Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

UG performance gen1 sem kupil ravno zaradi lastnosti na snegu. OK lažem se, nisem jih kupil. Po moji izbiri so mi jih podarili ob nakupu vozila za borih 36 jurjev, tako da so bile res zastonj. Pa ne da se podarjenemu konju ne gleda na zobe, ampak meni se zdijo na snegu res zelo solidne.

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Jaz sem bil z GY UG7+ zelo zadovoljen, pravtako z Michelin Alpin A4, pri mišelinkah je bil tretjo sezono edino občuten zmanjšan oprijem v snegu, prve 2 sezoni pa top, pa obraba je bila minimalna, profila ostalo skoraj kot nova.

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naredil cca.15kkm na sezono in Michelinka je po cca 30kkm imela minimalno obrabo napram novi, ne spomnim se točno v mm, ampak vem da sem se prav čudil kako da se ni dosti obrabila, za razliko od ostalih zimskih gum ki sem jih prej imel GY, Sava, Fulda, Hankook. Je pa žal tretjo sezono razočarala z zmanjšanim oprijem.

BTW: Pri meni so večino časa avti v garaži ko se ne vozim ;)

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam na dveh avtih kitajski pireli gor. Moram pohvalit gume. Sem se dve leti v hrib po snegu vozil BP. Ni nujno, da je samo draga guma dobra. Rad sprobavam različne gume. Dveh enakih še nisem imel. 

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Shrek napisal:

Mišelinke so za max 2 sezone. Guma se mora obrabljati. Za SNEG je nokian guma. Za brozgo in mokro cesto je pa dunlop zalon. 

 

Res je. Guma, ki se ne obrablja ima sigurno kakšno slabost(ali na mokrem, ali v snegu, na suhem). Michelinke so mišljene bolj  za ljudi, ki naredijo na leto 40Kkm ali več, kakšni trgovski potniki on podobno. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je noro dobr služila sava eskimo hp2. Dejansko pa vsaka zimska guma je ok dve sezoni, tretjo pa vse škripajo že mal. Je pa zanimivo, dobil sem na setu alu felten za zimo gor Dunlop wintersport 4D, 225,65,27, DOT2015. Guma je bila vozena 2 meseca, pol pa skladiščena. In je presenetljivo mehka, ne morm vrjet. Bi jo mel, ce nebi ze druge gor dobil. Tko da jih zdej prodajam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je J.J. napisal:

Men je noro dobr služila sava eskimo hp2. Dejansko pa vsaka zimska guma je ok dve sezoni, tretjo pa vse škripajo že mal. Je pa zanimivo, dobil sem na setu alu felten za zimo gor Dunlop wintersport 4D, 225,65,27, DOT2015. Guma je bila vozena 2 meseca, pol pa skladiščena. In je presenetljivo mehka, ne morm vrjet. Bi jo mel, ce nebi ze druge gor dobil. Tko da jih zdej prodajam.

Mal so veliko col,jih boš težko prodal!😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

najprej vsem želim vse naj in srečno v gospodovem 2021
napovedujejo spet padavine s snegom in nameravam kupiti nove pnevmatike.
Mazda 6 je iz italije na njej pa pirelli stare 7 let.

 

Sodelavec je kupo novo mazdo in na njej so TOYO zimske gume.

Zanima me,če ima kdo že prakso s temi gumami?
Bol se nagibam k Sava eskimo HP2 ki pa jih je težko dobit.
Vozim se po hribih smer Šentilj Sladki vrh in pa bol kritičen je S ovinek  na hribu pred hišo.

Iz Maribora do Šentilja pa po avtocesti.

Ima kdo kak predlog katere zimske kupit.

 

lep pozdrav Tine

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Tine1966 napisal:

Pozdravljeni

najprej vsem želim vse naj in srečno v gospodovem 2021
napovedujejo spet padavine s snegom in nameravam kupiti nove pnevmatike.
Mazda 6 je iz italije na njej pa pirelli stare 7 let.

