in ni ni? narobe, ?e so stare recimo dve ali tri leta ob nakupu.

Druga stvar je, ?e nekdo naredi 10-15 tiso? na leto in so stare tri leta ob nakupu. To pomeni, da bodo ?ez ?tiri leta, ko bodo izrabljene od vo?nje stare ?e sedem let. Najbr? bojo takrat ?e razpokane.

Je pa tudi res, da se da za starej?e gume zbarantati za kak popust.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda, da si vsak ?eli najnovej?e izdelane gume.Evropsko zdru?enje gumarjev za nove gume dolo?a nekje do starosti 5 let od datuma proizvodnje.

Pomemben je tudi podatek, koliko kdo naredi km na leto.?e recimo naredi? 40 ali 50 tiso? km/leto jih uni?i? lahko v enem letu in ni ni? narobe, ?e so stare recimo dve ali tri leta ob nakupu.

Druga stvar je, ?e nekdo naredi 10-15 tiso? na leto in so stare tri leta ob nakupu. To pomeni, da bodo ?ez ?tiri leta, ko bodo izrabljene od vo?nje stare ?e sedem let. Najbr? bojo takrat ?e razpokane.

Je pa tudi res, da se da za starej?e gume zbarantati za kak popust.

Se povsem strinjam

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

l. 2016 sem dal Pirellijke na motor DOT 15, leta 17 spet in spet DOT 15....lahko da bo letos spet DOT 15.....re?itev je enostavna hitro znucaj :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol je tole zdaj best buy za mojo xsaro... sam ?e 4x4 mi manjka...

https://www.acstipic-sp.si/izdelek/MI136032/michelin-4x4-synchrone-xl-star-dot-185-65r15-92t

v vsakem primeru bojo gume ve? vredne kot avto  :rolleyes:

 

pa noro tihe so

Zunanji kotalni hrup pnevmatike (glasnost) je 0 dB,

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 To pomeni, da bodo ?ez ?tiri leta, ko bodo izrabljene od vo?nje stare ?e sedem let. Najbr? bojo takrat ?e razpokane.

Verjemi, ne bodo... :P

Michelin je pa itk ultra odporen na staranje....

a si to resno mislil?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjemi, ne bodo... :P

a si to resno mislil?

Sarkazem... z michelin alpin4 sem manj zadovoljen kot s savo eskimo s3+. Dobesedno. Ista dimenzija, isti avto.... sava je vsaj za v sneg bila... michelin sem pa skoraj sredi zime dol vrgel

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni so v mailu odgovorili, da imajo DOT 1517, dobil sem pa dve 0417, dve pa 0217.

 

Sem jih klical in jim povedal, da to ni na?in, so se za?eli opravi?evat da tehni?no ni mo?no blablabla... in sem jim lepo razlo?il, da sem do sedaj povsod kjer sem naro?il gume (tudi preko spleta) dobil to?no tisti DOT, ki so mi ga povedali v mailu ali preko telefona. Ponudili so mi vra?ilo denarja ampak se nisem odlo?il za to, gume so itak OK, gre se bolj za princip.

 

POPGOM zgleda prvi?, zadnji? in nikoli ve?.

FIFO sistem. First in first out.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je kdo nakupoval gume v eurotonu mogo?e pa ste bili zadovolnji? i??em kako dobro zaneljivo trgovino tako, da ?e imate predlog kar na plano.

 

Hvala

Jst sem zadnje zimake kupil v Felnarju. Edini je bil v slo, ki je dobavil gumo teh specifikacij. Sicer so bile na popgom 2 evra cenej kot pa tam sam jebi ga. Vse te strani majo sede? al francija, romunija, itn.. Komu se bom ?alil ?e ne bo vse ok? Pr Felnarju sm pa prsu po gume in jo vidu preden sem jo pla?al.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Vse to kar si ti nastel imam jaz zavarovano razlicne kombinacije. Pa ni bilo nikoli problemov z uveljavljanjem. Tudi takrat, ko sem bil sam kriv. No uradno nisem bil .  
    • Ja to pa je res, toča nikomer ne prizanese, pri nas je bila po 30 letih prvič in avto se je v zastonj garaži prav fino imel... 🤗 Jp, 3ka ima pa kasko, ker je noč in dan pod milim nebom  Pa porihtana je že u nulo.... 👌👍😉
    • Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.   Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜
    • Zaskrbljena gospodinja.
    • Verjetno ker je sedan. Karavan bi lazje sel pomoje.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.