Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

?e dela? na teden 1000km bi moral vse 4 menjati vsako leto.....5 let in tole?

 

50.000 km delam z obojnimi gumami - letne (7 mesecev) + zimske (5 mesecev). 

 

Avto sem kupil rabljen, kmalu bo 2 leti in takrat so bile gume zelo malo obrabljene, ?e danes imajo kar nekaj profila (razen tam, ki mi ga je pred optiko malce ve? pobralo), zato sem se odlo?il, da letos ?e zvozim.

 

Nekak imam v mislih, da vsaj za 2 sezoni morajo nove gume zdr?ati brez problemov.

 

Obstaja kak?na vmesna dobra guma, da ni ravno 70 ? in da ni 130?, pa da bi bla dost dobra? :/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem imel obdobje ve? kot dveh let,ko se je delalo 4t km na mesec.

 

Sava intensa hp poleti in Michelin a4 pozimi.

 

Oboje so zdr?ale 3sezone b.p. in se ?e zdaj vozijo ko se dela bistveno manj km.

 

Je pa res da je to bila 90% umirjena vo?nja po AC, redna kontrola tlaka in dimenzija 185 65 15. Kupljene nove,da ne bo kdo mislil da je ?lo za star DOT.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na razliko Savinih in Pirellijevih je sedaj vpra?anje, ?e se spla?a dat skoraj enkrat ve? denarja za gume, ?e potem v dveh sezonah pri?para? na gorivu za tako ceno. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e neki je.

 

Zimske gume mam na plati??ih dimezije 205/60R16 in bodo tudi kmalu za zamenjat, mogo?e ?e to zimo.

 

Vpra?anje je, ali se mi spla?a kupit sedaj letne gume za ta plati??a in bi s tem pridobil, ker so cenej?e gume. :)

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na razliko Savinih in Pirellijevih je sedaj vpra?anje, ?e se spla?a dat skoraj enkrat ve? denarja za gume, ?e potem v dveh sezonah pri?para? na gorivu za tako ceno. :D

Jaz Mislim da se spla?a dat ve? denarja za gume izklju?no zaradi boljsega oprijema in recimo da ne kupi? ravno gum,ki imajo ogromno obrabo . ?eprav se to dvoje dostikrat izklju?uje med seboj. Dober oprijem pa? prinese ve?jo obrabo.naceloma.

?e neki je.

Zimske gume mam na plati??ih dimezije 205/60R16 in bodo tudi kmalu za zamenjat, mogo?e ?e to zimo.

Vpra?anje je, ali se mi spla?a kupit sedaj letne gume za ta plati??a in bi s tem pridobil, ker so cenej?e gume. :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ne vem ?e cena gum kaj pade/raste izven sezone.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

50.000 km delam z obojnimi gumami - letne (7 mesecev) + zimske (5 mesecev). 

 

Avto sem kupil rabljen, kmalu bo 2 leti in takrat so bile gume zelo malo obrabljene, ?e danes imajo kar nekaj profila (razen tam, ki mi ga je pred optiko malce ve? pobralo), zato sem se odlo?il, da letos ?e zvozim.

 

Nekak imam v mislih, da vsaj za 2 sezoni morajo nove gume zdr?ati brez problemov.

 

Obstaja kak?na vmesna dobra guma, da ni ravno 70 ? in da ni 130?, pa da bi bla dost dobra? :

Potem ti je vredno razmisliti o celoletnih, kot jih ima Labi po moje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

A gre tole za enake pnevmatike, edino razli?na dimenzija?

 

https://www.mimovrste.com/avtomobilske-gume-letne/pirelli-pnevmatika-cinturato-p7-blue-tl-205-60r16-92v-e

 

Hvala.

 

@Nejc1986, nisem mislil, da cene padejo izven sezone, pa? pa, da bi mogo?e dal letne gume, ki jih bom sedaj kupil, na plati??a z drugo dimenzijo (205/60R16), kjer imam trenutno zimske gume gor.

 

@jures, ?ivim na de?eli in ne v mestu, tako da ne vem, ?e je to modra poteza, haha. :D

 

PS: sem poklical nekaj vulkanizerjev in 215/50R17 nikjer ni zalogi in ker avto potrebujem, sem ?el do servisa, kjer imajo shranjene moje zimske gume na drugih plati??ih in so mi premontirali zadevo, tako da dokler ne re?im te?ave, bom vozil z zimskimi, ki pa bodo tudi za zamenjat. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa mislim,da je jures dal kar ok idejo; jeseni da? gor nove celoletne(pogleda? katere so bolj usmerjene za zimske razmere),?ez poletje jih pa zgonis do konca.

 

In ima? vedno max 1leto stare gume gor, znebi? se 1montaze na leto, in pa? kupis dimenzijo ki ti bolj ustreza.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nove gume z niti 1000 km imajo take rahle vbokline je to problem jih naj reklamiramo? Na vsaki gumi je na drugem mestu ene imajo eno vboklino dve ima dve vboklini. 4c0202180dafb9a551dc63118c514041.jpge3d512a0d83f84345c08604b5f84f9dd.jpg

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak,naj me kdo popravi ?e se motim, kolikor spremljam forume in izku?nje; se mi zdi da imajo ljudje najve? te?av z nokian?

 

Mi smo jih imeli na kombijih in razen ogromne obrabe so bile sicer ok , je pa res,da so po pol sezone letele dol,za razliko od Michelin,ki zdr?i 1sezono.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem samo jaz sem ?e videl ve?krat takole zgubano. Sploh na kakih mehkih balonastih zimakih. Mislim, da to ni tolk osamljen primer in ne verjamem, da bi bilo nevarno ali da bi naredilo bulo :ne vem:

 

Verjetno tudi na centrirki guma ne opleta.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

ne more? poizkusiti, ker original feltne nimajo papirjev. edina mo?nost je, da ti nekdo posodi feltne, ki imajo v TUV papirju to?no za to mazdo vpisano dimenzijo ki jo ho?e?. Potem ima? v homologo vpisane druge gume, mogo?e ?e feltne, stro?ek je pa enkraten

 

Tako sem jaz naredil na Xedoski leta nazaj.