 

Sodelavec je kupo novo mazdo in na njej so TOYO zimske gume.

Zanima me,če ima kdo že prakso s temi gumami?
Bol se nagibam k Sava eskimo HP2 ki pa jih je težko dobit.
Vozim se po hribih smer Šentilj Sladki vrh in pa bol kritičen je S ovinek  na hribu pred hišo.

Iz Maribora do Šentilja pa po avtocesti.

Ima kdo kak predlog katere zimske kupit.

 

lep pozdrav Tine

Kakšna dimenzija gum? Imaš gor 19"ali 17"?Če uporabljaš veliko zimske gume zaradi snega pri vas bi ti jaz vseeno predlagal kake boljše zimske gume. 

Nekaj v stilu Dunlop, Conti, mogoče kake Nokian. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem bil na Toyo razocaran. 

 

Pred nakupom vedno pogledam mnenja uporabnikov na 

WWW.TYRETEST.COM

Tyretest.com is a large, independent internet consumer platform containing reports, reviews and ratings on tyres driven under...

Se mi zdi da najvec izves od dejanskih uporabnikov oz. vsaj locis zrno od plevela.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da odgovorim okvirno 

 

delam cerka 2300 km na mesec

Aleš sedaj imam na avtu 17 cola 225/55

 

Ta zadnji sneg ki je bil pri nas cerka 20 centi so vsi imeli probleme celo terenci.

Na stranskih cestah v hrib plužijo z traktorji a imam cerka 1 km vijugastega S ovinka ki je kar ornk strm,maximalno v 2 prestavi se lahko pelješ saj je zadnji krajec S ovinka skor 360 stopinj nazaj

 

lp Tine

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Tine1966 napisal:

da odgovorim okvirno 

 

delam cerka 2300 km na mesec

Aleš sedaj imam na avtu 17 cola 225/55

 

Ta zadnji sneg ki je bil pri nas cerka 20 centi so vsi imeli probleme celo terenci.

Na stranskih cestah v hrib plužijo z traktorji a imam cerka 1 km vijugastega S ovinka ki je kar ornk strm,maximalno v 2 prestavi se lahko pelješ saj je zadnji krajec S ovinka skor 360 stopinj nazaj

 

lp Tine

To je 10000km na sezono; recimo da je guma prestara po 4ih letih... Torej bi gledal nekaj,kar nima posebno nizke obrabe, saj Predvidevam,da 40t km zdrži večina zimskih gum (vsaj moje izkušnje so take,je pa res,da vozim 15col). 

 

Če gledal nekaj z res nizko obrabo,ti bodo zdržale več km,ampak bodo cetrto (če ne že tretjo) sezono plasticne in nevarno trde (tako kot so bile pri meni Michelinove).

 

Sam imam zdaj gy ug8 in sem zadovoljen. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je 10000km na sezono; recimo da je guma prestara po 4ih letih... Torej bi gledal nekaj,kar nima posebno nizke obrabe, saj Predvidevam,da 40t km zdrži večina zimskih gum (vsaj moje izkušnje so take,je pa res,da vozim 15col). 
 
Če gledal nekaj z res nizko obrabo,ti bodo zdržale več km,ampak bodo cetrto (če ne že tretjo) sezono plasticne in nevarno trde (tako kot so bile pri meni Michelinove).
 
Sam imam zdaj gy ug8 in sem zadovoljen. 
Malo si se uštel v matematiki, to je skoraj 28000 na leto (12 x 2300 km)

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne glej na obrabo, ampak na oprijem.

Ja, dunlop je najboljša, ampak toyo ni slaba. Pri meni mora predvsem smer vrtenja, če je možno, drugo kar je, pa morata biti najmanj dva vzdolžna kanala neprekinjena.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je mazdaman napisal:

Malo si se uštel v matematiki, to je skoraj 28000 na leto (12 x 2300 km)

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

2300km X 4meseci ko je obvezna zimska oprema ....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.