Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Delam po cca 10-12t km na leto, saj zato tudi malo (ampak res malo )razmi?ljam , da bi ?e ?ez poletje zgonil do konca tele alpin4 (ki imajo za sabo 4zime)....

 

Nejc, ?e se kej ceni?, ne delaj tega...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, na xsari je cas za menjavo gum, v ozjem izboru sta ostali pirelli cincurato p1 in GY duragrip.

Dimenzija 185 65 15.

Do sedaj sem imel sava intensa hp, 4sezone oddelale normalno, zdaj jih zaradi starosti ne mislim vec dati gor. Kljub temu, da delam malo km pa ne mislim imeti zimskih (ki bodo ?le jeseni, prav tako zaradi starosti, v smeti).

Obraba ni torej ni bistvenega pomena,voznja je umirjena. Kaj priporocate?

Lp

Brez skrbi jih vozi ?e kako leto,nebo ti ni? garantirano,vse fore o prestarih gumah so odve?! Lp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se zapeljal do Kamnika in nabavil pirelli . Gospod jih je dobil na novem hyundai i20, naredil 50km in presaltal na zimske. Ne samo, da imajo gume ?e "kocine",ampak je ?e videti gor tisto barvasto crto in disijo po novem.

 

Tudi po testih sodec so kar ok.

 

Naj sluzijo naslednje 4sezone...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zopet prosim za malo pomo?i;kolegica rabi za corollo letnik 15, nove letne gume 205 55 16, naredi pribli?no 13t km na letno sezono.

 

Do sedaj je imela Conti, s katero je bila zelo zadovoljna,razen obrabe... Zgonila jih je v dveh sezonah (!!).

 

Seveda,zdaj bi neko dobro gumo z vsaj malo manj?o obrabo... Odsvetujem ji Michelin , celoletne ne pridejo v po?tev.

 

Je precej dinami?na voznica , cesta pa je lokalna z veliko,veliko ovinki...

 

Goodyear,dunlop mi padeta na pamet...

 

Kak?no mnenje?

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zopet prosim za malo pomo?i;kolegica rabi za corollo letnik 15, nove letne gume 205 55 16, naredi pribli?no 13t km na letno sezono.

 

Do sedaj je imela Conti, s katero je bila zelo zadovoljna,razen obrabe... Zgonila jih je v dveh sezonah (!!).

 

Nejc, daj se ti potrudi da bo ta tvoja kolegica bolj umirjena, pol jo bo pa katerakoli guma zdr?ala.

 

Moji najdra?ji sem v omenjeni dimenziji letos kupil turanca t005. Ziher jo zdr?ijo. Res pa da imam kar precej dela z njo. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc, daj se ti potrudi da bo ta tvoja kolegica bolj umirjena, pol jo bo pa katerakoli guma zdr?ala.

 

Moji najdra?ji sem v omenjeni dimenziji letos kupil turanca t005. Ziher jo zdr?ijo. Res pa da imam kar precej dela z njo.

Dejansko ?ivi v vukoj.... Tako da ni vse zgolj v malce hitrej?i voznji... in verjamem,da bi ji kak?na druga guma zdr?ala dlje kot Conti. Verjamem pa ,da bi meni tudi Conti zdr?ala dlje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zopet prosim za malo pomo?i;kolegica rabi za corollo letnik 15, nove letne gume 205 55 16, naredi pribli?no 13t km na letno sezono.

 

Do sedaj je imela Conti, s katero je bila zelo zadovoljna,razen obrabe... Zgonila jih je v dveh sezonah (!!).

 

Seveda,zdaj bi neko dobro gumo z vsaj malo manj?o obrabo... Odsvetujem ji Michelin , celoletne ne pridejo v po?tev.

 

Je precej dinami?na voznica , cesta pa je lokalna z veliko,veliko ovinki...

 

Goodyear,dunlop mi padeta na pamet...

 

Kak?no mnenje?

