Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 6 urami je NevLado napisal:

Jaz pravim raje povprečno Savo kot karkoli drugega netestiranega ali kitajskega. :) 

Ali še bolje kako res renomirano in preverjeno znamko. 

Z gumami se ni za hecati.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ne da bi kupil te gume, zanimivo mi je bilo videt nepoznano znamko, ki pa ima baje zgodovino saj naj bi bila v preteklosti 5 najvecja znamka za pnevmatike v USA potem bi jo naj kupil Pireli in leta 2012 nekdo drug. V USA imajo 6let garancije 30dni za vracilo in potem z leti % vracila pada, kot zgleda znamka obstaja od leta 1912 ampak meni je nepoznana. Moje nasledje gume bodo Nexen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je scania napisal:

Ni imela mazda na nekaterih modelih Toyo prvovgradnjo?

Mislim, da ja. Za nemški trg recimo, so gor original gume na novih vozilih Mazda- Continental. Verjetno so zahteve trgov različne.Recimo prvo Mazdo, ki sem jo skoraj novo  uvozil iz Italije je imela original gor Pirelli gume. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je NevLado napisal:

Moj CX-3 je imel gor Toyo oziroma jih imam še gor.

Pa so v redu gume? Ponavadi nimajo nekih visokih ocen ne na testih ne od samih  uporabnikov. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma mene Toyo ni prepričal, sicer je res da sem mel bolj touring model  toyo gume, ampak v dežju so bile porazne.

Zdajšnja Sava UHP2 je v dežju svetlobna leta boljša. 

Nevem pa kakose obnesejo bolj športni toyo modeli. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je Aless napisal:

Ma mene Toyo ni prepričal, sicer je res da sem mel bolj touring model  toyo gume, ampak v dežju so bile porazne.

Zdajšnja Sava UHP2 je v dežju svetlobna leta boljša. 

Nevem pa kakose obnesejo bolj športni toyo modeli. 

Verjamem, da je Sava UHP2 veliko boljša. Nekateri jo celo primerjajo kot malo slabšo GY F1. Naj bi bili pri obeh zelo podobni materiali. Pa še cena Save....Verjetno je Best buy. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je,Toyo gume so verjetno za normalno vožnjo čisto ok,ampak pri prvovgradnji ne moreš izbirat. Kupil jih ziher nebi za tak denar in to kvaliteto,oziroma karakteristike! Jaz imam iz prvovgradnje Mišelinke,je pa odvisno od modela kake gume ima. Je pa res čudno in zanimivo da ima KIA Mišelinke ,WV pa Hankook?  :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prav za 1. vgradnjo se avtomobilske firme potrudijo, da sklenejo dogovor z gumarskimi firmami o dobri ceni. To pomeni slabša kvaliteta kot istoimenske gume na tržišču sicer. 

 

Mazda je dobavljala šestice s turing gumami, ki so v parih mesecih postale čelavstonke.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Prav za 1. vgradnjo se avtomobilske firme potrudijo, da sklenejo dogovor z gumarskimi firmami o dobri ceni. To pomeni slabša kvaliteta kot istoimenske gume na tržišču sicer. 

 

Mazda je dobavljala šestice s turing gumami, ki so v parih mesecih postale čelavstonke.

Ja za naš trg, ki je tretjerazredni. Tudi rjavele so mazde izdelane za naš trg.Moja 6-ka prve generacije je stara 16 let in jo sedaj veliko vozi sin. In še vedno nima pikice rje nikjer, niti na blatnikih.Tako,da bo res nekaj na tem. 

Kot sem že napisal, moja, ki je bila uvožena iz Italije je imela original Pirelli gor. In so zdržale štiri leta. 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Alex, a ti verjameš v to kar pišeš?

Itak. To so dejstva-dokazljivo. Kupi avto v tujini, na zahodu, če hočeš imet dober avto. Lahko pa ga greš iskat tudi v Romunijo, če si upaš.Če je že za vse trge kao enak. 😏

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Boss napisal:

Centralno skladišče je pa na Nizozemskem, od koder vsi naročajo svoje avte pa al si Nemc al pa Slovenc.