 

Daj mi ?e enkrat napi?i ?eljeno dimenzijo pa letnik / model, pa ti poi??em primer

 

 

205/55/16 Mazda3 G120 Rev 2018

 

platisca bi itak vzel ena taka, da tole gor pase pa da lahko homologiram pa se vsaj pri zimskih resim butaste dimenzije pa itak imam vedno letne/zimske locene, vsake na svojih platiscih. Se to, pri homologaciji moras imet komplet zmontiran in na avtu ali....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja morajo videti ali ven ?trlijo ali kje hobla....

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pocasi bo treba razmisljati o zimskih gumah ... in nevem, kaj naj dam na svojo CX-5 ... 

 

Zaenkrat je v ozjem izboru Continental WinterContact TS850 SUV v dimenziji 225 55 R19 ... za ceno 190,20? za komad ... 

 

Sprejemam se kaksne druge predloge... :) Pa ne bi rad dal gor kaksne kitajske cungalunga gume ... Nexen NFera (ki so malo boljse kot cungalunga kitajske, se vedno pa dokaj poceni) sem imel letne na sestici... Pa so bile OK... edino poraba je bila obcutno visja ... 

 

MilkoMan mi je ponudil se Falken Eurowinter HS01 ki so precej cenejse od Continental ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Je že šlo 291m 😎 hmal bodo skakal preko 300
    • Za deseto obletnico sem zavil v zlatarno. Saj ne veš kaj bi vzel, ker je toliko robe😁A na koncu vendar kupil nekaj
    • Super, veliko sreče ti želim in cesto si daj malo poširit, če ti slučajno še ostane kak €€€.... 😂
    • Že tri dni zapored vstajam ob štirih zjutraj, da zrolbam sneg z dvorišča in tako naredim prostor za šolski avtobus, ki pride po šolarje.   Komaj čakam, da mine pomlad...
    • Ampak jaz sem pa res rojen pod srečno zvezdo. Šla sodelavka na dopust in jaz danes prevzamem še njeno delo. Med drugim to pomeni prejemanje pošte - tako klasične kot elektronske. In prvo zjutraj dobim tole sporočilo:     Poslal:    "David C. Bohnett" <carloshelufoundations@gmail.com>, dne 24.04.2024 19:23 Prosim, da  pošljete odgovor na naslov(e): ioffice77@yahoo.com Prejemnik:    undisclosed-recipients:; V vednost:   Zadeva:    S spoštovanjem Moje ime je David C. Bohnett, rojen sem 2. aprila 1956. Sem ameriški filantrop in tehnološki podjetnik. Sem ustanovitelj in predsednik fundacije David Bohnett, neprofitne organizacije, ki dodeljuje nepovratna sredstva in se posveča izboljšanju družbe s pomočjo družbenega aktivizma. Sem filantrop in tehnološki podjetnik in se zavzemam za ustvarjanje pozitivnih sprememb človeštva z gradnjo skupnosti in družbenim aktivizmom. Spodaj je nekaj področij, ki sem jim prispeval: (1). Doniral sem za Funding Los Angeles, ki podpira širok spekter umetniških, izobraževalnih in državljanskih programov v Los Angelesu. (2). Donirala sem za namene, povezane z LGBT (3). Prav tako sem dal nešteto in množičnih finančnih donacij v dobrodelne namene po vsem svetu. (4). Donirano tudi za storitve in raziskave o aidsu (5). Doniral sem tudi za volilne pravice in registracijo volivcev (6). Preprečevanje nasilja z orožjem (7). Raziskave na živalih in pravice živali (8). Večkrat sem prispeval ameriški filmski industriji in dal velike finančne prispevke več univerzam v Združenih državah Amerike. V kalifornijski politiki sem dal številne osebne politične donacije na državni ravni. Zato se po prejemu tega pisma štejete za srečneža, ker ste danes od mene prejeli to pismo. Doniram vam vsoto 6.000.000,00 USD (šest milijonov ameriških dolarjev). To donacijo vam namenjam, da z denarjem pomagate sebi in svoji družini. Želim, da ta denar vložite v kateri koli donosen posel, ki ga želite. Pomagajmo graditi družbo s podajanjem roke bratske ljubezni drug drugemu. To je moj zasebni e-poštni naslov: ioffice77@yahoo.com (odgovorite mi, da vas bom lahko usmeril, kako vam bo izplačan denar). Obiščite to spodnjo povezavo, potrpežljivo preberite članek, da boste lahko preverili o meni: https://en.wikipedia.org/wiki/David_Bohnett S spoštovanjem David C. Bohnett E-pošta: ioffice77@yahoo.com     Prva elektronska pošta in že lahko dobim šest milijonov ameriških dolarjev! Pa ne si misliti, da je to kakšna potegavščina, David C. Bohnett res obstaja! Ima pa malo težav s spolno usmeritvijo, ker nekaj časa je "doniral", nekaj časa pa "donirala". No, najbrž je zato nekaj njegovih sredstev prejela tudi LGBT-organizacija...   Pa naj še kdo reče, da nisem rojen pod srečno zvezdo! Pravkar sem že naročil dve Mazdi CX-80 (enega zame in enega za ženo) s 3,3 litrskim turbo-dizlskim šestvaljnikom. Samo še od Davida prevzamem denar in ju plačam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.