Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 53 minutami je Alex napisal:

Če bo šlo to vreme s takim tempom naprej, bomo morali montirati zimske gume še ta mesec. Letne že malo podrsavajo ob teh temperaturah. 

Ne bo druge,menjat bo treba:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

3 hours ago, Alex said:

Če bo šlo to vreme s takim tempom naprej, bomo morali montirati zimske gume še ta mesec. Letne že malo podrsavajo ob teh temperaturah. 

Mam že en teden ketne v kuferanu, zarad tega zapiranja, sem ob zadnjem obisku štajerske premišljeval kaj naj in sem jih za vsak slučaj vrgu v kuferan :D In točno to se je sedaj zgodilo, v avtu mam ketne, iz svoje regije pa ne bom mogu, ko bo treba po zimska kolesa hahah

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje in kaj si pa kupil, ker tudi jaz sedaj ne vem kaj naj  kupim 17 18 ali 19 col za zimo.

Homologirane so tako samo 19, vse ostalo moram dati vpisati.

Popravljeno od mazdaman

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je mazdaman napisal:

Kje in kaj si pa kupil, ker tudi jaz sedaj ne vem kaj naj  kupim 17 18 ali 19 col za zimo.

Homologirane so tako samo 19, vse ostalo moram dati vpisati.

A niso tudi 17"?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je mazdaman napisal:

Na moji več ne

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

Ja nič. Reskiraš 45€ in vpišeš v homog. kartonček novo dimenzijo. 😏

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ni problem homolom, ampak ne vem kaj naj, se nisem še odločil oz čakam na ponudbo za 19 , za 18 sem jo že dobil 1150 + ventilčki 160€.

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je mazdaman napisal:

Saj ni problem homolom, ampak ne vem kaj naj, se nisem še odločil oz čakam na ponudbo za 19 , za 18 sem jo že dobil 1150 + ventilčki 160€.

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

To pa je cena......:o

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, ena anekdota. 

Za CX-5 sem kupil nove feltne za zimske gume, gume mi je pustil prejšnji lastnik (feltn pa ne) 🙂. Vse to zmontirano pri vulkanizerju, nakar čez dva dni gledam vzorec profila in mi ni bilo jasno več nič, saj je bil na eni strani obrnjen v eno, na drugi pa v drugo smer vrtenja. Nazaj k vulkanizerju, ki mi lepo razloži, da je pri asimetričnih gumah pomembna le stran (zunanja, notranja). 

Potem je rekel, da nisem prvi, ki  ga je to zmedlo. Pač, "vi malo starejši",....me je kar nasmejalo.

Zanimivo, ker asimetrične gume niso neka nova stvar... 

Popravljeno od Jakac@
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Jakac@ napisal:

No, ena anekdota. 

Za CX-5 sem kupil nove feltne za zimske gume, gume mi je pustil prejšnji lastnik (feltn pa ne) 🙂. Vse to zmontirano pri vulkanizerju, nakar čez dva dni gledam vzorec profila in mi ni bilo jasno več nič, saj je bil na eni strani obrnjen v eno, na drugi pa v drugo smer vrtenja. Nazaj k vulkanizerju, ki mi lepo razloži, da je pri asimetričnih gumah pomembna le stran (zunanja, notranja). 

Potem je rekel, da nisem prvi, ki  ga je to zmedlo. Pač, "vi malo starejši",....me je kar nasmejalo.

Zanimivo, ker asimetrične gume niso neka nova stvar... 

Vsaka guma ima narisano puščico za smer vrtenja. Samo tako je pravilna montaža. 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, z vsem rišpektom,...tudi sam sem bil tega mnenja. Zato sem to zapisal kot zanimivost.  Lahko vprašaš svojega vulkanizerja ali pa pobrskaš po internetu. Asimetrične: outside/inside, simetrične: smer vrtenja, usmerjene: smer vrtenja, ki je skoraj logična.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Jakac@ napisal:

Alex, z vsem rišpektom,...tudi sam sem bil tega mnenja. Zato sem to zapisal kot zanimivost.  Lahko vprašaš svojega vulkanizerja ali pa pobrskaš po internetu. Asimetrične: outside/inside, simetrične: smer vrtenja, usmerjene: smer vrtenja, ki je skoraj logična.

Možno... toliko pa res ne obvladam gum. Upajmo, da naši vulkanizerji vedo, kako je prav in montirajo tako gume tudi na naše avte. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Alex napisal:

Vsaka guma ima narisano puščico za smer vrtenja. Samo tako je pravilna montaža. 

Nope, moje pirelli imajo napis "outside" . So pa asimetrične. In ko jih prvic pogledaš, res ne veš a so prav namontirane .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Nejc1986 napisal:

Nope, moje pirelli imajo napis "outside" . So pa asimetrične. In ko jih prvic pogledaš, res ne veš a so prav namontirane .

Res je, vse inside ali autside gume imajo tak profil,da je vseeno kam se vrtijo,važno je le da so prav zmontirane!:prstgor:

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot je meni znano so asimetrične narejene s takim profilom, da smer vrtenja ni pomembna ampak zgolj podatek katera stran je zunanja. Ker če bi bila tudi smer važna bi rabil potem par "levih" gum in par "desnih" gum.

  • Všeč 2
  • Hvala 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Prvic od jeseni 19 zapeljal Goodyear-ke na sneg.

 

Cesta na Orle z 10+ cm steptanega snega ni bila ovira; avto skoraj kot po tracnicah (brez esp-ja ali asr-ja)

 

Zdaj bi lahko modroval,kako so boljše od Michelink (ki so bile prejšnje zime gor),ampak primerjati gume med seboj je bv...  Nikoli niso iste razmere, počutje in opažanja voznika tudi ne... 

 

Naj zdržijo 4sezone in to je to. 

 

Aja,letne pirelli so radirke... Noro,kaksna obraba ob tako malo kilometrih.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je Boss napisal:

Jaz imam Goodyearke gor drugo zimo in so slabe. Vedno sem bil navdušen nad Dunlop ampak jih takrat pri nakupu avta ni dalo dobit.

Ultra grip 9? Jaz imam Mislim da še 8ko... 

 

Kaj pa te moti na gy?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Boss napisal:

Jaz imam Goodyearke gor drugo zimo in so slabe. Vedno sem bil navdušen nad Dunlop ampak jih takrat pri nakupu avta ni dalo dobit.

Jaz imam sedaj Vredestein in so še kar. Imel sem Conti, Pirelli a tudi zame so Dunlop najboljše zimske gume. 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Ultra grip 9? Jaz imam Mislim da še 8ko... 

 

Kaj pa te moti na gy?

Vožnja v snegu je en shit... Dunlop je za moje pojme bistveno boljši.

 

Tud jaz imam UG8 pa mislim, da je to prvič, zadnjič pa nikol več zimski GY. Letne so čist druga zgodba.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.