Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 9 urami je 50keda napisal:

@Alex kaj pa če so vse te žaube krive?

Ne verjamem. To se mi ni godilo še pri nobeni drugi znamki. Mislim, da je kvaliteta same gume bolj poljubna. Kolikor se razumem na gumarske stvari je ravno nevzdrževanje, ko se guma izsuši, vzrok za pokanje. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Ne verjamem. To se mi ni godilo še pri nobeni drugi znamki. Mislim, da je kvaliteta same gume bolj poljubna. Kolikor se razumem na gumarske stvari je ravno nevzdrževanje, ko se guma izsuši, vzrok za pokanje. 

Sam nikoli nisem mazal gum z nobenimi "žavbami", pa teh težav ni bilo. Res pa je, da tudi gume niso bile GY.

 

Mogoče so pa krive vroče primorske ceste? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Janez007 napisal:

Sam nikoli nisem mazal gum z nobenimi "žavbami", pa teh težav ni bilo. Res pa je, da tudi gume niso bile GY.

 

Mogoče so pa krive vroče primorske ceste? 

... ali preveč navora in moči? 

Kolikor sem zasledil, benzinarji nimajo teh problemov, ko  ležerno krujzajo po cestah. 

Zna bit, da pride do torne obremenitve, ko hoče velik navor "strgati" gumo s feltne. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

... ali preveč navora in moči? 

Kolikor sem zasledil, benzinarji nimajo teh problemov, ko  ležerno krujzajo po cestah. 

Zna bit, da pride do torne obremenitve, ko hoče velik navor "strgati" gumo s feltne. 

.... samo kadar so premalo napumpane.... 😁😀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni enako - imam večino GY gume gor in to že zadnjih 15 let sigurno pa niti ena ni bila nikoli napokana. Je pa res, da GY sem vedno polnil kar precej, 2.6 bara in več. Prve GY Eagle tiste na smrekco je blo treba tud 3.0 polnit, ker drugače je samo robove pobralo.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Boss napisal:

Pri meni enako - imam večino GY gume gor in to že zadnjih 15 let sigurno pa niti ena ni bila nikoli napokana. Je pa res, da GY sem vedno polnil kar precej, 2.6 bara in več. Prve GY Eagle tiste na smrekco je blo treba tud 3.0 polnit, ker drugače je samo robove pobralo.

Saj zimske Michelin-ke ravno tako... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sm ravno včer gledu, k sma se s @Husky1290 dobla, on ma 245/35 gor pa pravi da ma 2.4 pumpan in niso nič natlačene skupi, jst pa bridgestonke 225/55 pa mam 2.6 pumpan, pa še kr so stlačene skupi in zgleda kot da bi mel pumpane pod 2 bara o.O

 

@Boss ti tut maš zdej letne bridgestone ... če so original ne? Kolk pumpaš spredi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja logično, Husky ma 20 colarce gor z izredno nizkimi bočnicami, ti maš pa 17 colarce z ogromnimi bočnicami. In seveda zaradi tega se vidi ta stlačenost gume. Tud, če boš dal 3.0 not se bo še vedno videlo.

 

 

Spredaj hladne 2.6, zadaj 2.5.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem malo prečekiral forum in ugotovil, da so te razpoke na Goodyear assimetric 3 zelo pogost pojav. In to ravno na letniku 2017. Celo na samo deset mesecev starih se je to že pojavljalo. In najbolj mi je zanimiv tale odgovor. 

"It's not unusual to see a Goodyear crack. You also have to be careful putting tire shine on as that will cause the sidewalls to crack as well. All tires will dry rot over time. I'd say Michelin and Goodyear are the two I most frequently see with cracked sidewalls". 🤔

 

  • Zmeden 1
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

20 hours ago, Boss said:

Ja logično, Husky ma 20 colarce gor z izredno nizkimi bočnicami, ti maš pa 17 colarce z ogromnimi bočnicami. In seveda zaradi tega se vidi ta stlačenost gume. Tud, če boš dal 3.0 not se bo še vedno videlo.

 

 

Spredaj hladne 2.6, zadaj 2.5.

Ne ne 17" so mi jasne, zdej mam 19" in presek 45. Grem dans zopet preverit, lahk pa da je kej spustl :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče komu zanimivo

 

ne sponzoriram ali karkoli, sam sem rekel da grem tudi sam preverit na bolho :)

 

goodyear-eagle-f1-asymmetric-3-2021-225-
WWW.BOLHA.COM

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 2021 NOVO 225/45/19 - Gratis dostava Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 Dimenzija: 225 45 19 96W

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je 50keda napisal:

Ne ne 17" so mi jasne, zdej mam 19" in presek 45. Grem dans zopet preverit, lahk pa da je kej spustl :P

Hja napisal si 225/55 in kot vem so to 17 colarke :nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 3. 6. 2021 ob 10:40 je 50keda napisal:

To sm ravno včer gledu, k sma se s @Husky1290 dobla, on ma 245/35 gor pa pravi da ma 2.4 pumpan in niso nič natlačene skupi, jst pa bridgestonke 225/55 pa mam 2.6 pumpan, pa še kr so stlačene skupi in zgleda kot da bi mel pumpane pod 2 bara o.O

 

@Boss ti tut maš zdej letne bridgestone ... če so original ne? Kolk pumpaš spredi?

Nimaš ojačanih bočnic in to je to...👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

49 minutes ago, Hixxy said:

Mogoče komu zanimivo

 

ne sponzoriram ali karkoli, sam sem rekel da grem tudi sam preverit na bolho :)

 

goodyear-eagle-f1-asymmetric-3-2021-225-
WWW.BOLHA.COM

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 2021 NOVO 225/45/19 - Gratis dostava Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 Dimenzija: 225 45 19 96W

 

 

Ni slaba cena to matr, kaj pa je narobe s temi gumami. Da je star model, nova je ca 160.

Popravljeno od SpEkTr
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Hixxy napisal:

Pomojm so OK gume, telefon v roke in zavrtet številko :)

Jaz ne bi bil tako hiter. 

Evo par slik mojih gum, da vam bo bolj jasno, kako izgledajo razpokane. 😬

 

 

IMG_20210604_192930-02.jpeg

IMG_20210604_192828-01.jpeg

IMG_20210604_192751-01.jpeg

Popravljeno od Alex
  • Začuden 2
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Janez007 napisal:

Ojej, a jih z nafto mažeš? :blink:

Kot da bi bile gume stare vsaj 10 let.

Saj pravim, da tako slabih gum še nisem imel. Mažem jih pa z preverjenimi sredstvi za gume. Do sedaj nisem na nobeni drugi znamki imel tako razpokanih gum po štirih sezonah. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Janez007 napisal:

Očitno ta preventivna sredstva toliko učinkoviteje varujejo gumo, kot "dobro" motorno olje mašino (recimo Motul v primerjavi z Mazdinim) 😁

@Alex, jaz bi šel v trgovino in zahteval denar nazaj (reklamiral preventivno sredstvo). 🤣

....ali pa v trgovino gum in zahteval nove gume oziroma kupnino. Izgleda, da je kvaliteta GY gum šla v maloro. Na srečo obstaja en kup drugih tudi dobrih gum. Z continental imam same dobre izkušnje. Danes jih dobim pa bomo videli, kake bodo čez štiri leta. 

Bom pa mimogrede povprašal na GY, če se jim zdijo njihove gume kvalitetne. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.