Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Ni mi treba nič dokazovati, ker ne delam v gumarski industriji. Če oni tako trdijo, bo že držalo. In, če so mene prepričali, da je tako prav, je pač prav. Tu ni debate. 

pred 29 minutami je TiEn napisal:

A če bi mišelin rekel menjat gume na vsako leto in to od mišelina bi tudi to počel? :D

Ne, ker to bi bila navadna smešnica. 😊 Vedno moraš pretehtati, kaj je res in kaj ni. 

To z rotacijo je stara šola in se jo je izvajalo še na 101-kah.

In je delovalo. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi rekel,da ima vsak po svoje prav.😊. Včasih ko so bili avti bolj tako tako je bilo pomembno pogosto rotiranje celo z rezervnim kolesom vred,drugače si zelo kmalu menjal prednje gume za nove in si imel neidealno razmerje sploh če si imel še drugačen profil gume.

Danes pa,če je z avtom kot je treba ni potrebno tako pogosto rotiranje ,razen,če kdo dela 40-50k km. Bolj je pomembno nadziranje gum in polnjenjem s pravilnim tlakom.👍

Če bo šlo tako naprej še čevapčičev pravilno ne bomo znali speči na picnicu.....:aaaaa: 

😊😃🤣

Popravljeno od Bini
  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Ni mi treba nič dokazovati, ker ne delam v gumarski industriji. Če oni tako trdijo, bo že držalo. In, če so mene prepričali, da je tako prav, je pač prav. Tu ni debate. 

Ne, ker to bi bila navadna smešnica. 😊 Vedno moraš pretehtati, kaj je res in kaj ni. 

To z rotacijo je stara šola in se jo je izvajalo še na 101-kah.

In je delovalo. 😉

 

No ja sej sem vedel, ni argumentov pol pa pač, eni strici so takole rekli in potem že mora biti res.

 

Še vedno pa ne vem odgovora na sila enostavno vprašanje - katere gume več zdržijo, tiste, ki jih rotiraš na 2000km al tiste, ki resimo 1x na 10.000km.

Samo tri možnosti odgovorov imaš:

1.) bolj se obrabijo tiste menjane na 10000km

2.) bolj se obrabijo tiste menjane na 2000km

3.) oboje se obrabljajo enako hitro.

 

Sej bo šlo Alex, en odgovor od teh treh bo pa ja pravilen. :hudicek:

 

 

Aja, pe še tiste 101-ke. Verjetno se še vsi starejši spomnimo, da praktično do 90-ih let prejšnjega stoletja pravih zimskih gum sploh nismo poznali. Bile so le neke kvazi kramparce pa še tiste z žebljički. Zato gum sploh nismo menjavali pred zimo in zato je bilo v navodilih za uporabo tudi shema menjave. Menjavalo se je celo tako, da je bila vključena še rezerva pa gume so bile simetrične brez določeni smeri vožnje, tako da se je menjalo še malo desno levo na vzkriž. Ker so bile te gume več ali manj trde in ker se je delalo izredno malo kilometrov in nihče kaj dosti ni vedel, da se gume tudi starajo, so take gume na istih feltnah bile na avtu tudi 10 let ali več.

 

Ja takrat je delovalo, danes je pa cel smeh, da kdo pomisli, da bi takole delal z gumami.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je Boss napisal:

 

No ja sej sem vedel, ni argumentov pol pa pač, eni strici so takole rekli in potem že mora biti res.

 

Še vedno pa ne vem odgovora na sila enostavno vprašanje - katere gume več zdržijo, tiste, ki jih rotiraš na 2000km al tiste, ki resimo 1x na 10.000km.

Samo tri možnosti odgovorov imaš:

1.) bolj se obrabijo tiste menjane na 10000km

2.) bolj se obrabijo tiste menjane na 2000km

3.) oboje se obrabljajo enako hitro.

 

Sej bo šlo Alex, en odgovor od teh treh bo pa ja pravilen. :hudicek:

 

 

Aja, pe še tiste 101-ke. Verjetno se še vsi starejši spomnimo, da praktično do 90-ih let prejšnjega stoletja pravih zimskih gum sploh nismo poznali. Bile so le neke kvazi kramparce pa še tiste z žebljički. Zato gum sploh nismo menjavali pred zimo in zato je bilo v navodilih za uporabo tudi shema menjave. Menjavalo se je celo tako, da je bila vključena še rezerva pa gume so bile simetrične brez določeni smeri vožnje, tako da se je menjalo še malo desno levo na vzkriž. Ker so bile te gume več ali manj trde in ker se je delalo izredno malo kilometrov in nihče kaj dosti ni vedel, da se gume tudi starajo, so take gume na istih feltnah bile na avtu tudi 10 let ali več.

 

Ja takrat je delovalo, danes je pa cel smeh, da kdo pomisli, da bi takole delal z gumami.

Hvala za informacije,da bomo vedeli kako se stvari streže....😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Boss napisal:

A boš Alexu pomagal pri odgovoru? Dva bosta pa že vedela. :punk:

Mal umiri živce,a nisi prebral malo nazaj ,ko sem ti potrdil o gumah pa si še moral kar naprej provocirat in pisat kar že vsi vemo,pa brez zamire nisem te hotel tako razjezit....😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opa, a res tko zgleda, da si me kakorkoli razjezil? 😋 Alexa probam spodbudit, da mi odgovori na enostavno vprašanje pa zgleda, da ne bo nič. Pa tolk sem se potrudu, da sem celo možne odgovore napisal.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Boss napisal:

Opa, a res tko zgleda, da si me kakorkoli razjezil? 😋 Alexa probam spodbudit, da mi odgovori na enostavno vprašanje pa zgleda, da ne bo nič. Pa tolk sem se potrudu, da sem celo možne odgovore napisal.

