Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Pred eno uro je Boss napisal:

Eno, glupo vprašanje... zakaj pa menjavaš kolesa na 2000 km? Kakšen smisel?

Mogoče, da se enakomerno  obrabijo? A nisi še nikoli izmeril, na recimo novih letnih gumah globino profila? In, ko si jih zamenjal z zimskimi zopet? 

Pogonske, v našem primeru sprednje, recimo pri mojemu avtu, je bila prvo leto razlika 0,3 mm. Sprednje je " pojedlo" več. Mogoče se komu ne bo zdelo veliko, a drugo leto se bo zgodilo enako. Zato pa zamenjam sprednje-zadnje da se obrabijo enako. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa to ne rabiš na 2000km, lepo te prosim. Pri menjavi spomladi, daš prve nazaj in zadnje naprej pa je čist dovolj. Men letne zdržijo med 60-70kkm, kar pomeni, da jih zdaj, ko delam letno manj kilometrov, menjam prej zaradi starosti kot obrabe pa še to nikoli ne čakam na zakonsko dovoljenih 1,6mm ampak gredo v menjvo pri nekje 3mm. Govorimo za letne seveda.

  • Všeč 4
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Boss napisal:

Pa to ne rabiš na 2000km, lepo te prosim. Pri menjavi spomladi, daš prve nazaj in zadnje naprej pa je čist dovolj. Men letne zdržijo med 60-70kkm, kar pomeni, da jih zdaj, ko delam letno manj kilometrov, menjam prej zaradi starosti kot obrabe pa še to nikoli ne čakam na zakonsko dovoljenih 1,6mm ampak gredo v menjvo pri nekje 3mm. Govorimo za letne seveda.

Lahko, da je tebi dovolj, ker nisi picajzlast. 😄 Eni tudi operejo avto samo enkrat spomladi in drugič v jeseni. 😉

Gume se morajo filigransko natančno obrabljati. 

"By rotating your tires, you give the tires a chance to even out their wear and get extended life out of your tires,” Edmonds of Michelin  explains. He recommends having your tires rotated about every 2000 to 5000 miles. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Janez007 napisal:

 

V tem primeru @Alex mečeš stran denar, ki si ga prigaral pri iskanju poceni servisiranja. 🙃

Zakaj pa? 🤔To naredim doma sam. Porabim pa cca. 30 min za vsa štiri kolesa. Imam tudi udarno "pištolo" od makite za vijačenje in odvijačenje vijakov koles. Tokrat je bil strošek

25€ izjema, ker imajo očitno nekateri vulkanizerji nekalibrirane stroje za centriranje. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo po iskanju testov, primerjav, in skoraj doktoratu sem prisel so zakljucka da je najboljsa guma 225 45 r19 glede na zmogljivosti/cena hankook ventus s1 evo 3. Prvovgradnjo jo ima tudi bmw 3 in 5 bencinar, audi a6 sline, vw 2,0tsi. Vsaka ima neke pomankljivosti in prednosti, zdaj ce je v suhem ful dobra je v mokrem bolj tako tako al pa obraba izstopa, tako da ta guma je nad sredino povsod in se mi zdi zelo dobra izbira.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Alex napisal:

Lahko, da je tebi dovolj, ker nisi picajzlast. 😄 Eni tudi operejo avto samo enkrat spomladi in drugič v jeseni. 😉

Gume se morajo filigransko natančno obrabljati. 

"By rotating your tires, you give the tires a chance to even out their wear and get extended life out of your tires,” Edmonds of Michelin  explains. He recommends having your tires rotated about every 2000 to 5000 miles. 

 

Eee what, kakšno pa je to sosledje. A če ne menjam gum tud avta ne perem/vzdržujem? 🤪

 

Tele izjave Michellina pa sploh ne razumem, ker je absurdna. Kakšno vezo ima podaljšanje uporabe gume al jih menjaš na 2000km al pa na 10000km. V obeh primerih se guma obrablja enako hitro. Če recimo spredaj pobira s hitrostjo 0,5mm na 10000 in zadaj 0,2mm/10000km je na konc sezone spredaj 5,7mm in zadaj 6mm.Naslednjo sezono daš zamenjaš spredaj/zadaj in konec naslednje sezone bilo spredaj 5,5 in zadaj enako. :nevem:

  • Začuden 1
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Boss napisal:

 

Eee what, kakšno pa je to sosledje. A če ne menjam gum tud avta ne perem/vzdržujem? 🤪

 

