Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 11 urami je Boss napisal:

ammm, you lost me... celoletne gume so namenjene vožnji skozi celo leto :nevem:

Ma nerodno sem napisal vem:zvizga:

Če jih kdo ima oz. kako se obnese taka guma sploh?

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A jih ni vozil Mrausk na škodi? Crossclimate od Michelina?Al sem pa zamešal.

 

Če se ne motim so po četrti sezoni (torej po dveh letih) ratale zelo trde.

Jaz sem nekaj časa razmišljal o njih, ker delam malo kilometrov (max10. 000. Na leto), ampak je isti smorn  a dam 200eur za kpl celoletnih in jih zavrzem po dveh letih ali pa dam 2x200eur za zimske in letne in jih zavrzem po 4ih letih. Tistih dobrih 100eur v4ih letih  za menjavo pa pozrem v zameno za varnejšo voznjo. 

 

Cene sem dal zelo čez palec, ampak, je tam - tam. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem vozil na Premacyju celoletne, kar nekaj let, po treh letih sem pa vzel potem spet celoletne, ker so stare postale pretrde in nevarne po snegu. Avto ni bil dirkalnik tako, da tudi poleti ni bilo težav.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je mazdaman napisal:

Jaz sem vozil na Premacyju celoletne, kar nekaj let, po treh letih sem pa vzel potem spet celoletne, ker so stare postale pretrde in nevarne po snegu. Avto ni bil dirkalnik tako, da tudi poleti ni bilo težav.

No super. Potem tudi za na Forda kupim celoletne.

Katere pa si imel gor?

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je FuManchu napisal:

Bom probal drugo sezono pa poročam. En avto dela res malo km na leto in je škoda, da vržem dva trda kompleta stran po parih letih. 

Če že... Potem naredi tako, da daš celoletne gor na začetku zime. In potem po drugem poletju v smeti. Jih boš imel prvo zimo v top formi, ne pa da jih že prvo poletje zapeceš. 

 

Kakor spremljam teste, so crossclimate bolj nagnjene k zimski pnevmatiki.

 

Sicer, pa... Jaz sem našel na bolhi kpl pirelli letnih z pol leta starim DOTom in prevozenimi 30km (ne, ni pomota) za 100eur. Za nove GY ug7 (ali ug8, Nevem točno) z pol leta starin DOTom pa 220eur. Se splača malo pogledati, veliko ljudi kupi nov avto in ga da takoj na zimske gume. 

 

Tako sem dobil za 320eur 2kpl gum, ki se uvrscata v top tretjino testov. 

nokian_weatherproof_008.jpg
WWW.AMZS.SI

Ena za vse letne čase? Brez kompromisa ne gre!

 

Kot kaže sem zafrknil... Michelin je zelo slaba na snegu. Vem da so jo ob prihodu oglaševali kot neizrazito celoletno gumo, ampak bolj kot sezonska z rahlo primesjo kontra sezone. Kot kaže je to bolj letna guma, ki bi lahko bila uporabna tudi pozimi. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Nejc1986 napisal:

Sicer, pa... Jaz sem našel na bolhi kpl pirelli letnih z pol leta starim DOTom in prevozenimi 30km (ne, ni pomota) za 100eur. Za nove GY ug7 (ali ug8, Nevem točno) z pol leta starin DOTom pa 220eur. Se splača malo pogledati, veliko ljudi kupi nov avto in ga da takoj na zimske gume. 

 

Tako sem dobil za 320eur 2kpl gum, ki se uvrscata v top tretjino testov. 

 

emmm, najprej nisem čist zaštekal, kaj hočeš povedat, ker če kupiš avto konec novembra (tako kot sem ga jaz) potem je verjetno logična izbira, da gre takoj na zimske. V tem primeru kot praviš pa bo verjetno kupec za poletje izbral druge (večje) feltne za letne gume in seveda ostanejo skoraj nove letne gume.

 

Je pa res kot praviš, včasih se najdejo tudi malo vožene gume z nekaj tisoč km, ker je nekdo naredil totalko. Sem tako za prejšnjo šestko kupil take "na zalogo" in jih po letu in pol šele zamenjal.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Boss napisal:

 

emmm, najprej nisem čist zaštekal, kaj hočeš povedat, ker če kupiš avto konec novembra (tako kot sem ga jaz) potem je verjetno logična izbira, da gre takoj na zimske. V tem primeru kot praviš pa bo verjetno kupec za poletje izbral druge (večje) feltne za letne gume in seveda ostanejo skoraj nove letne gume.

 

Je pa res kot praviš, včasih se najdejo tudi malo vožene gume z nekaj tisoč km, ker je nekdo naredil totalko. Sem tako za prejšnjo šestko kupil take "na zalogo" in jih po letu in pol šele zamenjal.

Jaz sem dobil letne gume od gospoda, ki je na brncicevi kupil hyundaija i20, v Domžalah šel k vulkanizerju, da ga je dal na zimske (avto, ne vulkanizerja) in letne je dal na bolho. Samo nalepka jim je manjkala. Je rekel da imajo doma 4avte in z vsakim naredijo manj kot 10t/leto in se jim ne da jebat z menjavanjem. 

