Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 19 urami je Bini napisal:

A je to sigurno,če je,potem ga je še vedno najbolje kupiti pri nas saj imaš pet let garancije.:bravo:

Ja, recimo moj je bil ob nakupu tam in je čakal na kupca iz katerekoli evropske države. Se pravi bi ga lahko kupil tudi Francoz al pa Španec.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Tudi moja je bila v luki Antwerpen na zalogi, če bi pa hotel imeti rdečo bi pa morsl čakati 14 dni ker je glih bila na ladji in na poti v Antwerpen. Tako da bi jo lahko kdorkoli kupil iz Eu. Drugače pa avstrijsci vse nove dodatno začitijo in izolirajo, nasi pač ne. Druge razlike pa mislim da ni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je Boss napisal:

Ja, recimo moj je bil ob nakupu tam in je čakal na kupca iz katerekoli evropske države. Se pravi bi ga lahko kupil tudi Francoz al pa Španec.

Ja to bi moral vprašat v komercialo kako vse skupaj deluje, ker moj je bil na ladji in še nekaj takih ki jih imajo verjetno zakupljene in so mi jih ponudili a meni je ustrezal ta ki sem ga potem tudi kupil. Mislim, da niso peljali 10-20 trojk v Luko iz Mehike, da bi lahko izbiral samo med temi! Mogoče vprašam ob priliki kako imajo to nabavo urejeno. Še to, pred cc15 leti so nabavljali od Austrijcev. 

 

pred 59 minutami je Boss napisal:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Kaj imaš pa sedaj,da si zadovoljen?

Je pa tudi res,da Mazda nasploh na testih nnima ravno najkrajše zavorne razdalje neglede na gume.:party0035:

Montiraj gor GY.Moja lepša polovica velikokrat benti, ko jo lepi na šipo.Včasih bremza še preveč. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Montiraj gor GY.Moja lepša polovica velikokrat benti, ko jo lepi na šipo.Včasih bremza še preveč. 

Če po pravici povem,sploh ne vem ,če mi dela ABS. Bolj mi je všeč ono z krožnimi......:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Bini napisal:

Kaj imaš pa sedaj,da si zadovoljen?

Je pa tudi res,da Mazda nasploh na testih nnima ravno najkrajše zavorne razdalje neglede na gume.:party0035:

No to nevem, ampak razumljivo, ker je avto tako narejen, da pač zvoziš/obvoziš oviro in šopaš dalje. :zoom-zoom: :danzoman:

Popravljeno od NevLado
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 26. 7. 2020 ob 6:52 je Jest napisal:

Od vseh v skupini sem imel najdaljse zavorne poti ... 

To pa zato, ker imajo skoraj vse Mazde poddimenzionirane zavore ... Res ne razumem, zakaj se na tem delu varcuje. To je moja edina vecja zamera tem avtom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je dvorjan napisal:

To pa zato, ker imajo skoraj vse Mazde poddimenzionirane zavore ... Res ne razumem, zakaj se na tem delu varcuje. To je moja edina vecja zamera tem avtom.

Montiraj gor kake narezane diske, pa abc ploščice ali podobne kvalitetne  pa ne bodo več poddimenzionirane.

Takrat bo nevarnost, da te kdo nasadi od zadaj. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex:

Ja, če ne bi diskov in ploščic menjal ravno 10k km nazaj, bi res gledal v tej smeri.

 

Saj ne, da sem v življenju vozil same hude avte, ampak Mazda ima med primerljivimi (Accord, C5) pač slabše zavore - in to očitno.

 

Vsaj 20-25 mm večji premer diskov bi rabila ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je dvorjan napisal:

@Alex:

Ja, če ne bi diskov in ploščic menjal ravno 10k km nazaj, bi res gledal v tej smeri.

 

Saj ne, da sem v življenju vozil same hude avte, ampak Mazda ima med primerljivimi (Accord, C5) pač slabše zavore - in to očitno.

 

Vsaj 20-25 mm večji premer diskov bi rabila ...

Kaj pa si montiral gor? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je dvorjan napisal:

To pa zato, ker imajo skoraj vse Mazde poddimenzionirane zavore ... Res ne razumem, zakaj se na tem delu varcuje. To je moja edina vecja zamera tem avtom.

S hcerino trojko sta bila lani na poligonu na tecaju in je pri zaviranju bil med boljsimi v svoji skupini - se celo instruktor je pohvalil .... Bile pa so skoraj nove gume ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je dvorjan napisal:

@Alex:

Ja, če ne bi diskov in ploščic menjal ravno 10k km nazaj, bi res gledal v tej smeri.

 

Saj ne, da sem v življenju vozil same hude avte, ampak Mazda ima med primerljivimi (Accord, C5) pač slabše zavore - in to očitno.

 

Vsaj 20-25 mm večji premer diskov bi rabila ...