A je to sigurno,če je,potem ga je še vedno najbolje kupiti pri nas saj imaš pet let garancije.:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Alex napisal:

Pa so v redu gume? Ponavadi nimajo nekih visokih ocen ne na testih ne od samih  uporabnikov. 🤔

Toyo so ene izmed najboljših gum samo tako kot pravi Aless je treba kupit taprav model. :D 

 

Ta ki je sedaj gor na avtu ziher ni taprav model haha, iskreno nevem kater točno (bom preveril jutri) ampak jim dam 3 od 5 zvezdic. Če bi vozil kdo od vas, bi jim verjetno dal 4.5 od 5. Za dinamiko v dežju res niso (neprijetno se čuti, da jim manjka grip, pa ni kriv avto, ker je na zimskih Sava vse ok). Po suhem pa limajo res dobro in nimam nobene pripombe. Tako da za povprečnega uporabnika od A do B so več kot dobre ne glede na mesto/relacija/AC in tudi v dežju. Ni pa se za furat na limit v dežju. Hvala bogu še nisem imel close call-a ali potrebe po močnem zaviranju tako da glede tega vam pa neznam povedat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je NevLado napisal:

Toyo so ene izmed najboljših gum samo tako kot pravi Aless je treba kupit taprav model. :D 

 

Ta ki je sedaj gor na avtu ziher ni taprav model haha, iskreno nevem kater točno (bom preveril jutri) ampak jim dam 3 od 5 zvezdic. Če bi vozil kdo od vas, bi jim verjetno dal 4.5 od 5. Za dinamiko v dežju res niso (neprijetno se čuti, da jim manjka grip, pa ni kriv avto, ker je na zimskih Sava vse ok). Po suhem pa limajo res dobro in nimam nobene pripombe. Tako da za povprečnega uporabnika od A do B so več kot dobre ne glede na mesto/relacija/AC in tudi v dežju. Ni pa se za furat na limit v dežju. Hvala bogu še nisem imel close call-a ali potrebe po močnem zaviranju tako da glede tega vam pa neznam povedat.

Če se primejo v dežju, bi dobile od mene kvečemu 2/5. Jaz testiram gume tako, da v mokrem vozim skozi krožišče in ugotavljam, pri kaki hitrosti "spusti" oprijem. 

Meni je važen bočni oprijem gume. Te GY F1, ki jih imam trenutno gor, so prve gume, ki res držijo tako dolgo, da  zvoziš ovinek z res veliko hitrostjo.Na suhem so pa itak lepilo. Proti Conti sport, ki sem jih imel prej gor. so neprimerno boljše. 

pred 5 urami je TiEn napisal:

Jaz na moje Toyo nimam pripomb

Dokler ne probaš res vrhunskih gum misliš, da so v redu. 🤗

 

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na CX-5 so bile ob nakupu gor Toyo ... in so za normalno voznjo cisto OK.. Sem pa pred nekaj dnevi na poligonu na Vranskem videl, da so sedaj, ko jih imam gor tretjo sezono, na mokri podlagi odrezale dokaj slabo. Od vseh v skupini sem imel najdaljse zavorne poti ... Tako da jih naslednje leto spomladi menjam ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Alex napisal:

Dokler ne probaš res vrhunskih gum misliš, da so v redu. 🤗

 

 

 

Sem imel continental pa bi od mene dobile 1/5 :) pa jo majo za premium znamko.. pa taka jajca sem imel z njimi da ni res

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je TiEn napisal:

Sem imel continental pa bi od mene dobile 1/5 :) pa jo majo za premium znamko.. pa taka jajca sem imel z njimi da ni res

Kaj imaš pa sedaj,da si zadovoljen?

pred 10 urami je Jest napisal:

Na CX-5 so bile ob nakupu gor Toyo ... in so za normalno voznjo cisto OK.. Sem pa pred nekaj dnevi na poligonu na Vranskem videl, da so sedaj, ko jih imam gor tretjo sezono, na mokri podlagi odrezale dokaj slabo. Od vseh v skupini sem imel najdaljse zavorne poti ... Tako da jih naslednje leto spomladi menjam ...

Je pa tudi res,da Mazda nasploh na testih nnima ravno najkrajše zavorne razdalje neglede na gume.:party0035:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.