Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Jaz vedno preverim DOT ob naročilu. Do sedaj je bilo vse bp. 

 

Edino Michelin so bile kot kaže malo jajčaste (res rahlo),ampak se kaj dosti nisem sekiral. Če bi bilo tresenje očitno,bi se pripravil na to ,da me pošiljajo od vrat do vrat. 

 

Verjetno je res najbolj ziher kupit gume pri vulkanizerju,ki jih tudi namontira.

 

Je pa res da so 15colske balonarce manj občutljive na mogoče manj precizno centriranje (predvidevam ?)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Janez007 napisal:

Kupiš na spletu, greš k vulkanizerju, se zapelješ in gume tresejo. Kaj zdaj? 🤔

Greš reklamirat montažo k vulkanizerju, ta ugotovi, da je napaka v gumah. Odmontiraš gume (poleg montaže sedaj plačaš še za demontažo) in jih pošlješ nazaj prodajalcu. Prodajalec se izgovarja, da so gume OK. Kaj pa zdaj? 🤔

Tega je čedalje več. Sem ravno zadnjič bil pri "mojemu" vulkanizerju za menjavo gum sprednje-zadnje. To naredim vsakih 2000 km. Pravi, da ima ful reklamacij zadnje čase glede tresenja. In to tudi pri premium gumah. Jih ne more scentrirat nikakor. In potem se dajejo, kdo je kriv, pa da nima dobrega stroja za centriranje, pa da ne zna delati. Res zna bit problem, če jih nabaviš preko spleta. 🤔

  • Všeč 3
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Janez007 napisal:

Kupiš na spletu, greš k vulkanizerju, se zapelješ in gume tresejo. Kaj zdaj? 🤔

Greš reklamirat montažo k vulkanizerju, ta ugotovi, da je napaka v gumah. Odmontiraš gume (poleg montaže sedaj plačaš še za demontažo) in jih pošlješ nazaj prodajalcu. Prodajalec se izgovarja, da so gume OK. Kaj pa zdaj? 🤔

Moraš imeti pa res smolo za kaj takega! 😲

Greš vulkanizerji, da ti jih on naroči, najcenejše seveda in ti jih zmontira. Najboljša varianta..... 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, scania said:

Je kdo že kupoval gume na liderpnevmatik.si? Kakšne izkušnje?

Jaz. Vse okej, plačal s kartico preko spleta, potem pa je mislim da GLS pripeljal čez 3-4 dni. AMPAK PAZI, ker ko kupuješ gumo tam piše če je star dot ali pa rastavni eksponat, ker prodajajo tudi takšne. Moraš pogledat da je frišno stanje. Poglej recimo moj screenshot. Tako da previdno z naročilom, drugače pa zelo zadovoljen in bom še tam naročal. Oni ceno prilagajajo trgu, tako da lahko cena niha iz dneva v dan in lahko dobiš ugodno ponudbo.

Screenshot 2021-09-02 at 15.14.10.png

  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi ponavadi kupujem pri tistemu, ki jih ima najceneje.Ali je to splet, vulkanizer, trgovina. Recimo zadnje Good year sem dobil najceneje kar v eurotonu. Moramo pa računati pri ceni tudi montažo, nove ventilčke in centriranje. Tako, da potem velikokrat niso cenejše gume s spleta, ko vse to seštejemo. Če je pa, še kak problem z ovalnostjo je pa lahko štala in glavobol. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem bolj pristaš kupovanja gum pri vulkanizerju, sploh pa zato, ker je strokovnjak tudi pri montaži, pa še slabih 100m stran od moje hiše je lociran.

Pridem, pogledamo, kaj se da dobit za mojo dimenzijo, naročim in imam čez dva dni že na avtu. Pa cena sploh ni toliko dražja, da bi zgubljal čas z iskanjem drugje, mogoče 5 EUR po kosu od najcenejše na netu ali pa še toliko ne. Pa v zadnjih 10-letih nisem imel še nobene reklamacije. 