 

Prejsnji komplet letnih sem podobno dobil od sodelavca, ki je na zimskih razbil corso in so mu v kleti ostale 1sezono rabljene intensa hp. 

 

Marsikaj se najde. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Nejc1986 napisal:

Marsikaj se najde. 

Se strinjam, vprašanje je samo koliko se komu da in koliko ne.....če se malo potrdiš, se velikokrat lahko najde/dobi dobra roba, ki je malo rabljena (jaz recimo, sicer ni primerjava, ampak za otroka do sedaj še nisem kupil novega kolesa, ker ga preraste v 1-2.letih, in se ne splača dati 500€ za novega, če dobim super ohranjenega rabljenega za 100€ :)).....seveda je pa najlažje iti v shoping in potegniti z bančno kartico :), če imaš seveda vedno to  na voljo.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je sportman333 napisal:

Se strinjam, vprašanje je samo koliko se komu da in koliko ne.....če se malo potrdiš, se velikokrat lahko najde/dobi dobra roba, ki je malo rabljena (jaz recimo, sicer ni primerjava, ampak za otroka do sedaj še nisem kupil novega kolesa, ker ga preraste v 1-2.letih, in se ne splača dati 500€ za novega, če dobim super ohranjenega rabljenega za 100€ :)).....seveda je pa najlažje iti v shoping in potegniti z bančno kartico :), če imaš seveda vedno to  na voljo.....

Enako razmišljam tudi sam. Recimo  smuči za otroke. Vedno sem jim kupoval na sejmu rabljene. Drugo je sedaj, ko sta odrasla in sem jim kupil nove-najboljše. Pa kitare. V življenju sem kupil samo eno novo kitaro in sicer  v Londonu, ker jih takrat v 80-ih ni bilo nikjer v bližini za dobit in sem bil primoran to storiti. Enako je z mojimi avti. V življenju še nisem kupil novega avta. Se mi zdi proč vržen denar za razliko od eno- dve leti starega, ki ga dobiš za tretjino cenejšega od novega. 

Kar pa se tiče gum so pa pri meni vedno nove in to vedno le top gume. Tu pa ni za eksperimentirati. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa sem imel že od top gume do budget gume. Pa niso budget spet tolk slabe. Le kake sezono prej jih vržeš stran. Pa se nisem ne razkopal in nobenega ubil. Je tud veliko od voznika odvisno.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Mene so navukli prodajalci edino enkrat, ko sem bil še mlad in neizkušen in sem kupil Fulda. Najslabše gume ever. 🤪

 

Ful da-jo najbrž 😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 4/21/2021 at 10:08 AM, FuManchu said:

Ma nerodno sem napisal vem:zvizga:

Če jih kdo ima oz. kako se obnese taka guma sploh?

Jaz. Michelin Crossclimate +. Mislim, da so ene 2-3 leta zdaj stare.

Meni se zdijo OK, povsem v redu za neko normalno voznjo. Nisem jih pa nekako testiral. Se na Vranskem nisem bil s temi.

Trikrat so po obcutku zgubljale oprijem, ko si tega ne bi zelel, ne vem pa kako bi se takrat obnesle letne oz. zimske gume. Prav tako ne vem kako zlizan je bil tam asfalt. Razmere so bile v vseh treh primerih ne ravno vsakdanje: nespluzen sneg 2x in enkrat nadpovprecna hitrost.

Kako preverim, ce so trde?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Prejle sem šel po enih opravkih  z staro 6-ko.Opazil sem, da so gume od strani precej popokane. 🤔 In ko mislim precej, je to že kar kritično. 

So pa montirane 225/45r17 good year F1 asiymmetric 3, letnik 2017. Čudna stvar, profila je še kar nekaj gor. In so made in germany. Sem vseeno misli, da je to kaj boljša kvaliteta gum. Pa redno sem jih mazal in negoval. 

Sem pa takoj  naročil nove Continental  premium conti 6. 

Bomo videli, ali bo kaj boljše z njimi. 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

Prejle sem šel po enih opravkih  z staro 6-ko.Opazil sem, da so gume od strani precej popokane. 🤔 In ko mislim precej, je to že kar kritično. 

So pa montirane 225/45r17 good year F1 asiymmetric 3, letnik 2017. Čudna stvar, profila je še kar nekaj gor. In so made in germany. Sem vseeno misli, da je to kaj boljša kvaliteta gum. Pa redno sem jih mazal in negoval. 

Sem pa takoj  naročil nove Continental  premium conti 6. 

Bomo videli, ali bo kaj boljše z njimi. 

tako izkušnjo sem imel tudi jaz z GY, s tem da sem jih jaz imel razpokane z notranje strani, kar je še bolj kritično...in sem videl šele pri menjavi. Od takrat naprej se izogibam GY.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je sportman333 napisal:

tako izkušnjo sem imel tudi jaz z GY, s tem da sem jih jaz imel razpokane z notranje strani, kar je še bolj kritično...in sem videl šele pri menjavi. Od takrat naprej se izogibam GY.....

Uf, samo jaz imam tudi na novi 6-ki good year. Upam, da ne bo kaj podobnega. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.