Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 3 minutami je mazdaman napisal:

Malo si se uštel v matematiki, to je skoraj 28000 na leto (12 x 2300 km)

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

Zimske 4 mesece...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Pred eno uro je Shrek napisal:

Zimske 4 mesece...

Ne vem kako ostali, ampak jaz zimske dam gor malo prej, pa dol malo kasneje, bi rekel da so gor blizu 5 mesecev. V zadnjih letih se je itak vse zbrkljalo, tudi vreme. Sneg z lahkoto zapade od oktobra do konca aprila, in če si ravno takrat na cesti ...

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Janez007 napisal:

Ne vem kako ostali, ampak jaz zimske dam gor malo prej, pa dol malo kasneje, bi rekel da so gor blizu 5 mesecev. V zadnjih letih se je itak vse zbrkljalo, tudi vreme. Sneg z lahkoto zapade od oktobra do konca aprila, in če si ravno takrat na cesti ...

Jp,jaz živim v lj in si zlahka privoščim,da dam zimske gume gor konec novembra, ko je dejansko tudi v kratkoročni napovedi napovedan sneg.  Letne sam gor nekje konec marca .

 

Čim pa živiš recimo na nmv nad 700m je pa pametno počakati do sredine aprila. Isto velja,ce si nujno odvisen od avta (edini avto pri hiši) ali če marca hodiš smučati v tujino. Saj je v Italiji obvezna oprema do 15.4.ce se ne motim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam trenutno dunlop gor in sem zadovoljen. Tik pred hišo imam konkreten zavit klanec. Do sedaj mi je še vedno uspelo pridet do hiše, če ne drugače pa rikverc. Sem na 700 metrih in rabim dobre zimske gume. Si ne predstavljam, da bi dal avto še nižat. Pametno jih je pa pustit vsaj do konec aprila ali pa tja do sredine maja. Sem se enkrat že nategnil, ker sem menjal prej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala za vaše nasvete
sem poklical znanca ki ima že 30 let vulkanizerstvo

vsi vaši predlogi so točno taki kot mi je on svetoval

a je en problem,da pri večji količini stisnjenega snega te gume niso ravno uspešne

za te gume je rekel,da pridejo v poštev pri vožnji po ravninah,za mokro cesto kjer stoji voda in za žlufarco

 

meni ko imam 10 km hribovja priporoča profil ki je bol šropast

srednja cena gum pri njem brez ddv je med 90 in 105 evri,sedaj pa se moram odločit,saj v petek lahko začne komaj z delom

 

kumho , nokian , hexen 

te priporoča

hexen sem imel letne in zimske na kia ceed SW pa so delale zimske 4 sezone v nulo

 

kolko sem njega razumel se nagiba h kumho wp71

 

 

lep pozdrav Tine

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala za vaše nasvete
sem poklical znanca ki ima že 30 let vulkanizerstvo
vsi vaši predlogi so točno taki kot mi je on svetoval
a je en problem,da pri večji količini stisnjenega snega te gume niso ravno uspešne
za te gume je rekel,da pridejo v poštev pri vožnji po ravninah,za mokro cesto kjer stoji voda in za žlufarco
 
meni ko imam 10 km hribovja priporoča profil ki je bol šropast
srednja cena gum pri njem brez ddv je med 90 in 105 evri,sedaj pa se moram odločit,saj v petek lahko začne komaj z delom
 
kumho , nokian , hexen 
te priporoča
hexen sem imel letne in zimske na kia ceed SW pa so delale zimske 4 sezone v nulo
 
kolko sem njega razumel se nagiba h kumho wp71
 
 
lep pozdrav Tine
Jst jih mam wp71 suv dot 18 na cx5 awd. Danes sel po snegu na Krvavec ko nič
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nordmann (od Nokian firma)veliko cenejša, nič slabša (starejši modeli Nokian gum) in tudi Ruska. 
 
