Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

V?eri so mi menjal gume iz zimskih na letne in jih mam lepo na svojih felgnah, tako da se samo premontira in je. Od danes pa opa?am, da mi avto vle?e na desno in se spra?ujem, ali so zamenjali vrstni red gum, ?eprav je ozna?eno, kam kira pa?e.

 

Preden sko?im v luft, me samo zanima, ali bi lahko zaradi tega vleklo avto ob?utno v eno smer?

 

PS: ko sm mel ?e zimske gor tega nisem opa?al, je pa res, da niti nisem posve?al pozornosti in nisem 100% ali je to od zdej ali ne.

?e dolgo se nisem oglasil glede tega. Torej, zadeva je slede?a in bi rabil kak komentar na to.

 

V tistem ?asu, ko mi je avto vleklo na desno, sem tudi opazil, da ?e spustim okno, sli?im nek ?venketajo? zvok v levem sprednjem kolesu in ga nisem znal identificirati, poleg tega so mi rekli tam, kjer sem menjal gume, da ne vidijo ni?esar, kaj bi to lahko bilo...

Ravno takrat sem imel tehni?ni pregled in je bilo vse ok.

 

Nato grem na optiko in mi tam re?e, da tudi ni ni? videt, kaj bi lahko bilo, da pa ima mogo?e neka ro?ica stabilizatorja al neki (nisem glih razumel) malo lufta in mogo?e to ?venketa. Poleg tega mi je rekel, da optika ne bo pomagala glede vle?enja v desno dokler ne bom menjal gume.

 

Nato pa pred dopustom prej?nji teden pelem avto enemu sosedu, ki je mehanik in mi odkrije dost velik kamen (cca. 2 cm premera) nekje pri disku in mi ga odstrani (od takrat ne ?venketa ve? :) ), zraven preveri se tisto ro?ico, ki je ok (nima lufta) in pa mi re?e, da je v levem kolesu mogo?e malce na?et lager in da ga trenutno ?e ne rabim menjat.

 

Zdej se pa all the fun ?ele za?ne.

 

Po nekaj dnevih vo?nje, po cca. 500 km, mi je za?elo na veliko tresti volan, kot da je avto totalno iz ravnote?ja. ?e se vozim do 90 km morm volan res mo?no dr?ati, na AC recimo ne trese toliko, je dost normalnej?i filing. ?e pa se vozim v prvi prestavi mi se pa prav vidi, kako avto premetava levo in desno. Dafaq...

 

Zdej imam pa vpra?anje. A je mo?no, da tisti kamen povzro?il, da mi je avto za?elo vle?t v desno in se je na optiki prilagodilo nastavitve glede na ta kamen in sedaj, ko ga ni ve?, se je vso ravnovesje poru?ilo?

Spra?ujem, ker nimam pojma. :)

 

Pa ?e, koliko je nevarna vo?nja takole?

 

Hvala ful!

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Zvenketa lahko plehek od bremz, oziroma ce nimas dobro fedrckov ki drzijo ploscice pa se te premikajo....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zvenketa lahko plehek od bremz, oziroma ce nimas dobro fedrckov ki drzijo ploscice pa se te premikajo....

?venketanje je nehalo, ko je mehanik odstranil kamen. In takrat se je za?elo sranje z tresenjem volana. :/

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?venketanje je nehalo, ko je mehanik odstranil kamen. In takrat se je za?elo sranje z tresenjem volana. :/

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Daj kamen nazaj :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smo ugotovili razlog za tresenje.

 

Sprednja leva guma je deformirana, ker sem o?itno nekaj povozil in jo ranil (na notranji strani se vidijo ?i?ke).

 

Ko smo odstranjevali kamen?ek, je bla guma ok, po dveh dneh pa tole... vse na kupu, u pm. :)

 

Zdej pa veselo iskat 2 novi gumi v kratkem ?asu, ker avto nucam.

Ima kdo idejo, kje se da gume dobit hitro, pa da ni glih neka kitajska roba, ker ponavadi dam na avto najbolj?e gume?

 

Hvala!

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smo ugotovili razlog za tresenje.

 

Sprednja leva guma je deformirana, ker sem o?itno nekaj povozil in jo ranil (na notranji strani se vidijo ?i?ke).

 

Ko smo odstranjevali kamen?ek, je bla guma ok, po dveh dneh pa tole... vse na kupu, u pm. :)

 

Zdej pa veselo iskat 2 novi gumi v kratkem ?asu, ker avto nucam.