Odgovor enostavno dobiš tako, da povprašaš malo strokovnjake (ne FB)v eni   izmed proizvajalcev gum. 😉

Ampak prosim ne v Savi, ker se je še vedno na testih izkazalo, da delajo zgolj povrečne, (podpovprečne) gume. Torej, na delo. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Boss napisal:

Opa, a res tko zgleda, da si me kakorkoli razjezil? 😋 Alexa probam spodbudit, da mi odgovori na enostavno vprašanje pa zgleda, da ne bo nič. Pa tolk sem se potrudu, da sem celo možne odgovore napisal.

Prvič danes razmišljam, da bi se skino s M. foruma, ker se res ne da več normalno komunicirat, kam nas pelje ta situacija s kovidom.... :hohoho:

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je Bini napisal:

Prvič danes razmišljam, da bi se skino s M. foruma, ker se res ne da več normalno komunicirat, kam nas pelje ta situacija s kovidom.... :hohoho:

Ne sekiraj se. Saj se tudi v real Life ne more vsak z vsakim pogovarjati,pa zato ne nehamo hoditi ven, le selekcijo se naredi s kom se gre na kavo. Tukaj se pa pač določene teme ali objave preskoči / blokira /ignorira. Ne bomo sami sebe zavijali v vato ,no :)

 

Pa da ne bo izpadlo,da imam kaj proti Alexu so njegovim objavam. Jaz jih prav rad preberem,ampak ni pa se vredno popolnoma umakniti od nekje dalo zato,ker je nekdo z nekom v nekem nesoglasju .

  • Všeč 4
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Prvič danes razmišljam, da bi se skino s M. foruma, ker se res ne da več normalno komunicirat, kam nas pelje ta situacija s kovidom.... :hohoho:

Zakaj? A ni zabavno brati smešnice anticepilcev? 🤗

  • Žalosten 1
  • Ni všeč 5

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Zakaj? A ni zabavno brati smešnice anticepilcev? 🤗

Ja, nekaj časa ja samo potem, ko se nasmeješ in poštudiraš kaj ljudje razmišljajo in v kaj vse verjamejo je pa za zjokat in mi je prav hudo,da je to tako......😭

Popravljeno od Bini
  • Všeč 2
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se vrnemo k smislu menjave na 2000km oz. vsaj enkrat med menjavami.

 

Na tečaju varne vožnje na Vranskem to lepo obrazložijo, večja kot je razlika v profilu večje probleme lahko imamo na vodnih klinih oz. pred in za njimi. Lahko se enostavo dogaja, da zaradi prevelike razlike ene primejo prej kot druge kar je ekstra nevarno.

 

To da bi se pa manj obrabljale ... e to je pa sivo polje, bomo imeli tudi test: obraba gum 2021? :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:

Zakaj? A ni zabavno brati smešnice anticepilcev? 🤗

Hmmmm kdo piše smešnice???

 

 

By rotating your tires, you give the tires a chance to even out their wear and get extended life out of your tires,” Edmonds of Michelin  explains. He recommends having your tires rotated about every 2000 to 5000 miles. 

 

Kolesa spredaj-zadaj zamenjujem vsakih 2000 km. 

 

5000 miles = 8046.72 km

 

 

In potem drugi pišejo smešnice , zdaj če bi bil pravi ded bi 1x v življenju priznal da si zajebal in se malo zmotil v merski enoti in na koncu ugotovil da oba z @Boss

govorita o neki isti zadevi. Ampak ne ker ti si @Alexvsevedi boš še naprej vztrajal na svojem in še v eno temo vmešal anticepilce.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

fantje (in dekleta, da ne bo kake drame) kar se meni zdi (pa nisem dolgo na tem forumu) in moje mnenje je, da se človek prijavi na forum tudi z razlogom, da bi mogoče na kakšnih področjih, ki niso vezane striktno na znamko vozila (recimo gume, pranje, nosilci za kolesa/prikolice) dobil kako uporabno informacijo/nasvet ali si prebral kaj si ljudje o tematiki mislijo.....potem pa prideš do teme "gume" in si rečeš, super bom prebral par strani in dobil kak uporaben feedback, pol pa WTF, 80+strani od tega vsaj 60 strani šrota 😀, brez povezave na samo tematiko, težko razbrati potem iz vsega tega plevela kaj pametnega :), moje mnenje/opažanje....

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To že dolgo ni več mazda forum ;)  meni se prav smilijo tisti ki pridejo na ta forum po kako uporabno informacijo

 

 

Drugače jaz še vedno iščem zimske platišča da lahko dam potem nove gume gor :(

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je TiEn napisal:

To že dolgo ni več mazda forum ;)  meni se prav smilijo tisti ki pridejo na ta forum po kako uporabno informacijo

 

 

Drugače jaz še vedno iščem zimske platišča da lahko dam potem nove gume gor :(

Med katerimi gumami se odločaš?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

57 minutes ago, scania said:

Med katerimi gumami se odločaš?

Nisem še prav pogledal, ker bi rad prvo platišča dobil jst rečem kar bo best P/P (price/preformance)

 

Do sedaj sem mel Pirelli Winter Sottozero 3 sam so bile 19" bi pa šel na 17" zdej

Popravljeno od TiEn
  • Všeč 1
  • Žalosten 1

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.