 

Montiraj zavorne čeljusti od M6 MPS in 320mm diske, kot sem jaz naredo, pa ne boš več mel problemov z slabimi zavorami 😉😎🤘

https://www.mazda-si.net/topic/14888-aless-m3-m6/

 

 

post-5522-0-09362000-1533653593.jpg

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Aless napisal:

 

Montiraj zavorne čeljusti od M6 MPS in 320mm diske, kot sem jaz naredo, pa ne boš več mel problemov z slabimi zavorami 😉😎🤘

https://www.mazda-si.net/topic/14888-aless-m3-m6/

 

 

post-5522-0-09362000-1533653593.jpg

A to gre tudi na ta nove 6-ke?😳

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Aless napisal:

 

Montiraj zavorne čeljusti od M6 MPS in 320mm diske, kot sem jaz naredo, pa ne boš več mel problemov z slabimi zavorami 😉😎🤘

https://www.mazda-si.net/topic/14888-aless-m3-m6/

 

 

post-5522-0-09362000-1533653593.jpg

Ej ....super izgleda 👍😁😁..kaj gre to tudi na mojo 

CX5..l.2015.benz.😉😆..zoom zoom lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex naj bi pasalo samo nisem 100%, bi bilo treba prvo malo premerit razmake kjer pridejo vijaki čeljusti na pesto. Sicer sem v eni temi omenil če bi kdo z novejšo M6 premeril ta razmak pa ni bilo odziva. Po parih informacijah z neta pa bi naj pasalo. 

 

@Gelipter hmh CX-5, mogoče, bi blo treba premerit isto kot sem Alexu napisal. 

 

@dvorjan ja malo težje je dobit za neko normalno ceno, sem takrat mel srečo da sem naletel na ta komplet od MPS, pa čeprav sem takrat glih pred 1000km menjal originalne prednje diske in ploščice.

Spremljaj A.net če naletiš na kako razbito M6 MPS, ali pa Ebay, samo na ebayu majo ponavadi tudi malo višje cene. 

Drgač pa na 2.gen M6 paše vse plug&play, zavorni učinek je pa dosti dosti boljši. 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jurja za tole?

IMG_20180810_160814.jpg
K-SYSTEM.PRO

Big Brake Kit – 324×30 + Brembo – front axle Mazda 6 GJ/GL 2012+ – red Clio 3 RS calipers The K-SYSTEM.pro front axle Big Brake Kit for a Mazda 6 GJ/GL 2012+! It provides massive improvement in braking efficiency and...

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

pred 25 minutami je 50keda napisal:

No vam povem v petek, po urah intenzivnega tečaja, kako je to z "najnovejšo" šestko in zavorami in origoš bridgestonkami. Me zej prav zanima, kak se bomo odrezali, po vseh teh debatah tule gor.

 

Ce bos dal gor zimske gume (ali pa all season) bos med boljsimi... V nasi skupini prejsnji teden sta se obe vozili (Jeep Renegade in Skoda Yeti) s takimi gumami najbolje odrezali  :) ... Pa Ford Raptor, ki pa je imel tudi AT "kramparce" :P 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

da si sposodim temo da ne odpiram nove

sem pred nakupom zimskih gum in sem v dilemi kaj naj vzamem.
na mesec se naredi cca 1-2k kilometrov

letne imam na obeh sesticah Goodyear F1 Asymmetric 5 in sem prezadovoljen

za zimske pa ne vem kaj naj vzamem odlocam se med.

Goodyear UltraGrip Performance Gen 1

Bridgestone Blizzak LM001

Dunlop SP sport 4d ali Winter sport 5

Pirelli winter sottozero 3

Nokian WR Snowproof

225/45/18

zoom zoom pozdrav


Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je curko napisal:

da si sposodim temo da ne odpiram nove

sem pred nakupom zimskih gum in sem v dilemi kaj naj vzamem.
na mesec se naredi cca 1-2k kilometrov

letne imam na obeh sesticah Goodyear F1 Asymmetric 5 in sem prezadovoljen

za zimske pa ne vem kaj naj vzamem odlocam se med.

Goodyear UltraGrip Performance Gen 1

Bridgestone Blizzak LM001

Dunlop SP sport 4d ali Winter sport 5

Pirelli winter sottozero 3

Nokian WR Snowproof

225/45/18

zoom zoom pozdrav


Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk
 

Moj nasvet je povzet od enega strokovnega članka;greš na test zimskih gum in tam pogledaš med najboljšimi gumami tiste najboljše posebnosti, ki jih boš ti največkrat potreboval na cesti. Če so katere z enakimi ocenami v istih pogojih vožnje, potem se odločiš za cenejšo ali bolj prestižno znamko. Tisto kar gdo vozi in kako je zadovoljen je tako, tako,ker je zelo pomembno kje v državi si doma ali v hribih ali obali itd. Dobro odločitev ti želim in poročaj! :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.