Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

ima kdo izku?nje z gumami point s?

danes sem bil v axlu v kopru in sm se pozanimal za ene gum, vpra?al sem tudi za savo intensa uhp2, pa mi je namesto njih predlagal te point S, mislim, da so ble summerstar ,made in romunia, pa pravi da so dobre gume.

zato spra?ujem ?e ima kdo na forumu izku?nje s temi gumami, na tyre rewievs jih nisem na?u, bom pa ?e malo pobrskal po spletu ?e najdem kaj

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ima kdo izku?nje z gumami point s?

danes sem bil v axlu v kopru in sm se pozanimal za ene gum, vpra?al sem tudi za savo intensa uhp2, pa mi je namesto njih predlagal te point S, mislim, da so ble summerstar ,made in romunia, pa pravi da so dobre gume.

zato spra?ujem ?e ima kdo na forumu izku?nje s temi gumami, na tyre rewievs jih nisem na?u, bom pa ?e malo pobrskal po spletu ?e najdem kaj

Jaz sem jih imel na mazdi, kupil silom prilike,ker so mi ravno pri ?panu rihtali totalno zvito feltno, ?pan pa je uvoznik.

 

?e se ne motim je to h?erinska firma continentala?

 

Naredil sem Max 2jurja ,preden sem avto prodal(tako da nimam nikakr?nega mnenja), vem pa da bi za isti denar raje vzel npr Savo intenso hp,pa? cvikam pred nepoznanimi firmami...

 

Tudi jaz sicer nisem ni? na?el na netu...

 

Moje so bile sicer made in germany

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, Turanza T001 odpadejo. Sem prebral review-e tukaj: http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridgestone/Turanza-T001.htm, pa so o?itno bl drek.  <_<

Glede na prebrano bo kar Sava Intensa UHP2: http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Sava/Intensa-UHP-2_2.htm. Mal vseen ?e po?akam, ?e bo mogo?e kdo kak?no izku?njo tukaj napisal.  :notworth:

 

Kaj pa Barum ali Nexen?

Popravljeno od tomersa
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem jih imel na mazdi, kupil silom prilike,ker so mi ravno pri ?panu rihtali totalno zvito feltno, ?pan pa je uvoznik.

 

?e se ne motim je to h?erinska firma continentala?

 

Naredil sem Max 2jurja ,preden sem avto prodal(tako da nimam nikakr?nega mnenja), vem pa da bi za isti denar raje vzel npr Savo intenso hp,pa? cvikam pred nepoznanimi firmami...

 

Tudi jaz sicer nisem ni? na?el na netu...

 

Moje so bile sicer made in germany

 

 

ja tako je tudi meni prodajalec povedal da je point s h?erinska firma continentala, po taki logiki na?eloma naj nebi ble slabe gume, ampak enako kot ti tudi js malo cvikam pred neznano firmo...zato me zanima ?e je kdo ?e poleg tebe imel te gume na avtu in kako mnenje ima o njih

prodajalec mi je sicer dal zelo dobro ponudbo za gume+premonta?a in centriranje za manj kot 340?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja tako je tudi meni prodajalec povedal da je point s h?erinska firma continentala, po taki logiki na?eloma naj nebi ble slabe gume, ampak enako kot ti tudi js malo cvikam pred neznano firmo...zato me zanima ?e je kdo ?e poleg tebe imel te gume na avtu in kako mnenje ima o njih

prodajalec mi je sicer dal zelo dobro ponudbo za gume+premonta?a in centriranje za manj kot 340?

Ne poslu?aj teh majstrov v axle.

Neko? so meni uvalili tudi neke kao super gume in so kmalu letele v smeti.So itak dale? najdra?ji.Pojdi raje k Marinu(zadaj za samopostre?no ?rpalko nasproti ri?anskega).Tip ima najbolj?e cene.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, Turanza T001 odpadejo. Sem prebral review-e tukaj: http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridgestone/Turanza-T001.htm, pa so o?itno bl drek.  <_<

Glede na prebrano bo kar Sava Intensa UHP2: http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Sava/Intensa-UHP-2_2.htm. Mal vseen ?e po?akam, ?e bo mogo?e kdo kak?no izku?njo tukaj napisal.  :notworth:

 

Kaj pa Barum ali Nexen?

