Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Ja so za 17ko kar drage gume, malenkost cenej?e, kot za 18".

Kaj pa pravite za plati??a? Morajo biti nujno original Mazdina, ali so dobra tudi katera druga (Dezent, Momo, Rial)?

Namre? v Savinjski je kar dosti lukenj in vo?nje po makadamu in se lahko mehka felna kaj hitro zvije :/

Glej ?e sem te prav razumel nebi mel predrago varianto pa da je vse OK. Jaz bi vzel(?e dela? dost kilo) Momo 16col. Preverjeno dobre felne,vozil na cruzu(1450kg in na insignii 1500kg)-cena okrog 70? kom. Pa gume okoli 50-70?odvisno katere in te pride isto kot samo gume 18col.Sevedamora biti vse ustrezne dimenzije!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@tomersa: js sem lani kupu Performance GEN 1, pa so se obnesle. Sicer nisem ?el na varno vo?njo z njimi, pa snega tudi nismo mel neki pretirano, ampak tiste parkrat, ko pa sem se peljal v mete?u ?ez Avstrijske alpe so delale kot  je treba ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katere Goodyear so pa za vzet? Ultragrip 8 vs Ultragrip 9 vs Performance 2 vs Performance GEN 1. Rabim 225 55 R17. Ultragrip 9 sicer sploh ne najdem te dimenzije!  :blink:

za tako dimenzijo pridejo v postev performance 2 (novejsa) in per1 (starejsa)

Glej ?e sem te prav razumel nebi mel predrago varianto pa da je vse OK. Jaz bi vzel(?e dela? dost kilo) Momo 16col. Preverjeno dobre felne,vozil na cruzu(1450kg in na insignii 1500kg)-cena okrog 70? kom. Pa gume okoli 50-70?odvisno katere in te pride isto kot samo gume 18col.Sevedamora biti vse ustrezne dimenzije!

  momo je ok, edino so poanvadi precej tezke..

 

rial je tudi ok, dezent tudi

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej ?e sem te prav razumel nebi mel predrago varianto pa da je vse OK. Jaz bi vzel(?e dela? dost kilo) Momo 16col. Preverjeno dobre felne,vozil na cruzu(1450kg in na insignii 1500kg)-cena okrog 70? kom. Pa gume okoli 50-70?odvisno katere in te pride isto kot samo gume 18col.Sevedamora biti vse ustrezne dimenzije!

Ja delam nekje cca 20 letno. No samo da vem, ker najverjetneje bom potem 18"ke predal z Mi?elinkami vred. Koliko je kaj vreden komplet, ?e so gume dot 1718, felne pa kot nove?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Si rihtam zimski komplet, ker ?e imam 16 col plati??a. Rabim ?e gume in tudi TPMS ventil?ke. Sem ?el vpra?at na servis za te ventil?ke in pravi, da je en 75 evrov. Rabim jih pa ?tiri. Draga zadeva. Ali je to realna cena? Se da dobit kjer originalne cenej?e?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na Mazdini strani je navedena cena za komplet TPMS ventilckov dobrih 171 ? ... kar pomeni, da je cena za enega okoli 43? ... >>  https://www.mazda.si/lastniki/dodatna-oprema/podrobnosti/?part=BDMCV3810&model=MAZDA3&year=2018-11-01

 

Del_za_lastnike_vozil_Mazda___Dodatna_op

 

 

Na autodoc.si pa so se manj ... po dobrih 35? za kos >> https://www.autodoc.si/vemo/7532813

 

tpms_autodoc_236D7E1F.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ti so menda za tanovo trojko (Mazda 3 BP - od 11/2018 dalje) ... So pa enaki kot tudi za druge modele :D ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nevem zakaj ne naredijo vse znamke kot vw... ne rabis senzorjev ker dela na abs oz esp senzor in samo resetiras po menjavi.... prakticno in ugodno

 

Saj je tudi Mazda imela tako... Pri moji prejsnii sestici je bilo tamo... pri hcerini trojki 2018 je tudi tako... Pri moji sedanji CX-5 pa se spet vrnili TPMS... ker naj bi kao EU uredba bila taka, da mora biti tak sistem s senzorji in tak, ki meri preko ABS senzorjev, ni OK ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj je tudi Mazda imela tako... Pri moji prejsnii sestici je bilo tamo... pri hcerini trojki 2018 je tudi tako... Pri moji sedanji CX-5 pa se spet vrnili TPMS... ker naj bi kao EU uredba bila taka, da mora biti tak sistem s senzorji in tak, ki meri preko ABS senzorjev, ni OK ...

 

Zakaj ni OK?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj ni OK?

Nevem zakaj ni OK... verjetno zato, ker potem nekdo ne zasluzi s prodajo TPMS ventilckov...  :blink:  :ne vem:

ok je , sprobau in dela ..prec javi... sam ne vidis na ekrancku kok ma kera guma tlaka...in to jih ocitno boli... nevejo pa da ce je folk zabit ne bo sel pumpat tud ce kaze en mesec da majo gume 2.0 namest 2.5 naprimer ..

js preverim vsake tolk tud ce ni napake....

Saj pri Mazdi tudi s TPMS ne javi nic ... samo zapiska in ustrezna lucka sveti ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj je tudi Mazda imela tako... Pri moji prejsnii sestici je bilo tamo... pri hcerini trojki 2018 je tudi tako... Pri moji sedanji CX-5 pa se spet vrnili TPMS... ker naj bi kao EU uredba bila taka, da mora biti tak sistem s senzorji in tak, ki meri preko ABS senzorjev, ni OK ... 

Pozdrav,

Meni se pri menjavi zimska - letna pri?ge opozorilo za prenizek tlak in prav vulkanizer, da samo preverim tlak in resetiram, ker dela prek ABS-a !? 

CX-3 l. 2018

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej, torej ma navadne ventil?ke....

 

Tako je... imas na sreco navadne ventilcke... Tiste Mazde, ki imajo tipko za kalibriranje oz. resetiranje sistema za nadzor tlaka, imajo navadne ventilcke in se meritev izvaja preko ABS in ostalih senzorjev... Tiste, ki pa nimajo te tipke, pa ali sploh nimajo tega sistema nadzora tlaka ali pa imajo TPMS senzorje, ki se sami kalibrirajo...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem pa zakaj je bolj?e da so TPMS kot pa preko ABS-a,sploh ?e ne ka?e koliko ima posamezna guma tlaka. Jaz sicer imam preko ABS-a in mi dela super.

Menda bolj tocno pokaze... in meri ter zazna tudi, ce vozilo miruje ali pri nizjih hitrostih, kjer sistem preko ABS senzorjev ne deluje...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.