Ima kdo idejo, kje se da gume dobit hitro, pa da ni glih neka kitajska roba, ker ponavadi dam na avto najbolj?e gume?

 

Hvala!

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Dimenzija?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdej pa veselo iskat 2 novi gumi v kratkem ?asu, ker avto nucam.

Ima kdo idejo, kje se da gume dobit hitro, pa da ni glih neka kitajska roba, ker ponavadi dam na avto najbolj?e gume?

 

Hvala!

 

Ce ni ravno kaksna zelo eksoticna dimenzija, bi moral pomoje vulkanizer imeti kaj na zalogi ... Povprasaj recimo pri Lustreku na Ladji pri Medvodah ... Tam so po mojih izkusnjah dokaj ugodne cene... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

215/50R17 imam. Bom pa samo sprednje 2 zamenjal zaenkrat, ker so gume pomoje kr drage. :D


Ce ni ravno kaksna zelo eksoticna dimenzija, bi moral pomoje vulkanizer imeti kaj na zalogi ... Povprasaj recimo pri Lustreku na Ladji pri Medvodah ... Tam so po mojih izkusnjah dokaj ugodne cene... 

 

Hvala, bom poklical.

 

Bolj kot za ful poceni, se mi gre, da so gume ok. Sploh glede porabe bi rad kupim nekaj ornk.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trenutno mam vse 4 enake. Minerva, ki so ble ?e gor ob nakupu in so stare 5 let. Definitivno moram tudi zadnje zamenjat, ampak ne vem, ?e bi vse hkrati al bi mogo?e po?akal do naslednjega leta.

 

 

10961b0ec10d0b264cc21cae2587f569.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pol pa dej vse 4 zamenjaj, ker je to zanic guma :)

 

imas npr Toyo Proxes CF2 ki stane po ca. 80 eur po kosu in je zelo v redu guma

 

Na teden delam po 1000 km in me zanima, ?e je to to, kar jaz i??em? :)

 

Btw, kje bi pri?el do njih ASAP?

 

Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sava ti blo hitro sla

Raje kak Pirelli P7 blue ali pa Michelin Primacy 3, stanejo pa precej vec

 

https://www.euroton.si/avtodeli/letna-pnevmatika-pirelli-cinturato-p7-21550r17-91w-p-779559.aspx

 

https://www.euroton.si/avtodeli/letna-pnevmatika-pirelli-cinturato-p1-verde-21550r17-95v-xl-p-849686.aspx

 

To sta dve Pirellijevi gumi, ki imata zelo razli?ne karakteristike... :) Verjetno si mislil drugo varianto? ?e gledam po porabi...

https://www.amzs.si/uploads/Motorevija/mr_marec_18/tabela_205_55_r_16_v.jpg

 

Malce gledam tudi tole razpredelnico. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cena je kr, au?. Za menjavo vseh 4, je kr ornk cena. Da pa menjam samo prednji dve pa verjetno ne pridobim veliko na lastnostih (razen obrabe), ker sta zadnji dve klinac.

 

Da ne re?em, da je Michelin ?e dra?ja. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je sava komi dve sezone zdrzala, medtem ko mi je nexen (isti cenovni rang) zdrzala toliko, da sem jih menjal zaradi starosti (6let) in ne obrabe.

Kot ka?e je tole zadnja sezona za moje Sava , menjane bodo s skoraj 5mm, ?etrta sezona.

 

Bi pa probal z uniroyal naslednje leto,glede na to,da se kot ka?e ne bo ve? delalo toliko km (max10t na leto)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?na je pa kej razlika pri PORABI med Savinimi in re?mo Pirelli, ki je enkrat dra?ji?

 

In pa, glede na mojih 50k km na leto, bo jih bom kar kmalu menjal o?itno. Za Savo govorim... :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e dela? mal km vzemi Savo zaradi price/performance.

 

Tud mene so stra?ili kako bodo ?le GY asy 3 hitro v kurac pa imam zdajle na njih cca 40.000 km pa smo cca na polovici originalnega profila. ?e 25kkm bo ziher zdr?ala.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na teden delam po 1000 km in me zanima, ?e je to to, kar jaz i??em? :)

 

Btw, kje bi pri?el do njih ASAP?

 

Hvala!

?e dela? na teden 1000km bi moral vse 4 menjati vsako leto.....5 let in tole?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.