 

Turanza T001 je bila OEM guma za mazdo 6 letnika 2015-16 velikosti 19 col (za ostale letnike sicer ne vem). Tudi sam jo imam in ... v bistvu nimam ve?jih pripomb glede oprijema in obrabe, tako po mokrem kot po suhem. Edino glasna je, pa mogo?e ima nekoliko bolj trde bo?nice in je zato malo manj udobna. Res pa je da imam 45 vi?ino gum.

Sam sem precej pregledal tyrereviews pa sem ugotovil, da so ocene precej odvisne tudi od same cene gum. Recimo Nexen je bil na testih vedno za T001 pa ima ocene podobne kot Michelin PS4. Pa? guma je glede na ceno precej dobra in jo vsi ocenijo bolj?e kot recimo bridgestone. Plus nekateri se ne zavedajo, da je T001 touring guma in jo potem primerjajo s CSC in PS4S.

 

Poleg tega je T001 zamenjala guma T001 evo, ki pa ima precej bolj?e rezultate, sam kaj ko Bridgestone na gumo ni dodal oznake, tako da ne ve? za katero gumo gre. Kot pa so na forumu govoril, naj bi imela ima evo 4 ?lebove, namesto treh. No, evo je zdaj nadomestila T005, ki jo pa ?e bolj hvalijo, predvsem v manj?ih dimenzija, nekje do 17 col.

 

Sicer pa glede na tvojo velikost felten, bi jaz brez pomisleka vzel ?isto novo GY eagle F1 A5. Odli?en oprijem na testih in sigurno ena od najbolj udobnih in tihih gum. Edini minus bo verjetno nekoliko ve?ja obraba, pa? ne gre za touring gumo.

 

Lp

 

ps. pa ?e Point S

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gledal je T001, ker so ble v akciji... Zato sem predlagal Savo hp2.

 

Glede Barum ali Nexen, raje Nexen.

Barum so sicer ok, edino premehke in nimas ob?utka kaj se dogaja z avtom (bravuris 3hm)

Zimske barum pa so boljse.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Turanza T001 je bila OEM guma za mazdo 6 letnika 2015-16 velikosti 19 col (za ostale letnike sicer ne vem). Tudi sam jo imam in ... v bistvu nimam ve?jih pripomb glede oprijema in obrabe, tako po mokrem kot po suhem. Edino glasna je, pa mogo?e ima nekoliko bolj trde bo?nice in je zato malo manj udobna. Res pa je da imam 45 vi?ino gum.

Sam sem precej pregledal tyrereviews pa sem ugotovil, da so ocene precej odvisne tudi od same cene gum. Recimo Nexen je bil na testih vedno za T001 pa ima ocene podobne kot Michelin PS4. Pa? guma je glede na ceno precej dobra in jo vsi ocenijo bolj?e kot recimo bridgestone. Plus nekateri se ne zavedajo, da je T001 touring guma in jo potem primerjajo s CSC in PS4S.

 

Poleg tega je T001 zamenjala guma T001 evo, ki pa ima precej bolj?e rezultate, sam kaj ko Bridgestone na gumo ni dodal oznake, tako da ne ve? za katero gumo gre. Kot pa so na forumu govoril, naj bi imela ima evo 4 ?lebove, namesto treh. No, evo je zdaj nadomestila T005, ki jo pa ?e bolj hvalijo, predvsem v manj?ih dimenzija, nekje do 17 col.

 

Sicer pa glede na tvojo velikost felten, bi jaz brez pomisleka vzel ?isto novo GY eagle F1 A5. Odli?en oprijem na testih in sigurno ena od najbolj udobnih in tihih gum. Edini minus bo verjetno nekoliko ve?ja obraba, pa? ne gre za touring gumo.

 

Lp

 

ps. pa ?e Point S

Hvala za link za point s gume

Njihove zimske zgledajo odlicne po ocenah

Sam za summerstar 3+ pa se ni nobenih ocen

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Turanza T001 je bila OEM guma za mazdo 6 letnika 2015-16 velikosti 19 col (za ostale letnike sicer ne vem). Tudi sam jo imam in ... v bistvu nimam ve?jih pripomb glede oprijema in obrabe, tako po mokrem kot po suhem. Edino glasna je, pa mogo?e ima nekoliko bolj trde bo?nice in je zato malo manj udobna. Res pa je da imam 45 vi?ino gum.