Nordman je budget style Nokian gume, delana na profilu Nokian wr a3 d iz leta 2012....
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolega jih ima na XC70. Živi v rovtah in jih ne more prehvalit.
Ja, sej je še vedno zelo solidna guma. Ker ma 4x4 pa sploh. Zanimivo, sem gledal vceraj na krvavcu na plazi. Skoda yeti 4x4 prsla gor z Imperial snowdragon gumo. K je res konkretno kitajska guma
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem imel do sedaj Michelin Alpin 5, in moram reči da za moje pojme odlična guma, sedaj imam povsem na novo Michelin Aplin 6 (225/50 r17), ker nisem želel iti probavati nekaj novega in še po relativno dobri ceni sem jih dobil. Sem pa imel na ženinem P207 nove Nokian WR4 in za po snegu so bile super, so me pa zmotile v mokrem, kjer niso imele dobrega oprijema (res da je bila dimenzija 185/60r15).....zato se za njih sedaj ko sem jih kupoval za Accorda nisem odločil. Predvidevam pa da je res bisvtena razlika ali ima AWD ali pa samo spredaj/zadaj pogon in v takih primerih je bistveno bolj pomembno kaj imaš za eno gumo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je sportman333 napisal:

jaz sem imel do sedaj Michelin Alpin 5, in moram reči da za moje pojme odlična guma, sedaj imam povsem na novo Michelin Aplin 6 (225/50 r17), ker nisem želel iti probavati nekaj novega in še po relativno dobri ceni sem jih dobil. Sem pa imel na ženinem P207 nove Nokian WR4 in za po snegu so bile super, so me pa zmotile v mokrem, kjer niso imele dobrega oprijema (res da je bila dimenzija 185/60r15).....zato se za njih sedaj ko sem jih kupoval za Accorda nisem odločil. Predvidevam pa da je res bisvtena razlika ali ima AWD ali pa samo spredaj/zadaj pogon in v takih primerih je bistveno bolj pomembno kaj imaš za eno gumo...

Zato pa, če hočeš res dobro zimsko gumo, ki je odlična na mokrem in tudi suhem, je to Dunlop. Meni je držala do konca, ni popustila po letu ali dveh. Sedanje Wredstein so odlične na snegu in po suhem, po mokrem pa mi rade malo bočno splavajo v krožiščih. Naslednje zimske bodo obvezno zopet Dunlop. Ne vem, kaj sploh eksperimentiram, ko najdem dobro gumo. 🤔

  • Všeč 4
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel Vredenstein zimske. Bil kar zadovoljen z njimi. Imam tudi letne nove in zaenkrat zelo zadovoljen z njimi. 

Michelin pilot sport sem skuril v dveh sezonah. Toyo so mi bile vrhunske in ravno tako Uniroyal. 

Načeloma rad eksperimentiram z gumami. Redko sem imel dve enaki zaporedoma. 

 

Imel sem praktično vsega gor. Fulda, sava, kormoran, debica, matador, aeolus, dunlop, michelin, vredenstein, bf goodrich, hankook, toyo, yokohama, sumitomo, itd... ni da ni uglavnem:bravo:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Zato pa, če hočeš res dobro zimsko gumo, ki je odlična na mokrem in tudi suhem, je to Dunlop. Meni je držala do konca, ni popustila po letu ali dveh. Sedanje Wredstein so odlične na snegu in po suhem, po mokrem pa mi rade malo bočno splavajo v krožiščih. Naslednje zimske bodo obvezno zopet Dunlop. Ne vem, kaj sploh eksperimentiram, ko najdem dobro gumo. 🤔

Ne benti saj kmalu dobiš Michelinke.😂😂😂

Pred eno uro je FuManchu napisal:

Jaz sem imel Vredenstein zimske. Bil kar zadovoljen z njimi. Imam tudi letne nove in zaenkrat zelo zadovoljen z njimi. 

Michelin pilot sport sem skuril v dveh sezonah. Toyo so mi bile vrhunske in ravno tako Uniroyal. 

