Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 4 minutami je Aless napisal:

 

Načeloma bo vredu.

225 je max širina gume za 7J platišče, ni idealno, ampak znotraj mej. ET45 pa pomeni da pride platišče bolj ven, ampak kolikor se spomnim ima tudi @Alex ET45 17col in ok.

https://www.tyresizecalculator.com/charts/tire-width-for-a-wheel-rim-size-chart

Jaz imam ET42. Izgleda veliko lepše, guma je bolj ven. Ne izgleda kot kariolca. 😊 7J širina je pa glih na meji za 225. Boljša je širina 7,5".

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 18 minutami je Aless napisal:

 

Načeloma bo vredu.

225 je max širina gume za 7J platišče, ni idealno, ampak znotraj mej. ET45 pa pomeni da pride platišče bolj ven, ampak kolikor se spomnim ima tudi @Alex ET45 17col in ok.

https://www.tyresizecalculator.com/charts/tire-width-for-a-wheel-rim-size-chart

 

pred 15 minutami je Alex napisal:

Jaz imam ET42. Izgleda veliko lepše, guma je bolj ven. Ne izgleda kot kariolca. 😊

 

Tole očitno ne razumem 🤔

A niso po tej tabeli platišča 7J celo bolj optimalna za gume 225/55 kot platišča široka 7,5J?

In manjši ko je ET (pozitiven 45 mm, sploh pa Alexov 42 mm, je manj od 50 mm), bolj je platišče umaknjeno proti avtu in ne navzven?

 

image.png.57823d381edf15980e9ca71a72805270.png

 

Screenshot 2021-08-23 20.12.08.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Janez007 napisal:

 

Ampak a niso po tej tabeli 7J celo bolj optimalne za gume 225/55?

 

Screenshot 2021-08-23 20.12.08.png

Sam imam širino felten 7" na stari mazdi 6 in širino gum 215. In je ravno še v redu. 

Načeloma amerikanci dajejo na feltne na Mazde 6 na 7,5" tudi širino gum 245, a izgleda zelo balonasto. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Alex napisal:

Sam imam širino felten 7" na stari mazdi 6 in širino gum 215. In je ravno še v redu. 

Načeloma amerikanci dajejo na feltne na Mazde 6 na 7,5" tudi širino gum 245, a izgleda zelo balonasto. 🤔

Res ET42 17" platišča glede na ET50 štrlijo bolj ven? S katerimi je avto bolj podoben kariolci? 😁

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Janez007 napisal:

Res ET42 17" platišča glede na ET50 štrlijo bolj ven? S katerimi je avto bolj podoben kariolci? 😁

Manjši kot je ET, bolj gre ven kolo proti blatniku(bolj se poravna z blatnikom 😊

Se pravi, če daš namesto originalnih ET 50 recimo ET 42,bo guma za 8 mm bolj ven proti blatniku. Kariolca bo z ET 50.😊

Recimo, za primerjavo, jaz imam širino feltne 8,5" za gume širine 245. To je kar 38 mm več kot 225. Na začetku sem imel gor tudi gume širine 225,a so bile kar raztegnjene.

A se da vozit tudi tako. 😊

Original mazdine 19" so širine 7,5" pa so tudi gume gor širine 225.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Alex napisal:

Manjši kot je ET, bolj gre ven kolo proti blatniku(bolj se poravna z blatnikom 😊

Se pravi, če daš namesto originalnih ET 50 recimo ET 42,bo guma za 8 mm bolj ven proti blatniku. Kariolca bo z ET 50.😊

Recimo, za primerjavo, jaz imam širino feltne 8,5" za gume širine 245. To je kar 38 mm več kot 225. Na začetku sem imel gor tudi gume širine 225,a so bile kar raztegnjene.

A se da vozit tudi tako. 😊

Original mazdine 19" so širine 7,5" pa so tudi gume gor širine 225.

Glede zamika imaš prav. 👍Narobe sem si predstavljal. Tole sem našel, da si človek lažje predstavlja:

 

https://www.rimsntires.com/specspro.jsp

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Shrek napisal:

Vse bo v redu... Do kakšne prometne nesreče. Takrat pa, če ni vse po papirjih, zavarovalnica ne da denarja... 

Zna bit, da res. Vse je dobro homologirati. Jaz imam vse to urejeno in vpisano v kartonček. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Homologacija pravi takole:

image.png.bb589ad7b50c73b19d8470cf3021f9e7.png

Jap. A se da vpisati tudi druge dimenzije. Seveda morajo vse pregledati, premeriti, poslikati in če je vse v redu ti vpišejo v kartonček novo dimenzijo. Simpl. 

Jutri po slikam moj kartonček, kako izgleda. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem ze napisal prej... 

 

Continental WinterContact TS850P SUV 99V v dimenziji 225/55R19 ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Boss napisal:

@Bini pa sej ti že tri strani pišemo o zimskih gumah... :nevem:

 

Ni mi čist jasno kaj bi še rad izvedel?

Več kot 10 jih ni pa sem mislil, da se bo še od več kot 100....forumašel napisal na kakih vozijo.... 😁

Pa oprosti no.... 😊

Imam še nekaj časa, da se odločim. Brez skrbi bom izbral ta prave... :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.