Tele izjave Michellina pa sploh ne razumem, ker je absurdna. Kakšno vezo ima podaljšanje uporabe gume al jih menjaš na 2000km al pa na 10000km. V obeh primerih se guma obrablja enako hitro. Če recimo spredaj pobira s hitrostjo 0,5mm na 10000 in zadaj 0,2mm/10000km je na konc sezone spredaj 5,7mm in zadaj 6mm.Naslednjo sezono daš zamenjaš spredaj/zadaj in konec naslednje sezone bilo spredaj 5,5 in zadaj enako. :nevem:

Oni že vedo. Saj delajo ene izmed top gum. 😉

Boss, najbolje bi bilo, da jim pišeš, pa se začneš z njimi natezati, da nimajo prav. Da mi v Sloveniji pa že vemo, kaj je res in kaj ne. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

13 hours ago, scania said:

Evo po iskanju testov, primerjav, in skoraj doktoratu sem prisel so zakljucka da je najboljsa guma 225 45 r19 glede na zmogljivosti/cena hankook ventus s1 evo 3. Prvovgradnjo jo ima tudi bmw 3 in 5 bencinar, audi a6 sline, vw 2,0tsi. Vsaka ima neke pomankljivosti in prednosti, zdaj ce je v suhem ful dobra je v mokrem bolj tako tako al pa obraba izstopa, tako da ta guma je nad sredino povsod in se mi zdi zelo dobra izbira.

Menda, pa da so kar glasne, jaz rabim gumo ki bo čim tišja recimo :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je SpEkTr napisal:

Menda, pa da so kar glasne, jaz rabim gumo ki bo čim tišja recimo :) 

Evo 2 ni bila pretirano glasna. Sem jih imel in sem bil zadovoljen z njimi. Super oprijem v mokrem in suhem. Imel sem dimenzijo 225/45/17.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tem se pa ne bi mogel bolj ne-strinjat :)

 

Quote

What the noise ratings mean

Decibel levels are measured on a logarithmic scale. This means that an increase of just a few decibels represents a big difference in noise levels. In fact, a difference of 3dB doubles the amount of external noise the tire produces. 

Think about the many thousands of cars on our roads each day. If we all chose tires with lower noise ratings, imagine how much quieter our towns and cities would be.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Boss napisal:

Se pravi 2+2=5 al kako je zdaj po novem?

 

Ne resno: zdaj trdiš, da se guma bolj obrablja, če jo menjaš spredaj/zadaj na 10.000, kot pa če jo vsake 2000km?

 😊Pri michelinu, ki je kralj gumarstva tako pravijo, da je dobro rotirati gume na vsakih 2000-5000 km. Valjda  bom njih poslušal. Kje je omenjeno 10000? Ali sem kaj spregledal? 🤔

Potem se pa dogaja, da imajo nekateri spredaj totalka zlizane gume, zadaj pa še kar profila. 

In seveda vprašajo mene (ponavadi sodelavci in sodelavke, ker itak vedo, da obvladam skoraj vse o gumah) kam montirajo dve (2) novi gumi, ki so jih kupili. Ne vse štiri ampak dve! Ko jim rečem, da montirajo nove gume zadaj, mislijo, da se šalim. Pa ja bodo montirali nove gume z bolj globokim  profilom spredaj, kjer je pogon. 🤔

Jaz sem rekel svoje. 🤗

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Alex napisal:

Pa kje jih pobiraš? 😊Pri michelinu, ki je kralj gumarstva tako pravijo, da je dobro rotirati gume na vsakih 2000-5000 km. Valjda  bom njih poslušal. Kje je omenjeno 10000? Ali sem kaj spregledal? 🤔

 

No zdaj bom pa vztrajal? Pišem, bolj počasi, da je lažje razumljivo. Kakšna je razlika v obrabi ali menjaš na vsakih 2000km al 1x letno na 10.000km. Še vedno govorim o tistem citatu, da gume dlje zdržijo, če jih pogosteje menjaš? Po keri logiki je to res? Rad bi slišal smiselno razlago, da me prepriča, da je smiselno vsakih 2000km rotirat gume. Govorimo o normalni uporabi in ne o kakih BMW driftarjih in ne me zdaj odpravit spet s tem, ker je to en pri Michellinu tako rekel. Ker tist pri Bridgestonu in una teta pri GoodYearu pa tega nista rekla.

pred 12 minutami je TiEn napisal:

A če bi mišelin rekel menjat gume na vsako leto in to od mišelina bi tudi to počel? :D

 

Ja Alex bi, ker on neomajno verjame stroki pa četudi je stroka PR-ovec podjetja al pa pospeševalec prodaje.

  • Všeč 1
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.