Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

On 9/25/2020 at 7:35 AM, curko said:

da si sposodim temo da ne odpiram nove

sem pred nakupom zimskih gum in sem v dilemi kaj naj vzamem.
na mesec se naredi cca 1-2k kilometrov

letne imam na obeh sesticah Goodyear F1 Asymmetric 5 in sem prezadovoljen

za zimske pa ne vem kaj naj vzamem odlocam se med.

Goodyear UltraGrip Performance Gen 1

Bridgestone Blizzak LM001

Dunlop SP sport 4d ali Winter sport 5

Pirelli winter sottozero 3

Nokian WR Snowproof

225/45/18

zoom zoom pozdrav


Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk
 

Frišen članek. 

 

amzs_test_zimskih_pnevmatik_2020.jpg
WWW.AMZS.SI

Priporočljivo - z odstopanji, le dve pnevmatiki sta dobili oceno slabo

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Frišen članek. 

 

amzs_test_zimskih_pnevmatik_2020.jpg
WWW.AMZS.SI

Priporočljivo - z odstopanji, le dve pnevmatiki sta dobili oceno slabo

 

@curko to je tisto o čemer sem pisal, izbereš po kaki cesti se največ voziš, pa da ni v drugih pogojih preslaba in to je to. Drugače pa ti v tem članku odlično vse opisuje. Povej kaj boš kupil.... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

@curko to je tisto o čemer sem pisal, izbereš po kaki cesti se največ voziš, pa da ni v drugih pogojih preslaba in to je to. Drugače pa ti v tem članku odlično vse opisuje. Povej kaj boš kupil.... 

Samo moraš gledati test za točno svojo dimenzijo. Recimo ena znamka je v eni dimenziji na prvem mestu v drugi dimenziji pa šele recimo peta ali še slabše. In ja, gledati moraš kaj ti je pri gumi najbolj pomembno. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Alex napisal:

Samo moraš gledati test za točno svojo dimenzijo. Recimo ena znamka je v eni dimenziji na prvem mestu v drugi dimenziji pa šele recimo peta ali še slabše. In ja, gledati moraš kaj ti je pri gumi najbolj pomembno. 

Ja res je ,ampak vse do 8 je vredu saj gledaš predvsem svoje zahteve in različna mesta nimajo veze,potem je pa še tu cena gume.:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz kolebam al dat stare gor al kupiti nove,.. zdej za tle po primorski vem da ni problema ampak če grem kam dlje. Pa če bo taka zima kot lanska tudi nevem :D

 

Oz če bi šel na 17" platišča od mazde pa rvhu 17ke gor namesto 19

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je TiEn napisal:

Jaz kolebam al dat stare gor al kupiti nove,.. zdej za tle po primorski vem da ni problema ampak če grem kam dlje. Pa če bo taka zima kot lanska tudi nevem :D

 

Oz če bi šel na 17" platišča od mazde pa rvhu 17ke gor namesto 19

Po mojem se ti splača dat gor 17".Gume so cenejše pa tudi za zimo so boljše balonarke. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je TiEn napisal:

Ja v to smer razmišljam ,.. sam potemtakem rabim feltne. Cenejše so občutno

 

Saj mere so 5x114.3 ET50 za 17ke ne ?

Jaz imam ET 40. Izgleda lepše, je guma bolj ven pomaknjena. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je TiEn napisal:

najrajš bi kar OEM mazda četudi so odrsane,.. sam pomoje je to loterija

OEM mazda feltne so slabe kvalitete made in china.Veliko je zvitih in dvomim, da boš rabljene dobil nezvite. Vidiš pa po tem, da potrebujejo skoraj vse zelo velike uteži za centriranje.Te, Borbet, ki sem jih jaz vzel imajo min. uteži. Kvaliteta neprimerno na višji ravni. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 25. 9. 2020 ob 10:40 je Bini napisal:

Moj nasvet je povzet od enega strokovnega članka;greš na test zimskih gum in tam pogledaš med najboljšimi gumami tiste najboljše posebnosti, ki jih boš ti največkrat potreboval na cesti. Če so katere z enakimi ocenami v istih pogojih vožnje, potem se odločiš za cenejšo ali bolj prestižno znamko. Tisto kar gdo vozi in kako je zadovoljen je tako, tako,ker je zelo pomembno kje v državi si doma ali v hribih ali obali itd. Dobro odločitev ti želim in poročaj! :bravo:

Se nebi mogel bolj strinjati. Sam sem par let delal kar nekaj km na leto in sem izbral Michelin a4.

 

Mala obraba, tretjo sezono pa so bile že kar povprečne, sredi četrte sezone so sredi zime letele v smeti. Profila pa še ogromno. Za nekoga, ki dela malo km so take gume bv. Zame so bile takrat super; marsikatera nebi doživela tretje sezone zaradi mehke zmesi.