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz enako, men vulkanizer iz spleta po spletnih cenah naroči gume, jih pripeljejo k njemu, mi pošlje SMS, da lahko pridem. Se pravi vse mi uredi za spletno ceno, ker on zasluži potem z delom, kjer pa ni med najcenejšimi. Ampak logično sej je naredil vse delo namesto mene. In na koncu, dejasnko če gledam proti ostalim je res okoli 5€ na gumo dražje. A pri ceni 600-700€ bom gledal a lahko pršparam 20€? 😂

  • Všeč 4
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je scania napisal:

Zdaj gledam falken azenis fk510 gune. Odlične na testu pa še cena na liderpnevmatik ene 127€ druge 145€ ampak ne opazim razlike med njima 🤣🤣🤣. Je imel kdo Falken? Po amzs testu so na prvem mestu. Aja dimenzije so 225/45r19.

Ne vem no. Tukaj imaš test. 

falken-azenis-fk510.jpg
WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Falken Azenis FK510 suit your car? Find...

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Alex napisal:

Ne vem no. Tukaj imaš test. 

falken-azenis-fk510.jpg
WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Falken Azenis FK510 suit your car? Find...

 

Pri 19" so hrupne in kar hitro se obrabljajo. Jaoo nwm kaj naj vzamem za naslesnje poleteje iz nexena sem priao do falkena. Good year, michelin, continental nebom kupoval kee so drage in niso nic kaj boljse kot srednji zgornji razred. Dunlop max se mi je zanimiv, al pa enake briedgeston kot jih imam sedaj original gor, ceprav so v dezju na morju bolj drsalke (4leta stare)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je scania napisal:

Pri 19" so hrupne in kar hitro se obrabljajo. Jaoo nwm kaj naj vzamem za naslesnje poleteje iz nexena sem priao do falkena. Good year, michelin, continental nebom kupoval kee so drage in niso nic kaj boljse kot srednji zgornji razred. Dunlop max se mi je zanimiv, al pa enake briedgeston kot jih imam sedaj original gor, ceprav so v dezju na morju bolj drsalke (4leta stare)

 

Ce bi js zdej kupoval  bi še 1x uzel Maxxis VS01 :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je scania napisal:

Ni v dimenziji 225 45 r19 😞

Bridgestone turanza t005, te imam jaz v ožjem izboru, ko bom menjal, in naj bi bile boljše od originalno namontiranih t001.

Ali pa Michelin ps4, če se bom odločil za premium.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je scania napisal:

Zdaj gledam falken azenis fk510 gune. Odlične na testu pa še cena na liderpnevmatik ene 127€ druge 145€ ampak ne opazim razlike med njima 🤣🤣🤣. Je imel kdo Falken? Po amzs testu so na prvem mestu. Aja dimenzije so 225/45r19.

Jaz jih imam gor. Bile gor, ko sem avto kupil. Men so ok. So made in japan. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je jacques33 napisal:

Bridgestone turanza t005, te imam jaz v ožjem izboru, ko bom menjal, in naj bi bile boljše od originalno namontiranih t001.

Ali pa Michelin ps4, če se bom odločil za premium.

Kaj pa bridgestone potenza sport? Ni neke razlike v ceni, ima boljše ocene je pa malenkost glasnejsa 72dB v primerjavi z t005 69dB. Jaz sem imel original na mazdi t001 in gledam t005 je kar boljsa in na liderpnevmatik ima t005 oznako mazda kao mazda priporoca.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je scania napisal:

Zdaj gledam falken azenis fk510 gune. Odlične na testu pa še cena na liderpnevmatik ene 127€ druge 145€ ampak ne opazim razlike med njima 🤣🤣🤣. Je imel kdo Falken? Po amzs testu so na prvem mestu. Aja dimenzije so 225/45r19.