Sam sem precej pregledal tyrereviews pa sem ugotovil, da so ocene precej odvisne tudi od same cene gum. Recimo Nexen je bil na testih vedno za T001 pa ima ocene podobne kot Michelin PS4. Pa? guma je glede na ceno precej dobra in jo vsi ocenijo bolj?e kot recimo bridgestone. Plus nekateri se ne zavedajo, da je T001 touring guma in jo potem primerjajo s CSC in PS4S.

 

Poleg tega je T001 zamenjala guma T001 evo, ki pa ima precej bolj?e rezultate, sam kaj ko Bridgestone na gumo ni dodal oznake, tako da ne ve? za katero gumo gre. Kot pa so na forumu govoril, naj bi imela ima evo 4 ?lebove, namesto treh. No, evo je zdaj nadomestila T005, ki jo pa ?e bolj hvalijo, predvsem v manj?ih dimenzija, nekje do 17 col.

 

Sicer pa glede na tvojo velikost felten, bi jaz brez pomisleka vzel ?isto novo GY eagle F1 A5. Odli?en oprijem na testih in sigurno ena od najbolj udobnih in tihih gum. Edini minus bo verjetno nekoliko ve?ja obraba, pa? ne gre za touring gumo.

 

Lp

 

ps. pa ?e Point S

 

Hvala za super razlago. Kaj pa pomeni CSC ali PS4S?  :ne vem:

 

GY eagle F1 A5 ali A3? A5 dimenzije 225/55/17 ne najdem!? Pa vseen bi raj? cenej skoz pr?u, ker ne delam tok velik km.  sramezljiv

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za super razlago. Kaj pa pomeni CSC ali PS4S?  :ne vem:

 

GY eagle F1 A5 ali A3? A5 dimenzije 225/55/17 ne najdem!? Pa vseen bi raj? cenej skoz pr?u, ker ne delam tok velik km.  sramezljiv

 

Prise?em, da je v?eraj pisalo A5, danes pa je tud jz ne najdem. Sicer sem bil kr mal presene?en, da je ?e na voljo v tej dimenziji, ampak nikol ne ve?. Sicer A3 ni ni? kej slab?a.

 

?e pa gleda? budget gumo pol pa vzem, kot so ti ?e svetoval, nexen su4, falken ali pa sava. Sava gume so sicer skos bolj ?voh na mokrem, sam ta uhp2 je pa ?e kr solidna, v ostalem pa je glede na ceno super.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prise?em, da je v?eraj pisalo A5, danes pa je tud jz ne najdem. Sicer sem bil kr mal presene?en, da je ?e na voljo v tej dimenziji, ampak nikol ne ve?. Sicer A3 ni ni? kej slab?a.

 

?e pa gleda? budget gumo pol pa vzem, kot so ti ?e svetoval, nexen su4, falken ali pa sava. Sava gume so sicer skos bolj ?voh na mokrem, sam ta uhp2 je pa ?e kr solidna, v ostalem pa je glede na ceno super.

 

Evo, tukaj so jo pa zgleda glih v bazo vpisal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidim, da je vro?a debata okoli gum tik pred datumom menjave ...tudi sam bom potreboval nove letne. Katere so forumov p/p izbor za letos dimenzij 225/45-R19?

jaz sem uzel toyo proxes t1 sport XL,.. osebno nimam pripomb. Mislim da sem dal 136? na komad kar je kar nekaj cenej kot malo vi?ji rang.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidim, da je vro?a debata okoli gum tik pred datumom menjave ...tudi sam bom potreboval nove letne. Katere so forumov p/p izbor za letos dimenzij 225/45-R19?

Poglej ?e falken,dobra guma,dobra cena. Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes za fotra kupil Pirelli Cinturato P7 - zanimivo mi je bilo to da imajo TyreLife opcijo in sicer, da v naslednjih dveh letih lahko zaradi lastne neumnosti po?koduje? gumo pa ti jo garancijsko zamenjajo. Recimo ?eblji, steklo, robniki, ogenj.

 

Aja ?e to, zdele se spla?a k vulkanizarju, ker imajo ?e zaloge, strank za menjave pa ?e ne. Prvi na vrsti, fertik v 20minutah.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bini, Tien in LabiGT hvala za predloge.

 

Labi p/p oznaka vsebuje tudi obrabo v korelaciji s ceno. :rolleyes:

 

Kaj pravite pa na Nexen N Fera SU4? Sem videl, da se jo dobi od 115?-140 ? pri nas. Za oprijem v mokrem in porabo ima oznako B.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.