 

Zdaj imam letne Pirelli. Dobil sem jih napol zastonj; ogromna obraba me ne moti, kvečjemu mi je ok,da je oprijem top. 

 

Sam imam izkušnje z zimskimi nokian na sluzbenih avtih; ogromna obraba in dober oprijem, sem pa slišal za kar nekaj reklamacij.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

36 minutes ago, Alex said:

OEM mazda feltne so slabe kvalitete made in china.Veliko je zvitih in dvomim, da boš rabljene dobil nezvite. Vidiš pa po tem, da potrebujejo skoraj vse zelo velike uteži za centriranje.Te, Borbet, ki sem jih jaz vzel imajo min. uteži. Kvaliteta neprimerno na višji ravni. 

Ne milsim kupovat novih felten za zimo...

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene bi pa zelo zanimalo, kako veste, da po dveh/treh letih gume v takšnih ali drugačnih razmerah niso več ok? Greste dejansko testirat al samo po občutku?

@TiEn sam sem kolebal nazadnje med nokian pa gy. Pa sem takrat reku, GY ker so ble nokian označene z prehitro obrabo profila na testu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je 50keda napisal:

Mene bi pa zelo zanimalo, kako veste, da po dveh/treh letih gume v takšnih ali drugačnih razmerah niso več ok? Greste dejansko testirat al samo po občutku?

@TiEn sam sem kolebal nazadnje med nokian pa gy. Pa sem takrat reku, GY ker so ble nokian označene z prehitro obrabo profila na testu.

Ja po filingu... Saj vem, kar nekaj spremenljivk je tu (nikoli ista vožnja, različna temperatura, različna podlaga, Osebni občutek...), Ampak vseeno; meni so Michelin že v tretji sezoni na snegu dajale zelo slab občutek, medtem ko je npr Sava gazila po takem snegu še v svoji četrti sezoni,da nisem mogel verjeti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je referenca dež. Ko začne prednji konec it po svoje so za v smeti. Ponavadi mi zdržijo tri leta. Po snegu so pa dobre prvo-drugo leto, potem je bolj bogo vse skupaj. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

43 minutes ago, Alex said:

Pri meni je referenca dež. Ko začne prednji konec it po svoje so za v smeti. 

 

Točno tako.

 

Pa saj danes redko katera zimska guma še kaj prime po treh letih. Tisti, ki jih vozijo še poleti, jih pa lahko v eni sezoni prekurijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Alex napisal:

Pri meni je referenca dež. Ko začne prednji konec it po svoje so za v smeti. Ponavadi mi zdržijo tri leta. Po snegu so pa dobre prvo-drugo leto, potem je bolj bogo vse skupaj. 

 

Pa tudi razlika je kar se tiče obnašanja v snegu: ali govorimo o stabilnosti na mokrem z malo plundre ali pa 30cm snega in a pride do vrha ali ne.

 

Meni je precej vseeno za obnašanje na suhem (načeloma vsaka od srednjega ranga navzgor prime), tudi snega je bolj malo (čeprav me natikanje verig - vsaj na avto, ne rajca), največ je pa itak mokrega asfalta in posledice.

 

Stvar kompromisov, ampak edino kar lahko trdim je to,da večja kot je obraba, guma bolj drži.

 

Meni so Sava Eskimo ok služile, Michelin razočarale, čeprav dopuščam možnost, da sem jih skuril na veliko kilometrih AC (tudi novembra in marca je lahko že presneto toplo). 

 

Jbg, gume so potrošna roba, 4leta Max.

 

Zanimivo, na specialki pa kaj drugega kot Michelin ne dam več gor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je Alex napisal:

Pri meni je referenca dež. Ko začne prednji konec it po svoje so za v smeti. Ponavadi mi zdržijo tri leta. Po snegu so pa dobre prvo-drugo leto, potem je bolj bogo vse skupaj. 

 

Frajerji,imate avte s prevelikim navorom pa nimate pozimi občutka na gasu,zato vam kuri gume in po snegu in spolskem nikamor ne gre.....:ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Bini napisal:

Frajerji,imate avte s prevelikim navorom pa nimate pozimi občutka na gasu,zato vam kuri gume in po snegu in spolskem nikamor ne gre.....:ouje:

O, gre gre.To zimo sem "oral" z zimskimi preko prelaza passo pordoi (2239 m) v zamete in niti za sekundo ni zavrtelo v prazno gume. Ta navor orje kot ratrak. 🤗

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je 50keda napisal:

Mene bi pa zelo zanimalo, kako veste, da po dveh/treh letih gume v takšnih ali drugačnih razmerah niso več ok? Greste dejansko testirat al samo po občutku?

@TiEn sam sem kolebal nazadnje med nokian pa gy. Pa sem takrat reku, GY ker so ble nokian označene z prehitro obrabo profila na testu.

Po občutku, kako me odnese v ovinku :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.