Dobra guma 👍Jaz imam,sem imel zimske na 3ki in sem bil zadovoljen👍 Sedaj pa imam kot že veste Kleber,v tej dimenziji so boljše na testih in cenej!😊

Če rabiš letne,poglej  mogoče Nexsen ali Maxxis vredu gume za ugodno ceno.....:whatever:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je scania napisal:

Kaj pa bridgestone potenza sport? Ni neke razlike v ceni, ima boljše ocene je pa malenkost glasnejsa 72dB v primerjavi z t005 69dB. Jaz sem imel original na mazdi t001 in gledam t005 je kar boljsa in na liderpnevmatik ima t005 oznako mazda kao mazda priporoca.

Te Bridg.t005 ( t 005A- novovgradnja ) imam na CX30 in so mi ok,samo na dežju še nisem bil z njimi....🤔 Nimajo pa zaščite platišč!☹️

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je scania napisal:

Kaj pa bridgestone potenza sport? Ni neke razlike v ceni, ima boljše ocene je pa malenkost glasnejsa 72dB v primerjavi z t005 69dB. Jaz sem imel original na mazdi t001 in gledam t005 je kar boljsa in na liderpnevmatik ima t005 oznako mazda kao mazda priporoca.

Bridgestone Potenza sport bodo moje naslednje gume. Sicer je nekaj večja obraba, a če ne delaš veliko kilometrov so top gume. 👍 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opazil sem zanimivo zadevo. 

Ko sem zamenjal sprednja kolesa z zadnjimi sem opazil, da malo trese pri 130/ uro. 

Odšel sem do zelo znanega vulkanizerja v Kopru in ta mi je zatrdil, da je stvar scentriral- uredil.

Ni bilo nič bolje zato sem se vrnil k njemu. Zopet je čaral in ni sčaral nič. Rekel je, da je ena izmed gum malo ovalna. Da se ne da narediti bolje in da je vse v toleranci 5 gramov. 

Ok. Bom pa malo po trpel. 

Danes mi ni vrag dal miru in sem se ustavil mimogrede pri najbolj uveljavljenem a hkrati najdražjem prodajalcu avto in moto tuning opreme in gum v Kopru. Ko je dal prvo gumo na centrirni stroj je pokazal napako kar 80 g na eni strani gume in 30g na drugi. Tudi druge tri niso bile dosti bolje. 😬

Centrirali so mi gume in sedaj gre zopet vse kot po maslu. Zanima me, ali sploh kdo preverja te stroje za centriranje posameznih vulkanizerjev. Takšna razlika med stroji je nedopustna. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Alex napisal:

Opazil sem zanimivo zadevo. 

Ko sem zamenjal sprednja kolesa z zadnjimi sem opazil, da malo trese pri 130/ uro. 

Odšel sem do zelo znanega vulkanizerja v Kopru in ta mi je zatrdil, da je stvar scentriral- uredil.

Ni bilo nič bolje zato sem se vrnil k njemu. Zopet je čaral in ni sčaral nič. Rekel je, da je ena izmed gum malo ovalna. Da se ne da narediti bolje in da je vse v toleranci 5 gramov. 

Ok. Bom pa malo po trpel. 

Danes mi ni vrag dal miru in sem se ustavil mimogrede pri najbolj uveljavljenem a hkrati najdražjem prodajalcu avto in moto tuning opreme in gum v Kopru. Ko je dal prvo gumo na centrirni stroj je pokazal napako kar 80 g na eni strani gume in 30g na drugi. Tudi druge tri niso bile dosti bolje. 😬

Centrirali so mi gume in sedaj gre zopet vse kot po maslu. Zanima me, ali sploh kdo preverja te stroje za centriranje posameznih vulkanizerjev. Takšna razlika med stroji je nedopustna. 

Po koliko kilometrih je to? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Bini napisal:

Po koliko kilometrih je to? 

Kolesa spredaj-zadaj zamenjujem vsakih 2000 km. 

V bistvu je vse v redu z gumami in feltnami le narejeno ni bilo prav. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.