Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Zakaj oprosti, sem le vprašal če te kaj bolj konkretnega zanima glede gum, ker sem mogoče spregledal. Ne bo ti pomagalo še več mnenj, samo še težje se boš odločil.

 

Stvar je pa dokaj enostavna - z dražjimi (premium) znamkami skoraj ne moreš falit, pri srednji ceni pač vzameš v zakup nekaj kompromisa. Pri kitajcih in drugih low budget pa samo obrat za 180 stopinj pa odkorakaj stran.

  • Všeč 2
  • Ljubim 3

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Vem, da so premium najboljše in nimaš kaj zgrešiti, matra me samo to, da nekatere manj zveneče znamke(hčerinske od premium) dosegajo na testih celo boljše rezultate in so cc 30% cenej! 

Zaenkrat ostajam pri ožjem izboru na Kleber ali Cooper, bom pa počakal na novi test zimskih gum in videl kako in kaj. Hvala vsem za predloge in srečno v snegu.... 😂😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Bini napisal:

Vem, da so premium najboljše in nimaš kaj zgrešiti, matra me samo to, da nekatere manj zveneče znamke(hčerinske od premium) dosegajo na testih celo boljše rezultate in so cc 30% cenej! 

Zaenkrat ostajam pri ožjem izboru na Kleber ali Cooper, bom pa počakal na novi test zimskih gum in videl kako in kaj. Hvala vsem za predloge in srečno v snegu.... 😂😂

Karkoli boš kupil, upam, da se boš odločil prav. Vseeno ni zanemarljiv strošek tudi pri mid budget gumah. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bossek napisal:

Je kdo gledal kdaj se najbol splaca kupit? En mesec pred rokom menjave, vec, malo prej?

 

Moram nabavit 18" zimske pa ne vem a bi jih ze kar narocil al je bolje mal pocakat.

Ponavadi so oktobra bolj sveže in večja izbiro boš imel. Cene so pa že sedaj različne glede na trgovca in ko se odločiš za določeno gumo samo še  poiščeš najcenejšega trgovca ali vulkanizerja.

Jaz grem v akcijo oktobra.😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bossek napisal:

Je kdo gledal kdaj se najbol splaca kupit? En mesec pred rokom menjave, vec, malo prej?

 

Moram nabavit 18" zimske pa ne vem a bi jih ze kar narocil al je bolje mal pocakat.

Mogoče je še prezgodaj za kupiti  zimske gume. Nimajo še veliko zalog. Počakaj še malo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bossek napisal:

Je kdo gledal kdaj se najbol splaca kupit? En mesec pred rokom menjave, vec, malo prej?

 

Moram nabavit 18" zimske pa ne vem a bi jih ze kar narocil al je bolje mal pocakat.

meni je bistveno, da poskušam dobiti čim novejši teden in seveda letnik v katerem kupuješ, da ne dobiš "nove" gume, ki je iz zaloge in stara že 1 ali 2 leti....kakšne velike razlike pa ni v ceni, vsaj kar sem jaz malo spremljal na zadnje ko se kupoval letne (letos marca).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Vem, da so premium najboljše in nimaš kaj zgrešiti, matra me samo to, da nekatere manj zveneče znamke(hčerinske od premium) dosegajo na testih celo boljše rezultate in so cc 30% cenej! 

Zaenkrat ostajam pri ožjem izboru na Kleber ali Cooper, bom pa počakal na novi test zimskih gum in videl kako in kaj. Hvala vsem za predloge in srečno v snegu.... 😂😂

 

To boš težko ugotovil, sploh ker testi se izvajajo na novih gumah in nikoli ne na recimo eno leto rabljenih s prevoženimi recimo 10-15kkm. Tako ne veš kako se taka guma obnaša čez čas, sploh ko gre za model, ki ni pogost. Takrat se lahko zaneseš edino na izjave tistih, ki jih imajo ampak tukaj pa pride največji problem in to je subjektivna ocena vsakega posameznika. Objektivne ti težko dajo, ker bi morali na istem avtu met vse ostale gume tud na voljo za test, da bi videl razliko.

 

Na koncu samo ostane verjetno edini faktor, da v kolikor si zadovoljen z eno znamko pač ne menjaš.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem pa se malo pocakam in bom tako Bini gledal oktobra.

 

Do sedaj sem bil z zimskimi Dunlop bolj zadovoljen kot s Continental.

Ta 18" dimenzija kot ima cx30 pride dunlop winter sport 5 celih zasoljenih 160 eur. Medtem ko kak hankook, vredestein, nokian so ranga 130 eur

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po preučevanju in tehtanju o nabavi novih gum za CX30 sem se odločil za Kleber krisalp hp3 in jih danes tudi kupil,dobim jih pa naslednji teden.

Sedaj pa malo razlage glede odločitve ; 

Vse premium znamke so precenjene a kvalitetne ! (150-200......€) Nekatere gume v sednjem razredu jih celo dosegajo po raznih testih glede kvalitete in voznih lastnostih so pa lahko dosti cenejše (90-150€) 😊  V srednjem razredu je pa strašna gužva z gumami in izbereš lahko eno boljših med njimi in to je po moji oceni Kleber glede na vozne lastnosti (teste) in ugodno ceno (104€).

V svoji vozniški karieri sem zvozil dosti boljših in slabših gum od Kleber zato vem,da je to dosti dobra guma za mojo Mazdo......:prstgor:  :zoom-zoom:

Screenshot_20210828-100654~2.png

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je LabiGT napisal:

Kleber so ok, ce se veliko vozis. Ker recimo drugo/tretjo sezono znajo ratat trde (drsece)

Bomo vidli..... 🤔

Bdw; Kleber imajo isto gumeno zmes kot Mišelinke tako, da... 

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 26. 8. 2021 ob 10:57 je Boss napisal:

Zakaj oprosti, sem le vprašal če te kaj bolj konkretnega zanima glede gum, ker sem mogoče spregledal. Ne bo ti pomagalo še več mnenj, samo še težje se boš odločil.

 

Stvar je pa dokaj enostavna - z dražjimi (premium) znamkami skoraj ne moreš falit, pri srednji ceni pač vzameš v zakup nekaj kompromisa. Pri kitajcih in drugih low budget pa samo obrat za 180 stopinj pa odkorakaj stran.

Tako je. Edino mogoče dodatek: Michelin slovijo kot gume z izrazito nizkim kotalnim uporom. Fajn za nekoga,ki dela veliko km in bi ostale pobralo v dveh sezonah. Ter slabo za nekoga,ki menjava gume po 4ih letih zaradi starosti... Michelin so takrat že trde kot kamen...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Prispele frišne Kleber gume, za videt super. Sedaj pa akcija z montažo na feltne dokler še ni gužve, baje bo huda zima.... :bravo:

IMG_20210902_092902.jpg

IMG_20210902_093040.jpg

 

Kleber je zakon za pozimi, mam zelo dobre izkušnje še z Mazdo 3 2006 :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zna bit res huda zima. Na naši jablani so letos prvič jabolka. In to koliko. Pa je znano, da na obali ni glih neka ugodna klima za jabolka. Jaz imam vedno v avtu zložljivo lopato za odkopati  avto izpod snega. 

 

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je scania napisal:

Je kdo že kupoval gume na liderpnevmatik.si? Kakšne izkušnje?

Še ne, ampak kaj je lahko narobe?🤔

Jaz kupim kjer so enake gume najcenej,tokrat sem jih na gume na dom in sem zadovoljen,ker so cenej kot na liderpne..... Večina gum je pa pri njih po zelo ugodnih cenah😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.