Načeloma rad eksperimentiram z gumami. Redko sem imel dve enaki zaporedoma. 

 

Imel sem praktično vsega gor. Fulda, sava, kormoran, debica, matador, aeolus, dunlop, michelin, vredenstein, bf goodrich, hankook, toyo, yokohama, sumitomo, itd... ni da ni uglavnem:bravo:

In katera je najboljša od teh,po tvoje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pilot sport definitivno kar se gripa tiče, ko je ogreta. Tudi toyo je bila huda. Je pa res, da so bile te dve gume na čisto različnih avtih (saab in clio rs na michelin pilot sport in gti polo na toyo). Vredenstein mi je tudi všeč. Lepo se poda podvozju od saaba. Hankook letne 225/45/17 na bmw e46 odlične.

 

Manjše dimenzije (185/55/15) letnih so mi bile uniroyal rain expert. Noro dobra v mokrem. Po suhem velika obraba. Dunlop fast response 195/45/16 so tudi bile hude. Vendar manj zaupanja po zaprtih ovinkih (avto clio RS). 

 

Zimske za v sneg BF Goodrich odlične. Sava (s3) tudi odlične za v sneg. Kormoran zimske dimenzije 175/65/14 odlične. Debica zimske zadovoljive (175/65/14). Falken sem pozabil omenit zimske.... super guma. Aeoulus zimska zelo dobra. 

 

Vedno kadar kupujem gume si vzamem kak teden časa in podrobno vse pregledam po netu itd.... Nikoli ne kupim "vrat na nos" gume. 

 

Definitivno sem se naučil, da ni najcenejša najslabša guma in najdražja toliko boljša od povprečne gume.

Odvisno od stila vožnje in avta.

 

Toliko:D

Popravljeno od FuManchu

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je FuManchu napisal:

Pilot sport definitivno kar se gripa tiče, ko je ogreta. Tudi toyo je bila huda. Je pa res, da so bile te dve gume na čisto različnih avtih (saab in clio rs na michelin pilot sport in gti polo na toyo). Vredenstein mi je tudi všeč. Lepo se poda podvozju od saaba. Hankook letne 225/45/17 na bmw e46 odlične.

 

Manjše dimenzije (185/55/15) letnih so mi bile uniroyal rain expert. Noro dobra v mokrem. Po suhem velika obraba. Dunlop fast response 195/45/16 so tudi bile hude. Vendar manj zaupanja po zaprtih ovinkih (avto clio RS). 

 

Zimske za v sneg BF Goodrich odlične. Sava (s3) tudi odlične za v sneg. Kormoran zimske dimenzije 175/65/14 odlične. Debica zimske zadovoljive (175/65/14). Falken sem pozabil omenit zimske.... super guma. Aeoulus zimska zelo dobra. 

 

Vedno kadar kupujem gume si vzamem kak teden časa in podrobno vse pregledam po netu itd.... Nikoli ne kupim "vrat na nos" gume. 

 

Definitivno sem se naučil, da ni najcenejša najslabša guma in najdražja toliko boljša od povprečne gume.

Odvisno od stila vožnje in avta.

 

Toliko:D

Kupuješ na isti način kot jaz in sem vedno zadovoljen z gumo,ki jo kupim. Trenutno pa imam Falken in sem zelo zadovoljen le,da še po večjem snegu nisem vozil tako,da ne vem kako bo vlekla.:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Alex napisal:

Zato pa, če hočeš res dobro zimsko gumo, ki je odlična na mokrem in tudi suhem, je to Dunlop. Meni je držala do konca, ni popustila po letu ali dveh.

Word..

 

Vrednost gume se pokaže šele čez čas in tista guma, ki zdrži ves čas uporabe od začetka do konca je tisto kar me prepriča, da ostajam na Dunlop-u. Od kar so začeli uporabljat serijo v kateri je črka D (3D) je to top guma.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.