Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 59 minutami je TiEn napisal:

Je ima oz ima kdo Michelin Alpin A4 ? Po reviews so kar vredu gume in če jih mimovrste dobi nazaj na zalogo so 42% znižane.

Jaz sem jih imel. Minimalna obraba (primerna za nekoga ki dela recimo 30t km na leto), prvi dve leti ok, potem kljub obilici profila katastrofa na mokrem in snegu. Pa nisem zahteven / hiter voznik.

 

Koliko te pridejo? S temi popusti pri gumah je itak tako,da polne cene najbrž noben nikjer ne plača; MPC je nekaj, cena pri vulkanizerju pa nekaj drugega... Al jih dejansko dobiš 42% ceneje kot bi jih drugje uspel dobiti?

 

DOT pa je? Zdaj je zunaj že alpin6 , saj sicer je možno da se proizvajajo v določenih dimenzijah tudi prejšnji modeli, ampak...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je TiEn napisal:

Je ima oz ima kdo Michelin Alpin A4 ? Po reviews so kar vredu gume in če jih mimovrste dobi nazaj na zalogo so 42% znižane.

Če so najceneje med boljšimi jih kupi, pa DOT mora bit čim mlajši in nimaš kaj velik razmišljat. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je TiEn napisal:

Sej ni več popusta 100€ na komad so bile.. 😕 bom še malo raziskal kaj kupiti. Gre se mi če grem pozimi v hribe in slučajno začne mest da ne najebam. Dvomim da jih bom nucu na primorskem :P

Sej ni treba, da je sneg za zimske gume. Tudi, če je samo zelo mrzlo ti zimska guma boljše prime. Itak, če greš še kaj smučat(čeprav to zimo izgleda, da tudi to odpade) jih moraš imeti. 😛

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je TiEn napisal:

Smučam redno ja :) samo res nevem kaj bo letos

To so gume za nekoga,ki dela veliko km in mu ostale nebi zdržale 3zime (glede profila).

 

Če pa delaš malo km in menjavas gume zaradi starosti,pa to ni to. 

 

Michelinke prej zastarajo (in to zelo hitro), kot pa da zgoniš profil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Nejc1986 napisal:

To so gume za nekoga,ki dela veliko km in mu ostale nebi zdržale 3zime (glede profila).

 

Če pa delaš malo km in menjavas gume zaradi starosti,pa to ni to. 

 

Michelinke prej zastarajo (in to zelo hitro), kot pa da zgoniš profil.

Točno tako. Recimo trgovski potniki delajo tudi 50-60Kkm na leto. V tem primeru je Michelinka prava guma. Drugače pa po mojem ne. Jaz recimo sem bil izredno zadovoljen z Dunlop, boljša guma zame kot Conti in Pirelli. Trenutne vredstein pa so vsaj zame najboljše do sedaj(najtišje, mala poraba, za dež so bomba). Itak za sneg so tudi super a za sam sneg je precej dobrih gum, ki pa  drugje šepajo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Alex napisal:

Točno tako. Recimo trgovski potniki delajo tudi 50-60Kkm na leto. V tem primeru je Michelinka prava guma. Drugače pa po mojem ne. Jaz recimo sem bil izredno zadovoljen z Dunlop, boljša guma zame kot Conti in Pirelli. Trenutne vredstein pa so vsaj zame najboljše do sedaj(najtišje, mala poraba, za dež so bomba). Itak za sneg so tudi super a za sam sneg je precej dobrih gum, ki pa  drugje šepajo.

Jp, jaz imam zdaj letne pirelli... Radirka. Vprašanje če bodo zdržale 35t km... 

 

Sem bil precej zadovoljen s savo eskimo s3+. Raje imam Savo 3leta, kot Conti 5let. Letne Sava intensa hp tudi niso bile švoh. Michelin energy katastrofa (itak, Eco guma).

 

Lani nabavil zimske GY UG8. Še niso videle snega. 

 

Itak je pa pri gumah tako; na koncu so vse slabe. In ko se nabavi nove katerekoli znamke, je takoj "uau efekt", saj so katerekoli nove (pustimo čang šlang zadeve ob strani) boljše od 5let starih... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je TiEn napisal:

Sej ni več popusta 100€ na komad so bile.. 😕 bom še malo raziskal kaj kupiti. Gre se mi če grem pozimi v hribe in slučajno začne mest da ne najebam. Dvomim da jih bom nucu na primorskem :P

Sem si vzel malo časa in pretuhtal kaj in kako po netu in moj izbor glede na tvoje reference in ceno je guma Kleber krisalp HP 3,že nekaj sezon je v samem vrhu za tvojo dimenzijo in tudi cena je okrog 100e,druge. Znane znamke pa nekje od 125e naprej. Je zelo dobra na snegu in tudi drugje ni slaba pa še komaj 69db ima kar je za zimsko gumo super tiha!:whatever: Razmisli in sporoči kaj boš vzel.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm gledu za 5ko 205 55 16 in jo hočem v xl izvedbi, da bo v ovinkih mal bolj stabilna. In sem do 75€ na gumo najdu sam Kleber krisalp, firestone winterhavk in Vredestein snowtrac 5 in bom pomojm kr tele zadnje vzel.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Bini said:

Sem si vzel malo časa in pretuhtal kaj in kako po netu in moj izbor glede na tvoje reference in ceno je guma Kleber krisalp HP 3,že nekaj sezon je v samem vrhu za tvojo dimenzijo in tudi cena je okrog 100e,druge. Znane znamke pa nekje od 125e naprej. Je zelo dobra na snegu in tudi drugje ni slaba pa še komaj 69db ima kar je za zimsko gumo super tiha!:whatever: Razmisli in sporoči kaj boš vzel.

Bom hvala zdej prvo iščem feltne 17"

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je TiEn napisal:

Zgleda bom moral po novih poseči,... iz kje si jih ti naročil da pogledam kaj majo?

Jaz sem jih vzel tukaj in imam gor te feltne. 

https://www.gumishop.si/platisca/alu-platisce-borbet-y-7-5x17-titanium-mat-60bor71182-4051665032673.html?sort=p.price&order=ASC&limit=20

Avto pa  z njimi izgleda tako. 

IMG_20181112_114036-02.jpeg

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala bom pogledal če majo kaj primernega. Te k maš ti mi žal niso všeč. Študiru sm če bi pri špan vzel feltne plus pnevmatike pa da dajo kak popust na komplet 🙈

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Živjo kolegi!

 

Imam vprašanje, če ima kdo v glavi kakšnega dobrega ponudnika za nakup gum in sicer;

 

Michelin letne gume 225/50/17 98.

 

Kakšna bi bila cena in kje kupit?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Z M A J napisal:

Živjo kolegi!

 

Imam vprašanje, če ima kdo v glavi kakšnega dobrega ponudnika za nakup gum in sicer;

 

Michelin letne gume 225/50/17 98.

 

Kakšna bi bila cena in kje kupit?

Poglej na Liderpnevmatik, tam so za moje Falken bile najceneje. 🍀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na testu so bridgestonke med konkurenco najboljše na mokrem-posledično slabše na suhem. Stari mojstri so nekoč rekli da je za na suho cesto vsaka guma dobra, razlika se vidi na mokrem. Glede na to, da je pozimi velik del mokrih dni, bom jaz najverjetneje kupil bridgestonke. Kaj se splača in kaj ne je pa vprašanje za miljon... 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.