 

Lp

kaka bridgestone turanza tudi ne bi bila slaba ,..sem jih imel na prej?njem avtu nisem imel pripomb

 

Imel sem tudi kontinental kaj so bile... sportcontact al ecocontatc nisem bil zadovoljen

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bridgestone Turanza T005 eno poletno sezono in cca 10.000km in prednjih gum skoraj ni ve?  :wacko:  :wacko:

Res da zgleda kot da je kaj narobe z avto ker so robovi tako pobrani, ampak na tretji sliki so zimske gume Goodyear ki so bile na avtu tri zime in bodo ?e za eno. 

Tudi tlak v gumah je bil skozi 2,5 bara oz. ve?.

 

Bridgestone sem imel prvi?, zgleda da tudi zadnji? 

 

24481508.jpg

 

24481507.jpg

 

 

24481506.jpg

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zopet prosim za malo pomo?i;kolegica rabi za corollo letnik 15, nove letne gume 205 55 16, naredi pribli?no 13t km na letno sezono.

 

Do sedaj je imela Conti, s katero je bila zelo zadovoljna,razen obrabe... Zgonila jih je v dveh sezonah (!!).

 

Seveda,zdaj bi neko dobro gumo z vsaj malo manj?o obrabo... Odsvetujem ji Michelin , celoletne ne pridejo v po?tev.

 

Je precej dinami?na voznica , cesta pa je lokalna z veliko,veliko ovinki...

 

Goodyear,dunlop mi padeta na pamet...

 

Kak?no mnenje?

 

Lp

Fulda EcoControl HP  (malce tr?a guma...beri eco ...zdr?i dlje)

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Fulda/EcoControl-HP.htm

 

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/fulda/ecocontrol-hp/205-55-r16-91v-931532

 

 

ali pa

 

 

Vredestein Sportrac 5 (malce mehkej?a ... beri sport...bolj dinami?na, zdr?i manj)

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Vredestein/Sportrac-5.htm

 

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/vredestein/sportrac-5/205-55-r16-91h-841633

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam dale? pro? od Vrederstein Sportrac 5,?e ?eli imet ve? ?asa gume. Robovi bodo ?li v cca pol leta,sploh pa ?e ?ivi v neki vukoje*** z velik ovinki.  Druga?e odli?na guma,sam robove pa zradira nenormalno. Pa ne mi zdej:"optiko je trteba imet pravilno nastavljeno",ker je bila. :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel Pirelli cinturato p7 blue na prej?nji ?estici in z njimi prevozil cca 50k km, pa je bilo profila ?e ve? kot dovolj. Naj bi pa oznaka "blue" pomenila eko varianto gume. V glavnem, jaz sem bil z njimi zadovoljen.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

imam dilemo... pireli dot 2113... profila se dovolj, so pa rahle razpoke ob robovih profila... je to ?e za vozit? nism jih pa probu vozit k sm kupu take z platisci.... nevem a ?m zmontirat pa probat al ?koda dela in prec druge gor nataknem...

Jaz nebi. Tole je bilo verjetno vozeno 5sezon, niti ne ve? kako jih je vozil tisti pred tabo...

 

Sam sem imel letne 4sezone ,pa sem ?isto preventivno zaradi starosti prej?nji teden kupil nove, s tem da sem bil prvi lastnik gum in ne skacem po robnikih... imele so pa ?e 4mm, razpok ni bilo...

 

Mene bi starost tvojih gum bolj skrbela kot razpoke. Sploh ?e nima? namena avta prodati v roku 1leta. Slej ko prej bo? moral kupiti nove gume in nevem zakaj bi se ?e 1leto vozil z gumami,v katere nima? zaupanja (?e bi imel zaupanje namre? nebi spra?eval,ne?).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem zasledil v amzs testu izpred parih (nevem, dve, tri nazaj), da so ugotovili pri pirelliju veliko razliko med gumo narejeno v Romuniji in Turciji...

 

In jih zato 1leto celo niso testirali.

 

Ve kdo kaj o tem?

 

Edit. Sem nasel ; leta 2016 naj bi ugotovili, da so turske slabse za 14odstotkov daljsa zavorna pot in vodljivost na mokrem. Naj bi to potem popravili, saj naj bi zgolj zacasno prislo do nekega zamika v tovarnah glede spremembe zmesi gum..

 

Upam,glede na to da so moje turske

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.